Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességem és a covid fórum

Terhességem és a covid (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességem és a covid

1 2
40. Babesz88 (válaszként erre: 37. - Nikyn)
2022. máj. 26. 13:08
Nekem főorvosasszony mondta a kórházban ezt az arányt, de gondolom az meg bérenc. Hülyékkel nincs mit kezdeni!
39. Ursula33 (válaszként erre: 37. - Nikyn)
2021. okt. 18. 19:41

Ez azért csak a magyar egészségügyre igaz...

Franciaországban például szerencsére ennél sokkal jobb az arány.

38. Ursula33 (válaszként erre: 36. - Magdi985)
2021. okt. 18. 19:40
Azért vitték be, mert nem kapott levegőt, de közben meg azt állítják, csak náthás volt...
37. nikyn
2021. okt. 18. 15:58
Akit lélegeztető gépre tesznek, azoknak a 90% már nem "jön vissza". Ez a protokol😠😠😠 Na, igen, aki még hisz a hazug Médiának🤣🤣🤣
2021. okt. 18. 09:44

Az mondjuk érdekes infó lenne, hogy ha pontosítanák, hogy hogyan kell érteni azt, hogy a hetedik tesztje lett pozitív.

Egymás után csináltak neki teszteket, vagy naponta, félnaponta? Ebből azért arra is lehet következtetni, hogy szegény a kórházban kapta el….

2021. okt. 17. 21:31

Erre mit lehet mondani?


[link]

34. Ursula33 (válaszként erre: 33. - BabyBaby2)
2021. szept. 10. 11:16
Nah, igen, ez így elég gáz...
33. BabyBaby2 (válaszként erre: 30. - Ursula33)
2021. szept. 10. 10:00
Igen, eléggé. Őt egyszerűen elkényeztették a szüleim, és kitanulta, hogy kell másokat manipulálni, hogy azt tegyék, amit ő akar. Rám uszította a férjét is, én meg megmondtam neki, hogy vegye már észre, hogy manipulálják. Hát kb. ilyen megjegyzéseim után lettem letiltva. Ráadásul tele van komplexusokkal, amit megalomániával és mások leuralásával, kigúnyolásával kompenzál. ...és hát nála a mérce a pénz. Nem akarok neki megfelelni. Mérgező a légkör, amit teremt maga körül.
32. Ursula33 (válaszként erre: 31. - Tyityu)
2021. szept. 8. 18:13

Nyilván a buszon, a boltban találkozhatok beoltatlannal, de ott ugye maszkot hordunk, kezet fertőtlenítünk, szóval jóval kisebb az esélye megfertőződni, mintha maszk nélkül például beengedem az otthonunkba.

Egyébként a dadusfinanszírozáshoz visszatérve, el kell menni a CAF - hoz és csinaltatni az ügyintézővel egy szimulációt.

A cotisationt ugyanis mindenkinek fizeti az állam a gyerekek 6 éves koráig (az két gyerekre már egy ezres) és a plafon még plusz gyermekenként 470 euró, aminek alapja a két évvel ezelőtti keresetetek. Szóval ha van munkahelyed és találsz egy megbízható assmatot, akkor lehet, hogy jobban jársz. Ráadásul akkor jogosult leszel megint prime d'activitére is. Amúgy egy vicc, minden hónapban látom, hogy az, hogy visszamentem dolgozni a francia államnak kb 2 ezer eurójába fáj. Hogy ebben mi a nemzetgazdasági előny, azt ha két életem lenne se érteném.

31. tyityu (válaszként erre: 29. - Ursula33)
2021. szept. 8. 16:05
En is itt elek, tudom hogy mennek a dolgok. GYES van, de csak par honapig, nem 3 evig mint Magyarorszagon. Mar az is jo ha neked hogy az allam fizeti a dadat, nekunk a ket gyerekre annyit kellene fizetnunk hogy en egyenlore inkabb itthon maradok veluk mert egy kisebb fizetes ramenne. Azt nem tudhattam hogy jelenleg dolgozol vagy sem. A hozzaszolasodbol az jott le hogy mindenkitol elzarkozol a virus miatt, pass sanitaire nelkul a kozeledbe se lehet menni. Ha dolgozol es a gyermeked kozossegbe jar, akkor csak nem vagy annyira elzarva a tobbiektol. A hozzaszolasommal csak annyit akartam irni, hogy a virus miatt nem foszthatjuk meg a gyermekeinket emberektol, elmenyektol stb. Egyutt kell elnunk vele. De mint irtam ez a sajat velemenyem.
30. Ursula33 (válaszként erre: 28. - BabyBaby2)
2021. szept. 8. 14:48
Amúgy olyan gyerekes ez a letiltalak, kitörölek, rádcsapom a telefont...
29. Ursula33 (válaszként erre: 27. - Tyityu)
2021. szept. 8. 14:44

Itt Franciaországban nincs GYES, GYED, szóval ez rövidre zárta nálunk a közösség kérdését, 4 hónapos kora óta családi napközibe jár. Egy dadus vigyáz 4 gyerekre, plusz másik két dadussal viszik őket közösen mindenfelé sétálni, így egyszerre van, hogy 12 gyerek van. De ez azért jobb, mintha egy 40-50 fős bölcsibe járna.

Az meg egy vicc, hogy én semmit nem kapok, ha itthon akarok maradni vele, de a dadust meg fizeti az állam.

28. BabyBaby2 (válaszként erre: 26. - Ursula33)
2021. szept. 8. 12:09
Pont azért tiltott le, mert nagy lett a pofám és kellemetlen lett neki. Ez az Ő döntése. Éljen vele.
27. tyityu (válaszként erre: 23. - Ursula33)
2021. szept. 8. 07:45
Az en nagyobbik kislanyom 6 honapos volt mikot a covid kirobbant, aztan ismet terhes lettem, a kicsi 5 honapos. A masodik terhessegem a covid alatt zajlott. Mi is amire lehetett figyeltunk, ferjem jart bevasarolni stb. Szules utan beoltattam magam, ferjem is. Ugy gondolom az ovatos emberek koze tartozunk. De azt is gondolom hogy nem betonozhatjuk be magunkat a hazba es azt sem mondhatom hogy csak oltottakkal tartok kapcsolatot. Ezzel a virussal sajnos egy darabig egyutt kell elnunk. Jo esely van ra hogy a mi oltasunk is par honap mulva semmit se er mert olyan torzs alakul ki amitol nem ved. Viszont a gyerekeknek ingerre van szukseguk, emberekkel talalkozni, egyutt bevasarolni, ez fontos a fejlodesukhoz. A nagy most lett 2 eves es beirattam tornara csak azert hogy mas gyerekekkel lehessen, kozossegbe jarhasson ha csak heti egyszer is. A szocialodashoz ez elengedhetetlen. De ez csak az en velemenyem.
26. Ursula33 (válaszként erre: 25. - BabyBaby2)
2021. szept. 7. 22:03

Hát, engem a nagy pofám miatt senki nem mer a családból a fb-on letiltani, de kerülnek, mint a véres rongyot, úgy fosnak.

Egyik rokon megkérdezte, tényleg csak oltott emberrel vagyok hajlandó találkozni. Mondom neki, remélem van védettségi kártyád, mert elkérem, mielőtt a közelembe jössz. (Azt hiszik, viccelek...)

25. BabyBaby2 (válaszként erre: 23. - Ursula33)
2021. szept. 7. 02:02

A nővéremmel 11 hónapja nem beszélek. Letiltott fb-on... az egész onnan indult, hogy nem találkoztam vele(sem) terhesség alatt, és nem értette meg, hogy veszélyes. Oltás nélkül ment 20-ban nyáron tánctáborba, mint utólag kiderült, de azt kommunikálta, ő elzárva él és csak oda megy, ahova szükséges. Maszk nélkül, kb 40-en voltak egy zárt teremben... utána jött volna hozzám, terheshez. Császár után 1 hónappal 20 okt-ben a férje konkrétan letolt, hogy nem foglalkozom a nővéremmel és a gyerekkel takarózom. Totál segítség nélkül csináltam műtve a férjemmel mindent...

No hát kisfiamnak nem ilyen tesót szánok. :)

Nem mondom, hogy rossz szándékú emberek, csak buták. Nem lehet mást tenni csak radikálisan a saját szabályok szerint élni.

2021. szept. 7. 01:33

Én a vírus megjelenése előtt nem sokkal estem teherbe. Amikor kiderült a járvány, bezárkóztunk. Mindent fertőtlenítettem, ami bejött a lakásba. Azóta is ezt teszem. Páromnak dolgoznia kellett, ő ment ki és vásárolt be. Akkor is hordta a maszkot, amikor mások nem.

Felemésztő volt mindenkitől elzárva élni. A családdal sem találkoztunk. Megszületett a fiam, és folytatni kellett, mert begorombult a vírus. Most duplán be vagyunk oltva, megyünk harmadszor is. Kisfiam talán az anyatejen keresztül kapott némi védetséget. 42 vagyok, egy rakás betegséggel. Szeretnék testvért a fiamnak, és ha most nem próbáljuk meg talán nem is lehet már. Ez kb 19-re lapot húzni. Nehéz dilemma.

Szeretném sanytol és gumikesztyű nélkül élni a napjaimat, szeretném, ha gondtalanul hívhatnánk vendégeket... ma lett 1 éves, de hármasban ünneplünk.

Viszont inkább sterilizálok még két évig, de testvért szeretnék a gyerek mellé, akire akkor is számíthat, ha én már nem leszek.

2021. aug. 23. 13:26

Oh, Drága Babesz ! Én már úgy belefáradtam a papolásba... Már egyszerűen ultimátumot adtam mindenkinek, vagy beoltatják magukat vagy no kapcsolat.

Mi egyébként Franciaországban pont így éltük meg a terhességem második felét, pont akkor kezdődött ez az őrület. Éppen csak az ablakokat nem deszkázta be a párom...

22. Babesz88 (válaszként erre: 11. - _Berry_)
2021. aug. 17. 21:20
Igen, de a kontakt a dobozzal volt, amit átadott.
21. Babesz88 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2021. aug. 17. 21:15
Rettenetesen sajnálom! Írok privát!
20. Babesz88 (válaszként erre: 14. - Bellabi)
2021. aug. 17. 21:08
Igen szerencsére.
2021. aug. 16. 19:17

Nagyon jó egészséget kívánok Nektek,az egész családnak!

Rengetegen aggódtunk értetek,szorítottunk,hogy mihamarabb felépülj!


Szörnyű,hogy vannak,akik még tényleg nem hiszik el,hogy egyesek egyszerűen ,mások nehezen,és van aki nem vészeli át ezt a betegséget!

Azt gondolom Ti vagytok az ékes példái,hogy bizony léteznek csodák!

18. DiamondAngel (válaszként erre: 2. - Alessandro)
2021. aug. 16. 13:05
Én Babesszal együtt voltam terhes és pont miatta oltattam be magam, amint engedélyezték a kismamáknak az oltás felvételét. Ő akkor még lélegeztető gépen volt, a Kicsi már megszületett és minden nap rengetegen szorítottunk érte. Szerintem nem egy embernek változtatta meg a gondolkodásmódját az, ami vele történt, köztük az enyémet is. Akkor jöttem rá, hogy ez a vírus nem válogat, bárki elkaphatja és bizony hajszálon múlik az élet.
2021. aug. 11. 19:56

Örülök hogy hallattál magadról. Én nem olvasom a naplód, de olvasom másét aki akkoriban megemlített a sajàtjában, hogy izgulnak, drukkolnak értetek.

Kisfiad jól van?

2021. aug. 11. 09:53

Szívből gratuálok a picihez! Nagyon jó egészséget kívánok az egész családnak!!!


Sajnos, ez a nyavalya nem válogat, ezt én is tapasztaltam. Ezek szerint Neked van még bőven dolgod az életben.


Fertőzöttség alatt estem teherbe (nem tervezetten) és sajnos elveszítettük az embriót.

15. NomNom (válaszként erre: 13. - Bellabi)
2021. aug. 9. 06:50

Igen, most már ott tart ez az egész, hogy meg kell tanulni együtt élni vele mert ha azt várjuk, hogy mikor lesz vége, akkor nem kell gyereket szülni...

És valóban inkább felelősséggel kellene viselkedni. Teljesen megdöbbentem azon ahogy az emberek Mo-n viselkednek. Nincs maszk, a boltban mindenki a nyakamban lihegett, a szórakozóhelyek tele emberrel...

2021. aug. 9. 06:04
Szomszéd bácsi túlélte?
2021. aug. 9. 06:03
Ez jó, csak aki "benne van a korban" sajnos nem teheti meg, hogy kivárja a végét, ki tudja, hány év még a vége. Persze, ha mindenki felelösséggel viselkedne, akár már túl os lehetnénk rajta. De így??.
2021. aug. 8. 20:54
Kívánom hogy rendben legyetek. Sajnos szerintem meggondolandó bizony ilyen időszakban a gyerekvállalás. Nekem is van egy ismerőspárom, anyuka a covid ellenére is akart másodikat, apuka nem. Végül anyuka akarata teljesült, de sajnos elkapták a vírust. Majd belerokkantak lelkileg. Alaposan rá is tette a bélyeget a kapcsolatukra a dolog, már a döntéshozatal pillanatában is.
11. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Babesz88)
2021. aug. 8. 12:45
Kívánom, hogy teljesen felépülj. Azért ez nagyon durva. Ez egyébként a lépcsőházban a bácsival a maszk és távolság betartása mellett történt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook