Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség fogamzásgátló gyógyszer mellett fórum

Terhesség fogamzásgátló gyógyszer mellett (beszélgetős fórum)


22. gigi92
2013. szept. 8. 18:31

mit tegyek akkor ha lehet hogy terhes vagyok de szedek fogamzás gátlót? most vagyok a 7 napos szünetben. meg jött a mennsim de máshogy mint szokót.

most aszt várom hogy el múljon és csinálok egy tesztet. ma kéne be vennem a gyógyszert. várjak vele a teszt eredményéig?

21. virag32 (válaszként erre: 20. - Vivien85)
2013. júl. 10. 12:32

Ne viccelj, öt teszt után még mindig azt hiszed, terhes vagy??? :)))


szerintem próbálj meg kicsit lelazulni. :)

2013. júl. 10. 09:32

Sziasztok!


Lassan egy éve szedek tablettát, (mindig rendesen szedem) és eddig nem volt semmi gond, de két napja állandóan szédülök, nemcsak egy bizonyos időszakban, hanem folyamatosan kóválygok... :S Viszont a mesim rendesen megjött eddig, és 5 terhességi teszt is negatív lett. (A legutolsónál elvileg másfél hónapos lennék:S, de az is negatívat mutatott) Feleslegesen hülyét nem akarok csinálni magamból a dokinál, hogy ezek után is arra gyanakszom, hogy terhes vagyok. Lehetséges lenne szerintetek? Vagy már csak bebeszélem magamnak? Köszi a válaszokat! :)

2013. máj. 21. 16:34
Sziasztok! Én tabizok két éve, de most a vizsgaidőszakban sajna kicsit összevissza szedem a tabit és 4szer elfelejtettem bevenni amit aztán másnap vagy aznap este pótoltam.. most meg émelygek, délutánonként ugyanabban az időpontban, már jó pár napja! Folyásom van és az lenne a kérdésem, hogy ki volt már hasonló helyzetben? Lehetek terhes? Még nem mennék nőgyógyászhoz.. és ebben a szituban a biztonságos teszteléshez mire figyeljek? köszi a válaszokat csajok! :)
18. lawine
2012. júl. 31. 23:00

Sziasztok! Nemrég múlt egy éves a kisfiam, aki bogyó mellett jött össze. Harmonet-et szedtem, nem hagytam ki, nem voltam beteg, egyszerűen csak nagyon nakart jönni!:D Nem is baj..:)

(azért azóta injekcióval védekezünk..)

17. Fisica
2012. júl. 31. 18:57
nálam többször előfordult már hogy 2-3 órával később vettem be mert nem értem haza addigra, semmi baj nem lett belőle. Am. meg nem hinném, hogy 1 szem elfelejtett bogyón múlna a dolog.
2012. júl. 31. 12:58

Én is tri-regolt szedtem a 21+7est és nem lettem terhes:-D

A nagy néném is a tri-regolt szedte és ő sem esett teherbe mellette.

15. katus3
2012. júl. 30. 20:19
Sziasztok! Én is 8 éve lettem terhes Tri-Regol mellett,szép,egészséges lányom lett. :-)
2012. júl. 30. 19:49
Én 8 éve tri-regol mellett lettem terhes
13. virag32 (válaszként erre: 11. - D71ef05a8e)
2012. júl. 30. 18:03

Nem az óra-perc számít, hanem a napszak.

Biztos,hogy nem az egy óra eltérés miatt lett terhes, hanem amúgy is az lett volna.

12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Nagyonszomoruvagyok)
2012. júl. 30. 17:19
Ja. nekem sikerült.
2012. júl. 30. 17:15
Ez is nagyon egyéni, a gyógyszertől is függ és persze az egyéntől is. nekem egy orvos ismerősöm lett úgy terhes gyógyszer mellett, hogy csupán a külföldre utazáskor az egy óra időeltolódást nem vette figyelembe (nem vicc). Persze az is lehet, hoyg ennyi erővel enélkül is teherbe lehetett volna esni amellett a gyógyszer mellett.
2012. júl. 30. 17:03

12 óra simán belefér szerintem.

Viszont arról megoszlanak a vélemények,hogy a gyógyszerszedési szünetben, vagyis abban az egy hétben teljesen védett-e az ember.

Én speciel rengeteg nőgyógyász (főorvos) véleményét olvastam, akik mind határozottan állítják,hogy a szedési szünetben más módon is védekezni kell, mert csökken a hormonhatás.

Én 9 évig megállás nélkül szedtem f.gátlót, néha csak másnap vettem be, és sohasem lettem terhes, szerintem kicsi az esélye a terhességnek.

De minthogy a napszak a fontos a szedéskor, így persze nem kizárt.

2012. júl. 30. 17:01
A gyógyszer sem 100 %, sőt egyik fogamzásgátló sem 100 % ! Nekem van ismerősöm aki gyógyszer mellett lett terhes és ikreknek adott életet és csak a 16. héten derült ki, mert addig rendesen menstruált. Minden előfordulhat.
8. f826024eea (válaszként erre: 7. - Nagyonszomoruvagyok)
2012. júl. 30. 17:00
A kérdés már csak az, hogy egymás utáni 3 nap csúsztál vele? Igazából ha régóta szeded, akkor nem kell annyira félned (plusz bevetted 12 órán belül)... de 2-3 hétig használjatok gumit mellette, ez fontos.
7. nagyonszomoruvagyok (válaszként erre: 5. - F826024eea)
2012. júl. 30. 16:57
Hát éppen óramű pontossággal nem szedtem mert vagy háromszor este elfelejtettem bevenni, de még 12 órán belül pótoltam. Most nem nyugodtam meg :(
6. zzmm
2012. júl. 30. 16:54
Egy ismerősömnek 3 gyerkőce van. Mind a 3 gyógyszer mellett lett.. :) van ilyen..
2012. júl. 30. 16:54
Ha nem hánysz, nem megy a hasad, nem üti más gyógyszer és óramű pontossággal szeded, akkor elméletileg nem szabadna teherbe esni... kérdés, hogy ki mennyire viseli el mellette a libidó csökkenését (már akinél van ilyen hatása)...
2012. júl. 30. 16:53
olvastam már róla igen, de nagyon kicsi rá az esély, és inkább a nem rendeltetés-szerű szedés miatt, vagy pl. más gyógyszer vagy hormonprobléma befolyásolta a fog.gátló hatását
2012. júl. 30. 16:50
simán..nem te lennél az első....
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Nagyonszomoruvagyok)
2012. júl. 30. 16:50

Én még gyógyszer nélkül sem. :) :(


Egyébként a fogamzásgátló tabletta sem nyújt 100%-os védelmet, így a használatával is létrejöhet a terhesség.

2012. júl. 30. 16:47
Lehetséges-e? Van-e valaki aki gyógyszer mellett lett terhes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook