Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség..hízás.. fórum

Terhesség..hízás.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. Dinkaanyu (válaszként erre: 57. - B489304ffd)
2013. jan. 30. 14:44
Nekem is azt írta a kezdő súlyomra,hogy alultáplált,na azt pont lekaka,de nálam meg az a szitu,örülök,ha ezt a max 15 kg hízást nem lépem túl:)És nem eszek minden féle szart össze.
61. b489304ffd (válaszként erre: 59. - Dinkaanyu)
2013. jan. 30. 12:32
162cm
60. Dinkaanyu (válaszként erre: 58. - Bea0124)
2013. jan. 30. 08:03
Genetika+ kor kèrdèse.Anyukàm is azzal àmìtott,ne izgulj ùgy is lemegy!Nàlam nem ìgy törtènt.Most pont ezèrt odafigyelek,arra mit eszek.Ìgy is jönnek fel a kilòk rendesen.Pedig elötte direkt visszafogytam as eredeti sùlyomra.
59. Dinkaanyu (válaszként erre: 57. - B489304ffd)
2013. jan. 30. 07:50
Hàny centi vagy?
2013. jan. 29. 15:07

Sziasztok.Én 21évesen szültem a fiam 58,5kg mal estem teherbe és 64,5lel szültem vagyis 6kg ot híztam.És kevesebbel jöttem ki mint amennyivel teherbe estem.De szoptatás alatt vissza jöttek a kilók.Mivel szoptatás alatt vagy eszel rendesen vagy nem lesz tejed így én nem diétáztam stb.

Majd szopi után szépen lassan lementek a kilók.

Most 24-25hetes kismama vagyok 55,5lel estem teherbe január 9.én volt az utolsó mérés ahol 58,2kg voltam.

Én nem vetek meg semmit.


Igazából nem szabad hasonlítgatni magunkat.Genetika és testalkat függő az egész.

2013. jan. 29. 14:22
Megnéztem a kalkulátort..ez alapján én ha éjjel nappal ennék akkor se érném el a minimum súlyt amit ír..kb 15kg hízás megengedett..azért annyit nem hinném,hogy tudnék hízni..Ráadásul alultáplált is vagyok..nem semmi:-)
56. Dinkaanyu (válaszként erre: 55. - 2hounds)
2013. jan. 28. 17:41
Ezért jó ez a kalkulátor,mert mindent figyelembe vesz.Mások repesnének a mostani súlyomtól 62 kg na de az én magasságomhoz (157cm),ez normál állapotban sokk:)1
55. 2hounds (válaszként erre: 54. - Corra)
2013. jan. 28. 16:52

Tappenz... Itt olyan nincs, ha mar elküldenek betegszabira, akkor kb. felhalott vagy, akkor nem ajanlott 2-3 orakat setalni. :) 3 hettel a terminusom elöttig kell majd dolgoznom, azert nem 2 hettel, mert közöltem, hogy vege lesz a sulinak jul. 1-jen, en arra az 1 hetre nem fogok a gyereknek egesz napos napközit keresni/fizetni meregdraga penzekert. Szoval arra meg varhatok. :D


Igen, en is emiatt mondom, hogy a 63 kilom az nekem tulsuly böven, a 175 magas kolleganöm meg repesne a boldogsagtol, ha elerne ezt az "alomsulyt".

Az elsö gyerekem amugy 3410 grammal született, 49 centivel, total hurka volt. :) Kis malacka. :) En ugyanennyi centi voltam, de 2750 gramm... Hat nem mindegy a kitolasnal! :)

54. Corra (válaszként erre: 53. - 2hounds)
2013. jan. 28. 16:46

Én azt csináltam, hogy ahová csak időm engedte, és amikor már táppénzen voltam, akkor engedte, mindenhová gyalog mentem oda-vissza. Ez naponta-kétnaponta több órás sétákat jelentett. Nagyon jót tett a bokámnak, mert így soha nem duzzadt meg, a vérkeringésemnek, és kordában tartotta a súlyomat - mondjuk én többet híztam, mint ti, összesen 20 kilót, de szerencsére maradéktalanul lement, és nem is látszott eleve olyan soknak, mert elég magas vagyok.


Ez még a másik. Mindig kg-król beszélnek csak, pedig nagyon nem mindegy, hogy egy 150 cm magas anyuka kap magára 12 kg-t, vagy egy 175 cm magas 18-at. Nem ritka, hogy még így is az utóbbin kevésbé látszik meg, illetve az ő gerincét a 18 kg is kevésbé terheli meg, mint egy alacsonyabb anyuka hátát fele annyi kiló. Ezzel együtt, ami ebből megmarad, az is az alacsonyabb nőkön látványosabb.


Máskor mindig a BMI-vel jönnek, itt nem.


Persze az is tény, hogy az alacsony és a magas anyukák babái születésükkor nem térnek el annyira méretben egymástól, súlyban sem, tehát az sem lenne indokolt, hogy a magas nőknek többet engedjenek hízni. Csak ők ebből a szempontból szerencsésebbek talán.

53. 2hounds (válaszként erre: 52. - Corra)
2013. jan. 28. 16:40
Setak... Alig varom mar a jo idöt!! Mondjuk mikor lesz az, Irorszagban folyton esik...
52. Corra (válaszként erre: 49. - M0ncsa)
2013. jan. 28. 16:34

Én egyetértek. Az sem mindegy, hogy mivel szedi fel az ember a pluszokat. Ha egészségesen étkezik, de olyan alkat, akinek a szervezete jobban raktároz terhesség/szoptatás alatt, akkor lehet ugyan, hogy neki is meg kell küzdenie majd a leadással, de mégis kiváló lehet a vércukor, vérnyomás és egyéb eredménye, mint ha ugyanazt a pluszt chips-ből és somlói galuskából szedte volna magára.


A mozgás típusa is fontos. Zsírégető tornának még fenékben-combban végezve sincs helye terhesség alatt, mert a zsírraktárak bomlásakor felszabaduló méreganyagok a vérben keringenek, ahol a babénak biztosan nincs rá szüksége. Viszont hatalmas sétákat lehet tenni kényelmes tempóban, kiegészítve átgondolt kismamaprogramokkal, úszással, stb.

51. 2hounds (válaszként erre: 49. - M0ncsa)
2013. jan. 28. 16:29

Egyetertek!

Na de ott van a vizesedes is, abban viszont igazad van, hogy bar a terhesseg alatt nem latszik, hogy vizibalna vagy vagy zsirmalac :DDD, a vizibalnak szepen kieresztik azt a sok vizet a szüles utan! :)

50. Dinkaanyu (válaszként erre: 49. - M0ncsa)
2013. jan. 28. 16:27
Oda kell figyelni igen a táplálkozásra,mozgásra,és a kilókra is,mert honnan tudja mennyi a jó?Csak ha utánanéz!Én anno nem tettem,meg is lett az eredménye...
49. M0ncsa (válaszként erre: 48. - Dinkaanyu)
2013. jan. 28. 16:18

En nem azt irtam, hogy mindenkinek tuti lemegy, hanem, hogy ne gorcsoljon a kilok miatt. Egyreszt, mert nem a terhesseg alatt kell fogyozni, masreszt, mert ezzel csak magat, es ezaltal a babat is stresszeli.

NYILVAN oda kell figyelni, de nem a kilokra, hanem inkabb a taplalkozas, mozgas minosegere. Ennek meg ugyis folyomanya a suly. Szerintem.

48. Dinkaanyu (válaszként erre: 43. - M0ncsa)
2013. jan. 28. 16:16
A+13 kg-al túlsúlyos voltam,nem az volt a normál súlyom,ezért írom megint,ne ringassunk senkit tévhitben,hogy majd úgy is lemegy,mert nem mindenkinek.
47. Dinkaanyu (válaszként erre: 45. - 2hounds)
2013. jan. 28. 16:15
34 vagyok:)Ez nagyon jó,amit csinálsz:)
46. neomama (válaszként erre: 44. - Neomama)
2013. jan. 28. 16:14
Ja, es 36 eves szultem:-) A lanyom most majdnem 7 honapos:-)
45. 2hounds (válaszként erre: 42. - Dinkaanyu)
2013. jan. 28. 16:12

Hany eves vagy? 25 eves koromig en se voltam "hajlamos", ha fel is jött 1-2 kilo, akkor eleg volt 1 hetig nem vacsorazni, vagy elmenni par hetig rendszeresen sportolni (heti 1-2 uszas, semmi extrem mennyisegü sport), es maris lementek a kilok. 25 ev fölött ez kisse lelassult, vagy leallt, ha fogyni akartam, akkor sport+kevesebb evessel ment csak...

30 fölött mar (elsö gyereket 30. szülinapom utan szültem) konkretan figyelnem kell, mit eszek, vagyis inkabb mit nem szabad, ES kell sportolnom, valami drasztikusabbat, mint heti 1-2 uszas, mert az annyi, mintha el se mentem volna...)

Most majdnem 35 vagyok, hat elöre felek, mit hoz az evfordulo. :) Es ezt ahhoz, hogy ne hizzak, nem hogy fogyjak!! Fogyashoz muszaj naponta 1 orat valamit sportolni, mert dietazni keptelen vagyok.

Amugy terhesen annyibol "fogyok" könnyebben, hogy ha eppen annyit eszek, mint elötte, akkor is napi 200 kaloriaval kevesebbem marad, mert azt elfogyasztja a baba. Hat ehhez probalom magam tartani, rendesen, egeszsegesen, de normalis mennyiseget enni, nem nasizni, es ha meg marad energia, akkor kis mozgas is...

2013. jan. 28. 16:09
En 54 kg voltam mikor teherbe estem. A masodik honapban mar csak 51 kilo. Alandoan rosszul voltam es nem tudtam enni. Aztan normalizalodott az allapotom es nagyjabol 1 kilot hiztam havonta. Marmint a 6. honapig. Mert aztan ugy jottek ram a kilok, hogy csak neztem! 69 kilosan mentem szulni. Szules utan 1 hettel 62 voltam. A szoptatas alatt nem hiztam es nem is fogytam. Csak 1 honapja dietazom, mert mar nincs tejem es azota 5 kilo ment le. Lassan visszaterek az eredeti formamba es csak a kajara figyelek. Szoval szerintem nem kell nagyon gorcsolni a terhesseg alatt a hizas miatt, de egy picit valoban nem art odafigyelni.
43. M0ncsa (válaszként erre: 42. - Dinkaanyu)
2013. jan. 28. 15:59
Akkor viszont ezzel a +13 kiloval erted el a normal sulyod. Valoszinuleg rajtam is marad majd 4-5 kg plusz, de ez azert van, mert korabban tul sovany voltam. Mas ertelmes magyarazatot nem tudok :) Ha nem vagy hajlamos a hizasra, es ez tulsuly lenne, le kellene mennie kulonosebb erofeszitesek nelkul is...
42. Dinkaanyu (válaszként erre: 39. - M0ncsa)
2013. jan. 28. 15:53
Nem,nem vagyok hajlamos a hízásra,sőt elötte kimondottan vékony voltam!
41. 2hounds (válaszként erre: 40. - Dinkaanyu)
2013. jan. 28. 15:52
Akkor rosszul neztem. :) 69-cel total kiegyeznek!!
2013. jan. 28. 15:51
69-72kg közé írja neked ami normális.
39. M0ncsa (válaszként erre: 34. - Dinkaanyu)
2013. jan. 28. 15:47

Gondolom azert, mert eleve hajlamos vagy a hizasra - ezt meg a nok altalaban tudjak magukrol.

En a nem hizekony noket vettem alapul.

38. 2hounds (válaszként erre: 36. - Dinkaanyu)
2013. jan. 28. 15:46

Realisabbnak latom, hogy inkabb esetleg az elsö trimeszterben a rosszulletek miatt fogytam, es miota jobban vagyok, azota esetleg ujra visszajött az eredeti suly.

Amugy szerintem nem hiztam tenyleg, tehat nem a merleg volt a rossz, mert a hasamat kiveve, mintha vekonyabb lennek kicsit...

37. 2hounds (válaszként erre: 34. - Dinkaanyu)
2013. jan. 28. 15:45

Igen, en is minimum plusz 10 kiloval inditok most, a magassagomhoz meg az 53 is eppen hogy elfogadhato, 43 kilosan se lennek alultaplat... De en mar az 53-nak is ugralva örvendenek...

A szoptatas utan en visszafogytam 57-re (annyival indultam az elsö gyereknel a terhesseggel), sok seta, rendes kaja, stb. Aztan visszajöttem dolgozni, es szepen kusztak fel a kilok, nem gyorsan, de feljött a 4 ev alatt az a 6 kilo plusz...

36. Dinkaanyu (válaszként erre: 35. - 2hounds)
2013. jan. 28. 15:43
semmit nem híztál?
35. 2hounds (válaszként erre: 33. - Dinkaanyu)
2013. jan. 28. 15:30

15+4 hetes vagyok

63 kilo (ill. ennyi voltam kb 2 hete, azota nem mertem!)

150 cm


5 hetesen - vagyis gyakorlatilag a terhesseg "elött" is 63 kilo voltam (gondolom, 150 cm is. :)) Bar eddig mindig 152 centit mertek, nem tudom, mikor mentem össze. :DD

34. Dinkaanyu (válaszként erre: 32. - M0ncsa)
2013. jan. 28. 15:22
Nem mindenki ilyen mázlista,rajtam 13 + kg maradt,és csak diétával tornával ment le!Nem szabad álltalánosítani,és ezzel másokat rossz irányba vinni.Nekem is az első babánál mindenki azt mondta,ne aggódjak úgy is le megy,hát nem...
33. Dinkaanyu (válaszként erre: 28. - 2hounds)
2013. jan. 28. 15:18
írd le légyszi a mostani adataidat,mert ez így magas,amit írtál:D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook