Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség koronavírus idején fórum

Terhesség koronavírus idején (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2020. ápr. 14. 16:15

Ki hogy van? Mi újság?

Ma töltöttük a 6. hetet... Csütörtökön megyek dokihoz, azt mondta csak ránéznek, hogy jó helyen tapadt-e meg. Amúgy várnék még 2 hetet....

72. Ursula33 (válaszként erre: 68. - Agis)
2020. ápr. 7. 12:06

Franciaországi állapotokról írtam. Itt cseppet más rendszer van, mint Magyarországon.

Itt a magánklinikák ugyanúgy tb-re látnak el, mint az állami intézmények. Csak míg egy állami intézmény fix összegből gazdálkodik, addig a magánintézmény annyiból, amennyit megkeres.

Az egyetemi klinikára csak az mehet most be, akinek beutalója van, egyedül, kísérő nélkül, maszkban és kesztyűben. Csak oda mehetsz az intézményen belül, ahova szól a beutalód, stb. Lezárták a gyerek osztályt, az újszülött osztályt, a szülészetet, vagyis teljes látogatási tilalom van.

Az aneszteziológussal is csak telefonon beszéltünk, nem mehettem be személyesen. Az ultrahangra mehetek csak be, minden más telefonon, e-mailen vagy skypeon zajlik.

Az egyik barátnőm viszont egy olyan intézménybe jár, ami nem állami, hanem egy jó nevű magánklinika és nemhogy nem mondták le az aneszteziológussal az időpontját, hanem nulla védőfelszerelés az intézményben, mindenki oda megy az épületen belül, ahova akar, se az újszülött osztály, se a szülészet nincs lezárva. Pedig a városban az első koronavírusos beteg pont azon a magánklinikán volt, egy szülésznő.

Elég fura szitu, az elején, négy éve én is ugyanerre a magánklinikára jártam, mert azt hittem olyan, mint otthon, hogy az biztos sokkal jobb. Aztán szépen lassan rájöttem, hogy itt pont fordítva van. Mivel az állami klinikák az egyetemi klinikák, ott vannak a legjobb orvosok, ott kapod a legjobb szakmai ellátást. Lehet, hogy nincs luxus (tv, luxuslakosztály, bárszekrény a szobában), de nem felejtik el a gyógyszer allergiámat, mint a magánklinikán, nem hagyják bennem a vattát műtét után, mint a magánklinikán.

Szóval Franciaországban pont fordított a szitu, itt ha van a városban egyetem, orvosi karral, akkor van állami kórház és akkor ezerszer inkább odamegyek, mint egy magánklinikára, ahol csak fejőstehén vagyok... Keserű tapasztalat.

71. NomNom (válaszként erre: 70. - Ursula33)
2020. ápr. 7. 12:04

Nem, én Finnországban.:)

Itt még mindig nincs akkora szigor mint más európai országokban. Nem tudom ez hova fog vezetni.:S

70. Ursula33 (válaszként erre: 69. - NomNom)
2020. ápr. 7. 11:48

Bocsánat, azt hittem Te is itt élsz Franciaországban, mert írtad, hogy a Te időpontodat még nem mondták le.

Erre írtam, hogy (itt) azt látom, az állami kórházakban rettenetes szigor van, de az állammal leszerződött magánklinikák mintha észre sem vennék, milyen veszélyes ez a vírus, ugyanúgy működnek, minden óvintézkedés nélkül.

69. NomNom (válaszként erre: 66. - Ursula33)
2020. ápr. 7. 11:36

Ez nem tudom abból amit írtam hogy következett.:D

Azért írtam mert több helyen megszűnt az állami terhesgondozás a vírus miatt, de nekem egyelőre megvan az időpontom. Sőt ma kaptam SMS-ben megerősítést.

Nem is örülnék ha nem tudnék menni mert elég vashiányos voltam a terhesség előtt és jó lenne megnézetni.

Majd teszek fel maszkot és kesztyűt. Szerencsére ahová én járok nem szokott 2 kismamánál egyszerre több várakozni.

68. agis (válaszként erre: 66. - Ursula33)
2020. ápr. 7. 10:41

Hu de meresz velemenyed van a maganklinikakrol, ott is orvosok es noverek dolgoznak. MIndegyiknek szakmai tapasztalata van es teny es valo, penzbol elnek.

Az allami korhaz termeszetesen oda csoportositja az eroforrasait, ahol a legnagyobb szukseg van ra.

Nem gondolnam egyetlen maganklinikat sem felelotlennek, mert elvegez olyan beavatkozast, amit az allami intezmeny nem vallal.

67. Lédaa (válaszként erre: 63. - Vanessa82)
2020. ápr. 7. 08:30
Mivel nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy elég ha a 10. héten keresem meg a védőnőt, így az ünnep után kedden hívom fel. Nálunk kiadtak egy általános tájékoztatót, hogy csak előre egyeztetett időpontban fogad kismamákat, csak 1 ember lehet a váróban, illetve kötelező a kézfertőtlenítés és a maszk. A kórházi vizsgálatokat nálunk áthelyezték egy másik épületbe,ahol csak a kötelező a vizsgálatokat és a sürgősségi ellátást végzik el. Ennyi infót szedtem össze a hetek alatt.
66. Ursula33 (válaszként erre: 65. - NomNom)
2020. ápr. 6. 22:09

Azért írtam, hogy az állami klinikán rohadt komolyan veszik a biztonságot és elsősorban az egészséged a fontos, míg a magánklinikák a pénzre hajtanak.

Ugyanis ha bemegyek a klinikára, akkor lehúzzák a vital kártyát és kapják a pénzt utánam, míg a telefonos konzultáción nem tudja lehúzni, így egy fityinget se kap.

Az elmaradt műtétek után se kap semmit. Ezért egy magánklinikán simán megtartanak mindent, mert ugye kell a lóvé.

65. NomNom (válaszként erre: 64. - Ursula33)
2020. ápr. 6. 22:01
Én a héten megyek védőnőhöz terhesgondozásra, nem mondták, hogy elmaradna de majd meglátjuk addig még.
64. Ursula33 (válaszként erre: 63. - Vanessa82)
2020. ápr. 6. 21:56

Itt, Franciaországban, abban a kórházban, ahova én járok, három hete leállították az összes nélkülözhető vizsgálatot. Még az anaszteziológussal is csak telefonon konzultáltam, lemondták a szülés felkészítő tanfolyamot, a szoptatós tanfolyamot is. Egyedül a legszükségesebb ultrahangokat és vizsgálatokat tartják meg, brutál biztonsági intézkedések mellett. Lemondták még az endometrózis műtéteket is, csak a sürgős, pl bélendót operálják meg, ha nagyon muszáj.

De ez egy egyetemi klinika, azaz állami intézmény.

Ellenben a magánklinikák kissé (nagyon magasról) szarnak a biztonságra, simán megtartják az összes vizsgálatot, az összes beavatkozást.

Bár a lombikokat itt is leállította az állam, de pl a méhtükrözést simán megcsinálják egy ismerősömnek jövő héten.

Elképesztő!

63. Vanessa82 (válaszként erre: 62. - Ursula33)
2020. ápr. 6. 20:18

Nem semmi, akkor jól "megdolgoz téged". És hogy bírod?


Hogy megy most ebben a járvány helyzetben a terhesgondozás? Holnap lesz 5 hetes a terhességem, de még nem merek örülni. Addig tuti nem, míg doki nem látott és mondja azt, hogy minden rendben. Semmi bajom, hányinger néha, meg ma a mellbimbóm érzékennyé vált. De jól vagyok. Tavaly állandóan fájt a derekam, 6 hetesen már kismama farmert vettem, mert nem fértem a régibe bele.

62. Ursula33 (válaszként erre: 61. - Lédaa)
2020. ápr. 5. 19:21

Hozzátenném, nagyon precíz, pontos a kisasszony. Patent a 7. hét első napján kezdődtek a rosszullétek és patent 3 hónapig nyomtuk a legdurvább részt. Eddig is mindent patentül időre csinált és szófogadó baba. Minden éjjel négykor indul a buli és reggel fél hétig tart. Déltől háromig semmi mozgás, akkor alszik.

Apja lánya, él-hal a csípős kajákért. Volt idő, amikor csak extra csípős olasz kolbászt tudtam enni, pedig ki nem állhatom a csípős kaját.

61. Lédaa (válaszként erre: 57. - Ursula33)
2020. ápr. 5. 17:12
Aztamindenit! Téged tényleg nem kímélt akkor ez a terhesség! :( De nemsokára kárpótol mindenért a Picurkád!! :)
60. Lédaa (válaszként erre: 56. - Vanessa82)
2020. ápr. 5. 17:09
Gratulálok a szép nagy családodhoz! :) Érdekes mert nekem fordítva volt, az előző terhességnél egy pár napos émelygésnél több nem jelentkezett a 8 hét alatt. A mostaninál a 6.héttől mindennapos a hasfeszülés, cici fájdalom, és az émelygés. Nekem is elég sűrűn fáj a hasam vagyis olyan érdekesen feszül, néha nyilall a jobb oldalon, így szinte mindig érzem, hogy ott történik valami a pocakomban. Ez eddig kicsit megnyugtatott, mármint, hogy vannak tüneteim de legbelül tudom, hogy még bármi megtörténhet. :(
59. Ursula33 (válaszként erre: 58. - Vanessa82)
2020. ápr. 5. 11:19
Hát, az inkontinenciát, cseresznye nagyságú aranyeret már nem is említem... 🤣🤣🤣
58. Vanessa82 (válaszként erre: 57. - Ursula33)
2020. ápr. 4. 21:41

Ez nagyon durva... 😥


Lekopogom, nekem egyiknél sem volt hasonló... Hamarabb nyíltam kicsit.... Vagy a 4.nél vmi allergiám volt, viszketett a tenyerem és a talpam.

57. Ursula33 (válaszként erre: 56. - Vanessa82)
2020. ápr. 4. 20:09

Minden tiszteletem a tiéd, hogy többedszer is bevállalod.

Én nagyon őszintén megmondom, ennél a terhességnél minden szarrrt beszívtam, amit csak lehetett, a vékonybél gyulladástól kezdve, a vészes fogyáson át, a nyombélfekélyig, amit csak el lehet képzelni.

Az első négy hónapban konkrétan négykézláb közlekedtem, karácsony óta köhögök, eszeveszettül sok a savam, besűrűsödött az epeváladék stb. stb. stb...

Ezt én, most ezt mondom, így 46 évesen, ép eszem és józan ítélőképességem teljes birtokában, szabad akaratomból soha többé nem csinálom végig.

Konkrétan majdnem belepusztultam az első trimeszterbe, mire végre észrevették, hogy nem "hagyományos" terhes rosszulléteim vannak, hanem az immunszupresszív gyógyszerek szétkapták a bélrendszeremet.

Glutént, tejet, cukrot, teljes kiörlésű dolgokat, sok zöldséget és hüvelyeseket, gyümölcsöket, a legtöbb húst azóta sem tudom megenni. Egy bögre tea elfogyasztása is kihívás...

56. Vanessa82 (válaszként erre: 51. - Ursula33)
2020. ápr. 4. 18:53

Nagyon köszönöm lányok! ❤️ Izgulok, közben próbálok nyugodt maradni. Az biztos, hogy tavaly állandóan rosszul voltam, görcsöltem, fájtam. Mindig éreztem vmi furát a hasamban. Azt hittem azért, mert többedik terhesség, meg hogy akkor már 8 éve, hogy utoljára terhes voltam. Most meg a hányingeren kívül semmi.

Hozzáteszem, 4x szültem már, a legnagyobb 18, nem lakik velünk már. 14, 12 és 9 évesek a drágáim. Nehéz volt nekik is, zokogtak, hogy a kistesót elvesztettük. Akkor 7 hetesen mondtuk el nekik, de most amíg nem látszik konkrétan a kerekedés, nem szeretnénk elmondani nekik. Nem szeretném, ha újra csalódnának. 😥

55. NomNom (válaszként erre: 52. - Lédaa)
2020. ápr. 4. 18:11

Az első trimesztert én is teljesen végigstresszeltem hasonló okokból. Most a 23. hétben járok már.

Minden jót nektek, nem lesz baj.:)

54. Lédaa (válaszként erre: 53. - Ursula33)
2020. ápr. 4. 16:03
De jó,nemsokára már a kezedben tarthatod a babócátokat! :)Köszönöm a biztatást és minden jót kívánok Neked!
53. Ursula33 (válaszként erre: 52. - Lédaa)
2020. ápr. 4. 13:50

Minden rendben lesz!

Én 2011-ben a 14. héten veszítettem el a picurkánkat és utána 2019. augusztusig kellett várnunk az újabb csodánkra. De már beléptünk a 39. hétbe.

Bár rettenetesen félek én is és egyetlen percét se tudtam élvezni igazán a terhességemnek, de hiszem, hogy a Jó Isten vigyázni fog ránk a továbbiakban is.

52. Lédaa (válaszként erre: 50. - Vanessa82)
2020. ápr. 4. 12:28
Teljesen együttérzek veled! Ahogy írtam nekem tavaly novemberben volt a műtétem. Hideg zuhanyként ért minket, így most még nem tudom átadni magam az önfeledt örömnek. A tüneteim most sokkal erősebbek mint az elsőnél és progeszteron pótlást is kaptam. A héten szerdán voltam dokinál és ott mindent rendben látott, így most azon izgulok, hogy a 12.hetes vizsgálatokat is mosolyogva zárjuk. Féltem ezt a Picurkát és nem szeretném újra átélni az előző hónapok fájdalmait. :( Nagyon szorítok Nektek! Vigyázz nagyon magadra!
51. Ursula33 (válaszként erre: 50. - Vanessa82)
2020. ápr. 4. 08:05
Nagyon drukkolok Neked! Minden rendben lesz. Vigyázz nagyon most magadra!
2020. ápr. 3. 22:39

Sziasztok! Mi tavaly decemberben vesztettük el a picikénket 10+4 hetesen... Most 31én kellett volna megjöjjön, de már napok óta hányingerem volt... 30án és elsején pozitívat teszteltem. Nem merünk még örülni, de úgy néz ki itt van.

Mindenre megpróbálok figyelni, sokszor mosok kezet, maszkban vásárolok, de azért én is elgondolkodtam... Védve van, rendben van, tudok vhogy még jobban vigyázni rá? Dokihoz csak 4 hét múlva akarok menni, ha nincs panaszom, addig minek... Úgy sem látna nagyon semmit...

49. Ursula33 (válaszként erre: 48. - Cc7a88f96d)
2020. ápr. 3. 21:18

Pont ezért írtam, hogy ezt én önként kérjem, kizárt!

És szerintem etikátlan is, ha egy orvos ehhez asszisztál azzal, hogy valami mondvacsinált okkal kiírja a császárt.

48. cc7a88f96d (válaszként erre: 47. - Ursula33)
2020. ápr. 3. 17:02
Èn hetekkel első csàszàr utàn is,ha hirtelen mozdultam azt hittem a belem kiszakad...szòval nem egy leànyàlom.
47. Ursula33 (válaszként erre: 46. - Cc7a88f96d)
2020. ápr. 3. 16:52

Nekem van nem egy ismerősöm Magyarországon, aki maga kérte a császárt.

Ezt nem is értem.

Rengeteg szövődménye lehet, hiszen hat réteget vágnak át és akárki akármit mond, az soha többé nem lesz ugyanolyan, mint volt.

Nyilván, ha muszáj, akkor muszáj. De hogy önként kérjem... 😲

46. cc7a88f96d (válaszként erre: 45. - NomNom)
2020. ápr. 3. 16:06
Èn nem èrtem,hogy hogy kèrhetik minden ok nèlkül a csàszàrt Mo.n?nem logikus..
45. NomNom (válaszként erre: 44. - Tyityu)
2020. ápr. 3. 16:05

Oh de jó neked!

Itt is úgy látom, hogy próbálják a vágást elkerülni (Finnország). Sok mindenen meglepődök, hogy mennyire másképp csinálják mint Mo-n. A nagynéném szülésznő Mo-n, úgyhogy arról a rendszerről épp eleget hallottam.

44. tyityu (válaszként erre: 43. - NomNom)
2020. ápr. 3. 14:31
De szerintem arra is hat, de az utolso honapban mar nem art. Azt hallottam, hogy korabban vetelest okozhat, de nekem szulesfelkesziton mondtak, hogy utolso honapban ajanlott. Elmeletileg napi 3x kell, de en csak napi 2x ittam viszont tenyleg minden nap. En hiszek benne, hogy segitett. Elso szulesem volt, megmondtam a szulesznonel, hogy nem akarom, hogy atvargja a gatizmot, ha szakadnia kell szakadjon magatol (ezt is a szuleselokesziton mondtak nekunk, hogy a termesztes szakadas jobb a gatmetszesnel). Nagyon meglepodtem mikor kibujt a kislanyom es mondta a szuleszno, hogy a gatizmom minden serules nelkul meguszta.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook