Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Térdfájás futásnál fórum

Térdfájás futásnál (beszélgetős fórum)


23. 3abcc56f08 (válaszként erre: 21. - Gyorszi)
2016. febr. 1. 09:59
További jobbulást, és sok kellemes sétát, majd utána futásokat is!
22. Polka (válaszként erre: 21. - Gyorszi)
2016. febr. 1. 09:55

Helyes, látom, pesti vagy, a nyúlcipősök és a spurisok tudnak majd segíteni a következő cipőnél :)


A tavaszra én is beterveztem az első szigetkörömet, nem tudom, eljutok-e, mert messze van :D

2016. febr. 1. 05:48

Köszönöm a sok jótanácsot. Ma megyek és veszek térdszorítót és a héten emelkedőre állítva fogok sétálni fél-félórákat.

Tudom, nem kell rohannom sehova, de jó érzés volt futni és ismerkedni a határaimmal.

Egyébként annyi a cél, hogy tavasszal a margitszigetet körbe tudjam futni:)


Cipő: nem d-ból rendeltem, hanem rendes futócipőt vettem. De tény, hogy nem a lábamhoz vásároltam. A következőt már úgy fogom:)

20. IzaHold (válaszként erre: 5. - Gyorszi)
2016. febr. 1. 03:26

A cipő! Nagyon sokat fog számítani! :))

A porcerősítő és a Sport krém is mindenképpen jó ötlet, amiket írtak.:)

19. Polka
2016. jan. 31. 22:27

Én most porclágyulással kényszerpihenek itthon, szóval van egy kis közöm a térdfájáshoz (és a futáshoz)


Először is: nagy túlsúllyal ne fuss! Főleg ne ilyen sokat és hirtelen! Előbb le kell adni a felesleget, különben az izület látja a kárát!


Másodszor: írtad, hogy jön az új cipőd. Na, cipőt nem webshopból veszünk, hanem futócipőboltból, ahol megnézik a lábadat, a lábállásodat, eléd raknak min. 8 pár cipőt a különböző futócipőmárkáktól (a Decat.lonos saját márka nem az), amiket felpróbálsz, és úgy lesz futócipőd. Ellenkező esetben lábfájás lesz a vége. Nem vicc, tényleg kell rá időt és pénzt szánni. Max. utána hazamész és kikeresed olcsóbb webshopból azt, amit kiválasztottál a boltban az eladóval.


Harmadszor: tornáztasd a térded, erősödjenek a szalagok, nyújts sokat. Futáson kívül is, előtte is, utána is. Akkor jobb lesz :)


Negyedszer: vegyél kondroitin és glüközamin-szulfát tartalmú tablettát, viszont ezt minimum 3 hónapig kell szedni, előtte ne hagyd abba. Az ortopéd orvosom nekem a Bérest ajánlotta, napi kettő tabletta, de a 90 napos készletem kiürülése után váltottam másikra, mert megszenvedtem a nagy tablettákkal, mindig a torkomon akadtak és visszajött a keserű íz... Most napi 5 darabos kapszulát találtam (Scitec), amiben megvan ugyanez a mennyiség.


Ne add fel, csak csináld okosan, nem kell fél év alatt mindjárt maratont futni, rengeteg időd van, ráérsz! Addig fogyni is fogsz és erősődik is majd az izületed/szalagod/combizmod :)

Hajrá, sok sikert!


(Én asztmás vagyok, soha nem futottam még csak coopert sem, nyáron találtam rá a futásra és imádom, csak a térdem lenne már jobban...)


Ja, és nekem a doki az úszást és a biciklizést javasolta gyógyterápiaként, átmozgatja az izületet, de nem terheli le annyira, mint a fuáts. És heti max. háromszor fuss, de inkább kevesebbszer, hogy tudj regenerálódni is.

18. emi75 (válaszként erre: 17. - Emi75)
2016. jan. 31. 21:38
Ja, és nem tudom hol futsz, de ha tudsz, ne betonon, aszfalton, hanem salakon, füvön, stb. fuss.
17. emi75 (válaszként erre: 1. - Gyorszi)
2016. jan. 31. 21:36

Szia! Bemelegítesz rendesen futás előtt?


Az segíthet, hogy később kezdjen fájni. De a nagy terhelés okozhatja, igen. Nagy súlyról induló fogyókúránál úszást, biciklizést ajánlott eleinte, hogy szokják az ízületek a terhelést. Vigyázz magadra, figyelj a tested jelzéseire.


És sok sikert :):)

2016. jan. 31. 21:01
Próbáld meg (akár könyvtárból) megszerezni a Miltényi Márta, Monspart Sarolta által írt: A futás csodálatos világa c. könyvet.
15. ba11c7edb7 (válaszként erre: 1. - Gyorszi)
2016. jan. 31. 20:55

Szerintem semmit. Ha mindenképp használni akarsz valamit, próbálj meg lóbalzsamot rákenni (én a Tescoban láttam), több futó fórumon dicsérik. Nekem egy-egy hosszabb futás után, ha fáj a térdem elég, ha fölhúzok egy térdvédőt (olyant amit a kosarasok használnak). Szerintem nagyon jó még a hideg vizes borogatás is.

Én úgy gondolom túl gyorsan haladsz, túl gyorsan növeled az edzésidőt. Hova "szaladsz"? Én amikor (egy sérülés után) újra kezdtem futni, közel fél évet szántam rá, hogy meglegyen a fél óra folyamatos futás. (Jelenleg hat óránál tartok, persze nem minden nap.) Néztem a naplódat: hat hét alatt 5km??? Nem tartom jó ötletnek. Szerintem nyugodtan szánj rá hosszabb időt, biztos, hogy kevesebb panaszod lesz. Tarts harminc perces edzéseket, amiben sok-sok (intenzív: 6km/óra) gyaloglás legyen, eleinte csak 1-1 perc futással.

14. bibity (válaszként erre: 12. - Gyorszi)
2016. jan. 31. 20:45
Tud emelkedőt a futópadod? A jobb lenne nagy súlynál. Plusz, az ízületvédő kapszulák nagyon hatásosak, pl. Scite* Heavy duty, vagy valami hasonló. És persze pihentetés...
2016. jan. 31. 19:07
Én ugyan nem futok, de kollégáim igen, és azt mondák, hogy a cipő nagyon sokat számít.
2016. jan. 31. 17:40
Arra is gondoltam h a heten csak gyorsgyalogolok majd.
11. gyorszi (válaszként erre: 10. - Judo74)
2016. jan. 31. 17:40
Ennek utananezek. Koszi
10. Judo74
2016. jan. 31. 16:54
Szerintem egy kicsit erősítsd a térded (vannak erre gyakorlatok), belsőleg meg glükozamin tartalmú kiegészítőt szednék mindenképpen.
2016. jan. 31. 16:30
Futopadon futok
2016. jan. 31. 16:28
Amúgy meg: Rictofit Sport! A legjobb szerintem mindenre.
2016. jan. 31. 16:23
Hol futsz? Az aszfalton futás a legmegerőltetőbb az ízületeknek... Minimum térdvédő!
6. 3abcc56f08 (válaszként erre: 5. - Gyorszi)
2016. jan. 31. 16:22
Krém sokféle létezik. Én első körben megpróbálnám kicsit a pihentetést.
2016. jan. 31. 16:17

Valoszinu h a terheles miatt faj. Kb 20 kg plusz van rajtam. Vagyis mar kevesebb, mert kb 4 kg lement a honapban.

Egyebkent 2 naponta futok, csak hetvegen szoktam mindket nap.


Valami krem nincs? Elvileg a heten erkezik a futocipom, bizom benne h az is segit majd. De lehet h a terdszoritot kiprobalom.

2016. jan. 31. 16:11
Minden nap futsz? A kétnaponta futás szerintem jobb a térdeknek, tud mindened regenerálódni.
3. 3abcc56f08 (válaszként erre: 1. - Gyorszi)
2016. jan. 31. 16:08

Ez attól függ, mi az oka a térdfájásodnak. Rándulás, húzódás? Izületi probléma? Porckopás? Esetleg csak a sok megterhelés? Kipróbálhatod elsőnek, hogy pihenteted egy kicsit. Tárdszorító is segíthet, de attól függ, mi a fájdalom oka.

Ha nem múlik, orvos!!!

2016. jan. 31. 16:06
Nekem is fáj kicsit, de csak futáskor
2016. jan. 31. 16:05

Sziasztok.

1 hónapja kezdtem futni, nagy súllyal. Az utóbbi alkalmakkor éreztem, hogy fáj a térdem.

Tegnap 4 km-t futottam egyhuzamban és ma már csak gyorsgyalogolni tudtam.

Mit használjak, hogy ne fájjon a térdem?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook