Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt árt az e-cigaretta? fórum

Terhesség alatt árt az e-cigaretta? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. nov. 27. 19:24
Amiket ma lehet kapni, amit én is használok az E-Vaport, ahhoz folyadék kell. Különbözö nikotin erösséggel lehet kapni ezeket a folyadékokat és különbözö, rengeteg féle izben. Terhesen nem tudom szabad-e, de ha nagyon nikotin éhséged van, inkább pipákolj párat, minthogy idegbeteg legyél :) amugy a nikotin nem okoz olyan zürzavart mint a cigarettával az égési termék. Mert az okoz rákot. A nikotinon kivül amik vannak anyagok benne, nem károsak, csak ha allergiás valaki a szerre. Mostmár professzorok is elirmerik az e-cigit. És ha 50%al felemelik a folyadék árát, akkor is megéri. Nekem havi 3000-be van az e-cigi :) és szeretem. Azota nem nassolok, mert mindig gyümiset, vagy csokisat szivok este netezés közbe :) igy le is ment 3 kg... Nem vagyok büdös, és bárhol használhatom. Nagyon szeretem. Több mint 1 éve váltottam és nem gyujtottam rá :)))
2012. jan. 21. 09:39
majd ha már jól elterjedt lesz, kivetnek rá mittoménmilyen extra adót :D
2012. jan. 21. 09:36
amúgy ez egy sikeresnek látszó mém de szerencsére nem mindenkit képes megfertőzni
2012. jan. 21. 09:36
az attól függ milyen patron van benne
2012. jan. 21. 08:29
Nem szabad az e-cigit sem szívni terhesség alatt!
41. m.melus (válaszként erre: 39. - Habospite)
2012. jan. 20. 10:42
Igen el olvastuk a kérdést, de ne várja a kedves topik indító azt, hogy mindenki igennel vagy nemmel válaszoljon egy ilyen kényes témához.
2012. jan. 20. 06:15
Árt! Egyáltalán nem lehet tudni az E cigi következményeit,nincsenek tudományos eredmények,mindenki csak tapogatózik,egyébként meg a lehető legvacakabb dolog..,ha a sima cigit letudtad tenni,akkor az E cigire semmi szükség.Nagy bagós vagyok,voltam,de a terhességeim alatt nem szívtam,szégyelltem...
2012. jan. 19. 23:51
Olyan jó lenne ha elolvasnátok rendesen a kérdést, és rájönnétek hogy ELEKTROMOS cigiről van szó!
2012. jan. 19. 23:40

Árt vagy nem árt UNDORÍTÓ,ha egy terhes ANYA!? dohányzik!

Én addig cigiztem,amíg meg nem tudtam,h terhes vagyok. Azonnal letettem,képtelen lettem volna mérgezni azt,akit onnantól kezdve a világon a legjobban szeretek!

2011. dec. 29. 23:18
Ez a téma mindenhol vérlázító szerintem,már ha csak a két szót egymás után említik felforr a levegő!!
36. Dolores007 (válaszként erre: 35. - Stevebajro)
2011. dec. 29. 14:09

Úgy vettem észre a hsz-ekből, hogy gyorsan olvasták a kérdést, ezért félrenézték a címet, és így lett "Terhesség alatt árt-e a cigaretta?". :)

Nézd el nekik. ;)

2011. dec. 29. 10:53

Köszönöm a válaszokat, bár a 90%-a a normális cigiről szólt!

Még mielőtt engem ocsárolna valaki, férfi vagyok, és csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, kíváncsi voltam a véleményekre!

FÖLDLAKÓ!! Köszönöm a hozzászólást, a szívemből szóltál!! :-)

34. Dolores007 (válaszként erre: 33. - Adbefc7882)
2011. dec. 29. 09:19

Ha majd a fórumindítót zavarja, hogy más téma is megy a topikjában, akkor majd ő szól, hogy ne offoljunk. ;)

Ilyen kevés hsz mellett nem fog elveszni az infó, amire szüksége volt.

2011. dec. 29. 07:39

A fórumindító 1 kérdést tett fel az elektromos cigivel kapcsolatban... Nem a terhesség alatti dohányzásról van szó, ahhoz menjetek más fórumba, ott úgyis mindig parázs vita folyik.


Az e-cigit sem ajánlják terhesség alatt.De az sem mindegy, milyet veszel...A piaci 1000ft-ost szerintem hagyd ki :)


Szép napot!

2011. dec. 29. 07:29
Nekem is van egy barátnőm, bár már nem tartjuk olyan szorosan a kapcsolatot,mert külföldre ment... és cigizett terhesen.Kérdeztem anno ,hogy hogy meri ezt felvállalni,hogy ne adj isten örök életre tönkreteszi a gyerekét???Hát két éves múlt a lánya és kb 2 hónapja tanult meg járni!!!Jaaa oxigénhiány???Nem véletlen!!!Leg szívesebben felpofoztam volna amikor gyógytornára hordta, mer tehát nem is tudni ,hogy hogyan, de oxigénhiányos lehetett!!!!!Pfúúúú!
2011. dec. 28. 16:05
Igen !
30. Dolores007 (válaszként erre: 28. - Szilvita)
2011. dec. 28. 15:22

Hát az. :(

Nekem sem volt nehéz letenni amúgy.

2011. dec. 28. 14:57
Gondolom az e-cigi sem ajánlott, de talán még mindig jobb mint a rendes cigi...hogy a kérdésre is válaszoljak.
2011. dec. 28. 14:56

Én nagyon régóta dohányoztam, és nagyon féltem, hogy majd nehéz lesz letenni. De ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok, nem volt kérdés,hogy abbahagyom. Nem voltam tőle rosszul, mégsem esett nehezemre. Szoptatás alatt sem cigiztem, de sajnos azóta visszaszoktam:(

Sosem értettem azokat, akik dohányoznak terhesen, többek közt a barátnőm, persze szégyellte, mikor a hatalmas hasával elbújva cigizett. Borzalmas.

27. anikko (válaszként erre: 26. - Dolores007)
2011. dec. 27. 23:39
ugyan így vagyok, a nagy fiam már 2 múlt, tehát 33 hónapja nem szívom, de nem is kell! Nem kívánom. Ha körülöttem szívják is csak a bűz miatt meg a gyerekeim miatt zavar, de olyankor odébb állok :)
26. Dolores007 (válaszként erre: 24. - M.melus)
2011. dec. 27. 23:06

Én is akkor tettem le. :)

Én még szoptatok, de nem akarok visszaszokni utána sem. Tudom, hogyha elszívnék egy szálat, akkor jönne a többi.

2011. dec. 27. 22:20
42 hétre született mind a kettő 3700 g körül!!!Gyönyörűek, egészségesek, mind a kettőt 1 évig szoptattam és ahogy befejezték a cicizést azóta esténként elszívok egy szálat ha már lefeküdtek:-)
2011. dec. 27. 22:18

Aki nem tud leszokni terhesség alatt attól én mindtől elvenném a gyereket!!!Az nem érdemli meg,hogy anya legyen!!!!Nem tudom mi az az e cigi,ha nem árt akkor szívják inkább azt, de amelyik sima cigit szív annak a homlokán nyomnám el!!!Kiskorú veszélyeztetése, sőt Szándékos emberölési kísérlet!!!!!!Undorító az összes!!!Én kettőt szültem és cigiztem 8 évig ,de ahogy + lett a tesztem már adtam is anyósomnak a fél doboz cigit!

Nem volt kérdés!!!!Gyerekemért,gyerekem egészségéért mindent!!!!!

23. anikko (válaszként erre: 19. - Jozsi.38)
2011. dec. 24. 12:56
nem mindegyikben van nikotin,kátrány és CO2
22. anikko (válaszként erre: 20. - 7f9bae9389)
2011. dec. 24. 12:56

ha szoptatás alatt szívja az még többet árt, mert a méhlepény (ami amúgy is keveset szűr) sincs, ami szűrje.

Én is voltam passzív meg aktív dohányos is. Szerintem ehhez szellemileg is el kell jutni egy szintre hogy valaki felérje ésszel, hogy mit tesz a saját gyerekével!

Igaz ne ítélj, hogy ne ítéltess, de emellett nem lehet elmenni.

2011. dec. 24. 09:40
Páromnak karácsonyra e-cigit vettem, épp most olvastuk a felhívásokat, mikor NEM ajánlott, és benne van a terhesség esetén is. Pedig nikotin mentes a filtere. Szóval inkább NE! :)
20. 7f9bae9389 (válaszként erre: 17. - Anikko)
2011. dec. 24. 09:34

Persze, hogy nem csak addig kellene letenni. De míg terhes, addig duplán árt a babának, mert ő is "szívja" a kismamával együtt. Aztán mikor megszületett már passzívdohányossá válik, és ez sem jó. Hozzáteszem, hogy én is az vagyok édesapám és még jó néhány rokonom által.

Összességében: nem érdemes elkezdeni sem dohányozni. Mert, hogy haszna nincs, az biztos. De annál többet árt vele magának, és a környezetének is.

2011. dec. 24. 07:17
az e-cigitől szerintem nem lesz baj. az igazinak van nikotin és kátrány tartalma, ha nem tudsz leszokni, akkor az e-cigi inkább
18. anikko
2011. dec. 24. 00:09
Igazából mindenkinek maga dolga eldönteni hogy mi tesz a gyerekével, de nekem senki ne mondja, hogy nem tudja lerakni, amikor tudja, hogy a saját gyerekének árt vele! Igen, én is szívtam anno,de azóta sem. Képes voltam letenni pedig eléggé híján vagyok az akarat erőnek, de nálunk még a párom is letette!
17. anikko (válaszként erre: 10. - 7f9bae9389)
2011. dec. 24. 00:06
Nem csak addig kell(lene) letenni, ha már okot keresünk, akkor utána ugye jön a szoptatás, meg aztán a passzív dohányzás, a füst szagú ruhák, meg a szülőktől tanulja meg hogy kell szívni?! Aztán abból a pénzből mennyi játékot lehet venni, több idő marad felnevelni.....És még sorolhatnám
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook