Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhes lettem:), de van két hatalmas problémám:( fórum

Terhes lettem:), de van két hatalmas problémám:( (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. márc. 12. 16:40

Sziasztok

nem tüntem el, csak oviban voltam a kisfiamért. Hú, nem is gondoltam, hogy ennyi kedves biztatás lesz!

Nekem van egyébként egy 20 éves nagylányom, egy 17 éves nagyfiam, és egy 6 éves kicsi fiam. A nagyfiam után sokáig ( 10 évig) próbálkoztunk, hogy legyen 3. de nem jött össze... Akkor beletörődtünk, végül is kettőt felnevelni is szép feladat. Na ekkor estem teherbe a kisfiammal. nagyon szeretjük, örült neki mindenki. De akkor még csak 36 éves voltam..

A hozzászólásokból látom, hogy nem lennék egyedül ennyi idős kismamama:)

Én nagyon szeretném megtartani.

De ebben az életkorban bizony nő a fejl. rendellenességek esélye is.Ezért jövő héten elmegyek ultrahangra, aztán a vévételes szűrésre is.

A férjem nincs itthon, külföldön van, megbróbálok erőt gyűjteni, és szerdán, ha hazajön, beszélek vele. Ő egyébként biztos engem féltene....:)

Arra gondoltam, hogy jövő héten elmegyek ultrahangra,

2009. márc. 12. 16:32

Légyszi, hagyjátok abba! Vagy ha nagyon muszáj, priviben folytassátok!

Ez a fórum nem erről szól!

Kriszta, én is írtam a fórumodba, pozitívan. Nem kell azonnal felkapni a vizet valamin, ami nem bántásnak volt szánva, legfeljebb ügyetlen volt a megfogalmazás. Legalábbis én így láttam. Koncentráljunk most Marcipanra! Kérlek!

42. bebekriszti (válaszként erre: 41. - Megryan)
2009. márc. 12. 16:28
Egy biztos,az ilyen rosszindulatú emberektől mint amilyen te vagy ,na ezektől megy el az életkedvem.De nem engedem,hogy egy szintre kerüljek veled,hál'istennek vannak még normális emberek!!!!!
41. megryan (válaszként erre: 37. - Bebekriszti)
2009. márc. 12. 16:17
A problémákkal kapcsolatban igazad van, de az hogy valaki nem tesz fel magáról képet (ahogy a nagy többség nem tesz) nem jelenti hogy nem őszinte vagy nem játszik tiszta lappal. (van egy szavazás is erről, hogy miért nem tesz fel képet valaki)
2009. márc. 12. 16:09
Én már a szüléstörténetet várom :) Komolyan!
39. vikke (válaszként erre: 38. - Loch ness)
2009. márc. 12. 16:07
egyetértek! szerintem is örülni fog neki :) és várjuk a híreket a döntéseddel kapcsolatban! szerintem akik írtunk Neked mindannyian kíváncsian várjuk, hogy hogy vagytok, mi lesz, stb... :)
2009. márc. 12. 15:56
Marcipan1 hol vagy? Már annyi szépet leírtunk neked. Szerintem örülni fogsz, ha elolvasod!
37. bebekriszti (válaszként erre: 28. - Megryan)
2009. márc. 12. 15:45
A problémáimat és a betegségeimet nem akarom nyilvánosságra hozni,az csak rám tartozik.Ellenben én legalább felteszem a képeimet és tiszta lapokkal játszom nem úgy mint egyesek!!!!
2009. márc. 12. 15:35
Beszéld meg a pároddal, biztos vagyok benne, hogy nem csak ő, de a család többi tagja is örülni fog neki. Én most vagyok 20, anyum 44, és gyűröm egy kistesóért, de nem hajlik rá. :) Elég neki 2 egyetemista, nem akar még egy picit, lehet nem is lenne már türelme hozzá, meg ideje a sok munka mellett, elhanyagolni pedig nem szeretné, megértem. Légy boldog és örülj a babának, hiszen Ő egy ajándék!!!! :)
2009. márc. 12. 15:27

Szia!


Én még "csak" 33 vagyok,de mivel 4 gyereket szeretnénk félő,hogy engem is elér ez a dilema

mindenesetre gratulálok a babához és én tuti megtartanám. Anyu ismerőse 55 éves úgy gondolta túl a klimaxon,tévedett:))egészséges kislánya született:))

34. Any19
2009. márc. 12. 15:25

Szia!Gratulálok a babához!A nagynéném is 40 évesen vállalta be a második babáját és egy gyönyörű kislánynak adott életet.:)

Hát a fogyókúrával az a helyzet, hogy nagyon kevés lenne amit ennél...Szükség van a fehérjére, hogy tudjon fejlődni a kicsi izomzata stb.Egy kis sovány csirkemell nem fog megártani a súlyodnak!De szerintem ha eddig volt rajtad ennyi súly, akkor kibírod még 9 hónapig.:)Utána jöhet a fogyókúra.:)

33. sariya
2009. márc. 12. 15:23
Örülj neki:)
2009. márc. 12. 15:07
Most látom, nem csak nagy gyerekeid vannak, hanem egy kicsi fiad is. Neki meg milyen jól jön egy kistesó, aki közelebb áll hozzá korban! Itt a fórumon Gyöngyös kifejezetten ezért vállalt egy negyedik gyermeket, 41 évesen, mert neki is kb. ez volt a felállás a gyerekeivel.
31. Vinki
2009. márc. 12. 15:05

Szia!

Én is szeretnék gratulálni Neked/Nektek a babához.

Biztosan örülni fog a férjed is, hiszen ez egy csodálatos dolog. A korod nem legyen akadály, ma már rengeteg vizsgálat van, ami megerősítést adhat abban, hogy egészséges a baba.

A diétát szerintem ne folytasd, most a baba az első.

30. csera
2009. márc. 12. 15:05

Szia!

Én is gratulálok, már úgy is eldöntötted hogy megtartod, remélem a férjed és a nagyok is örülnek majd!

Légy őszinte magadhoz és gondold végig, hogy a 2 hónap alatt -18 kg, mennyi idő alatt jött vissza. Gondolom kevesebb mint egy terhesség, mert ilyen drasztikus fogyás alatt a szervezet tartalékra kapcsol. Néztem a naplódat, egyébként nagyon jó dolgokat eszel, ezt akár a terhesség alatt is tarthatnád, de mindenképpen szüksége van az izmoknak a szénhidrátra (jó, összetett szénhidrátra pl. teljes kiőrlésű kenyér, más gabonák, mint a köles, barnarizs), még a szívizomnak és a méhizomzatnak is. Ezeket délig edd meg, így lesz egész nap energiád és estig még feldolgozza a szervezeted. Ja, a fehérjét sem kellene nélkülözni, mert izmot fogsz bontani.

A hasizom gyakorlat egyébként sem célszerű, mert még jobban kinyomja a hájat (bocsi, de ez az igazság), de kismamaként semmiképp. Sétálj, gyalogolj nagyokat, olyan tempóban, hogy ne kapkodd a levegőt, de kicsit megizzadj.

Rengeteg jó tanácsot kaptál már az előttem szólóktól, de remélem az enyém sem volt haszontalan :D! Jó egészséget nektek!

29. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1. - Marcipan1)
2009. márc. 12. 15:04

Én a korod miatt nem aggódnék, de biztos, hogy előbb a férjemmel osztanám meg a dilemmámat, és nem itt a hoxán. Egyébként terhesség alatt is lehet fogyni, csak ésszel kell csinálni, és az nem a napi 900 kalória.

Ha gondolod priviben tudok segíteni, mert ezzel (is) foglalkozom :o)


Sok sikert, és mondd el a párodnak, ha még nem tetted!

28. megryan (válaszként erre: 24. - Bebekriszti)
2009. márc. 12. 15:04

Miért privátban? Azért nyitott fórumot...


Bár a képeidet nézve azt hiszem te máshogy döntöttél, mint ahogy ebben a topicban a legtöbben tanácsolják...

27. rinike (válaszként erre: 1. - Marcipan1)
2009. márc. 12. 15:03
Semmi baj nincs a koroddal! Én 40 vagyok, és most szeretnék gyermeket vállalni, sajnos a várva várt terhességemnek a 17. héten most január 4-én missed ab lett a vége, de április elejétől újra babagyártásba fogunk a párommal. Győzd meg a családtagjaidat, hogy ennek a kis jövevénynek igenis helye van a családban!
26. loch ness (válaszként erre: 22. - Vikke)
2009. márc. 12. 15:03
Mire végeztem a hozzászólásom megalkotásával, te sokkal rövidebben és frappánsan leírtad, amit én is érzek.
2009. márc. 12. 15:02

Gratulálok! Ha szeretnéd, pláne nem lehet kérdés! Nem véletlenül kopogtat az a baba nálad, szeretné, ha te lennél az anyukája, férjed meg az apukája.


Nagymamám 43 évesen szülte a hatodik gyerekét, a legidősebb már 20 éves volt. Mindenki nagyon szerette a kicsit, és mikor elmentek otthonról a nagyobbak, volt, aki felvidámítsa az életüket otthon. A szülei hozzáfiatalodtak, a nagymamám simán focizott a kisfiával.


Egy másik ismerősöm meg 45 évesen szült. Megijedt először ő is, de most nagyon örülnek, tüneményes egy gyerekük lett.


Szóval, ne aggódj! Remélem, a férjed is örülni fog a babának. És én is nagyon örülök neki! Nem késő, hidd el!

24. bebekriszti (válaszként erre: 1. - Marcipan1)
2009. márc. 12. 15:01

Szia !


Teljesen átérzem a gondodat és ez tényleg nagy dilemma.Privát levélben megírom a véleményemet!!Hasonló cipőben jártam tavaly!

2009. márc. 12. 15:00

Gratulálok én is! Biztos, hogy nem véletlen alakitotta igy a sors a dolgokat! :))

A hamival pedig óvatosan mostantól! A férjed is biztos vagyok benne, hogy boldog lesz a hirtől!!:)

Ne félj...

Puszó

22. vikke
2009. márc. 12. 14:58
én is gratulálok! és biztosan nem történt véletlenül... tudja ő, hogy mikor szeretne jönni, úgyhogy ha most kopogtat, szerintem engedd be... én mindenképp ezt tenném :)
21. megryan (válaszként erre: 1. - Marcipan1)
2009. márc. 12. 14:58
És még a naplóírást sem kell abbahagyni, csak diétás napló helyett babanapló lesz :)))
20. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Marcipan1)
2009. márc. 12. 14:57

:)

Igazi szerelem gyerek!


Mit tegyél? ÖRÜLJ!!!

Sok boldogságot!

2009. márc. 12. 14:56

Gratula!!!

Szerintem ha a diéta és a baba közt kell dönteni akkor nem is kérdés melyiket választd!!

2009. márc. 12. 14:55

Biztos nem véletlen, hogy így alakult!

Terhesség alatt is oda lehet figyelni a kajára, meg tornázni is lehet.

Gratulálok!

2009. márc. 12. 14:54
Hasizom gyakorlatokat azért ne csinálj!
16. Mocori
2009. márc. 12. 14:54

Szia! Az egyik ismerősöm is véletlen esett teherbe, akkor 42 éves volt. Gondolkodtak, mert volt már nekik két gyerekük, megtartották és mos annyira boldogok!!! Ezt nektek kell tudnotok/éreznetek, hogy mit szeretnétek a pároddal.

A diétát meg biztosan felejtsd el!

15. megryan (válaszként erre: 2. - Marcipan1)
2009. márc. 12. 14:54

Gratulálok :)


43 év még éppen belefér.

Kolleganőm két egészséges kisfia 42 és 43 évesen született, barátnőm ötödik nem várt de remélt babája 46. évében kopogtatott, ő is makkegészséges.

Örülj neki, élvezd a babavárást.

A fogyókúrát pedig tudod folytatni Norbi módszerrel. Ott mindent megkap a baba tápanyagban éhezés nélkül. Illetve nem is fogyóznod kell, hanem ha tudsz azzal élni terheség alatt, akkor van rá lehetőség hogy csak 6-7 kilót szedj fel, tisztán a baba és egyebek súlyát, ami azonnal lemegy szüléskor.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook