Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség koronavírus idején fórum

Terhesség koronavírus idején (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2020. ápr. 2. 16:12
Az fertőzötten született, ha egyről beszélünk 2-3 hete számoltak be róla. Amiről én tudok csak kimutatható volt a vírus, de semmi baja nem volt és lett a babának.
12. Lédaa (válaszként erre: 10. - Semleges)
2020. ápr. 2. 15:31
Igen, sajnos pár hete, amikor először voltam a nődokimnál megkérdeztem, hogy mit gondol a vírusról és ő is széttárta a karját. Elmondta, hogy általánosságban tud róla beszélni, de mivel nincs tapasztalat és kevés a precedens ő sem tud semmi biztosat. :(
11. Lédaa
2020. ápr. 2. 15:13
De jó, hogy ennyien válaszoltatok! :) Gratulálok mindenkinek a babócához, boldog babavárást és jó egészséget kívánok nektek! Szerencsére olyan helyen élek, ahol van lehetőségem nagy sétákat tenni a kert alatt, ahol a madár sem jár és sokat olvasok. Az előírások betartása mellett bízzunk benne, hogy nem lesz gond! Engem is a az esetleges láz idegesít ebben a vírussal kapcsolatban leginkább. Tegnap voltam dokinál és azt vettem észre, hogy egyre körülményesebb a magánrendelések lebonyolítása, a környékünkön néhányan már bezártak egy időre. A lényeg, hogy minden rendben volt a picurral, aztán a következő mérföldkő a 12.heti genetikai vizsgálat. Az előző terhességem a 8. héten ért véget. Remélem, hogy most minden rendben lesz! Vigyázzatok magatokra Csajok!
2020. ápr. 2. 14:56
A terhesség sok mindennel szemben védetté tesz. A baba védi a mamát. De azért azt ne felejtsük el, hogy nincs semmilyen tapasztalat a kismamákra, terhességre, újszülöttre vonatkozóan. Még nagyon tapasztalat sincs. Leírnak ezt-azt, aztán cáfolják. Sötétben tapogatóznak. Sajnos a vírus egy lépéssel a tudomány a tapasztalat és a szakma előtt jár, de reméljük, hogy hamarosan vége és minél kevesebb áldozattal. Mert mindenkiért kár. Mindenki élt volna még tovább ha nincs ez a vírus.
9. NomNom (válaszként erre: 8. - Cc7a88f96d)
2020. ápr. 2. 14:48
Én is igyekszem csak azt olvasni ami ránk vonatkozik, hogy tudjam szabad-e még boltba menni, utcára menni.
8. cc7a88f96d (válaszként erre: 5. - Ursula33)
2020. ápr. 2. 13:49

Èn is Franciaorszàgban èlek,lassan màr 7ève ès hètfőre vagyok kiìrva csàszàrra.

Eleinte aggasztott a vìrus tèma,mostanra viszont cikket sem olvasok,mert rengeteg a kamu...felesleges stresszforràs.

2020. ápr. 2. 13:35

Sziasztok

Bennem is van egy kis félelem. 12 év sikertelenség után, már a 28 hétben vagyunk 😊

Nálam van pár rizikóz faktor, magas vérnyomás, terhességi cukor, kor....

De az orvosom mindig megnyugtat...

Hinni és bízni kell abban, hogy minden rendben lesz.

2020. ápr. 2. 13:24

A lányom is a 9. hétben van, ráadásul cukorbeteg.

Nem riogatom, nem beszélek rola, de csendesen féltem őt is és a picikét is.

De ez a nagymamák dolga. Te várd boldogan, a lányom is azt teszi! 😊

5. Ursula33 (válaszként erre: 1. - Lédaa)
2020. ápr. 2. 13:03

Én pont ma vagyok egy nagyon késői lombik babával a 38. hét utolsó napján. Franciaországban élünk, ahol napról napra rosszabb a helyzet. Hála Istennek, még ablakban se volt a járvány, amikor a háziorvosom kiírt táppénzre, így én már 7 hete itthon vagyok.

Én először ugye rendezkedni kezdtem itthon, plusz megcsináltuk a babaszobát, stb. De ahogy nőtt a pocak, ráadásul minden szemét terhes tünetet megszívtam, egyre nehezebb bármi érdemi tevékenység elvégzése.

Ezért én, amikor megtaláltam két szatyornyi fonalat, kötni kezdtem. Aztán jött a járvány meg harmadik hete tart a kijárási tilalom itt, így gyakorlatilag egész kis ruhatára van már a picurkánknak kötött cuccokból...

4. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 2. 12:48

Idehaza egész biztosan nem írtak még kismamáról. De külföldön nem egyről írtak. Sőt - ezt nem riogatásként írom - 2 napja Spanyolországban belehalt a baba is és az anyuka is császár után pár órával koronavírus miatt.

Nincs olyan, hogy védettséget ad a terhesség ellene. Ahogy Angliában - ha jól emlékszem- is egy alig 31 órája született baba is elkapta.

3. NomNom (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 2. 12:07

Nem tesz védetté, de nem jelent plusz kockázatot. Természetesen ha egyéb betegsége van az embernek akkor veszélyes is lehet.

Főleg a magas láz miatt kell nagyon vigyázni, főként az első trimeszterben.

Én a második trimeszter utolsó felében vagyok és be kell valljam elég stresszes ez az egész. Ha ezt előre tudom vártam volna a babával, de hát az ilyesmit az ember nem tudhatja előre.:(

Vigyázz magadra, ha megteheted setálj sokat, én ha az időjárás engedi naponta 2x is sétálok, de én olyan helyen élek ahol viszonylag könnyű betartani a távolságot így kint nem érzem magam veszélyben.

Ha mindent betartasz és a párod is, nem lesz baj!

Találj valami otthoni hobbit, én elkezdtem horgolni, most lett kész az első nyuszi amit a kisfiam kap majd meg.:)

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Lédaa)
2020. ápr. 2. 11:36

Már többször hallottam , hogy a kismamákra nem veszélyes a vírus, az áldott állapot védetté teszi őket. Nem is mondtak még a hírekben, olyat, hogy kismama betegedett volna meg, én nem hallottam helyesebben.

Tehát legyél óvatos, tartsd be a higiéniai szabályokat és várd boldogan a babátokat!

2020. ápr. 2. 11:05
Sziasztok! Egy őszi vetélést követően most újra terhes vagyok. Ma töltöm a 9. hetemet és érthető módon kicsit több bennem a félelem, ami mellé még társul a mostani koronavírusos helyzet. Harmadik hete itthon vagyok és a bezártság sincs a legjobb hatással a hangulatomra, bár tudom ez a legjobb megoldás most.Nagyon keveset mozdulok ki és próbálok betartani minden szabály, de azért félek kicsit, hogy bajt okozhat a terhesség alatt a vírus. Ki hogy viseli ezt az időszakot kismamaként?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook