Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség koronavírus idején fórum

Terhesség koronavírus idején (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
43. NomNom (válaszként erre: 42. - Tyityu)
2020. ápr. 3. 14:07
Hú ilyet mindenképpen beszerzek. Hallottam róla de azt hittem csak az utolsó hétben szabad mert beindulhat a szülés - a méhizomzatra nem hat?
42. tyityu (válaszként erre: 41. - Ursula33)
2020. ápr. 3. 13:33

😱 meg jo hogy nem lett semmi bajod.

Malnalevel teat iszod? En nagyon ajanlani tudom, segit ellazitani az izmokat. Mar korabban is olvastam rola, de a szulesfelkesziton a sage femme is kitert ra. Az utulso honapban napi 2x ittam es a gatizmom mindenfele serules nelkul meguszta. Nyilvan nem lettem volna ennyire fajdalommentes egy bevarrt gatizommal. Sokan nagyon szenvednek vele szules utan. Nekem semmi bajom nincs vele, megcsinaltam a szulesi utani « reeducation du périnée » szinten a sage femme-mal es minden rendben.

41. Ursula33 (válaszként erre: 40. - Tyityu)
2020. ápr. 3. 12:52

Franciák nagyon rosszul tolerálják a fájdalmat, én úgy látom.

Amikor három éve műtöttek, a műtét előtt jött az ápolónő, hogy hozott fájdalomcsillapítót. Néztem rá bután, hogy minek? Hát vegyem be, hogy a műtét után ne legyen olyan rossz. Vegyem be előre??? 😲 A szobatársam dupla adagot bekapott, én meg még a műtét után se szedtem be. Szép is lett volna, ha egy lézeres műtét után vannak fájdalmaim. Bár, azok után, hogy egy vattát bennem felejtettek...

40. tyityu (válaszként erre: 39. - Cc7a88f96d)
2020. ápr. 3. 11:44
Persze biztosan fugg attol is es attol is, hogy az embernek mekkora a fajdalom kuszobe. En voltam az apoloknak a kakukktojas, hogy meg egy dolipranet sem vettem be. Semmi olyan fajdalmam nem volt, ami miatt bevettem volna. Mint ahogy a sajat labamon akartam felmenni a szuloszobarol a szobamba, pedig tobb vert is vesztettem a normalisnal. A szuleszno nem engedte, pedig nagyon akartam. Akkor mar tobb mint 18 oraja fekudtem a szuloagyon, a peridurale miatt le sem szallhattam az vajudas alatt es szinten a peridurale miatt mar szinten 18 oraja nem ereztem a labaimat. Alig vartam, hogy vegre ujra erezzem, hogy uralom a testem. Es tenyleg nem volt semmi kulonos fajdalmam ami miatt hordagyon kellett felvinni a szobamba.
39. cc7a88f96d (válaszként erre: 37. - Tyityu)
2020. ápr. 3. 10:48
Nekem 3ève csàszàr utàn csak vigyàznom kellett,hogy òvatosan mozogjak,mèg a dolipranet se szedtem be.Nem voltak különòsebb fàjdalmaim.Szerintem függ attòl,hogy milyen volt a csàszàr.Lehet jobban "megràncigàltàk"...
38. Ursula33 (válaszként erre: 37. - Tyityu)
2020. ápr. 3. 10:27
Na ennyiből "szerencsém" van, pajzsmirigy betegség miatt tilos a paracetamol...
37. tyityu (válaszként erre: 35. - Ursula33)
2020. ápr. 3. 09:27
Biztosan van tobb gyogyszer amit alkalmazni tudnak csak meg kell talalni azt ami megfelel neked.
36. tyityu
2020. ápr. 3. 09:21
Ja es a francia baratnom ugyanabban a korhazban 2szer programozott csaszarral szult mert o is alacsony es a scanner azt mutatta, hogy eselytelen hogy termeszetes uton meg tudja szulni a ket gyereket. Azt mondja iszonyat fajdalmai voltak, fel sem tudott kelni az agybol. Raadasul szoptatott igy csak dolipranet kapott fajdalomcsillapitot. Hat a doliprane egy fejfajasra jo, de egy muteti sebre lokaki...
35. Ursula33 (válaszként erre: 34. - Tyityu)
2020. ápr. 3. 09:19
Nekem mondjuk végig lebegett a fejem felett a programozott császár a gyógyszerallergia miatt, meg hogy ráült a baba törökülésben a méhszájra a 36. hét végén, de most már a feje van lent és hétfőn lesz egy vizsgálat, hogy mivel tudnának érzésteleníteni lidocaine helyett.
34. tyityu (válaszként erre: 33. - Ursula33)
2020. ápr. 3. 09:08

Szia!

Tavaly valtottunk par uzenetet, akkor voltam terhes a kislanyommal itt Fro-ban. Latom azota te is babat varsz, gratulalok. Egyebkent azota mi mar a tesot varjuk, holnap leszek 7 hetes.

Csak megositeni tudom, hogy itt nem adjak csak ugy a csaszart. 149 centi vagyok igy a szules elott par hettel el kellett mennem scannerre, megnezni, hogy a gyerek atfer e a medencen (ez mindenkinek kotelezo aki 150 centi alatti). Ha nem fer at nyilvan programozott csaszar. Nekem az jott ki, hogy at kell fernie, igy johet a termeszetes szules. Aztan 39+6 szivagrott a magzatvizem, irany a szuleszet, ahol befektettek. Persze semmi fajasok, de meg akkor sem csaszar, varunk 48 orat es utana beinditjak a szulest. Par oraval a beinditas elott elindultak maguktol a fajasok, irany a szuloszoba. Az elso igazi fajasoktol 22 ora telt el mig vegre megszuletett a kislanyom.... Rohadt hosszu volt, mar tobbszor azt remeltem, hogy visznek csaszarra, csak vegre vege legyen az egesznek. De csak nem lett csaszar, igazabol bennuk fel sem merult. Es nagyon orulok neki, nagyon hamar osszeszedtem magam, meg egy fajdalomcsillapitot sem szedtem be szules utan. Elso perctol megmondtak, hogy naluk a csaszar csak nagyon indokolt esetben kerul szoba, ok a termeszetes szules hivei. Mo-n tenyleg nagyon konnyen osztogatjak a csaszart.

Konnyu szulest kivanok neked !!

33. Ursula33 (válaszként erre: 30. - Cc7a88f96d)
2020. ápr. 3. 08:30

Nálunk is a párom az, aki folyton a híreket bújja. De főleg az olasz helyzetet lesi, mert a nagyszüleim Milánóban élnek, kilencven fölött vannak és rettenetesen aggódom értük.

Nálunk pont, hogy pici a baba, főleg a fejét örökölte az apukájától, ezért remélem gyorsak leszünk és ügyesen kicsusszan. Bár ő még most sincs befordulva rendesen, folyton forog.

Én amúgy ezt nem is értem, hogy Magyarországon hogy lehet olyan, hogy valaki mindenféle alapos orvosi indok nélkül kérheti a császárt. Bakker, azért a második legnagyobb hasi műtét. Én pont hogy mindenképpen el szeretném kerülni. Sokkal tovább tart a felépülés, több a szövődmény lehetősége.

32. NomNom (válaszként erre: 30. - Cc7a88f96d)
2020. ápr. 3. 08:22

Én sem nézem már a statisztikákat sem.

Itt sem osztogatják úgy a császárt mint Mo-n. Felkészített a védőnő hogy igazából ha nem fordul meg a baba először akkor is megfontolják a természetes úton szülést. Bár ilyen esetben én lehet nyugodtabb lennék ha műtenének, nehogy elakadjon szegény.

31. cc7a88f96d (válaszként erre: 27. - Ursula33)
2020. ápr. 3. 08:09

Mi pont ma telefonàlunk be mèg utoljàra a kòrhàzba,hogy jöhet e apuka vagy sem.Màsfèl hete doki azt mondta,hogy igen,csakis az apuka,plusz làtogatni is,de azòta vàltozhatott a dolog,ezèrt kèrdezzük mèg meg a mai nap folyamàn.


Ez is minden kòrhàznàl màs ès màs.Nem lehet a cikkekre stbre alapozni.

30. cc7a88f96d (válaszként erre: 27. - Ursula33)
2020. ápr. 3. 08:05

Fiam most tölti a 3èvet.Annò sürgőssègi csàszàr volt,mert 1napnyi vajùdàs utàn leàlltak a fàjàsok,plusz 4kg fölötti baba volt.Most is ekkora sùlyù lesz,nagy baba,ìgy nem rizikòzunk.Pedig itt nem osztogatjàk a csàszàrt akàrkinek.Ha nincs igazi indokod rà,simàn hagynak termèszetesen szülni.


Nem olvasom a cikkeket,mert minek stresszeljem magam ilyesmivel?Pàrom nèzi minden nap,meghallgatom,de most mit èrek azzal,ha rettegve àllok hozzà az egèszhez?Attòl mèg a baba ugyanùgy meg fog születni stb stb.

29. 5236d12e25 (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 2. 20:44
Blikket amúgy én se, más portál is megírta csak ez volt az első rákeresve amit kidobott 😅
2020. ápr. 2. 19:48

Vuhanban is volt egy kismama.

Meg kell tartani a távolságot ,és odafigyelni a higéniára.

Szerintem bizakodjunk és szűrjük az információt 😁 Mindenkinek szép babavárást 💖💖

27. Ursula33 (válaszként erre: 8. - Cc7a88f96d)
2020. ápr. 2. 19:39

Itt ráadásul azok stresszelik a legjobban a magyar kismamákat, akik maguk még soha nem szültek. Hogy de ő látta a tévében, hogy nincs apás szülés, mindenkit császároznak... Komolyan mondom, olyan, mintha annak örülne, hogy a másikat jól beszarathatja.

Nekem a dokim pont most került karanténba... Pfff...

Amúgy miért császároznak? Eleve programozott császárod lett volna?

Nekem per pill még úgy van, hogy természetesen szülök, apával... Remélem így is marad!

Mi öt és fél éve élünk itt.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - 5236d12e25)
2020. ápr. 2. 19:16
Köszönöm, ezért nem tudtam róla, mert a blikket sosem olvasom el.
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Globus)
2020. ápr. 2. 18:57
Szegénykém. :(
24. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 2. 18:13
Csak elég belegondolni Kínában hány olyan falu van ahol mai napig nincs eü ellátás mert akkora a szegénység..
23. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 2. 18:02

[link]



Az angol esetet most nem találom

22. NomNom (válaszként erre: 20. - Lédaa)
2020. ápr. 2. 18:01
Szintén... mi is szeretünk menni, én is azt gondoltam, hogy majd milyen boldog lesz a babavárás így tavasszal és nyáron. Remélem jövőre a babával tudunk majd mozgolódni.
21. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 2. 18:01
20. Lédaa (válaszként erre: 18. - NomNom)
2020. ápr. 2. 17:54
Nekünk is volt egy kirándulásunk betervezve az Alpokba május elejére, de már hetekkel ezelőtt visszamondtam, még amikor itt nem voltak betegek, de Ausztriában már megjelent a vírus. Kicsit sajnálom mert nem így képzeltem a boldog babavárást...elég izgő mozgók vagyunk szeretünk kirándulni, moziba, színházba járni. Egy jó ideig ezt el kell felejteni, de mindenért kárpótol ez a kis élet a pocakomban.
19. globus (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 2. 17:48
Hát ez az... barátnőm írta emailben, hogy este a 84 éves édesapja zokogva ment fel hozzá, hogy nem kérnek a boltból semmit, ne vásároljon, mert akkor mind! meghalnak! :(
18. NomNom (válaszként erre: 12. - Lédaa)
2020. ápr. 2. 17:43

Én március elején voltam orvosnál és kérdeztem az utazásról mert márciusban 2 utam is lett volna. Ő sem tudott mit mondani, csak hogy vigyázzak magamra, figyeljem a híreket.

Az első céges út volt, nem volt még akkora baj Európában. A második kirándulás lett volna, eltörölték a járatunkat. Őszintén szólva nyugodtabb voltam így.

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Semleges)
2020. ápr. 2. 16:46

Ugye? :) Mi is hírmentes a napom. Teljesen más a hangulatom.

Azért milyen rossz lehet, aki otthon a 4 fal között nézi a híreket, ki sem mozdulnak a saját kertbe se. Teljesen világvége hangulatba lehet kerülni.

16. semleges (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 2. 16:31
Hírmentes napot én is tartottam már. Jó volt:)
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2020. ápr. 2. 16:15
A Spanyol esetről nem hallottam, pedig ilyenre rácuppannak az újságírók, a média, de lehet éppen akkor tartottam hírmentes napot.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Turkkati)
2020. ápr. 2. 16:13

Jó egészséget a lányodnak és a babának is.

Ahogy a lányod teszi, várd te is boldogan, bizakodóan a babát!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook