Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tényleg képesek erre a digitális mérlegek? fórum

Tényleg képesek erre a digitális mérlegek? (tudásbázis kérdés)


16. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Ministry)
2011. okt. 26. 19:57

Hát...Ezek közül melyiked van? :)


[link]

(mondjuk ez nem mérleg:)


[link]

2011. okt. 18. 13:28

Egy ilyen mindent mérő mérleg,amivel mondjuk az orvosok is dolgoznak,úgy tudom,kb 1,5 milla...

Nem nehéz kitalálni,hogy a 10-15 ezer Ft-os digitális mérlegek mennyire pontosak.

Nekem is van,de nem használom ezt a remek funkciót:-)

2011. okt. 18. 07:17

Ezek a szemét mérlegek mindenre képesek!


Viccet félretéve: az ilyen szerkezetek egy becslést adnak a váltóáramú ellenállás (impedancia) mérése alapján.

Megmérték sok ember testösszetételét és az ellenállást (gondolom, különböző frekvenciákon) is mellé. A gép a mérés során ezekre az adatokra támaszkodik, és választja ki a megfelelő értékeket.

13. jstefan (válaszként erre: 2. - Ministry)
2011. okt. 17. 22:52

Hatalmas átverés! Reklám fogás! Minden embernek más a testsűrűsége,a csontjainak fajsúlya ,a víz és zsírtartalma,ezért általánosságban adnak meg a mérlegen belül olyan értékeket ami átkapcsolás után a kijelzőn láthatóan más érték, de ennek semmi köze a tényleges összetevőkhöz, a fizikához,az anatómiához, és a valósághoz! Sőt azoknak az emberek akik álló munkát végeznek a lábszár csontjai tömörebbek,és ezt honnan tudja egy mérleg, milyen elektronikára épülő érzékelők vannak a mérlegbe beépítve? Semmilyenek!

Hasonló átverős műszer volt korábban a vitalitásmérő ami egyszerűen a tenyér felületének a hőmérséklet eltéréseit mérte,ennek ellenére a fizikát egyáltalán nem ismerő laikusoknak több ezret eladtak belőle.Az ilyen csodamasinák azoknak ajánlott akik nem tanultak fizikát,elektronikát,alulképzettek,és a hitük alapján bármit elhisznek.

12. Dolores007 (válaszként erre: 10. - Dolores007)
2011. okt. 17. 17:51

Ó, megnéztem, tényleg van olyan mérleg, ami csontsúlyt is mér.

Az enyém csak vizet meg zsírt. De csak első héten volt sláger, évek óta csak a súlyom mérem rajta. :)

11. simple (válaszként erre: 2. - Ministry)
2011. okt. 17. 17:46
Persze. Mezítláb állj rá, csak úgy tud mérni. Nekem is ilyen van. Teljesen jól mér.
10. Dolores007 (válaszként erre: 9. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 17. 17:06
Ejha. Nem hallottam még ilyenről.
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Dolores007)
2011. okt. 17. 15:55
hát én nem tudom pontosan. De nem a sűrűségét méri, hanem a súlyát.
2011. okt. 17. 10:44

Állítólag képes, de azért nálam nem gyenge gyanakvásra adott okot, hogy át lehet kacsolni "sportoló" módba, amikor is teljesen más értékekekt ad.

Viszont vannak patikák, ahol tényleg van ilyen mérleg.

7. Dolores007 (válaszként erre: 5. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 17. 09:56
Milyen mérleged van neked, hogy csontsűrűséget mér?
2011. okt. 17. 09:53
igen képesek, nekem is olyan van :)
2011. okt. 17. 09:25

Elvileg tudják, gyakorlatilag totál más értékeket mér minden egyes alkalommal, kivéve a súlyt. az nálam stagnál.

Mondjuk nem értem, hogy hogy a fenébe mér pl mást a csontnál? Mert ugye, az állandó kéne, ha legyen, bármi más változhat.

Szóval szerintem totál felesleges az ilyen mérleg, bár nekem is van.

4. Dolores007 (válaszként erre: 2. - Ministry)
2011. okt. 17. 09:12
Gyenge áramot vezet rajtad keresztül egyik lábadtól a másikig. Persze mezitláb kéne ráállni. Az áram vízben, zsírban máshogy halad ezért - elméletileg - valóban ki tudja számolni a víz- és zsírmennyiséget a testedben.
2011. okt. 17. 09:10
Létezik olyan mérleg, ami tudja ezeket. :)
2011. okt. 17. 09:09

Kaptam egy mérleget, ami állítólag képes arra, hogy a zsírt, vizet, illetve izmot kiszámolja.

Valóban jók lehetnek ezek az értékek?

2011. okt. 17. 09:09
Tényleg képesek erre a digitális mérlegek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook