Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség fogamzásgátló mellett fórum

Terhesség fogamzásgátló mellett (beszélgetős fórum)


13. Lili95
2014. jún. 14. 12:32
Sziasztok! Májusban kezdtem el szedni a tablettát, rögtön az első héten el is felejtettem egyet bevenni, de nem nagyon foglalkoztam vele, szedtem ugyanúgy tovább. Beszedtem az első levéllel, az utolsó szem után 2 nappal megjött (kevés vérzés volt, meg nem görcsölt a hasam, mint máskor, gondolom ez a tabletta mellékhatása). A gyógyszerszünet utolsó napján elkezdtem hányni, akkor meg is csináltam egy tesztet, ami negatív lett, ezért folytattam a gyógyszert, de azóta sem lett jobb a helyzet. Ilyen esetben nem tudjátok mikor érdemes tesztet csinálni? Vagy előfordulhat ilyesmi a gyógyszertől is?
12. Ede71 (válaszként erre: 11. - Piatnik)
2014. ápr. 16. 22:02
a szülés után azaila fogamzásgátlót szedtem a szoptatás alatt, majd utána áttértem egy másikra. amikor áttértem az új bogyóra az első 2 hónapban nekem sem volt vérzésem, a doki azt mondta ez normális a szervezetnek hozzá kell szoknia, most már normális 5 hónap.
2014. ápr. 16. 14:38
Volt még itthon egy tesztem azt megcsináltam délelőtt (nem első pisiből), negatív lett. Remélem minél előbb megjön mert ez a derékfájás elég durva, meg hogy 10 percenként megyek pisilni.
10. Piatnik (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2014. ápr. 16. 08:50
Mirabella 75/20
2014. ápr. 16. 08:44

Melyik gyógyszerről van szó??


Régi kolléganőm mindhárom gyereke fogamzásgátló mellett fogant, pedig utasítás szerint szedte őket. És 3 különböző fajtájú bogyóról beszélünk...

2014. ápr. 16. 08:43
Nekem se hatott a fogamzásgátló,igaz nem lettem terhes,de a nőgyógyászaton éppen peteérésem volt mikor mentem rákszűrésre.És én is normálisan szedtem,nem volt hasmenés meg hányás sem.Csinálj tesztet!
7. Piatnik (válaszként erre: 6. - 5674644b5d)
2014. ápr. 16. 08:23
Nem a doi azt mondta ezek a gyógyszerek már az első anptól védenek, a betegtájékoztatóban is az van hogy HA a menstruáció első napján kezdem el szedni akkor véd ha később akkor kiegészítő védekezés kell. De én az első napján kezdtem el szedni, és a 8.napon voltunk együtt védekezés nélkül, meg utána is természetesen, de előtte nem.
2014. ápr. 16. 08:13
Az én emlékeimben úgy él, hogy az első havi fogamzásgátló beszedése alatt még ajánlott a kiegésztő védekezés. Legalábbis nekem anno ezt mondták. Neked ilyet nem mondott a doki? Esetleg a tájékoztatóban nincs benne?
5. babszibobó (válaszként erre: 1. - Piatnik)
2014. ápr. 16. 07:56

Nekem mindig az 5. Napon jön meg. .. tehat a 3 bőven belefer.

A tünetek meg lehetnek attól, hogy első levél. ... Majd szépen beall a dolog.

4. Piatnik (válaszként erre: 2. - Free)
2014. ápr. 16. 07:54
Gratulálok a babához! :)
2014. ápr. 16. 07:54

Hoppá, akkor lehet hogy nekem sem... :(

Tesztet vasárnap lövök, mert aznap jár le a 7 napos szünet, úgy nem kezdeném el a következő levéllel hétfőn hogy nem tudom mi van.

2. Free
2014. ápr. 16. 07:46
Nekem sem hatott a fogamzásgátló :) 17 hetes kismama vagyok és egy 8 hónapos lányka anyukája :) Szerintem csinálj tesztet!
2014. ápr. 16. 07:44

Sziasztok!


Vasárnap fogyott el az első levél fogamzásgátlóm, és még nem jött meg. Ettől még nem aggódnék, de nagyon fáj a derekem a hátam már pár napja, illetve erős vízszerű folyásom van, pont mint amikor a fiammal lettem terhes.

Minden szemet bevettem normálisan, nem volt hányás sem hasmenés, nem szedtem más bogyót sem.

Nem értem mi lehet ez. Pár éve már szedtem fogamzásgátlót akkor soha ne voltak ilyen tüneteim, sőt nem fájt semmim mielőtt megjött.

A mensi első napján kezdtem szedni a bogyót így elvileg az első naptól véd, de azért vártunk 1 hetet.

Mit gondoltok mi lehet?

Létezik hogy az első hónapban nem hat a gyógyszer?

Orvoshoz akkor mennék ha a 7 napos szünetben nem jön meg, most vagyok a harmadik napon.

Mikor érdemes tesztelni?

Ha nem jön meg a szünetben akkor szedjem tovább?


Bocs, hogy hosszúra sikeredett.

Ha valaki járt hasonlóan, vagy ismer hasonlóan járt személyt kérem írjon.


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook