Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség végi ödéma (bedagadt boka) csökkentésére mit lehet tenni? fórum

Terhesség végi ödéma (bedagadt boka) csökkentésére mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. júl. 30. 10:48
Kérdezni szeretném mit jelent a só és füszer diéta ?Teljes só elhagyás vagy csak csipet használat?Milyen alapanyagokkal helyetesíthetőek ,hogy ne legyenek károsak az ételek a szervezet számára?Vannak ilyen receptek?
34. Pirosalma (válaszként erre: 33. - Briell)
2010. szept. 17. 22:26
Fél oldali ödéma esetén azonnal orvoshoz kell fordulni!
33. briell
2010. szept. 17. 22:05
CSak az egyik láb bedagadása is lehet terhességi ödéma 32 hetesen?
2008. nov. 18. 12:20
egyedül akkor nem termelődik a szervezetünkben a vizvisszatartó hormon, hogyha bal oldalunkon fekszünk!nagyon sokat segít,ha mindennap délben 30 percet így pihenünk :) ezt nem csak kismamáknak szokták javasolni,hanem akik hajlamosak a vizesedésre :) és persze az étkezésben a só elkerülése,vagy minimális fogyasztása javasolt!
2008. nov. 18. 11:23
köszi
30. Jakus
2008. nov. 18. 11:21
Naponta többször feküdj hanyatt ( ha még nem kellemetlen ),emeld fel mindkét lábad,és hajlítgasd le-fel a lábfejeidet.Ettől a vénás visszaáramlás javul átmenetileg,ezáltal az ödémák is ki tudnk ürülni.
29. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 28. - Viragneni)
2008. nov. 18. 09:17
Voltam védőnőnél, kimondottan almanapot ajánlot. méréssel, hogy mennyi jön ki
2008. nov. 16. 15:24
Sok-sok alma :)
2008. nov. 15. 12:22
:S
26. Pirosalma (válaszként erre: 25. - Pirosalma)
2008. nov. 15. 12:19
Amennyiben ellenjavallat nincs.
2008. nov. 15. 12:19
Leginkább a Na-szegény, K-gazdag étrend javasolható.
2008. máj. 31. 22:37
Bocsánat:nagyon aranyos diatetikus:)
2008. máj. 31. 22:36

Sziasztok!

Én Serrytől kaptam diétás összeállítást.Vanegy kimondottan sószegény diéta,csak ajánlani tudom.Ő egy nagyon diatetikus,keressétek bátran!

2008. máj. 31. 13:25

Nekem a legjobb volt két egymást követő napon:gyümölcsnapok.Ezzel együtt pihenés,lábak felpolcolása,hideg vizes borogatása nagy melegben..

Többi napokon só-,fűszermentes diéta.

2008. máj. 31. 07:14
Sajna ez ellen nem sok mindent tehetsz! Az ikreim kihordása alatt Én már az elején vizesedtem, majd 35.-ik héten bekerültem a kórházba, na ott teljesen gáz lettem! Hiába pihentem, nem ettem sósat olyan voltam mint egy vizzel teli labda! A dokik minden reggel nézték a lábam ha benyomják az ujjukat mennyi idő míg visszaváltozik! De mihent megszülettek a babák, megszünt ez a probléma is! Nem tehetsz mást mint felpolcolod a lábad és sokat pihensz! Vízhajtót viszont ne szedj!
2008. máj. 31. 00:24
Ne sózd az ételeket, viszont a sós vízben történő lábáztatás kicsit tud segíteni.Meg a felpolcolás nap közben. A lábujjaidat kicsit tornáztatva segíted a vénákban a vér visszaáramlását.
2008. máj. 29. 13:02
Csak azt teheted,hogy pihenteted a lábad felpolcolva,de a szüléssel egyidőben úgyis megszűnik.
18. jnka (válaszként erre: 17. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 29. 12:57
csatlakozom, és fűszerek közül is a só a legfontosabb, ezt teljesen el kell hagyni, mert nagyon megköti a vizet.
2008. máj. 24. 21:36
nulla fűszer, csak a legszükségesebb folyadékmenniység és nulla szénhidrát. A lábfelpolcolás max csak tüneti kezelés, tehát a problémát nem oldja meg.
2008. máj. 23. 14:01
Nekem 3-szor is volt ilyen, a doki szerint: sószegény fehérjedús táplálkozás, sok gyümölcs, heti 1 gyümölcsnapot be lehet iktatni és sok ásványvizet (menteset) kell inni. Aki betartja annak használ.
2008. máj. 19. 12:01
Én is terhes vagyok, az utolsó hónapban jelentkezett a kéz és lábdagadás. Végigolvasgatva, ki mit írt, meglepett, hogy senki nem alkalmazta, ami a legyegyszerűbb, legtermészetesebb, és egyátalán nem árt a babának sem: ALMANAP. Meg kell enni 1,5-2kg almát egy nap, de mást nem szabad hozzá enni. Ami még fontosabb, inni sem szabad! Az alma nedvességtartalma elegendő. Méregtelenítő, vízhajtó hatású, nem bolygatja meg a baba vízháztartását /a mesterséges vízhajtók veszélyesek a pocaklakóknak/. Ha nagyon erős a dagadás, a terhesség legvégén akár minden másnap is alkalmazható. Sok ismerősömnek is bevált már...
14. direne
2008. márc. 2. 17:59

Nekem semmi, de semmi nem segített. Pedig mindent bevetettünk.

Szerencsére, nem ment át terhességi mérgezésbe, de a két bokám úgy nézett ki, mint egy Füzesi Zsuzsa rajz!

Szülés után pár héttel már jó volt.

2007. okt. 9. 18:38
Éva! Ha már a vizeletben megjelenik a fehérje akkor már nagy a gáz
2007. okt. 9. 18:36
Amikor teheted polcold fel a lábad, minél kevesebb folyadékot fogyassz, és ha bírsz akkor lassú sétákat tegyél, és cak annyit, ami már nem megeröltető. Mindenek előtt tartsd be az orvosod utasításait, és hidd el ez lesz a legnehezebb.
2007. júl. 9. 17:49
Nekem mindig azt javasolta a védőnő, hogy felkell polcolni a lábat fekvéskor üléskor.
10. Éva
2007. júl. 9. 17:46
Több fehérjét kell bevinni,mert ilyenkor kevés és emiatt dagad.Addig míg a vérnyomás nem magas és nem jelenik meg a vizeletben is a fehérje!!!
2007. jún. 17. 22:53
Nekem annak idején a görögdinnye segített. Ismert a vízhajtó hatása. Az orvosom meg is dícsért érte.
2006. okt. 18. 11:42

Ezen segíthet a nyirokdrenázs, ami olyan masszázsfajta, melyet nem hagyományosan (gyúrással, ütögetéssel, nyomással) végeznek a fizioterapeuták.

Ezzel a gyengéd eljárással a duzzadáskor keletkezett anyagok – salakanyagok, fehérjék, vírusok, baktériumok – a kötőszövetből az újra működőképes nyirokpályákra kerülnek, s a nyirokáramlás felélénkül.

Ily módon új, tápanyagdús nyirok áramlik tovább. És ha szabad az út, az ödéma gyorsan felszívódik.


Ha lábaid könnyen bedagadnak, reggelente „biciklizz” az ágyban néhány percig, és üléskor lehetőleg ne rakd lábait egymásra.

Lábaidat a bokától a térdhajlat felé kell kisimogatni és rázogatni. Ez stimulálja a vádliizmokat, mely a nyirok elszállításában döntően vesz részt. Ez fokozható, ha a masszázshoz speciális, lábfrissítő készítményeket használsz.

Zuhanyozd le lábait hideg vízzel, vagy alkalmazd a Kneipp-féle vízben járást.


A táplálkozás is fontos. Aki ödémára hajlamos, lehetőség szerint kevés fehérjét fogyasszon, és naponta igyon meg legalább két liter vizet. Egyen babot, padlizsánt, spárgát, borsót és póréhagymát. Ezek segítenek a vízhajtásban. Fürdővizéhez készítse el a következőt: 5 dkg szárított borostyán- vagy édesköménylevelet főzzön 1 liter vízben tíz percig, majd öntse a fürdővízhez. A 38 fokos vízben áztassa magát 15 percig. Hasonló vízhajtó hatása van az algakivonatot tartalmazó krémeknek, géleknek, testápolóknak és fürdősóknak is. Számos homeopátiás szerrel is fokozhatja a nyirokdrenázs eredményét.


Remélem tudtam valamit segíteni.


A közeljövőben majd erről a témáról írok egy cikket.

2006. okt. 12. 19:54
sószegény diéta
2006. márc. 9. 15:05

helloka!


sóhasználat- egy francia írópáros tollábólkészült könyve szerint ez nem megoldás :-/


A dokim annak idején azt tanácsolta, hogy sétáljak egy kellemeset este, aztán zuhanyozzak le meleg vízzel, ezek után a lábamat támasszam neki a falnak és úgy feküdjek kis ideig, fél óra múlva kipisilsz vagy másfél litert.

Na, ez nekem bejött. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook