Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tényleg sikeres lehet egy kiképzés? fórum

Tényleg sikeres lehet egy kiképzés? (beszélgetős fórum)


11. cb82b220ce (válaszként erre: 10. - Hnora)
2010. márc. 26. 14:13
Na majd lesz ami lesz.Kíváncsi vagyok nagyok.Ez a kis rosszcsont asszem 1-est hoz majd haza :-)
10. hnora (válaszként erre: 9. - Cb82b220ce)
2010. márc. 26. 14:04

nem hiszem, de kérhetik (és nagy eséllyel fogják is) egy hónapra előre. Egyébként lehet olyan is van, hogy az első óra ingyenes meg ilyenek. De ha a kisláyn nem mondott semmi konkrétumot a telefonban, akkor megteheted azt is, hogy azt mondod: a következő alkalomra hozod a pénzt.

Én pl. ha játszóruhában vagyok, akkor nem nagyon viszek magammal pénzt.

9. cb82b220ce (válaszként erre: 8. - Hnora)
2010. márc. 26. 13:10
Ha nektek 5 körül havonta gondolom pesten mivel azt mondtad akkor itt biztos nem lesz annyi.De viszek,legyen nálam csak nem kérnek el egy alkalomra 2000nél többet.gondolom...
8. hnora (válaszként erre: 6. - Cb82b220ce)
2010. márc. 26. 13:02
nekünk asszem 5 körül volt havonta, meg volt egy éves tagsági díj... ha 10 körül viszel nem tévedhetsz, de biztos nem lesz ennyi
7. cb82b220ce (válaszként erre: 5. - Hnora)
2010. márc. 26. 12:21
Volt egy másik kutyám előtte,szintén tacsi volt.Igaz nem én neveltem fel de anyukám se csodatevő mégis az a kutya olyan szófogadó volt hogy ilyet még nem láttam,simán hagyhattam póráz nélkül is,csak szólítottam a nevén és már jött utána.Emez meg egy igazi rosszcsont. :-D
6. cb82b220ce (válaszként erre: 5. - Hnora)
2010. márc. 26. 12:20
Már beszéltem is valakivel.Itt a városban is szokott ilyen lenni.MInden vasárnap 14-től 16-ig.Most vasárnap elvisszük.Aranyos volt a csaj akivel beszéltem,kérdeztem milyen kutya?mi a gondom vele stb.Mondta hogy vigyem majd jutifalatot meg ilyesmi.Hát kíváncsi leszek.Egyelőre azt mondta megnézi,mit lehet vele tenni :-) Kérdeztem hogy mennyi meg ilyesmi,de majd vasárnap megbeszéljük.Csak tudnám hogy mire számítsak,mennyit vigyek magammal stb...
2010. márc. 26. 11:59

minden csak foglalkozás kérdése: ha naponta, vagy legalábbis eléggé gyakran foglalkozol vele, akkor jó eséllyel tudod nevelni, még idősebben is.

Én először egy öt éves kutyát vittem kutyasuliba, amolyan poroszosba. Sem a kertben sem az utcán nem hallgatott rám, ha elengedtem soha nem jött vissza, még a kutyasuli behívásos gyakorlatainál is inkább az utcára szökött ki :(

Fél év kutyasuli és mindennapos foglalkozás után gyönyörűen jön pórázon, megbízhatóan visszahívható, igaz póráz nélkül nem merek sétálni vele úttest közelében, csak erdőben. Otthon is sokkal jobban hallgat rám, van előtte tekintélyem. A másik kutyát már én tanítottam kölyökkorától, mivel ő a rangsorban eleve alárendelt, így könnyebb vele a dolgom. Ő tökéletesen megbízhatóan hallgat ránk minden helyzetben...

Szóval csak ajánlani tudom a kutyasulit, de mondom: mellette nagyon sokat kell foglalkozni a kutyával...

2010. márc. 26. 11:51
Tapasztalatoknak is örülnék.Kinek hogy változott a kutyája egy "okitás" után...
3. cb82b220ce (válaszként erre: 2. - Hnora)
2010. márc. 26. 11:45

Budapestre biztos nem fogok vele elmenni,nagyon sokba kerülne.Hódmezővásárhelyen lakom,itt is van vmi elvileg,ha nem akkor max szeged.

A többi kutya jelenlétét furcsa módon elviselni,barátkozós nagyon csak az emberekkel lett mostanság baja.Eddig csak a bicikliseket ugatta meg de mostmár az embereket is ugyanúgy,mindegy ki jön velünk szembe,ha nem ismeri akkor kész van teljesen.

2010. márc. 26. 11:41

a legjobb dolog amit tehetsz, hogy elviszed kutyasuliba. Ott megtanulja ő is és te is, hogy hogyan kezeljétek ezeket a helyzeteket.

Ha teheted, és van rá pénzed, akkor menjetek alternatív iskolákba (pl népszigeti), ott 100 százalékos a hatás, ha annyi nincs rá, megteszi a "hagyományos" kutyasuli is, ott legalább pórázon megtanul járni, és megszokja a többi kutya jelenlétét...

2010. márc. 26. 11:37

Arra gondoltam hogy kutyasuliba kellene vinni a kutyám mert egyszerűen borzasztóan viselkedik.De az érdekes az hogy csak kint.otthon fegyelmezett kutya,mindent megcsinál amire kérem,vagy ha valamire utasítom.HA pedig elviszem sétálni teljesen megvadul,mindenkit megugat,ha elmegy valaki mellettünk akkor már-már oda szalad de fel áll a szőr a hátán szóval szerintem nem barátkozni.Olyankor mindig rövid pórázra fogom mert félek megijednének és belerúgnának.

Lent egyszerűen nem hallgat rám,mintha süket lenne de tényleg.Nem tudom mi a fenét csinálhatnék vele pedig már ki is kapott emiatt.

Amúgy 1.5 éves tacskólány.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook