Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhes lennék? fórum

Terhes lennék? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 17. 07:44
Mármint egyszerü.. Ezzel kellett volna kezdened.
27. 5236d12e25 (válaszként erre: 24. - Anneeeeee)
2012. aug. 16. 19:39
Egyszeri 3 hónapja szeded csak, még nem állt rá a szervezeted. Tehát a köztes vérzés, a késés tök normális!
26. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Anneeeeee)
2012. aug. 16. 18:47

pl. megzuhant a hormonháztartásod


csak orvos tudja pontosan kideríteni

2012. aug. 16. 18:46
Orvoshoz vissza kell menned és elmondani a problémát.Szerintem ezt a tabit nem bírod és mást kell használnod,előtte milyet szedtél?és miért váltottál?
2012. aug. 16. 18:31
Már teszteltem .... nem vagyok terhes... :) de akkor mi lehet a bajom?!
23. Bea0124 (válaszként erre: 22. - Anneeeeee)
2012. aug. 16. 18:22
Hát ez az infó nagyot dob a dolgokon.Akkor lehetsz terhes.Vagy nem bírja a szervezeted.Holnap reggel tesztelsz?
22. Anneeeeee (válaszként erre: 21. - 5236d12e25)
2012. aug. 16. 16:56
ezt a gyógyszert kb 3 hónapja szedem
21. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. aug. 16. 15:15

Várj nem értem! Külön élsz a szüleidtől, nem fügsz anyagilag tőlük,nem vagy rájuk szorulva akkor nem tök mindegy mit szólnának ha teherbe esnél? A te életed, nem az ővék.


Mióta szeded a gyógyszert?

2012. aug. 16. 12:56

Hát szerintem nem vagy terhes,de egy teszt talán jobban tudja mint mi!Reggeli első vizeletből kéne csinálni mert akkor a legmagasabb Hcg tartalma.

Ha rendesen szedted,nem hánytál,nem volt hasmenésed,nem szedtél olyan gyógyszert ami befolyásolná akkor nincs mit izgulni!

Minden esetre teszt után keresd fel az orvost.Mert ha terhes vagy nem jó hogy vérzel,ha nem vagy az akkor meg valószínű hormon zavarod van,lehetséges hogy tabit kell váltanod.

Várjuk a teszt eredményét.

2012. aug. 16. 12:42
Vettem tesztet. Várjam meg Vele délután a párom hogy együtt nézzük meg, vagy inkább egyedül?!
18. urbanszkyviki (válaszként erre: 17. - Urbanszkyviki)
2012. aug. 16. 09:00

Ja, és tesztelj mindenféleképp! De azért így még nem 100 %, hogy baba lenne a dologban....

És írj, hogy mit teszteltél, azt hiszem, sokunkat kíváncsivá tettél. ;)

2012. aug. 16. 08:59
Nálunk is necces a helyzet a szülőkkel...Telefonon mondtam el nekik, mivel soha nem voltak otthon szinte. Reakció anyámnak: "jó....Most akkor alszok tovább..." Nem is volt több szó róla, csak akkor már, amikor látszódni kezdett a hasam. A mi viszonyunk olyan, amilyen, az igaz, de a gyereket imádja...:)
16. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. aug. 16. 08:26
Tesztelj mindenképp,mert ha besikerült a zsebibaba,minél előbb el kéne menned nőgyógyászhoz,hogy kapj megfelelő vitaminokat,stb.Ha nem úgy fogadod,hogy te jó ég....akkor szerintem készen állsz rá :-),csak még ijesztő a gondolat,de nyugi,sokaknak az.Az,hogy a szülők mit szólnak hozzá...hát ez van,igazából a ti döntésetek,nem 15 éves vagy,hanem felnőtt ember.Ha a párkapcsolatod jó,és az anyagi körülményeitek is megfelelőek,akkor meg tényleg nincs min aggódnod.
15. Mókinca (válaszként erre: 11. - D71ef05a8e)
2012. aug. 16. 08:12
Ezeket akartam én is leírni! :DDD
14. nyecsus (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. aug. 16. 08:12

Szia!

Vegyél tesztet mindenképp. Ha örülnél neki,akkor miért érzed, hogy balfék vagy? Ezt nem értettem. Ha pozitív a teszt, akkor ráérsz azon gondolkodni, mit fognak szólni a szüleid. Nekem apukám sajnos meghalt, csak az első unokáját láthatta, azt is csak egy évig :( De nagyon örült neki. Anyukám enyhén szólva nem jön ki a férjemmel, de ő is örült. A harmadikat várjuk, na ennél a babánál én is be voltam tojva, mit szól anyukám, mert már a másodikat is sokallta, de érdekes volt, örült neki, kellemesen csalódtam a reakciójában. Szóval hajrá. Remélem, nem az lesz a mérvadó, hogy mit szólnak a szülők. Ők mindig a gyereket fogják látni benned. És majd oktatnak,de biztosan nagyon fognak örülni :)

2012. aug. 16. 08:09

egy fiatal nőismerősöm szülei nagyon nem szívelték a párját: régóta együtt éltek, de a férfi nem mehetett át hozzájuk, ismerősöm mindig egyedül látogatta meg a szüleit.....


titokban összeházasodtak, hetekkel később merték csak elmondani a lány szüleinek, nagy nehezen belenyugodtak, de a viszony továbra sem volt fényes.


Majd teherbe esett - na ez megtörte a jeget, az unoka születése meg helyre tette a dolgokat.


SZóval ne aggódj!

2012. aug. 16. 08:06
Én is a tesztre szavazok. Várjuk a teszt utáni eredményt. :-)
11. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. aug. 16. 08:04

Természetesen mindenki azt mondja, hogy vegyél egy tesztet, és én is csatlakozom, de egy kicsit megértem, hogy mielőtt vitathatatlanul szembesülsz a tényekkel, szeretnél minden eshetőséget átgondolni. Ha később beindul a fórum, szerintem lesz, aki haosnló cipőben járt, és nem volt terhes, és olyan is, aki az volt hasonló esettel.


Ha boldog párkapcsolatban élsz, van jó munkahelyetek, és még örülnél is a babának, akkor gyakorlatilag nincs mitől félned, még ha terhes vagy is. Az, hoyg nem érzed rá magad felkészültnek, csak annyit jelent, hogy felelősségteljes vagy, hiszen legtöbbünk bármennyire szeretne babát igazán felkészültnek talán még akkor sem érzi magát, amikor megszületik a babus. Mégis mindenki felnő a feladathoz.


A szülőknek éppen ezt alapul véve lehet elmondani a hírt. Ha nem kedvelik a párodat, akkor nem lesz könnyebb, de az unokák sok morcos nagyszülőt vettek már le a lábukról és rendeztek legalábbis elfogadható szintig családi kapcsolatokat (legalábbis az én környezetemben).


Más kérdés, hogy a gyógyszer melletti teherbeesés felvet majd kérdéseket a baba egészségével kapcsolatosan, de ebben az esetben feltétlenül több orvos véleényét ki kell majd kérned, nem a fórumozókét szerintem.

10. Anyagi
2012. aug. 16. 07:57

Kár tőlünk kérdezősködnöd! Honnan tudnánk????

És mit segít, ha húzod az időt?

Muszáj venned egy tesztet!

9. e4cce736f7 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. aug. 16. 07:49

Szia!

Már most többet aggódsz ezen , mintha elmennél patikába és vennél egy tesztet. Ne stresszeld magad bizonytalansággal. Menj vegyél tesztet, és reggel csináld meg (ne nap közben)

Akkor már van egy konkrét eredmény a kezedben.


Ha nem vagy terhes , érdemes egy nőgyógyásszal beszélned, mert akkor valahogy megborulhatott a hormonháztartásod, célszerű szaktanácsot kérni rá.


Ha terhes vagy, a legkevésbé az érdekeljen hogy a szüleidnek mi a véleménye. Azt tedd fére későbbre. Az a legfontosabb, hogy Te hogy érzed mit szeretnél, és párod mit szeretne. Szigorúan a Ti kettőtök véleménye a fontos. Ha ebben megvan a közös pont vagy valamilyen formán sikerül eldönteni hogyan tovább, akkor döntsd el, hogy mikor és hogy vonod be ebbe a szüleidet. Teljesen másodlagos a véleményük hidd el. Ez a Te a Ti életetek és a Ti felelősségetek nem az övéké.

2012. aug. 16. 07:44

Mikor tablettát szedtem anno,nem bírta a szervezetem és egy idő után a rendszeres menzeszemet megbolondította.Össze vissza menstruáltam tőle.


A terhességemet meg anyuék úgy fogadták,hogy anyám egyik szeme sírt a másik nevetett.Apám az egész terhesség alatt nem is nagyon szólt hozzám.Nem is akarta az egészet tudomásul venni,de mikor megszületett a gyerek,minden ellenszenve elszállt.És míg élt,imádta az egy szem unokáját.Anyám meg mai napig rajong a gyerekért.:D

7. Anneeeeee (válaszként erre: 6. - 116212323c)
2012. aug. 16. 07:42
Megtartani mihndenképpen megtartanánk csak a reakciótol félek (nagyon szeretnek és régen is szeretnek lelkileg terrorizálni)
2012. aug. 16. 07:39

szia, ne félj venni tesztet itt erre a kérdésedre csak találgatások fognak születni,

Nekem 2osztálytársam esett tabletta mellett teherbe...nem mindegy mióta szeded, tartottatok e fél éves szünetet mert időnként kell....

a gyermek megtartása mellett pedig ne a szülőket nézzétek

2012. aug. 16. 07:38
-
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. aug. 16. 07:35
Terhes bármikor lehetsz, ha nemi életet élsz, de szerintem nálad valami más lesz a gebasz. Vegyél tesztet, hogy megnyugodj, az a tuti, aztán doki.
2012. aug. 16. 07:33

ha nem volt hasmenésed, hányásod, amivel meggyengülhetett volna a tabletta hatása, illetve nem felejtettél el egy szemet sem bevenni, akkor nem nagyon van esély a dologra.


Végy tesztet.


Itt senki sem fogja megmondani, az vagy-e.

2. Anneeeeee (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. aug. 16. 07:32
A szülőkkel a kapcsolatot azzal egészíteném ki, hogy ngyon maradak akkor is szentségtörést követtem el amikor összeköltöztem párommal. És így esküvő néélkül mégrosszabb a helyzet.. (ugye ők azt várnák el, hogy esküvő után legyen szex, stb.. )
2012. aug. 16. 07:30

Hát eléggé arra utal a helyzet. Június végén volt meg rendesen utoljára. Tabit szedek. De Július közepén is megjött egyszer tabiszedés melett. NEm értettem miért van. Most meg a 7 napos szünetemben nem jött meg. Hogy van ez? A szünetben meg kellett volna jönnie nem? Félek terhességi tesztet venni. 23 éves leszek, igaz boldog párkapcsolatban élek van egy jó munkahelye páromnak is nekem is. De nem érzem úgy hogy kész lennék rá, bár örülnék neki. Kérdésem voltaképpen az, hogy volt-e már valakinek olyan hogy tablettaszedés közben megjött 5 napra illetve utána a tablettamentes időszakban meg nem?! És nem volt terhes?


Ugye nem én vagyok ilyen balfék?


A másik pedig hogy meséljétek el nekem mit szóltak a szüleitek amikor megtudták (főleg azok vélemyényére lennék kíváncsi akiknek nincs jó kapcsolatuk a szüleikkel, netalántán a választott pasi sem tetszik nekik...)


Előre is köszönöm a válaszokat de kérlek benneteket ne legyetek becsmérlőek...köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook