Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorterhelés ideje fórum

Terhességi cukorterhelés ideje (beszélgetős fórum)

10. ranit
2022. febr. 2. 10:19

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.

Jövő hétfőn megyek a nőgyógyászhoz, egyeztetek vele, hogy mi legyen a következő lépés. Ő egyben endokrinológus is.


kb 4 év alatt magamtól értem el ( nem ovlt rajtam felesleg, gyógyszert nem szedtem, csak diéta és mozgás)

2018 július 60 perces cukor 12.7 Inzulin 80 körül, 120 perces cukkor 8.2

2022 szeptember 60 perces cukor 6.2 (inzulin 50 körül) , 120 perces cukor 3.9 ( inzulin 14 körül)


Hát jó, a vége beesett, de nyilván nem iszogatok 75 gramm cukrot úgy általában :D

9. delbuk (válaszként erre: 3. - Ranit)
2022. febr. 2. 08:05

Ez nem feltetlen protokoll, de nekem igy kertek, hogy lassuk a gyogyszer elhagyasa utan mi a helyzet.

Viszont, ha nem jokat mersz, akkor a dietad nem stimmel (vagy, ha az megis szemelyreszabott, es tsrtod, akkor lehet, hogy kelleni fog inzulin), celszeru egyeztetni endokrinologussal, es esetleg dietetikussal.

Van egy fb csopi, terhessegi cukorbetegseg. Sok anyag ossze van szedve, segitokeszek a lanyok (de borzaszto szigoruak), szerintem erdemes csatlakozni, sokaknak segitenek.

8. delbuk (válaszként erre: 5. - Sziget)
2022. febr. 2. 08:00

Mert az IR nem = a cukorbetegseggel, es nem feltetlen lesz belole terhessegi cukorbetegseg, es feleslegesen szerencsere nem inzulinoznak.

Jol beallitott, szigoruan beallitott dietaval el lehet kerulni.

7. mazsolyka (válaszként erre: 6. - Ranit)
2022. jan. 31. 20:26
Nem kötelező.
6. ranit (válaszként erre: 5. - Sziget)
2022. jan. 31. 20:07
Terheseknek kötelező a terhelés.
2022. jan. 31. 17:57

Nem értem, hogy miért kell dg. IR után terhelni? Gyógyszert szedtek? Ha igen, a dokival meg kell beszéli, hogy a gyógyszert el kell hagyni, a és írjon fel inzulin injekciót.

A cukorvizsgálat csíkját is kedvezményesen írhatja fel a belgyógyász/dietetikus orvos.

4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Ranit)
2022. jan. 31. 13:51
Én is IR vagyok, a 24-25 héten voltam cukorterhelésen. Nekem az endokrinológus mondta, hogy elég akkor mennem, mint az átlag kismamának. Csak 1 terhelésem volt.
3. ranit (válaszként erre: 2. - Delbuk)
2022. jan. 31. 13:48

Köszi.

Az szuper....hát a 16 hetesről már lekéstem :/

Mindegy mérem addig is kaja után 1 órával...de nagyon nagyon ritka az, hogy kaja után 1 órával nem megy 7 alá.

2. delbuk (válaszként erre: 1. - Ranit)
2022. jan. 31. 13:46
Nekem az endokrinologusom es a nogyogyaszom mondta meg. Mindkettovel egyeztettem, az elso talan pont 16 hetesen volt, a masodik 22/24 hetesen.
2022. jan. 31. 13:24

Sziasztok,


Most vagyok 16-hetes. Már IR-s voltam, mikor terhes lettem. Diétát tartom.

Ki mondja meg, hogy mikor kell terhelésre menni? Nőgyógyász vagy háziorvos?

Holnap mentem volna 16 hetes UH-ra a nődokimhoz, de lebetegedett :/ Plusz egy hetet várni kell :(

Aztán meg már jön is a 2. genetikai UH.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook