Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg nem szabad terhesen más gyerekét ölbe venni, mert akkor a miénk beteg lehet? fórum

Tényleg nem szabad terhesen más gyerekét ölbe venni, mert akkor a miénk beteg lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
155. Panna.33 (válaszként erre: 147. - Syria)
2016. okt. 2. 07:31

És ha az?

Nem izgalmas rájönni, hogy valami csak ebből a két oktalanságból ered?

Nekem az első kérdésem mindig a "miért". Persze aztán jön a többi is. De ez a legfontosabb, a motiváció.

154. L.Niki18 (válaszként erre: 1. - 20e21dddcb)
2016. okt. 2. 07:18
Ez csak egy babona...van aki hisz benne és van aki nem. (Én pl. nem hiszek benne)! Ha te hiszel benne akkor ne vedd fel más gyerkőcét az öledbe mert akkor idegeskedni fogsz, hogy mi lesz akkor ha megvalósul ez a dolog...na az idegeskedéssel pedig árthatsz a babádnak...! Nekem ez a véleményem.
153. orsibigyu (válaszként erre: 152. - Érdekes73)
2016. okt. 1. 23:44
Ha tudnal olvasni, akkor tudnad, hogy belegondoltam. Nem ertem egyeseknek miert van ilyen lekezelo stilusuk. Ti nem emberek kozt nevelkedtetetek? Vagy itt ugyis alneven vagyunk es teljesen mindegy milyen hangnemet utunk meg?
152. Érdekes73 (válaszként erre: 127. - Orsibigyu)
2016. okt. 1. 23:27
Abba nem gondoltál bele hogy 50-60 éve még nem voltak még egészségügyi betétek se vatta csak rongyok....Na és nem volt divat/szokás naponta zuhanyozni fürödni pláne intim tájon...
151. Cucicsillag (válaszként erre: 111. - Globus)
2016. okt. 1. 23:08
Na ez meg a nap poenja :D besiiiirok! ;)
150. Érdekes73 (válaszként erre: 31. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 1. 23:05
A macska farkától bélférges is lett szóval a szájpenész már light volt ahhoz képest...
149. orsibigyu (válaszként erre: 148. - 4ab8ac8371)
2016. okt. 1. 21:16
Csak aki alazattal fordul a dolgok fele, az lehet annyira bolcs, hogy rajojjon mennyi mindent nem tud, nem tudhat, es mennyi aspektus van amire nem is gondolt volna.
148. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 147. - Syria)
2016. okt. 1. 20:56

Vagy a megfigyelés.

A terhesség alatti fokozott érzékenység miatt, előfordulhat, hogy egy síró kisbaba hatására, oxitocin termelődik a várandós asszonyban, ami a tejelválasztást segíti szülés UTÁN. terhesség alatt viszont vetélést okozhat.

147. syria (válaszként erre: 103. - Panna.33)
2016. okt. 1. 20:51
Persze. Mindennek babonának van gyökere. Ha más nem, a butaság és/vagy a félelem.
146. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 125. - Kristo_f)
2016. okt. 1. 20:43
Az izélő macskák épp párzanak, a bagzó macskák meg csak kívánják azt az izét (és vérfagyasztó hangokat tudnak hozzá kiadni) :)
145. tnde
2016. okt. 1. 20:41
Jesszus!!!
144. orsibigyu (válaszként erre: 143. - Magdalénia)
2016. okt. 1. 19:01
Vannak meg ertelmes emberek!
2016. okt. 1. 18:38

A babonák zöme a népi megfigyeléseken alapult és némelyiknek értelme is van, ha a néprajzosok elmagyarázzák.

pl.A kést evéskor élével felfordítva ne hagyd, ne tedd az asztalra, mert véreset ád a tehén. (Elővigyázat, nehogy megvágd magad.)


Érdemes egy kis néprajzot elővenni:


[link]


A régen élt emberek a megfigyeléseikre tudtak hagyatkozni. Mi másra abban az időben? Van olyan népi megfigyelés, ami a tudósoknak is bejött.


Én úgy vettem észre, hogy ma is annyi a hiszékeny ember, mint régen volt, csak mindenki másban hisz és butának tartja azt, aki nem azt hiszi, amit ő.


A kérdező feltett kérdésére azt tudom válaszolni, hogy olyan fennmaradt babona, melyet a mai tudásunkkal már nem értünk, meghaladottnak tekintjük és megmosolyogjuk.

Ettől még lehet, hogy régen a veszélyes torokgyík (diftéria) ellen védték a várandós anyát.

2016. okt. 1. 14:40
mi van???????????????????????
141. tamtamano (válaszként erre: 1. - 20e21dddcb)
2016. okt. 1. 10:51
Összekevered a macskával...
140. orsibigyu (válaszként erre: 136. - Kristo_f)
2016. okt. 1. 10:24
Eltertunk a targyrol, es nem a topik temajat taglaltuk, hanem, hogy mifelenk nem illik menstrualo nonek babat latogatni. De en nem tudom, miert mondjak ezt, bar megtortenhet, hogy van benne logika: gyorsabban szaporodo bacik a boron- ilyenkor a nok konnyebben beizzadnak, budosodnek, amit esetleg erez a baba, es nem szivesen kerul az illeto olebe- massalhangzonak uzenem a kakaszagot sem szivleli, azert nem gugyog edesdeden pelenkazas kozben. Vagy lehet csak regen a nem megfelelo higienias viszonyok miatt maradt ez fenn. Szerintem ez nem babona es akar nemi valosagalapja is lehet. Figyelembe veszem? Nem jarok olyan gyakran babalatogatni, hogy ez annyira nagy tema lett volna eddig. Szerintem nem.
2016. okt. 1. 08:47
Nem hiszem, hogy tudományosan bármi ilyet kimutattak volna. Ostoba babona, ennyi, se több, se kevesebb.
138. Luijza
2016. okt. 1. 07:43
Rubeólás, influenzás, ebolás gyereket ne ölelgess.
137. Anyagi
2016. okt. 1. 07:06

???????????????

Hülyeség!

136. kristo_f (válaszként erre: 134. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 22:36

Igen, volt amikor valami megmagyarázhatatlannak, esetleg "bolondnak" tartották, később/ma is szimulánsnak a psziho beteget


Viszont nincs összefüggés

Szerintem a topik témája és hasonlók, bár máris mondod hogy tévedhetek, 100 vagy több év mulva sem lesz valós. De nem tévedek, mert mióta az ember ember nem bizonyosodott be a közvetlen vagy közvetett összefüggés

2016. szept. 30. 22:28
Amugy eltertunk a targytol, az teny, mert ez mar nem az igazi babonakrol szol. De olvass vissza.
134. orsibigyu (válaszként erre: 132. - Kristo_f)
2016. szept. 30. 22:26
Viszont a tortenelemben voltak idoszakok, amikor a betegsegeket pusztan fizikainak tekintettek, es akkor barmilyen allitas, ami a pszichoszomatikarol szolt babonanak hangzott. Szerinted igy nincs osszefugges? En latok.
133. Channa* (válaszként erre: 32. - Shanalyl)
2016. szept. 30. 22:25

Én meg a hot dogot kívántam, sőt! Meg is ettem:D

Még azt a régi típusút (óriás kifli kifúrva és benne a virsli sok mustárral.


És a terhességem óta hányingerem van a gulyás levestől.


Na most akkor minek kell történnie?

A fiamon keressek egy hot dog jelet vagy egy gulyás leves logót?

132. kristo_f (válaszként erre: 129. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 22:21

Nem szólnék nagyon bele kellemes vitátokba, de amiket itt felsorolsz, állítasz, az mind babona.

Az hogy valaki, mint nem akaratlagos gyilkos, rágódik és forgolódik az ágyában, netán bele is betegszik, annak semmi köze a topik témájához és a pszichoszomatikának sem

131. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 130. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 22:17
hűha!
130. orsibigyu (válaszként erre: 128. - Massalhangzo)
2016. szept. 30. 22:12
Te csak egy massalhangzo vagy, nincs sajat velemenyed, csak massal hangzol. A nagy kozepszeru, birkaszeru kozvelemeny. Remelem meg tanulsz egy picit es talalsz sajat hangot magadnak. Jo ejt!
129. orsibigyu (válaszként erre: 124. - Massalhangzo)
2016. szept. 30. 22:06
Manapsag csak az kovet el bunt, aki idegbeteg bunozo. Legalabbis egyesek csak ennyit tartanak bunnek. De sohasem hallottak olyan bunokrol amit olyan ember kovet el akit nem zarnak bortonbe. Vannak am olyan bunok amik miatt az ember forgolodik az agyaban ejjel. Az megbetegit. Es ajanlom a Bun es bunhodest Dosztojevszkitol, hogy lasd a gyilkos is ragodik.
128. massalhangzo (válaszként erre: 127. - Orsibigyu)
2016. szept. 30. 22:04

hat akkor ne csak filmeket nezzel, hanem olvass a temaban :D


azert ugye azt tudod, hogy egy kisbaba miket rak a pelenkaba naponta tobbszor, ami uberel mindenfele izzadtsagszagokat peldaul :D :D :D


ne mar csajok, ez most komoly, hogy ennyire futja agyilag?

2016. szept. 30. 22:01

Ha mar.... Van egy kerdesem, de ez komoly. Anyukam azt mondja, hogy ha egy nonek megjon a havija ne menjen olyankor babat latogatni. Nem tudom, nekem ez is kicsit babonaszagu, vagy nem tudom. Lehet a regi higieniai korulmenyek miatt maradt ez a hagyomany falun. Ilyet hallottatok? Lehet benne valami?


Szo szerint ideztem amit irtam. Es mikor azt irtam, hogy lehet-e benne valami, arra gondoltam, hogy vajon a baba nem erez-e kellemetlen szagot, mert en budosebben izzadok olyankor, ezert ugysem tudnad kezbe venni, mert mondjuk elutasit. Mert lehet epp furodtel es egy felnott nem erez semmit, de a baba erzekeny lehet ra. Honnan tudod, hogy nem. El tudod ezt teljesseggel vetni. En nem. Azt sem tudom, hogy igy van, de azt sem, hogy nincs.


A boszorkanyuldozesrol pedig csak annyit, hogy van aki a felszinet latja a dolgoknak es van aki melyebbre as, peldaul dogmatikai-kulturalis okokon tul meglatja a lelektani okokat. Aki konyveket olvas az szokott ilyesmit is, nem ugy az aki filmen latott boszorkanyegetest.

126. 3d787b167a (válaszként erre: 125. - Kristo_f)
2016. szept. 30. 22:00
:)))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook