Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhes táppénz, segítenétek? fórum

Terhes táppénz, segítenétek? (tudásbázis kérdés)


14. Estimese01 (válaszként erre: 13. - Icuri)
2012. márc. 25. 17:38

szia, az a baj, hogy nem segítőkészek :( annyival elintézte. mikor írtam, hogy keveslem, hogy ennyi jár. semmi több :(


mivel teljes heti tp. papírok vannak elküldve a cégnek, így néztem a naptárat. ha jan.ban 3 heti tp.papír lett leadva, az tényleg 22 nap, hétvégével.

de jan. 23-tól 2 heti tp időszak, meg a kórházi két hét az 26 napot jelentene...

de febr-ban is csak 21 nap lett számolva.


kész káosz ez számomra :(


köszi hogy írtál :)

13. icuri (válaszként erre: 12. - Estimese01)
2012. márc. 24. 19:01

Szia! Azért lennél inaktív, mert táppénzen vagy? Akkor is oda kell adni a bérjegyzéket.

Mindenképpen a bérszámfejtőhöz kell fordulni, ha kérdésed van.

Nem igazán értem, ha január 01-től vagy táppénzen (folyamatosan?), akkor miért 22 napra kaptál táppénzt.Lehet hogy csak addig szólt a tp-es papírod amit leadtál?

2012. márc. 21. 18:23

Sziasztok!

nem olvastam vissza, a neten keresgéltem, de leírnám, mi a problémám, esetleg valakinek ha "sántít" az alábbi történet, jelezné?


jan. 1-től vagyok vesz.terhességi táppénzen. évek óta folyamatos m.viszonyban állok a cégnél, tavaly jan.18-márc.22-ig voltam táppénzen legutóbb


jan-ra 22 napra kaptam táppénzt.

febr-ra 13+8 napra. (a 13 nap kórházi táppénz volt, ami 50%-os táppénzt jelent)


a két hónap között 25000 ft eltérés van.


nem irreális ez egy kicsit?


a hétvégékre is jár a táppénz, de akkor miért nem annyi nap van feltüntetve?


néhány kérdés:


Kihez fordulhatok, hogy kiszámolja, tényleg jó összegről kaptam a táppénzt? ha van ilyen lehetőség, akkor a bérpapírok alapján ez megoldható?


Inaktív dolgozónak tényleg nem köteles a munkáltató bérpapírt adni???


köszönöm előre is a segítséget, meglátást.

11. icuri
2012. febr. 29. 22:01

Hát sajnálom.

Az orvosnál akkor jelez pirosan a gép,ha az aktuális munkáltatód nem küldte el az APEH-hoz a biztosítotti bejelentést (T1041).Ezt a munkaviszony kezdete előtt 1 nappal kéne megtennie és a dolgozó kezébe kell adni az igazolást, hogy bejelentették. De a gyakorlatban azért nem így működik.Bocsi az APEH már NAV.

Bizony a munkáltatók nem szeretik, ha valaki táppénzen van.

10. Pöttöm85 (válaszként erre: 9. - Icuri)
2012. febr. 29. 13:39
Szia! Mai napon megkaptam a felmondásomat. Mivel február elsejével írták meg a rendes szerződést így 1 hónap próbaidő is van. holnap járt volna le az egy hónap. De ma kiküldték a felmondásomat, hogy holnaptól már nem él a szerződés. Az egyszerűsített szerződésről ő elmondásuk szerint fizették utánam a tb járulékot. Viszont nem rég nagyon beteg volt a férjem amikor orvoshoz került nem a saját körzeti orvosunkhoz tudtunk menni, mert éppen nem rendelt, de már fuldoklott. Bementünk a másik orvos rendelésére ellátták de nem volt nála a tb kártyája és nem is tudta fejből a taj számát. Én viszont igen. Tehát az én taj számom alapján látták el és vitték be a gépbe. A rendszer viszont kidobta, hogy nincs tb biztosításom. Ez vajon hogy lehet??
9. icuri (válaszként erre: 8. - Pöttöm85)
2012. febr. 28. 20:09

Szia!Munkajogban nem nagyon vagyok otthon.A decemberi egyszerűsített szerződés pontosan mit is jelent? A régi alkalmi munkát? Vontak tőled pénzbeli egészségbiztosítási járulékot? Ha folyamatos a biztosítási jogviszonyod, akkor mindenképp a tavalyi béred a táppénz alapja.És ha folyamatos, akkor nem számít, hogy most jelenleg 4 órás vagy.Csak az egyszerűsített szerződést nem tudom. Hátha más tudná itt a fórumon.

A 2 kérdésedre: szerintem nem rúghatnak ki, de rávehetnek közös megegyezésre.De ebben sem vagyok biztos,Viszont ha határozott időre szól a munkaszerződésed és amikor az letelik, akkor bizony megszünik a munkaviszony akár táppénzen vagy akár nem.(hacsak meg nem hosszabbítják.)

8. Pöttöm85 (válaszként erre: 7. - Icuri)
2012. febr. 27. 08:38

szia! Igen tudtál segíteni!!Dolgoztam 2011. januárban is pár napot. májustól decemberig dolgoztam akkor meg van a 180 napon. plusz amit még a decemberi másik munkahelyem is bele számít igaz??

egyébként de veszélyeztetett terhes vagyok! Most még azt nem tudom, hogy mi alapján fogják számolni?? az előző munkahelyem ott 94 ezer br val voltam bejelentve 8 órába itt viszont már csak 4 órába vagyok bejelentve. akkor ez most hogy lesz??

A másik gondom..mivel februárban lett rendes szerződésem így hivatalosan 3 hónap próba időm van...amin mind tudjuk, hogy indok nélkül felmondhatnak. ha táppénzen vagyok kismamaként ugye nem rúghatnak ki??

2012. febr. 26. 22:25

Szia!

A táppénz alapja lehet:

1.) az előző naptári évben elért jövedelem, de legalább 180 nap biztosítási jogviszony szükséges.

2.) ha nincs előző évi 180 napi jövedelem, akkor a jelenlegi táppénz kezdő napjától visszafelé kell számolni 180 napot.

3.) ha ez sincs, akkor minimálbér.

4.) de ha a szerződés szerinti jövedelmed nem éri el a minimálbért, akkor a szerz.szerinti jövedelem az alap.


Mértéke:

Ha a jelenlegi munkaviszonyod kezdetétől visszafelé számolva nem volt 2 éven belül 30 napnál hosszabb megszakításod, akkor 60 %.

Ha volt, akkor 50 %. ( ha 2011.05.26. előtt egyáltalán nem dolgoztál, akkor nyilván 50%.)


Ha az orvos sima táppénzre vesz fel, akkor első 15 munkanap betegszabadság jár és aztán táppénz.

Ha veszélyeztetett terhes vagy (de nem gondolom), akkor első perctől kezdve táppénz.

Remélem tudtam segíteni.

6. Pöttöm85 (válaszként erre: 5. - Laurka85)
2012. febr. 26. 10:23
köszönöm szépen!!
2012. febr. 24. 10:23

Szerintem is csak lustaság volt. Nekem egy ismerősöm dolgozik ott, rácsörögtem, két percben elmondtam nálam mi volt a helyzet, ő pedig elmondta az általános szabályokat, azzal már ki voltam segítve, fogtam a rám illő részeket és magamra vonatkoztattam.


[link]


Nézd meg ezt, a 7. oldaltól főleg.

2012. febr. 24. 08:20

köszönöm a válaszokat!!

Mivel elég messze lakom a helyi Oeptől...ezért felhívtam őket...valamilyen oknál fogva nagyon flegmák voltak....Azt mondta anő, hogy majd akkor több tájékoztatást adni, ha már van beérkezett ügyem...addig nem látja az adatbázisban...ez milyen már??

sztem csak lusta volt!!!:)

2012. febr. 23. 19:56
Mindenképpen menj be az OEP-hez, ott segítenek. Nekem is ott mondták, mit csináljak, mivel nálam is volt egy kis galiba a munkahely részéről. Megoldottuk:) Sok sikert.
2012. febr. 23. 18:11

Szia!

Huhh! Kitartás!

Én úgy tudom táppénz akkor jár, ha volt az elmúlt egy évben 180 nap bejelentett munkaviszonyod, akkor a fizetésed (az utolsó helyen) 50%-a, ha nem volt meg a 180 nap, akkor meg a minimálbér 50%-a.

De nyugodtan menj be az OEP-hez és kérdezd meg.

2012. febr. 22. 10:18

Sziasztok!! Érdeklődni szeretnék, hogy honnan tudom kideríteni, hogy mennyi terhes táppénz, hány nap jár, járna most nekem...

2011 május 26-tól voltam alkalmazva egy cégnél...ahol december 8-án közösmegyegyezéssel megszüntették a munkaviszonyomat...december 9-től már másik helyen dolgoztam...viszont nem rendes szerzdéssel hanem egyszerűsített szerződéssel. 2012. Február 1-én kötöttünk szerződést 4 órás munkarendben...Mivel folyamatosan voltam foglalkoztatva szünetnélkül mind a két munka hely bele számít vagy csak az utóbbi?? Táppénzre kellett magam kérni mivel a férjem megfenyegetett, hogy nem tarthatom meg és majd ő tesz róla, hogy ne tudjam megszülni a babánkat. A válópert már beadtam. De a munka helyem túl közel volt a lakásához..Féltem tőle, hogy kárt tesz bennen és a babában..

Az orvosnál az asszisztens nő azt mondta, hogy járjak utána hány nap jár táppánzre...

Minden választ köszönök!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook