Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhes vagyok segítség? fórum

Terhes vagyok segítség? (beszélgetős fórum)


25. lonix (válaszként erre: 1. - Ahvaz)
2011. máj. 20. 22:49
Vegig olvastam milyen tanacsokkal lattak el.Ez mind szep es jo.Ha megszulod fel is kell nevelni.Parod ez miatt elhagyna,egyedul maradsz.Szuleid se elnek orokke,hogy besegitsenek neked.Hany eves leszel,mikor a megszuletett gyermeked 15 eves lessz?Bele gondoltal?Lesz turelmed?Egeszseged?Anyagiakrol meg nem is volt szo.Ido mulik es nem fiatalodunk.Sajnos.Akar hogy is dontesz,kivanok neked kitartast,erot, egeszseget hozza es boldogsagot.
24. fdóri
2011. máj. 10. 10:05

Szia!


Ha te vagy a képeken, akkor elég magabiztosnak tűnsz! Ha felneveltél már egy fiút, akkor meg főleg! Vágj bele!! Büszke lehetsz magadra! Ha szeret a párod, akkor veled marad, ha nem akkor nem is érdemel meg.

23. Netty84 (válaszként erre: 7. - Ahvaz)
2011. máj. 10. 09:39
Szerintem majd ha nő a pocakod, megváltozik a párod felfogása is, főleg ha megszületik a picike!! :)) Szerinem tartsd meg!Neki is joga van az élethez!!!
22. Ahvaz (válaszként erre: 20. - Vigyorex6)
2011. máj. 9. 19:57
Köszi szépen :-)
2011. máj. 9. 18:35

...és még ezt találtam: (itt ugyanaz a vonalas szám van)A mobil a magánrendelés száma...


"Urbán dr-nőét meg tudom adni, de hetek mire időpontot kapsz és legközelebb pénteken rendel magánban 10ezerért @char 20/4468052 ezt az asszisztense veszi fel, közvetlenül a dokinővel talán holnap az ambulancián tudzs beszélni.

464-8776 az ambulancia teló száma, kb. 8tól van ott vki...doki csakf9től de érdemes minél korábban odamenni!"

20. Vigyorex6 (válaszként erre: 19. - Ahvaz)
2011. máj. 9. 18:32

Urbán Márta

Cím:1119 Budapest, Bártfai U. Telefon:(1) 4648715 Egy ilyet találtam...

19. Ahvaz
2011. máj. 9. 18:07
Ha valaki tudja Dr.Urbán Márta nőgyógyász elérhetőségét kérem segítsen.Budán a Szent Imre kórházban dolgozik de sehol nem találom a tel.számát.Köszi és köszi a sok kedves hozzászólást:-)
2011. máj. 9. 17:22
Ilyen szép nő ennyi idősen...És még teherbe is esett,hát a Jóisten gondolt Rád!!!A férfiak jönnek mennek,a gyermekedre viszont mindig számíthatsz,és ő sosem hagy el.Tartsd csak meg,és legyetek boldogok,ha kell csak ti hárman.
17. egypt (válaszként erre: 15. - Ahvaz)
2011. máj. 9. 16:59

Minden jót, és gondtalan, örömteli babavárást!!

(Az a pici élet szerintem sokkal fontosabb, mint a párod véleménye vagy viselkedése, de remélem, ő is örülni tud majd neki.)

2011. máj. 9. 15:49

Az anyagi helyzetedet Te ismered, hogy ha egyedül kellene felnevelni akkor feltudnád-e.


Először szerintem azt döntsd el, hogy Te szeretnél-e babát. Bár az, hogy igen az írásodból azt hiszem elég egyértelműen látszik. Ebben az esetben pedig SOK BOLDOGSÁGOT ÉS EGÉSZSÉGET NEKTEK!

15. Ahvaz
2011. máj. 9. 15:48
Nagyon kedvesek vagytok.Én is így gondolom ahogy ti hogy nem a pénz irányítja az életem és nem attól teszek függővé egy gyerekvállalást.Szerintem a párom mindíg mondana valami ellenérvet ha pénz lenne akkor más érve lenne.Igazatok van a férfiak félnek és soha nem nőnek fel!
2011. máj. 9. 15:43
Most láttam a korodat! Konzultálj a nőgyógyászoddal. Ebben a korban a baba kincs..
2011. máj. 9. 15:41
Annyira drukkolok! Komolyan! :) Legyen jó minden, ezt kívánom! :)
12. Vigyorex6 (válaszként erre: 7. - Ahvaz)
2011. máj. 9. 15:40
Nem csak az elkötelezettségtől szerintem, hanem attól is, h egy csecsemő, majd egyre nagyobbacska gyereket kell eltartania, tehát felelősséget vállalnia, hiszen míg Te otthon lennél az aprónéppel, addig neki kéne a vállán vinni a családot. Sok férfit riaszt, mert nem akarnak csődöt mondani. Viszont az Isten megadta neked/nektek a lehetőséget, h nagyot forduljon a világ. :)
11. egypt (válaszként erre: 6. - Titánia83)
2011. máj. 9. 15:40

Egyetértek teljesen.

Oké, hogy az anyagiak is számítanak, de túlzás, amit manapság csinálnak, hogy ettől teszik függővé a gyerekvállalást. Régen is születtek gyerekek sokkal nehezebb anyagi helyzetű családokba, mégis felnőttek/felnőttünk tisztességben.

A gyerek pedig egy emberi lény, nem valami használati tárgy - kell, nem kell, most nincs rá szükségem... Ezt az oldalát is nézni kéne a dolognak.

10. pritta (válaszként erre: 7. - Ahvaz)
2011. máj. 9. 15:40

elég siralmas h ilyen idős férfiak még mindig félnek az igazi kötelezettségtől.mikor nőnek fel 60 évesen?

sajnálom h nem állt melleted igazi pár,de te nagyon erős vagy ha felneveltél egy beteg babát már és biztos menni fog neked még1szer ha akarod. és fiatalabb márúgyse leszel. egyzser élünk. a férfiak meg bánják majd...

2011. máj. 9. 15:39
Szia Kismama! Nem a férfinak szülsz, a 'gyermekednek' szülsz, neki adsz életet, ne foszd meg ettől, már pont elégszer mondtál le róla. Sajnos a férfiak szeretnek bepánikolni, ez azonban nem ad jogosultságot a kihátráláshoz. Egy gyerekre nem is lehet igazán felkészülni sohasem. Az anyagi helyzetre jöhet megoldás, ne add fel. Gratulálok a down kóros baba felneveléséhez, erős nő vagy, valamiért nem hiszel magadban mégsem. Mi lehet ennek az oka? Kívánom hogy boldog légy, erőt a döntésedhez, hidd el van.
8. Titánia83 (válaszként erre: 7. - Ahvaz)
2011. máj. 9. 15:38
Gondolj arra, hogy sok ismerőstől, rokontól számíthatsz majd támogatásra. Mert ilyenkor oda szokták adni a gyerekek kinőtt ruháit, babadolgokat, és onnan jön segítség, ahonnan talán nem is várnád. ;)
2011. máj. 9. 15:36
Tudod az a fura hogy ma derült ki hogy terhes vagyok.Már rögtön elújságoltam 3 embernek és nagyon örültek neki mindenki azt mondta tartsam meg csak a párom mond ellenérveket mert nem tudja magát sem eltartani állítása szerint és fél a kötelezettségtől.
6. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Ahvaz)
2011. máj. 9. 15:36

Én az anyagi helyzet részéhez tudok hozzászólni. Anyuméknak sem volt rózsás a helyzetük, amikor én útnak indultam, de megoldódott minden, és végül helyre rázódtak anyagilag. A barátnőméknél anyagi mélypont volt, a Párját belehúzták egy büntetőügybe, két év kellett, mire tisztázta magát, mert ártatlan volt, és kaptak kártérítést. És közben két szép gyermekük született. A Húgoméknál is hasonló helyzet volt, mint nálunk. Babavárás, és mi ezek tükrében is hisszük, hogy minden meg fog oldódni, mert náluk is akkor anyagi problémák voltak, de mára helyre jöttek, és egy gyönyörű 20 hónapos baba büszke szülei. Mindenkinél megoldódott. Egy gyermek hatalmas ajándék a sorstól.


Gondolj arra, hogy Te sem leszel már fiatalabb. És ketyeg a biológiai órád a babavállalás szempontjából!


És a múltkor egy nagyon kedves ismerősöm írta:

Ahová a JóIsten ad báránykát, oda ad legelőt is. ;)

2011. máj. 9. 15:34

Ha anyagi helyzeted elbírja,mindenképp szüld csak meg!!!

Úgyis majd megbarátkozik vele,főleg,ha majd a kezében tartja:)

2011. máj. 9. 15:33
Jó esetben nem magának szül, hanem a maguknak, de sajnos nem mindig alakul úgy az élet ahogy mi szeretnénk. Ha te úgy érzed fel tudod nevelni akkor ne gondolkozz. Legalábbis mikor nálunk kitört a pánik hogy terhes vagyok (23 éves voltam) akkor nagyon úgy nézett ki hogy csak én vagyok mellette senki más. Akkor is megszültem volna ha egyedül vagyok, de szerencsére nem vagyok egyedül gyermekem apjával imádjuk egymást és 6 éves a pici lányunk. De egyedül is megszültem volna! Csak magadra hallgass senki másra!
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Ahvaz)
2011. máj. 9. 15:32
Szia! Az jutott most eszembe, h talán ez nem véletlen...írtad is, h mindig szerettél volna egy egészséges babát. Ketten már akartak is hozzád menni. Rajtad áll a döntés. Vess számot! Mi volna ha egyedül maradnál? Úgy értem pár nélkül a babával és a másik gyermekeddel? Bírnád anyagilag, lelkileg, idegileg? Ha igen, akkor vállald. Az élet olyan kiszámíthatatlan. Lehet, h a pároddal jól sülnének el a dolgok.
2011. máj. 9. 15:31

Jó, ha van melletted egy férfi, de olyan sok házasság végződik válással, tehát a nő egyedül marad a gyerekkel, gyerekekkel.

Magadnak szülöd, sok férfi azzal kimeríti a teendőit, hogy megcsinálja. Sok pedig a válás után legalább anyagilag támogat, de sajnos egyre kevesebb a tipikus család (apa, anya, gyerek(ek).

Ha mindig is akartál még egy gyereket, tartsd meg szerintem.

2011. máj. 9. 15:27

Kibabrált velem a sors,ugyanis 20 éve szültem a volt férjemtől egy Down szindrómás gyermeket.Aki már kész férfigyerekMindíg is bennem volt hogy szeretnék egy egészséges babát de mindíg azt vártam hogy legyen mellettem egy biztos férfi.A válásom után volt egy jó anyagi körülmények között élő párom akitől 30 körül lettem 2x terhes.Nagy pánikrohai voltak hogy neki nem kell gyerek.Le is mondtam a gyerekvállalásról pár évig.Úgy terveztem 38 évesem majd megtalálom a párom es 40 körül lesz mégyegy gyermekem.A párom meg is van minden jó és szép csakhogy ez a férfi meg bizonytalan az anyagi helyzetében ami igaz is ebben a Magyarországi helyzetben.Most teherbe estem kb 2-3 hetes lehetek és természetesen ennél a férfinél is ijedtséget tapasztalok.És azon töprengek hogy tulajdonképpen én miért mindíg a férfitól várom hogy mellettem legyen hiszen felneveltem egyedül és a szüleim segítségével egy Down kórok gyereket.

Szerintetek van biztos egy ember életében vagy az adott szituációhoz kell alakulni mert tapasztalatom szerint tervezni nem lehet!

Ti mit tennétek?Kell férfi gyerekvállaláshoz vagy a nő mindíg magának szül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook