Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt milyen zenéket hallgattok? fórum

Terhesség alatt milyen zenéket hallgattok? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 5. 09:04
Én komolyzenét hallgatok. Főleg Mozart és Beethowen, és ráadásul annyira imádja, hogy mindig bulit rendez "odabenn" ha hallgatom. :)
2014. febr. 4. 12:48

Sziasztok !

ha még érdekel benneteket én is leírom a tapasztalatom.Imádom a komolyzenét.Amikor terhes voltam mindig ezt hallgattam, legtöbbször Vivaldi Négy évszakot. Amikor megszületett a fiam mindig szólt mellette a zene.Sokféle, de legtöbbször komolyzene.Alig tudott ülni amikor a fejére tettem a fülhallgatót, persze nem üvöltött a fülébe de órákig elvolt !!! zeneóvodába járt, zenét tanult. 7 évesen, pszichológushoz vittem, mert azt mondték nem iskolaérett...az eredmény: Korát meghaladóan 16 (!)éves gyerek szintjén teljesitett.(Nem engedtem iskolába, mert maradt minden csoporttársa az oviban. Akkor még lehetett ilyet.) Azóta is imádja a zenét és a kedvenc: Vivaldi Négy évszak !!! Ha rossz kedve van ha jó kedve van csakis komolyzene... Most nyolcadikos és zeneművészetibe megy. Mellesleg nem titkolt szándékom volt ez hogy a zene szeretetére nevelem...túl jól sikerült...talán... de nagyon jó érzés.Kitűnő tanuló a napi gyakorlás,zenekar,

hittan,tanulás, és 2.hangszerként zongorát tanul.

Az elmúlt 12 évben megszámlálhatatlan versenyen volt és gyakorlatilag helyezés nélkül nem jött haza, csak egyszer, de akkor nagyon mély gödörben volt...túlléptünk rajta és legtóbb országos versenyt nyert meg.

Bocs ha hosszú voltam :-)

19. anya4005 (válaszként erre: 18. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 22. 11:01
:-)
18. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2014. jan. 22. 10:10
Tetszik. Jó fejek lehettek.
17. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Lauren26)
2014. jan. 22. 00:01
Sztem siman mehet neki a tankcsapda (is) persze nem raknam a hasamra, ugy is hall a babucka eleget. Viszont eleg szelsoseges vok, en pl.sok Bartok radiot is hallgattam es a mai napig (1 eves, 2 honapos) ha nyugos, arra megnyugszik, mondjuk Metallicara is! Az a lenyeg anya erezze jol magat, harmoniaban, azt a pici is erzi es minden oke lesz :) Boldog babavarast!
16. anya4005 (válaszként erre: 1. - Lauren26)
2014. jan. 21. 23:46

Terhesség alatt,takarításhoz G'N'R üvöltött úgy,hogy jött a szomszéd srác,hogy túl hangos...

Ma is így megy a takarítás,csak már mindkét fiam is üvölt hozzá.

15. Cippora (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2014. jan. 21. 21:51

Ez így igaz.

Terhesen mindig a Pocahontas egyik zenéjét énekeltem.Mikor megszületett a lányom,ezt énekeltem ha sírt,és mindig megnyugodott,de a mai napig megnyugtatja,pedig már majdnem 3 éves :)

2014. jan. 21. 18:02
Ami jól esik, olyat hallgass, de azért azt hozzáfűzném, hogy az élőzenénél nincs hatásosabb:) Szóval énekelj:)
13. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Lauren26)
2014. jan. 21. 16:54

Szerinted mi baja lenne tőlük?:))

Hallgasd azt, amit szeretsz, az neked is jó és ami neked jó, az neki is. Persze nem ordító hangerőn, hanem normálison:)

2014. jan. 21. 16:52

Metál!

Na meg rock.

11. Cippora (válaszként erre: 1. - Lauren26)
2014. jan. 21. 13:41
Én Korn-t,Systemet,Depressziót is hallgattam,de minden más egyebet is.Azt mondják teljesen mindegy,de ha sok rockot hallgatsz akkor később az fogja megnyugtatni a gyereket :) mindenesetre nekem mindenevő a lányom a mai napig!
10. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 9. - *Vinike*)
2014. jan. 21. 12:41
Na igen, nem egy kategória. H. J.-tól én is ideges leszek, főleg, mikor a Koncz számait énekli.
2014. jan. 21. 12:31
Én rengeteg Tankcsapdát meg AC/DC-t hallgattam mindkét terhességem alatt.:))) Mikor a fiam kicsi volt, sírva fakadt Halász Jutka néni hangjától, és tök nyugiban volt ha Csapdára váltottam.:DD
2014. jan. 21. 12:26
Ha aktuális lenne, biztos nyugis zenét hallgatnék: Beethovent, vagy ha könnyűzene, akkor Zoránt. Akkoriban nem figyeltem erre, és - hajdani rockerként - bizony ment az Edda és a Pokolgép! :) A kisebbik fiam át is vette az ízlésünket. :D
2014. jan. 21. 12:21
Én a heavy metalt szeretem, de mostanában nagyon szívesen hallgatok Andrea Bocelli-t, Patapucs hívta fel rá a figyelmem. :) Nézz meg Tőle pár számot! A Babád biztos szívesen hallgatná. :)
2014. jan. 21. 12:16
Mozart!
2014. jan. 21. 12:06
Nem kell a fülhallgató a pocakhoz, ha hangosabbra állítod a hangszórót is hallja. A lányommal rengeteg komolyzenét hallgattatunk amíg pocakos és újszülött volt. Most meg rámszól, hogy kapcsoljam ki, és a mai slágerekre pörög (3 éves lesz) :)
2014. jan. 21. 12:05

Akkor még nem volt divat a pocihoz tenni. 30 éve


Én Illést, Koncz Zsuzsát, orrba-szájba, üvöltve.


Illés koncerten is voltam.


Ja, meg Zalatnaytól a ; Vöröstéglás ház címűt, sokszor.

3. chickweed (válaszként erre: 1. - Lauren26)
2014. jan. 21. 12:04
Igaz még nem várok babát (vagy ha mégis, akkor még nagyon korai:)), de én azon a véleményen vagyok, hogy ha benned jó érzést kelt egy zene, akkor az a babának is jó lesz. Ha a rockot szereted, hallgasd azt. :) Bár a pocakomhoz nem biztos, hogy fogok fülhallgatón bármilyen zenét tenni, de tuti, hogy rockot is fogok hallgatni, mert imádom. :D
2. k_nm
2014. jan. 21. 12:03
Miert ne, mi baja lesz tole? En tankcsapdat hallgatok, charliet, Die Fantastische 4t (ok, ez nme rock, de nem is klasszikus)...az egy tevhit, hogy a klasszikus zenetol intelligensebb lesz a gyerek...amit te szeretsz, azt o is szeretni fogja, mivel erzi, hogy te elvezed, abbol a boldogsagbol o is kap, mikozben hallgatod
2014. jan. 21. 11:58
Első babámat várom,olvasgattam már,hogy sokan a fülhallgatót a pocakjukhoz tették,ez jó a babának. Én nagy zeneszerető vagyok,és én is szívesen kipróbálnám,de én inkább a rock felé hajlok,namost nem tartom túl jó ötletnek,ha a baba within temptation,tankcsapdát stb hallgatna. Mit javasoltok,bármilyen műfajt szívesen meghallgatok. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook