Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesgondozásról fórum

Terhesgondozásról (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

17. youlcsi (válaszként erre: 12. - Iloverunning)
2011. jan. 20. 21:24

szia nekem 6hetesen (amint volt szívhang) ráírta a doki (kórház, tb-s) az ambuláns lapra, hogy gondozásba vétel javasolt/szükséges (vagy vmi hasonló)

ezzel mentem a gondozóba... onnantól kezdve -ha nincs orvosod- a védőnő intéz mindent. legalábbis nálunk. uh-s időpontokat... illetve a védőnő után mindig kötelező jelenés volt a gondozó orvosánál.

mivel én máshoz jártam, így ő csak akkor vizsgált meg, amikor a dokim szabin volt... amúgy csak megnézte az eredményeket, adta a beutalókat és pecsételt a kiskönyvbe.

2011. jan. 20. 13:53
Szia! Nekem az ultrahangos papírral a 10. héten kellett mennem a védőbe, ott felvették az adataimat, megkaptam a kiskönyvemet, és ott adták a beutalót a vérvételre, mad a 12. héten kellett mennem ultrahangra megint, akkor már a fogadott orvosomhoz. De ha nincs még fogadott orvos, akkor a helyi nőgyógyászhoz kell menni.
15. iloverunning (válaszként erre: 13. - Demeeri)
2011. jan. 20. 13:50

Néha émelygés, a gyomorégés, gyomorsav elég gyakori, ezért nagyon nehezen eszek. Meg kell gondolni, hogy mi lenne jó.

Tegnap rettenetesen fájt a fejem.

Ezeket leszámítva jól vagyok.

2011. jan. 20. 13:46
szia tapasztalataim alapján egészen más ha van fogadott orvosod!akkor ő fogja megmondani mikor mit kell csinálni!de ha nincs a védőnő és a körzeti fogja meg mondani!nálunk a kiskönyvhöz a papírt kiadja a nőgyógyász és utána a védőnő szól hogy mi jön!
13. demeeri (válaszként erre: 12. - Iloverunning)
2011. jan. 20. 13:43
Én ugyanúgy vagyok ,mint te.Nekem sem volt még szűrővizsgálatom.Majd a 12.ik héten,ha legközelebb megyek.Most 9 hetes és pár napos vagyok.Mekérdezném,vannak tüneteid?Nekem semmi.
2011. jan. 20. 13:27

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy a terhesség uh-os megállapítása után hova tovább?

Ki rendeli el a kötelező vizsgálatokat? Ki küld vérvételre?


Most kezdtem a 9. hetet. A 7. hétben voltam nőgyógyásznál, aki megerősített a terhesség tényében, és a 12. hétre hívott vissza.

Ekkor felkerestem a körzeti védőnőt telefonon, aki szintén azt mondta, hogy a 12. heti UH vizsgálat után menjek és hogy a körzeti nőgyógyászt is fel kell majd keresnem, de azt is elég a 12. hét környékén.


Közben meg sok helyen olvastam, hogy mindenféle szűrések vannak, belgyógyászati, fogászati, teljes vérkép, stb, és nem értem, hogy engem miért nem küldött el senki, hiszen itt a fórumon már sokaknak a 12. hét előtt megvan minden vizsgálat.

2011. jan. 20. 13:24
?
2011. jan. 20. 13:23
Terhesgondozás menete
2008. jún. 18. 14:27
Hogy mik vannak...?! Nekem is vannak rossz tapasztalataim, de szerencsére jók is!
2007. nov. 20. 14:32
A 2.szűrés után elmentem a VÁLASZTOTT ORVOSOMHOZ hogy kiértékelje a leleteket.Azt mondta hogy minden rendben,de én rákérdeztem hogy nem alacsony a vasam?(6-os volt 8 a min.)az mondta hogy az jó.de a fehérvérsejtem majdnem a duplája volt a megengedettnek arra sem mondott semmit.A vége az lett hogy a 33.héten elfolyt a magzatvizem(mint utóbb kiderült gyulladásom lett a vasam és a fehérvérsejtem miatt).Mentővel szállítottak a SOTE 2.számú klinikájára Ahol másnap megszületett a kisfiam.Végülis semmi baja nem lett még inkubátorba sem került mert a heteket is elszámolták(Balassagyarmat).
7. Anita123 (válaszként erre: 6. - Margitnéni)
2007. szept. 19. 09:27
Orulok neki,hogy nem volt semmi gond! :)
6. Margitnéni (válaszként erre: 5. - Anita123)
2007. szept. 19. 09:18
Szerencsére minden rendben ment. Csak jóval később innen az internetről tudtam meg, hogy merevgörcs, vagy micsoda lehet a szülés közben ilyen esetekben. Bár görcsbe rándult a lábam miközben szültem, de helyrejöttem. És született egy mosolygós, hatalmas kék szemű, csodálatos kislányom, aki már 26 éves.
5. Anita123 (válaszként erre: 4. - Margitnéni)
2007. szept. 18. 22:32

Nem semmi!!

Vegulis utanna minden rendbe volt vagy igaza volt az orvosnak?

2007. szept. 17. 12:09
Az első terhességemnél vidéken laktunk. Elmentem a közeli városba kb. 8 hetes lehettem, hogy a nőgyógyász megvizsgáljon, akkor még nem volt teszt. Nagyon sietett, azzal jöttem el, hogy vagy terhes vagyok, vagy nem. Ezt addig is sejtettem. De búcsúzóul mondta, hogy ha jön a faluba, menjek el, majd akkor megállapítja, mi a helyzet. Mire jött, már 7 hónapos terhes voltam, akkor látott másodszor. Oda volt vezényelve az összes kismama, látszott rajta, hgoy nagyon únja. Mivel nekem már jó nagy hasam volt, gondolta, hamarosan szülök, felcsillant a szeme, és feltette a nagy kérdést, ki lesz az orvosom. Nem szándékoztam nála szülni. Erre nagyon zord lett, és közölte, hogy neki mindegy, de vagy én halok meg, vagy a gyerek, mert nagyon-nagyon dagadtak a lábaim, és valami terhességi mérgezésem van, már nem tudom mi a neve.
2007. szept. 17. 10:51

Nem értem,hogy miért van ez a sok vizsgálat, ha az embernek nem mondják meg,hogy beteg a gyermeke.

Az egyik ismerösöm igy járt!!

Sajnálom.....

2007. szept. 17. 09:23
Erről a témáról egy friss hír jut eszembe,miszerint egy "otthonszülő" nőnek meghalt a kisbabája.Rettentő fontos,hogy a terhesség egész ideje alatt megfelelően legyen ellenőrizve az állapotos nő és gyermeke,és születése MEGFELELŐEN elő legyen készítve.Nekem az első gyermekemnél (1996-ban) egy speciális szögmérő segítségével megmérték a csípőmet,hogy a hozzám képest nagy baba kifér-e a szülőcsatornán.(48 kilósan estem teherbe,3850 g volt a lányom!)Ennél a nőnél (tegyük fel:rendszeresen vizsgálták) senki nem vette észre a nagyfokú téraránytalanságot?????????Igenis legyen az otthonszülésnek megfelelő szabályozása,hogy ilyen és ehhez hasonló tragédiák NE fordulhassanak elő!!
1. Hoxa
2007. aug. 25. 11:31
Mit értünk terhesgondozás alatt?
A terhesgondozás egy komplex egészségügyi szolgáltatás, amelynek célja az állapotos nő egészségének megőrzése, a magzat egészséges fejlődésének és egészségesen születésének elősegítése, a veszélyeztetettség és a szövődmények megelőzése, illetve megfelelő időben történő felismerése.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook