Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tényleg zsírégető az úszás? fórum

Tényleg zsírégető az úszás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. febr. 24. 11:15
Igen, de nem "néhány méter"!
2010. febr. 24. 07:44
Szerintem is zsírégető az úszás, hiszen a víz alatti mozgással több energiát fogyaszt el a szervezet alapból, mintha ugyanannyi mozgást szabad levegőn/lakásban végzünk el.
2010. febr. 23. 17:57
Attól függ..
2010. febr. 23. 17:54
Szerintem fogyaszt az úszás! Én tavaly heti 5-ször úsztam 40 percet. Az első 3 héten nem fogytam semmit, de aztán csak úgy olvadtak le a kilók! És nagyon jó alakom lett tőle. Igaz, hogy egyes úszónők nem éppen nádszál karcsúak, de ők sportolók. Ők az úszás mellett nem diétáznak/fogyókúráznak. Az úszással és diétával lehet fogyni!
2009. nov. 14. 09:06
:o) Lehet ,hogy kivontad a víz színére kicsapódó zsírokat,hogy ne fázz!Várjál,az nem uszoda,hanem húsleves:)
59. xti_
2009. nov. 13. 20:44
az úszástól nekem kimondottan gyarapodtak a zsírpárnáim - biztosan fáztam.
2009. nov. 13. 20:11
Nem,nem zsírégető,hacsak nem tudsz 50 percig teljes sebességgel úszni mint egy naszád:)
57. globus
2009. nov. 12. 15:35
Pfff, erről van egy vicc: kérdezzük meg a bálnákat:D
2009. jan. 3. 15:08

én nem tudok 30 percet egyfolytába uszni..ha annyit usznék..vihetne el a mentő...


Én heti 1x uszok ugy pihenéssel, szaunával, uszással együtt kb 2 orát..

lehet ez nem elég...mondjuk én nem akarok leadni huuu de sokat..csak szeretnék egészséges lenni :D

Mondjuk a hasimbol mehetne egy kicsi... :D

2008. szept. 30. 13:42
De kb 30-60 perc után indul be a zsirégetés addig csak a ch raktárak égnek én ugy tudom. :)
54. ALLICS
2008. szept. 12. 15:31
Persze,hiszen minden testrészt megmozgat.
2008. júl. 9. 08:20
És ha CLA-t szedek uszáshoz akkor mi van? Az elvileg nem engedi le bontani a fehérjét, hanem akkor csak a zsirból fogy az ember lánya? Nem?
2008. jún. 20. 16:15
Igen,de csak evés után!
51. Inesse
2008. máj. 25. 10:37
Attól függ, honnan akarja az ember égetni a zsírt. Nekem leginkább a felsőtestem szálkásítja - ha belsőcombon vagy hason van a probléma, nekem arra külön kell mindig edzeni.
50. NOA
2008. máj. 25. 09:21
Nem nagyon sajnos:(
2008. máj. 25. 08:58
persze,minden sport zsírégető...
2008. máj. 25. 08:27

Az bizony! Gondoljunk csak bele, hogy elmegyünk strandolni egy egész napra. Hiába eszünk ott nehéz lángost (én legalábbis azt szoktam és csakis a strandon:) utána lemozogjuk a vízben, még az is, aki nem tud úszni (mint én, csak ha úgy érzi, hogy leér a lába:)

A nap végére tisztára könnyedebbnek érezzük magunkat!


Persze a rendszeres vízi pancsi lenne jó... mondjuk egy aquafitness órán. Sajna itt a környéken nincs ilyen.

2007. okt. 22. 14:03
Az úszás is (mint a legtöbb sport) zsírégetõ, plussz nem csak egy-két izomra vonatkozik. Szerintem az egyik leghatásosabb, legélvezetesebb sport.
2007. okt. 21. 11:12
Nem zsírégető! (sajnos)
45. Szamó
2007. okt. 21. 10:28
Szerintem a lehető legjobb mozgás az úszás! minden porcikádat megmozgatja!
2007. okt. 21. 10:25
Minden mozgás zsírégető !!
2007. szept. 8. 18:21
Én már kineveztem magamnak egy éve.Nagyon sokat tanultam töle.
42. c299b9bcdc (válaszként erre: 41. - S.Tünde)
2007. szept. 8. 17:47
Szerintem nyugodtan kinevezhetjük Pirosalmát ezekben a témákban ilyen helyi szaktanácsónak. Lassan már virtuális vizitdíjat szehetne a tanácsaiért :)
41. S.Tünde (válaszként erre: 36. - 8d784868d0)
2007. szept. 8. 14:11
En nörülök,hogy leírta,és meg is értettem.Igaz,végigolvastam vagy 3-szor,de ha a zárójeles dolgokat kihagyod,akkor értehetö.Én szeretek tisztán látni,és Pirosalma adja a legjobb tanácsokat,magyarázatokat.
40. c299b9bcdc (válaszként erre: 39. - Pirosalma)
2007. szept. 6. 20:36

Te csak ne szerénykedj itt Piroska! :)

Tudsz Te itt többet, mint mi mindannyian együttvéve :P

39. Pirosalma (válaszként erre: 38. - HusiNyuszi)
2007. szept. 6. 19:12

Szia!

Én is kiszámoltam, és nekem meg Piros jött ki;-)


Igen, nem feltétlenül jó, ha fölösleges információkkal ellátnod az ügyfeleket. Persze jó, ha az ember egy viszonylag felületes magyarázatot ad, mert hitelessé teszi (más kérdés, hogy nem tudják megállapítani, mi igaz, mi nem). Persze ha nem ismeri a problémát összefüggéseiben, amire, valljuk be, egészségügyi képzettség elkell sok esetben, akkor talán jobb, ha inkább hasznosítható infókat mond.


Amúgy ha érdekel a magyarázat bizonyos dolgokra, segíthetek, persze a tudásom enyhén szólva véges:-/

38. HusiNyuszi (válaszként erre: 34. - Pirosalma)
2007. szept. 5. 23:03

Nem tudtam eldönteni, hogy Piros legyen, vagy Alma, úgyhogy kiszámoltam az ecc-pecc-cel és ez jött ki :-)


Egyébként biztos az én hibám (mondják is, hogy túlképzett vagyok ehhez a melóhoz :-))), de szeretem tudni a biokémiai összefüggéseket (vagy legalább az alapokat) amögött, amiket mondok a kedves páciensnek. Pedig legtöbbször jobb lenne nem tudni, mert csk összezavarom szegényeket - meg magamat is... Inkább megpróbálom visszafogni magam, és a praktikumra koncentrálni. (Azaz a gyakorlati részre összpontosítani. Tudok ám magyarul is... :-)))


Az "egyél kevesebbet, mint amit elhasználsz", persze nemcsak igaz, de jól is hangzik - csak az a baj, hogy erre az a válasz, hogy igen, de akkor éhes maradok, meg nincs időm sportolni a család meg a munka mellett stb stb. És persze sok közte a kifogás (mert mindenki pazarul meg tudja magyarázni, hogy valami miért nem megy), de valahogy muszáj válaszolni és ötleteket adni, hogy hogy oldhatja meg mégis, hogy az energiamérlege negatív legyen. Itt aztán bejönnek a saját tapasztalatból leszűrt trükkök, megspékelve némi magyarázattal, hogy vajon miért működtek ezek a trükkök.


De nagyon messze kerültünk az úszás zsírégető voltától...

37. Pirosalma (válaszként erre: 36. - 8d784868d0)
2007. szept. 5. 15:09

Helló!

Csak a részleteket írtam le, magam is megjegyeztem, hogy nincs jelentőségük.


Nem gondolnám, hogy parasztvakítás lenne, de ha meg tudod indokolni a tévedésemet, örömmel várom. (Lehet, persze, hogy a "parasztvakítás" szót értelmezzük különböző módon.)

36. 8d784868d0 (válaszként erre: 20. - Pirosalma)
2007. szept. 5. 08:08

"az egész eddigi mondandóban ez ért valamit! túlás nélkül!

a többi parasztvakítás!


"Fogyni akkor fogsz, ha a bevitt energia kevesebb, mint az elhasznált, ez az alaptörvény, ami minden esetben, kivétel nélkül igaz. "


akinek ez lejön az csinálhat bármit mert fogyni fog.

aki zabál ugyanúgy 30 db. mekcsikkent:) az nem fog a büdös életbe sem fogyni.

35. c299b9bcdc (válaszként erre: 34. - Pirosalma)
2007. szept. 4. 20:56
gondolom cserébe azért, mert Te is lehagytad a "husi"-t :P
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook