Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg olyan “szörnyű” az anyaság? Miért nincs bennem anyai ösztön? fórum

Tényleg olyan “szörnyű” az anyaság? Miért nincs bennem anyai ösztön? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
46. Channa* (válaszként erre: 20. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 20. 19:33
Már akit ilyennek nevelnek;)
2021. febr. 20. 19:26

De mindegy is... Számomra addig volt érdekes ez a fórum, míg azt írták, hogy miért vállal valaki gyermeket és miért nem.


A vitákra a szülőtartásról már nem érdekelnek a hozzászólások és trollkodások. Úgy veritek szét a támét, ahogy akarjátok.

44. timycat (válaszként erre: 42. - Amaunet)
2021. febr. 20. 19:24
Biztos front van.
43. zulejkaa (válaszként erre: 39. - Amaunet)
2021. febr. 20. 19:24

Örömmel olvasom. :D Nem ez az egyetlen fórum, ami eltér a címétől.

Ezek szerint neked van gondod azzal, ki mit szól a fórumhoz. Trollkodásra nincs energiám, meghagyom a nálam aktívabb tagoknak. :D

42. Amaunet (válaszként erre: 41. - Timycat)
2021. febr. 20. 19:23
Szerintem azzal herélitek ki, hogy a szociális otthonok elérhetőségét és minősítését taglaljátok.
41. timycat (válaszként erre: 40. - Amaunet)
2021. febr. 20. 19:15

Nem kellene továbbvinni ki miért vállal gyereket?


Ezzel kb kiherélnénk a fórumot, gyakorlatilag ez a témája.

40. Amaunet (válaszként erre: 38. - Timycat)
2021. febr. 20. 19:12

Olvastam végig a fórumot.

Az, hogy ki miért vállal gyermeket nem kéne tovább vinni.


Egy 30-as nő dilemmájáról beszélgetünk és nem a szülők elhelyezéséről.

39. Amaunet (válaszként erre: 37. - Zulejkaa)
2021. febr. 20. 19:10

Nem. Viszont eléggé eltértünk a szülőtartás felé.


Gondod van azzal, hogy egy fórumban a témában megjelölt problémával foglalkozzunk? Szeretsz trollkodni, a témát szétcsapni?

38. timycat (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2021. febr. 20. 19:10
Mert a Hoxán olyan sose fordul elő, hogy elkanyarodik a történet. Egyébként a gyerekvállalásból indult, ugyanis sokan azt hiszik azzal, hogy világra szülnek egy gyereket örökre lekötelezik és elvárják tőle, hogy majd idősen ellássák, bármi áron.
37. zulejkaa (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2021. febr. 20. 18:59
Felcsaptál moderátornak? :D
36. Amaunet (válaszként erre: 34. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 20. 18:53
Mert az a témája a fórumnak.
35. a97b9a4e4e (válaszként erre: 32. - Timycat)
2021. febr. 20. 18:52
Oké, ebben viszont neked is igazad van. Ez a szoc otthon egy köztes megoldás a rossz meg a jó között. Egy eldöntetlen kérdés.
34. a97b9a4e4e (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2021. febr. 20. 18:52
Mert, szűlni akarsz? :D
2021. febr. 20. 18:51
Visszatérhetnénk a gyermekvállalásra?
32. timycat (válaszként erre: 20. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 20. 18:45

Ezt nagyon rosszul látod.


Amikor egy idős 24 órás felügyeletre szorul, ne adj Isten demens, a gyerekeknek munkájuk, esetleg kisgyerekes családjuk van (ugye kései gyerekvállás) akkor nagyon nincs más választás.


A 24 órás otthoni ápoló 400ezer havonta, és ez a legolcsóbb. Ha jobban belegondolsz vicc összeg azért hogy 2 ember felváltva ott van, de mikor egy családnak hónapról hónapra ki kell gazdálkodni akkor rengeteg. Ebben nincs benne az étel, gyógyszer, rezsi, "csak" az hogy valaki ott van az időssel. Az idős nyugdíja meg jó ha a gyógyszert, rezsit, ételt fedezi, az ápolót már nem.

31. a97b9a4e4e (válaszként erre: 30. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 20. 18:36
* csorbuljon. Bocsánat!
30. a97b9a4e4e (válaszként erre: 29. - Dfc04c70e4)
2021. febr. 20. 18:35

Ez igaz, mert nem mindenki engedheti meg magának hogy havonta százezret kipengessen az ellátására. Aztán inkább egy szoba-konyhában élnek, egyedül magányosan.

De a többi részével egyetértek amit írtál, tényleg vannak olyan betegségek amik kizárják hogy valakit otthon ellás úgy hogy a méltósága ne csorduljon. De nem tudom mennyivel jobb ellátást kapnak mondjuk egy otthonban, ahol (ez megint tapasztalat, saját földemről beszélek, helyi viszonylat) leginkább a munkanélküliség vesz rá vkit hogy ilyen munkát vállaljon. Mert itt nálunk nagyon sok a szakképzetlen munkaerő, elvégeznek egy csipcsup tanfolyamot aztán jól van.

29. dfc04c70e4 (válaszként erre: 20. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 20. 18:28

Ezzel vitába szállok. Nem igaz, hogy a "legtöbb öreg" idősek otthonába kerül. És aki oda kerül, nem tudhatod, hogy miért került be. Nem lehet senki felett pálcát törni, aki végső megoldásként az idősek otthonát választja. Sajnos nem egy idős embert ismerek, aki azért kerül be otthonba, mert szellemileg leépült, magatehetetlenné vált, és a családja nem tudta vállalni a gondozását. Nem arról szól a történet, hogy a gyerekeik elfelejtették, hogy mivel tartoznak a szülőnek, nem hálátlan gyerekeik tették be őket, hogy megszabaduljanak tőlük. Nem tudhatod, mit vívódik egy gyerek, ha ilyen kényszerhelyzetbe kerül.

Szívemből remélem, hogy ha valaha demencia vagy bármi más miatt képtelen leszek ellátni magamat, akkor a gyerekeim engem is szakemberek gondozására bíznak. Mert nem szeretném, ha ők abba mennének tönkre, hogy egy magatehetetlen, önhibáján kívül agresszívvá vált, maga alá piszkító öregasszonyt kellene ápolniuk. A másik, amit nagyon szeretnék (bár tudom, hogy ez még nem megvalósítható Magyarországon) - az eutanázia.

De ez tényleg nem tartozik a fórum témájához, igencsak elkanyarodtunk.

28. a97b9a4e4e (válaszként erre: 27. - Globus)
2021. febr. 20. 18:25
Akikről én beszélek nem tűntek szegénynek. Bár a kinézet nem minden. Oké, ha olyan állapotban lenne az anyám hogy nem tudnám ellátni, valószínű én is elgondolkodnék rajta, hogy hol jobb neki. De szerintem mindenkinek családban a legjobb.
27. globus (válaszként erre: 24. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 20. 18:22
Kevesen tudják megoldani, hogy 24 órás ápolónőt foglalkoztassanak, vagy feladják a munkájukat. Mi már beszéltünk erről családilag, és beleegyeztünk, hogy oda költözünk, ahová neki jó, kényelmes, megoldható, és emberileg elfogadható a környezet, ápolás. Neki nem kerül semmibe, csak utánajárás.
26. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 20. 18:16
Minden ember más úton keresi a boldogságát, az "élete értelmét". Semmivel nem vagy értéktelenebb vagy önzőbb, ha a saját életedet éled azzal, hogy nem a társadalmi elvárásoknak próbálsz megfelelni.
25. a97b9a4e4e (válaszként erre: 24. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 20. 18:15
De annál mindenképp jobb mint hogy teljes magányában magára hagyjanak egy szülőt.
24. a97b9a4e4e (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2021. febr. 20. 18:14
Tapasztalat. De egyébként benn voltam a nyáron(nem is most, 2 éve mert akkor még élt a nagyanyám) itt a helyi idősek otthonában, aztán ide jönnek mindenhonnan mert elég jó hírneve van ennek az otthonnak, na de a lényeg a lényeg hogy volt előttem egy elég jól szituált pár, vagy legalább is annak tüntek a kinézetük alapján, aztán hallottam a csukott ajtón keresztül hogy az anyukát beadnák az otthonba. A nő állítom hogy nem volt idősebb mint én. Oké, hogy lehet hogy munkája van, családja van, beteg a néni nem tudja ellátni, vannak okok, ez természetes dolog, de nekem akkor is olyan visszatetsző. Egy anya életet ad neked, nevel 18 éven keresztül vagy ameddig kell, te meg az első adandó alkalommal bedugod egy otthonba.
23. globus (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2021. febr. 20. 18:12

Én azért tudom díjazni, hogy lesz valaki, aki keres számomra egy elviselhető szociális otthont, ha eljön az ideje... :D Egyre gyakrabban gondolok rá, hogy mi lesz velünk, ha nem tudjuk ellátni magunkat, talán a szomszéd, vagy hivatalból a háziorvos bedug valahová, bár mai tapasztalatok szerint ez nem ilyen egyszerű. Legközelebbi hozzátartozónk tehet értünk valamit, és mi nem is várjuk el, hogy törölgesse a fenekünket, ha megöregszünk. Önként költözünk oda, ahová ő szeretné, hozzá közel, és ha néha meglátogat, öröm és boldogság.

Nyilván nem ez az élet értelme, de a vége kb. biztosan.

22. 55Judit (válaszként erre: 20. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 20. 18:07
Már megint túlzol. Először is nem kerül a legtöbb idős idősek otthonába, mert még az igénylőknek is csak 3%-a kerül be. A gyerekek tekintetében pedig nem kell általánosítani. Persze ha magadból indulsz ki, az más.
21. 55Judit (válaszként erre: 20. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 20. 18:04

Igen, ilyen is van. Én viszont jó voltam a szüleimhez, és most jó hozzám a fiam is. Ha ő nem lenne egyedül lennék a világban mert már más rokonom nincsen. Lehet hogy így is idősek otthonában élem majd le az utolsó időmet, de tudom hogy akkor is lesz aki felügyel hogy ne kelljen könyörögni egy pelenkacseréért, vagy ne felejtsenek el megetetni, megitatni. Persze lehetek olyan mázlista is mint szomszédasszonyom, aki utolsó percig el tudta látni a saját otthonában magát.

A lényeg, nem csak a fiataloknak esik jól a családi szeret, melegség, jól esik az az idősnek is. És kitől mástól kaphatná meg azt a szeret teljes ölelést, azt a minőségi együttöltött időt mint a saját gyerekétől?

20. a97b9a4e4e (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2021. febr. 20. 17:57
Azért kerül a legtöbb öreg idősek otthonába. :) A gyerekek amikor családot alapítanak elfelejtik hogy őket is anya szülte.
19. 55Judit (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2021. febr. 20. 17:51
Ne izgasd fel ennyire magad! Nyugi!:) Semmi ilyenről nincsen szó. De tény, aki gyereket szül nem csak a szülés és a gyereknevelés örömeit éli meg, hanem jó esetben öreg korában is lesz családja. A család fontos. Még az öregeknek is. Ki lehetne a családunk öregségünkben mint az utódaink?
2021. febr. 20. 17:40
Egyebkent 40 evesen még nehezebb lesz elképzelni mint most. Szóval ne gondolkozz sokáig. :D De szerintem a sajat gyerekeddel majd maskepp leszel mint azokkal akiket most nem akarsz megfogni.
17. aszparagusz (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2021. febr. 20. 17:36

Hagyjuk már ezt a lesz egy ember, aki ajtót nyit rám-ot.

Rengeteg gyerek felnőttként nagyon messze kerül a szüleitől, vannak akiket országhatárok választanak el.

Nem azért vállalunk gyereket, hogy legyen, aki öregkorunkban majd gondoz minket.

Én is anya vagyok, imádom a fiamat, igen, az anyaság jó dolog, de ne állítsuk már be úgy, mintha ez lenne az élet egyedüli érelme.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook