Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességed alatt mit tornáztál? fórum

Terhességed alatt mit tornáztál? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 31. 17:49
RUBINT RÉKA TERHES TORNA!!!
19. Dizzz
2009. febr. 1. 10:35
Én már a 3. trimeszterben járok, de sokszor futok...a busz után:)))és egyáltalán nem megerőltető:D
2009. febr. 1. 10:24
Dolgoztam utolsó percig- olyan munkám volt ami minden testrészemet igénybe vette:) (vendéglátós voltam:()
2009. febr. 1. 00:12
Tápayné Baynai Márta Terhességi tornáját ajánlom. A Rubint Rékát is csináltam, de az teljesen más jellegű, igazi gyógytorna relaxációval és légzéstechnikával.
2008. dec. 8. 21:12
Semmit
15. Vanet
2008. aug. 17. 10:44
Úsztam, Réka vidó meg jártam tornázni. Ja és az első harmadban még bicikliztem meg túráztunk, de akkor még nem is tudtam, hogy hárman vagyunk:) Nem azért mozogtam ennyit mert annyira féltetem az alakom, hanem mert előtte is mindig sportoltam és hiányzott volna. Az utolsó hetekben viszont csak a séta esett jól :)
2008. aug. 17. 09:44

Semmit, eltiltottak tőle.

Veszélyeztetett terheseknek nem ajánlott a torna!!!

13. Jucás
2008. aug. 10. 10:25
Néha Rubint Réka DVD-jére, egyébként mást nem csináltam.
2008. ápr. 16. 14:59
semmit.
11. miccer
2008. ápr. 16. 10:44
Van egy kismama jógás könyvem, és abból gyakorolok két naponta 40-60 percet, ahogy jól esik. Mondjuk én előtte is jógáztam, így könnyebb az egyedüli gyakorlás. Egyébként kb a 20. héttől csinálom, előtte csak nagyokat sétáltam.
10. senico
2008. ápr. 15. 19:54
Én tornáztam mindkét terhességem alatt végig Rubint Réka dvd-jére. Bár nem ilyenkor kell a világot megváltani, de sokat javíthat az ember közérzetén.
2008. ápr. 15. 17:57
Láttam a tévében néhány terhestorna gyakorlatot. Ezeket csináltam ozzhon kétnaponta kb fél órát. Sokat sétáltam.
2008. ápr. 15. 10:16
semmit
2008. febr. 9. 06:16
Régen voltam terhes, közel, távol nem volt konditerem. Kapáltam, gyomláltam, fát metszettem, s közben naponta 20 rókat zavartam ki a kertből.A lényeg,hogy nem hagytam magam.
6. Mókica (válaszként erre: 5. - Mocori)
2008. febr. 8. 23:13

...És használt tényleg? Mármint nem hiztál túl sokat? vagy könnyebben lement szülés után?

Elviselhetőbb volt a terhességed és könnyebb volt a szülés is?


...sok a kérdés..tudom:) bocsika!!

2008. jan. 30. 19:15
Rubint Réka terhestornáját. Azt már nem emléxem, hogy pontosan mikor, de talán a második trimesztertől.
2008. jan. 30. 18:36

En terhes-aquafitre jarok, az elejetol kezdve.

Mostmar a 45 percbol csak 25-ot birok, es utana csak uszkalok. Most vagyok a 32. hetben.

Ezen kivul fel oras seta minden masnap.


A torna nagyon sokat szamit, sokkal "tunetmentesebb" a terhesseg, sokkal jobban erzed magad. Ezenkivul tobb erod van, es szulesnel nehezebben faradsz el. Enelkul a terhesseg nagyon el tud uralkodni a testen, tapasztalatbol mondom. Ki kellett hagynom 1 honapot 25 hetesen, es teljesen legyengultem.

3. ipi
2008. jan. 30. 10:54

Szia, hát azt hiszem nagyon szerencsés helyzetben voltam, mert 8 hetesen elmentem táppénzre és utána csak magunkkal tudtam foglalkozni.

Jártam: jógára (csak addig nyújtottam magam a feladatokkal, amíg kényelmes volt), terhes tornára, amit a védőnő tartott, aqvanatal-ra, ja és jártam meditálni, indiai fejmasszázsra, mert sokat fájt a nyakam -hátam, mondjuk ez terhességtől függetlenül is van. Azt hiszem az első trimeszter után ajánlott, addig az ember egy kicsit úgyis émelyeg, meg ilyesmi, de meg is kell szokni az állapotosság tudatot is :)

Szerintem, ha semmi orvosi gondja nincsen a kismamának, nyugodtan végezhet tornát. És még valami: az én babám nagyon ügyes mindenféle mozgásban, és koordinációban, szerintem sokat hozzájárult a torna, hogy már a méhben stimulálva volt az egyensúlyi szerve (is). Persze ez nem bizonyított... :)

2008. jan. 30. 09:43
Sziasztok! Csak az válaszoljon, aki tornázott valamilyen módon. Az is érdekel, hogy hány hetes terhesen?
2008. jan. 30. 09:42
Terhességed alatt mit tornáztál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook