Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teratozoospermia, oka, kezelési esélyek, lombik lehetőség? fórum

Teratozoospermia, oka, kezelési esélyek, lombik lehetőség? (beszélgetős fórum)


24. Shigella (válaszként erre: 23. - Kallisztó86)
2019. márc. 13. 12:24
Régen jártam erre. Az andrológus ICSI-t javasolt, de abban a ciklusban, amikor írtam az előző hozzászólást, spontán várandós lettem. Már 13 hónapos a fiam. :)
23. Kallisztó86 (válaszként erre: 22. - Shigella)
2017. szept. 21. 01:02

Szia!


Az én párom OAT-os, szóval még rosszabb nálunk a helyzet... Viszont a morfológia (teratozoospermia) nekünk is 1%.

99% kisfejü sperma.

Kíváncsi lennék, hogy nálatok mit válaszolt a doki?

Sima lombikkal vagy ICSI-s lombikkal tudtok babázni?

2017. ápr. 26. 12:46
Nálunk astheno-teratozoospermiát állapítottak meg. 30% motilitás, 16% progresszív mozgó, 1% normál morfológia, 99% fejeltérés. Szerintetek milyen esélyeink vannak?
2016. márc. 26. 14:56
visszatérek, 3 lombikunk volt, nem sikerültek a két év alatt. erre most derül ki, hogy valójában herevisszér okozza ezt, úgyhogy megy megműttetni. szóval még egy év. azóta az amh-m javult is egy kicsit. talán még van időnk a műtét eredményét kivárni.
2014. nov. 7. 19:06

utolsó slukk után:

20 perc-a vérnyomás és a pulzus normális szintű lesz

8 óra-a vér oxigénszintje javul

12 óra-a nikotin kiürül a szervezetből

24 óra-csökken a halállal végződő hirtelen szívinfarktusok kockázata

48 óra-az illat- és ízérzékelés javul

3 hónap-30%-kal növekszik a tüdő teljesítménye

9 hónap-a nikotin okozta köhögés megszűnik, a kimerültségérzés és a szapora levegővétel csökken

1 év-a szívinfarktus veszélye 50%-kal csökken

2 év-a tüdőrák kockázata csökken

5 év-a tüdőrák veszélye 50%-kal csökken

10 év-a tüdőrák esélye a nemdohányzókéval azonos

15 év-az egészségi állapot olyan, mint a sohasem dohányzóké

-google-

2014. nov. 7. 17:42
hát azért nem hiszem hogy több év.
2014. nov. 7. 15:33
Frontin kihat a hormonrendszerre, szerintem a cigi és az simán okozhatja, de nem egy-két hónap lesz mire kiürül a szervezetéből és a sejtek emlékeznek, ha sikerül a Baba mindenképpen érdemes kromoszómavizsgálatot csináltatnotok, mivel több évet nem tudtok várni az alacsony amh-d miatt, pedig ilyen gyógyszer és cigi mellett több év mire kiürül és regenerálódik a szervezet.
17. Janesugar (válaszként erre: 16. - Derengő)
2014. nov. 7. 09:53
azért mert csak 18-án megyünk a konzultációra, itt a lelet a kezünkben, amitől sokkot kaptunk kb. és jó lenne olyanokkal beszélni, akik ilyenen mentek keresztül, hogy mi várható, mennyi reményünk van, vele mit csináltak, milyen kezelések léteznek, mire számithatunk, stb. nehéz várni 18-ig. addig is szerettem volna tájékozódni.
2014. nov. 6. 23:35

Ez túl orvosi téma.

Miért kell ilyenekkel foglalkozni itt?

2014. nov. 6. 23:32
nagyon köszönöm a biztatásodat, tényleg nagyon pozitiv! nagyon letörtünk hogy ezzeel egyáltalán tudnak-e kezdeni valamit, meg hogy mitől lehet ez neki? (fortint szed egyébként 3 éve, mi erre gondolunk) milyen esélyeink lehetnek, hogy egyáltalán lombikkal tudnak ezen segiteni, vagy előtte valamivel feljavitani az értékét.?
2014. nov. 6. 16:17

Volt lelet is . Lehet,hogy meg is van valahol.

Szerintem a mi esetünk nem csoda. Háromszor nem lehet csoda.

Inkább azt gondolom,hogy kihúztak belőlünk pár százezret.Meg a kórház is jóljárt velünk mert rendszeres látogatók voltunk akkor.

13. Janesugar (válaszként erre: 12. - Dfa9d3ee3c)
2014. nov. 6. 11:24

és volt a kezedben egy lelet is, vagy csak úgy ezt mondta az orvos?


egyébként amikor kérdeztem a leletet kiadó asszisztenst ledöbbenve, hogy akkor ez itt most mi, mondta rá hogy csak lombik, én meg visszakérdeztem, hogy akkor ez azt jelenti, hogy nem lehet gyereke neki spontán? és erre azt mondta hogy "vannak még csodák" -... szóval kb a csoda kategória az, ha valóban volt ilyen bajod, és mégis sikerült. :) vagy az akkori spermád valami miatt rossz volt, de később valamitől megjavult. ez akkor fordulhat elő, ha a probléma nem genetikai, hanem életmódbeli eredetű.

12. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 11. - Janesugar)
2014. nov. 6. 09:28
Semmi különöset nem tettem. Spontán lett babánk.Nem dohányoztam sosem.Akkor még lelkileg is stabil voltam.
11. Janesugar (válaszként erre: 10. - Dfa9d3ee3c)
2014. nov. 5. 22:02

mi inszemre nem megyünk, nem is fognak ezzel az eredménnyel oda küldeni elvileg.legalábbis nem hagyom ezt o,7-es amhval, mert nekem arra nincs már időm.


egy orvosnál jártunk, a bmc-ben. még csak ott tartunk, hogy megvannak a leletek, és majd megyünk konzultációra, ahol elmondják majd a további lépéseket.


nektek ezután, hogy feladtátok lett spontán babátok??? az nagyszerű. és tettél te valamit az ügy érdekében, úgy értem összekaptad magad? cigi letevés, vitaminok stb? vagy jobban lettél lelkileg, és nem stresszeltél annyit? volt valami változás az életedben?

10. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 7. - Janesugar)
2014. nov. 5. 12:12
Ez 2 év alatt zajlott le egyébként. Egy halom sikertelen inszemináció majd egy lombik után feladtuk a harcot.
9. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 1. - Janesugar)
2014. nov. 5. 12:04
Hány orvosnál voltatok már?
2014. nov. 5. 08:54
Szakorvostól tájékozódnék (esetleg tudományos oldalakon), nem itt!
7. Janesugar (válaszként erre: 6. - Dfa9d3ee3c)
2014. nov. 4. 23:39
az fasza, csakhogy nekem nincs sajnos 1o évem, maximum 2. mindenesetre most nagyon ránk hozták a frászt, egész nap rossz kedvünk volt. orvossal még nem beszéltünk, csak az asszisztens mondta hogy ezzel csak lombikra tudunk menni. majd 18-án megyünk konzultációra ahol elmondják mi ez, és mit kell tenni.
6. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 4. - Janesugar)
2014. nov. 4. 23:15

Szerintem nem kell mindent elhinni az első orvosnak.

Nekem akkor ezt a lesújtó hírt egy országosan elismert andrológus mondta. Persze írt fel jó drága injekciót ami majd rendbe hozza a spermámat:) Akkor került kb.20ezerbe az egy hétre való gyógyszer,amit egy hónapig kellett volna minden másnap beadatnom és utána visszamenni kontrollra. Nem kerestem annyit,hogy ezt meg tudtam volna venni.Visszamentem kontrollra és mondta a doki: "Na látja,hogy milyen szépen rendbehozta a kezelés!" Ha tudta volna,hogy semmilyen kezelés nem volt...:)

Spontán lettek a gyerekeink pedig a lombikot is megjártuk sikertelenül.

5. Janesugar (válaszként erre: 2. - 4c3a5e5783)
2014. nov. 4. 22:04

kedves **_**, köszi a cikket. engem az érdekelne, hogy ha károsodott, akkor milyen kezelési esélyek, esetleg milyen sikeres lombik várható. ez nem derül ki a cikkből.


mert azt tudom, hogy ha nem vészesen alacsony a szám, akkor abból tudnak gyereket csinálni, de mi van akkor, amikor a 98% károsodott? javitható ez az alak életmóddal, vagy ha nem, akkor a többi 2%-ból tudnak egészségeset kinyerni?


jajj, annyira aggódok! :(

4. Janesugar (válaszként erre: 3. - Dfa9d3ee3c)
2014. nov. 4. 21:59

hogyhogy? spontán lett? vagy hogy?


igen, ez lassú károsodott spermát jelent.


fogalmam sincs mik az esélyeink.


amikor hazajöttem, annyit mondott, hogy lerakom a cigit, és majd megjavul. attól tartok most sok vizsgálat vár rá, amitől el fog menni a kedve az egésztől én meg gyerek nélkül maradok. félek rámegy erre a kapcsolatunk :(

3. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 1. - Janesugar)
2014. nov. 4. 21:39

Nekem is valami ilyesmit mondtak vagy 10 évvel ezelőtt. Szerintem itt lassan mozgó károsodott spermiumokról van szó.

Azt mondták,hogy emiatt nem lesz gyerekünk.

Hát nem így lett mert most várjuk a harmadikat.

2. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 1. - Janesugar)
2014. nov. 4. 21:32

Ezt olvastad?

[link]

2014. nov. 4. 21:17

sziasztok a barátom eredménye ezek:


ph: 8 (>7,2)

spermium koncentráció: 9-19 (>15M/ml)

Spermium ejakulátum 54-6o (>39M)


mennyiség 6 (>1,5 ml)

viszkozitás: neg

Agglutináció: neg

Peroxidáz: neg


progressziv mozgó: 45% (>32%)

nem progressziv mozgó: 5%

teljes motilitás: 5o% (>4o%)

nem mozgó: 5o%

Morfológia: 2% (4%)


diagnózis: oligo teratozoospermia

ez mit jelent?


spontán lehetséges? vagy kizárt?


javitható ez az eredmény életmódváltoztatással?


mi okozhatta ezt vele? 31 éves.


lombikra lehet menni ezzel az eredménnyel? milyenek az esélyeink?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook