Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg nem szabad terhesen más gyerekét ölbe venni, mert akkor a miénk beteg lehet? fórum

Tényleg nem szabad terhesen más gyerekét ölbe venni, mert akkor a miénk beteg lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
125. kristo_f (válaszként erre: 120. - 3d787b167a)
2016. szept. 30. 21:59
Izélő macseknál azért finomabb kifejezés. Amugy nem is értem a macska elötti szót
124. massalhangzo (válaszként erre: 117. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 21:52
nem tanitottak, max. egy szolas volt, es ennyi. gondolj mar bele a jozan paraszti eszeddel, egy bunozo eppen attol bunozo, hogy baromira nem viseli meg, hogy bunt kovet el, mert szamara a haszonszerzes vagy mas a fontos, es siman felhasznal barmilyen eszkozt. az nem fog ragodni magaban ejszakankent, hogy mekkora bunoket kovet el es belebetegedni :D
2016. szept. 30. 21:51
Borzasztók ezek a babonaságok....30 hetes koromig dolgoztam gyerekek között és ölelgettem őket, teljesen egészséges babám van.
122. massalhangzo (válaszként erre: 115. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 21:51

bocs, de nem tudok mast irni, minthogy nagyon buta es tajekozatlan, muveletlen vagy.

talan olvass utana a boszorkanyegeteseknek, hogy irhat le valaki akkora baromsagot, hogy kisebbsegi komplexusos emberek tettek, akik ettol jobban ereztek magukat? :D olvass mar egy kis tortenelmet es nemi vallastant


sok megmagyarazhatatlan dolog van igy is a vilagban, ami erdekes. olyan lehetseges babonakat boncolni, hogy tan van igazsagtartalma, amikkel masokra hozod a fraszt, hogy terhesen a babaja beteg lehet vagy menstrualva kart okozol egy gyerekben a legnagyobb baromsag, nem lehet erre mast mondani


mert te nem azt irtad, hogy babona es vajon honnan jott, hanem azt, hogy nem veted el azt sem, hogy igaz es azt sem, hogy pusztan babona

121. massalhangzo (válaszként erre: 115. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 21:51

bocs, de nem tudok mast irni, minthogy nagyon buta es tajekozatlan, muveletlen vagy.

talan olvass utana a boszorkanyegeteseknek, hogy irhat le valaki akkora baromsagot, hogy kisebbsegi komplexusos emberek tettek, akik ettol jobban ereztek magukat? :D olvass mar egy kis tortenelmet es nemi vallastant


sok megmagyarazhatatlan dolog van igy is a vilagban, ami erdekes. olyan lehetseges babonakat boncolni, hogy tan van igazsagtartalma, amikkel masokra hozod a fraszt, hogy terhesen a babaja beteg lehet vagy menstrualva kart okozol egy gyerekben a legnagyobb baromsag, nem lehet erre mast mondani


mert te nem azt irtad, hogy babona es vajon honnan jott, hanem azt, hogy nem veted el azt sem, hogy igaz es azt sem, hogy pusztan babona

120. 3d787b167a (válaszként erre: 111. - Globus)
2016. szept. 30. 21:50
Bagzó macska ugye nem ér?
119. 3d787b167a (válaszként erre: 116. - Kristo_f)
2016. szept. 30. 21:49
Aztat nem szabad már...
2016. szept. 30. 21:48
Jó szórakozás olvasni ezt a sok bugyutaságot :)
117. orsibigyu (válaszként erre: 114. - Massalhangzo)
2016. szept. 30. 21:48
Jol tudom, de regen ennyit fogtak fel a dologbol, s ezt tanitottak az okori gondolkodok. Most sem paszolhat epp minden, de lehet egy alap amibol aztan rajohet az ember mas igazsagokra.
2016. szept. 30. 21:47
Azt szokták irni ilyenkor hogy "medveanyám!"
115. orsibigyu (válaszként erre: 113. - Massalhangzo)
2016. szept. 30. 21:45

Ha egy ertelmes ember visszaolvassa ezt a forumot 2 dolgot lat: embereket, akik sohasem hallottak arrol, hogy mikeppen lehet babonasagba belemagyarazni igazsagot, lasd anyajegyek, es mas embereket, akik rosszindulatuak es kiforgatjak mindenki gondolatat, mert az intellektusukban komplexusokat elnek meg, amiket azzal probalnak ellensulyozni, hogy masokat hulyenek neznek. Mert az, ha valaki egy babona, vagy szajhagyomany eredetet keresi- egy szoval nem mondta, hogy hisz benne, sot allitotta, hogy valoszinuleg a regi rossz higienias viszonyok miatt alakulhatott ki- az mar eladja a megrontott vagyonat, sot boszorkanyt eget.

Pedig boszorkanyokat sem a hiszekeny emberek egettek, hanem a kisebbsegi komplexusos emberek, akik ettol jobbnak ereztek magukat.

114. massalhangzo (válaszként erre: 112. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 21:44
a lelki problemak okozta testi megbetegedeseknek semmi koze a bunosok megbetegedesehez, mert nem arrol szol. talan neked kene tisztaban lenned a fogalmakkal
113. massalhangzo (válaszként erre: 109. - Cucicsillag)
2016. szept. 30. 21:34
de hat lathatod itt is, hogy ilyen emberekbol mennyi van :D es halal komolyan gondoljak, sot meg azt is, ok mennyire okosak, es akik nem veszik komolyan es fontolora, azok mind milyen butak es rosszindulatuak
112. orsibigyu (válaszként erre: 108. - Massalhangzo)
2016. szept. 30. 21:32
Gondoltam, hogy semmit nem fog mondani neked a pszichoszomatikus betegsegek fogalma. Ilyenekkel kar vitazni.
111. globus (válaszként erre: 97. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 21:32

Menstruáló nő cseresznyefára sem mászhat, mert a fa elszárad, ezt is mondják :)

Persze időnként el-elszáradnak a fák, de a lőtéri kutya nem emlékszik rá, hogy ki és mikor mászta meg... viszont olyan kényelmes rá elméletet gyártani.

110. Panna.33 (válaszként erre: 109. - Cucicsillag)
2016. szept. 30. 21:30
édesfaxom...
109. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 20e21dddcb)
2016. szept. 30. 21:28

Nem olvastam vegig a hsz-kat, de nem is erdekel az effajta agymenes (mindenkibol mast hoz ki )

Nekem pl.csecsemos!nover mta, hgy ne puszilgassam a baba talpat,mert keson tanul meg jarni.

Jajjjjj :-S

Szval, sztem baromsag. Maxi azert ne vedd olbe,mert megrughatja a picit a hasadban, nem tudja, hgy ovatosan kell stb.

108. massalhangzo (válaszként erre: 107. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 21:26

atyaeg, ezek szerint tenyleg vannak ilyen emberek :D

milyen szep is lenne, ha a bun betegitene, kar, hogy annyi bunozo el tokely egeszsegben, es annyi rendes ember betegszik es hal meg ido elott


ha valaki annyira hulye, hogy azt hiszi, csak mert menstrual, azzal arthat egy babanak, ha egy legterben van vele, annak gratulalok. talan olvass el 20-nal is tobb konyvet

107. orsibigyu (válaszként erre: 106. - Massalhangzo)
2016. szept. 30. 21:19

Jo, hogy teged felvet az esz! Biztos van kemeny 12 osztalyod, es olvastal mar 20 konyvet. Az EQ-d attol lett olyan hatalmas. Attol, hogy kapasbol ketelkedsz mindenben, es semmirol nem akarsz tudni, amirol eddig nem hallottal, nem leszel bolcs Salamon. Csak egy szuk latokoru kozepszeru ember leszel, aki megall egy szinten, es soha nem lesz annyi alazat benne, hogy egy szinttel feljebb lepjen. Nagyon sokmindenrol kiderult, ami mitosz volt regen, hogy igaz: pl. a bun megbetegit- tartottak a regiek. Sokaig elvetettek ezt az allitast, mig valaki elo nem allt a pszichoszomatikus betegsegek fogalmaval. Addig nehany nagyokos lehurrogta azt aki ilyesmit allitott. Nehany tudos is.

Persze lehet felet sem erted annak mit itt osszehordtam... Mindegy!

106. massalhangzo (válaszként erre: 105. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 21:07

milyen igazat nem zarsz ki? mert csak annyit irtal, anyukad es a falu oregei szerint menstrualva ne menj babat nezni. azt nem irtad, hogy miert, mi tortenhet akkor :D ha a babara egy ivaros orzovedo pitbull vigyaz, akkor lehet, hogy rad ugrik (verzes nelkul is) :D


ezzel az erovel lukas foggal, elvagott ujjal, refluxosan es meg lehetne sorolni se menjen valaki.


azert a mai vilagban nem artana, ha mindenki elokapna a jozan eszet. kisbabahoz nem megyunk betegen, megfazva, megmossuk a kezunket ha vegigtapperoljuk, nem maradunk orakig, nem farasztjuk ki az anyukat stb.


ilyen hulyesegeknel ra kell kerdezni a nagyeszu kozlore a miertre. hogy fugg ossze egy nyalkahartya-mizeria azzal, hogy ranezek doncikere, vagy miert betegedne le egy meg pocakban lako bebi, ha a varandos no hozzaer egy masik, egeszseges, bar nem ver szerinti gyerekehez?

105. orsibigyu (válaszként erre: 102. - 3d787b167a)
2016. szept. 30. 20:47
Talan en is voltam, csak mifelenk mondjak ezt az idosek, s nekem errol semmi velemenyem nem alakult. Ebben lehet valami, esetleg gyorsabban szaporodnak a bacik, -olyankor hamarabb budosodunk-, a mensiszinkron inkabb kollegalis viszonyban alakul, vagy hosszabb erintkezes kovetkezteben, ezert ezt kizarom... Errol egyszeruen nem tudok, ezert nem zarom ki sem azt, hogy igaz, sem azt, hogy babona.
104. Panna.33 (válaszként erre: 99. - Syria)
2016. szept. 30. 20:40

Bizonyára annak is van gyökere.

Szerintem érdekes és izgalmas megkeresni, vagy kitalálni, hogy mi áll vagy állhat egy-egy babona hátterében hogy honnan ered.

103. Panna.33 (válaszként erre: 99. - Syria)
2016. szept. 30. 20:40

Bizonyára annak is van gyökere.

Szerintem érdekes és izgalmas megkeresni, hogy mi áll vagy állhat egy-egy babona hátterében hogy honnan ered.

102. 3d787b167a (válaszként erre: 101. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 20:39

Nem, de volt, amikor akkor voltam.


Bár én ezt nem tartom tisztátalanságnak.

101. orsibigyu (válaszként erre: 100. - 3d787b167a)
2016. szept. 30. 20:37
Miert, te egesz eletedben menstrualsz, ezert nagyon tisztatalan vagy? Vagy direkt a mikulasos napokra idozited babalatogatast?
100. 3d787b167a (válaszként erre: 97. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 20:27

Te jó ég!


Akkor engem máglyán kell elégetni.

99. syria (válaszként erre: 98. - Panna.33)
2016. szept. 30. 20:24

Nem kicsit, hanem nagyon babona szaga van.


Az ilyen hiszékenyekből lesznek az olyan áldozatok, akik bedőlnek, hogy pl. rontás van az örökölt pénzen, utalják át egy, a rontást levevő egyén bankszámlájára, aki megígéri, hogy leveszi a rontást, s utána visszautalja. Mikor hallottam a riportot, el sem akartam hinni. Pedig hány ilyen történet van!

98. Panna.33 (válaszként erre: 97. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 20:13

Passz. Számomra is babona szaga van.

MOndjuk eredhet a Biblia alapján abból, hogy ilyenkor a nő "tisztátalan" - ennek egyértelműen higiéniai okai vannak.

Vagy eredhet a menstruációs szinkronizációból is, és attól félve, hogy a szoptatós anyuka is elkezd menstruálni és elapadhat a teje.(ilyenkor az íze megváltozik, a babák nem feltétlenül szeretik az ízét, és ez vezethet elapadáshoz)


De reális okot én nem tudok, és nem is hallottam még ilyenről.

2016. szept. 30. 20:00
Ha mar.... Van egy kerdesem, de ez komoly. Anyukam azt mondja, hogy ha egy none megjon a havija ne menjen olyankor babat latogatni. Nem tudom, nekem ez is kicsit babonaszagu, vagy nem tudom. Lehet a regi higieniai korulmenyek miatt maradt ez a hagyomany falun. Ilyet hallottatok? Lehet benne valalmi?
96. massalhangzo (válaszként erre: 83. - 1abbb5d144)
2016. szept. 30. 19:30

attol, mert valaki felvet egy temat, meg lehet oltari nagy hulyeseg. valoszinuleg a forumindito se hallott soha ilyen babonarol, es azert kerdezte, hogy vajon o az, aki meg nem hallott rola, vagy csak palira vettek


mar ne is haragudj, de amiket te irtal, az meg ennel a kitalalt babonanal is ubernagy leptekkel nagyobb baromsag, ez a madar es tarsai, azt hittem, csak viccelsz. megijedt egy madartol, es ezert a gyereken van egy madar alaku folt. gondolom a 9 honap alatt sok mindentol megijedt, lett rossz erzese vagy jo erzese, a gyerek ezek szerint jelekkel van boritva tetotol talpig?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook