Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti nyák fórum

Terhesség alatti nyák (beszélgetős fórum)


8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Gy_diana87)
2023. jan. 24. 11:21
Ez sokaknak van. Sokan ezért semmtudják a 3. Trimeszterben hogy a magzatviz szivárog vagy csak hüvely váladék. Én kb a kivétel voltam, akinek onnantól hogy terhes lett 0 folyásom volt, pedig alapból meg mindig van egy kevés 🤷‍♀️ Neki ami aggasztó inkább az hogy zöldes is volt. Az utalhat valami fertőzésre esetleg.
2023. jan. 24. 09:34

Szia!


Nekem ugyan ez volt a terhességem alatt. Folyton tisztasági betétet kellett használnom annyi volt a fehéres folyásom. Soha semmilyen egyéb tünet nem társult hozzá. A nőgyógyászom többször is vett kenetet és elküldte tenyésztésre de soha semmit nem mutatott ki a labor. Végig próbáltunk egy rakat kúpot, amik csak pár napig hoztak eredményt utána minden ment tovább a szokásos kerékvágásban. Közben minden értékem tökéletes volt, a gyerek gyönyörűen fejlődött és ma van egy 4 éves ügyes okos kislányom. A nőgyógyászommal végül abban maradtunk hogy nálam a hormonális változás ezt is hozza magával és a szervezet így intenzíven tartja tisztán a hüvelyi területet. A Canesten amúgy csak gombára van és arra se igazán hatásos, amit én javasolni tudok az a Macmiror complex lágyhüvelykapszula (vényköteles). Ez a gombás fertőzésre és a bakteriálisra is tökéletes. De természetesen kérdezz rá a dokidnál, én annó a terhesség alatt ilyet is használtam. Aztán ha továbbra is ez van akkor el lehet engedni az aggódást, ahogy látod nálam is ez volt és ennek ellenére minden rendben ment. Ja és a szülés után megszűnt.

6. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 19. 12:18
Tényleg érdekes.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2023. jan. 19. 11:40
Igen. Elküldik laborvizsgálatra, de ott nem mutat semmit. De mégis amikor a kenetet veszik mondják fertőzésnek tűnik. Ezért nem értem a dolgot.
2023. jan. 18. 18:39
De kenet tenyésztés volt? Vagy mit értesz laboron?
3. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 18. 18:39

A nők jelentős részénél erősebb a váladék terhesség alatt. Több ismerősöm is mondta. Ez normális, nyugi!

Szülés után visszaáll a normál állapot, no para!

2023. jan. 18. 17:06

Ha jól értem, első baba lesz.

Szerintem hidd el a labornak, ha szerinte nincs gond.

Nekem háromból egy terhességem alatt sem volt ilyen, a jelenleginél sem tapasztalok hasonlót, nem kizárt, hogy Te így működsz :)

De ez csak akkor lesz biztos, ha a következő terhesség alatt is tapasztalod.

2023. jan. 18. 16:45

Sziasztok!


32 hetes kismama vagyok. Már túl vagyok ugye pár vizsgálton. Viszont nem találok választ egy kérdésre.

Majdnem 6-7 hetesen jelentkezett. Ez az élesztős szerü, kissé halványzöld (olykor) de legtöbbször fehér folyás. Kicsit bővebb a mennyisége, de nem áztat át tisztasági betétet sem egy nap. Semmi fura szag, vagy viszketés nem társul hozzá. Kétszer kezeltek Canesten kúppal egyszer magam vettem. Tehát háromszor is volt már kezelve. De ez nem változik ennek ellenére sem. A labor eredmény sose mutatott fertőzést. Viszont mikor megvizsgálnak, mindig mondják, hogy lehet fertőzés áll a háttérben. Mert olyan az állaga, de semmit nem mutat ki a labor.

Kicsit kezdem valahol nem érteni. Úgy gondolom lehet nálam ilyen formában zajlik a terhesség.

Esetleg valaki tud erről valamit? Azért ez gyakori valahol mégis? Vagy menjek tovább mert lehet más a háttérben?

Semmi értékem nem indokolja azt, hogy “baj” lenne. Se cukorbetegség se semmi. Minden értékem “normál”.


Valakinek volt/van hasonló tünete? Vagy tudtok valami okosat tanácsolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook