Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tényleg ki kell nyomni a kutya bűzmirigyét, vagy magától ürül? fórum

Tényleg ki kell nyomni a kutya bűzmirigyét, vagy magától ürül? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Enéh1
2014. márc. 16. 09:59
csak is és kizárólag állatorvos nyomja ki az én kiscsajszom bűzmirigyét! Nem ürül ki neki magától, akár kap csontot akár nem....
33. cb82b220ce (válaszként erre: 25. - Kriszti71)
2010. júl. 30. 14:34
Mert ez nem is a kozmetikus dolga...
2009. aug. 15. 17:37

Az én kis spánielemnél voltak örök "kakigondok".

Ő például szerette a kiflicsücsköt, és rájöttem, hogy a kenyérféléktől kapkod a popójához. Tehát a kaja számít, persze. De a spániel alapból kényeske, ha jó a doki, nincsen nyüszi :)

31. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 30. - Starflo)
2009. aug. 10. 18:47
Tökéletesen egyetértek veled. A "radirozás" már tűnet, amit muszály észrevenni a gazdinak.
2009. aug. 10. 14:09

A mi kutyusunknak is rendszeresen ki kell nyomni a bűzmirigyét. Az etetési elvek valóban sokat számítanak, de a kutya sajátos emésztésétől is függ a dolog. Van olyan kutya ,amelyikkel etetheted a csontot, akkor sem fog keményet kakilni.

Itt megállok egy gondolatra:

A bűzmirigy természetes úton attól ürül, hogy a kemény széklet belülről nyomást gyakorol a mirigyre.Szóval tök mindegy hogy szobakutya vagy kerti, ha nem jó az emésztése.

A másik: ha már húzza a fenekét a földön, vagy sokat kap hátra vakargatás céljából, akkor az egy jel, hogy a kutyának fájdalmai vannak, mivel tele lett a bűzmirigye és feszül neki.Tehát a fenék földön húzása nem üríti ki a mirigyet, csak enyhíti a feszítő viszketést.


A másik dolog, amitől gyorsan telítődik, az a kutya idegi állapota.

Stresszes, félős kutyáknál ez gyakori probléma sajnos.A miénknél is az okozza, hogy menhelyről kihozott kutyus, akit előtte sokat vertek, és szegény félősebb az átlagnál.


A lényeg: ha már látjuk a tüneteket vigyük el orvoshoz, mert ha nem foglalkozunk ezzel, akkor valóban olyan gyulladás és felülfertőződés alakul ki, hogy műteni kell, ahogyan ezt már más is leírta.

29. szeliko (válaszként erre: 25. - Kriszti71)
2009. aug. 10. 11:01
hát akkor biztos nem volt profi benne. Én csak orvoshoz hordom, de ott sem mindegy, hogy épp melyik van ott. Meg vannak orvostanhallgatók is néha és azok még elég kezdők ilyen téren. A két "fő" doki meg olyan profin kinyomja, hogy Marcusomnak még nyekkenni sincs ideje.
2009. aug. 8. 16:17

igen az etetés számít-mert könnyebben ürül-és ha szabadon van tartva akkor magán is segíthet ha dörgölődzik a földön.

a miénknek nem gyulladt be viszont nem ürült ki jól, kaki után csöpögött folyt belőle a maradék-és mivel irtó büdös ez nagyon kellemetlen volt a lakásban főleg napokig-ezért ilyenkor elvittük a dokihoz kinyomni-de nem kellett havonta egy évben 1-2 alkalommal fordult elő.

2009. aug. 7. 19:48
Szerencsés vagyok, mert nekünk a világ legjobb kutyakozmetikusa adatott. Nagyon profi szereti a szakmáját és persze a kutyusokat. Eddig még különősebb betegsége nem volt az én spanielemnek hála Istennek, de fontos figyelni ezekre a dolgokra.
26. rexona
2009. aug. 7. 17:06

Állatorvos vagy profi kozmetikus nyomhatja ki. Meg persze , aki megtanulta ezt.


De javasolják, hogy legyen időként, (félévente, vagy amikor szükséges) kinyomva.

Beteg is lehet, ha nincs kiürítve.

2009. aug. 7. 16:48

Nekem yorkim van,és egyszer kinyomta neki a kozmetikus 3 hétig teljes lehangolt volt,alig evett,és állandóan ott nyalogatta.

Szóval én nem engedem,ha meg gond van vele,inkább elviszem dokihoz,mégegyszer nem szenveszteném meg a kutyánkat.

2009. aug. 7. 16:44
sziasztok! Nekem palotapincsim van és kb évente 3x szoktam kinyomatni a mirigyét. Volt olyan is, hogy vérzett neki nagydolog után. Már lassan aktuális volt a kinyomása, ezért elvittem és kiderült, hogy jó tele volt neki. Hallottam én is, hogy ha nagyon begyullad akkor műteni kell. Ja és ő is lakásban lévő kutya. Úgy tudom a kinti kutyák azzal, hogy a járdán húzzák a feneküket le is rendezik maguknak a dolgot és ezért nem kell kinyomni. Inkább szoba és kistestű kutyákra jellemző.
2009. aug. 7. 16:40
Az etetéssel lehet befolyásolni, általában ha kutyának sokat van hasmenése nem tud magától kiürülni, mi szoktunk nekik csontot adni attól kemény a széklete és magától kiürül.
2009. aug. 7. 16:27
Úgy tűnik spánieleknél rendszeres:-(
21. k.tünde78 (válaszként erre: 14. - Imibolya)
2009. aug. 7. 16:25

A spánielek nagyon érzékenyek és fogékonyak a betegségre.Nekünk is az volt,most halt meg 12 évesen.Elég sűrűn jártunk az orvoshoz vele.Most a végére már tele volt rákos szemölcsökkel.

Bűzmirigyre visszatérve.A végbélben található,Ha begyullad akkor ki kell nyomni.Ezt onnan tudod,hogy folyamatosan nagyon büdös a kutya,esetleg hasmenése is van,féregtelenítés ellenére is sokat "radíroz" a popsijával.

2009. aug. 7. 16:15

Szerintem minden kutyusnak van, de van amelyiknél kell, mert hajlamos a begyulladásra- ez fajtától is függ.

Nekem spanielem van, bár van kert, de bent van családtag. Most 5 éves és a kozmetikusunk kinyomja neki minden gond nélkül. Azt tudom, hogy ha "radíroz" a fenekével akkor valószínü, hogy ez a bűzmirigy miatt van.Tehát létező dolog és hozzátarozik a szükséges karbantartáshoz.

2009. aug. 7. 16:12
Jaj, azt elfelejtettem, hogy kinti kutyus az enyém és rettenetesen sokat mozog. Mert olvasataimban ezek is fontosak, hogy a bűzmirigy normálisan működjön. Mégis...
2009. aug. 7. 16:11
A mi spánielünk10 hónapos és ha csontot eszik utána ki is hánnya.
2009. aug. 7. 16:09
Másfél éves spánielem van. Sajnos 3 hónapos korától kezdve folyamatosan havonta visszük állatorvoshoz, mert nem ürül neki a bűzmirigye rendesen, ráadásul túl sok is termelődik neki. A dokibácsi szerint egy németjuhász is megirigyelhetné. A csontevés sem segítség a "magától ürüléshez". Az étrendjénél is próbálkoztunk már különböző tápokkal, az sem segített. Gyógyszeres kezelés is volt, szintén eredménytelen. Maradt a havonta nyomkodás. A műtétet nem javasolja az orvos. Ha nem ürül és nem nyomják ki, akkor sajnos a mirigyein keresztül terjed tovább. Akár a nyálmirigyén érződhet (ápolt száj, mégis büdös), akár a fülén keresztül is. Fontos, hogy kezeljék. Ha kezdi húzni a fenekét a földön (szánkázik), akkor tudom, hogy bűzmirigy gond áll fent, nem pedig féreg.
2009. aug. 7. 16:05
Nekem is német juhászom van, udvaron tartott, hatalmas állat. Nem is az első ilyen fajta kutyánk, de még sosem hallottam ilyesmiről én sem...:) De mindig tanul az ember(lánya)...:)
15. Any19
2009. aug. 7. 16:04
Egyes esetekben, szoba kutyiknál előfordul.Attól függ milyen fajta.Ha begyullad, akkor szánkázik a kutya, kapkod a fenekéhez és sokat vakarja a fülét.
2009. aug. 7. 16:04
Spánielnél?Lakásban van.
2009. aug. 7. 16:03
általában magától kiürül, de ha nem, és begyullad akkor ki kell nyomatni(pl állatorvossal) és onnantól viszont rendszeresen kell.
12. Any19 (válaszként erre: 7. - Ében11)
2009. aug. 7. 16:03
Az enyém is lakásban van mégsem kell neki kinyomni!Az a normális ha magától kiürül...
2009. aug. 7. 16:02
Na akkor mi az igazság?????
2009. aug. 7. 16:02
A farka alatt van két kis zacskó,de a szabadon lévő nagykutyáknak magától ürül,de ha felgyülik begyulladhat állítólag.
9. c20c593f1c (válaszként erre: 7. - Ében11)
2009. aug. 7. 16:01
Ez sem igaz. Fajtája válogatja.
2009. aug. 7. 16:01
Én nem engedem hogy a kozmetikus kinyomja a kutyinknak,az enyémnek jobb ha magától kiürül.
2009. aug. 7. 16:00

ami lakásban van annak rendszeresen ki kell nyomni.

az enyémnél lehetett tudni mikor-mert ha tele volt neki elkezdett szivárogni folyni belőle-nagyon büdös volt!

az állatorvos nyomta ki neki.

2009. aug. 7. 16:00
Minden kutyusnak van...
2009. aug. 7. 16:00
Dehogy kell!Magától ürül.De van amikor nem ürül ki egy két kutyánál, akkor előszőr csontot kell adni aztán meg jöhet a nyomás.Mert ha egyszer kinyomod utána mindig nyomkodni kell.Az én kutyusomnak rendesen kiürül magától!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook