Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg jobb a szilikonmentes sampon? fórum

Tényleg jobb a szilikonmentes sampon? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. ápr. 2. 21:35

Sziasztok!


Én is elkezdtem szilikonmentes cuccokat használni, és kérdezném tőletek, hogy a fejbőrviszketés betudható annak, hogy tisztul a fejbőr és a haj a szilikontól?

32. myself
2012. aug. 25. 09:46
nekem is jobban bejönnek egyébként az Alterrák, de ez tényleg hajfüggő.
2012. aug. 22. 17:03

Sziasztok!

Én február környékén álltam át a szilikonmentes samponokra és én Syoss-t használok. Nagyon elégedett vagyok vele, hülyén hangzik de érzem, hogy szilikonmentes lett a hajam...

Akkor nem igazán mélyedtem bele a többi samponba, mostanság utánanéztem jobban és láttam, hogy a Syoss ugyan szilikonmentes, de azért van benne trutyi bőven, ugyhogy azt hiszem ha elfogyott a más megkezdett samponom akkor utána kipróbálom az Alverde samponokat is, az jobbnak tűnik internetes hozzászólások, blogok alapján.

30. Anthico (válaszként erre: 29. - Zitus7)
2012. aug. 22. 16:23

Szerintem ezt így nem lehet megmondani. :)

Amit én láttam (igaz, nem nagyon mélyedtem bele), h az alterra termékek talán drágábbak lettek volna 1-2 éve, mint ugyanazok az alverdések. Pl.: tusfürdők, testápolók

De érdemes nézelődni, mert biztos van olyan, h éppen az alterrásnak tetszik jobban az illata, vagy éppen abban másabb az összetétel.

Ahogy nézegettem most, minőségben lb ugyanott van a kettő, de pl tusfürdőkből meg az alverde-nél van sokkal nagyobb kínálat. Szemezgetni kell :)

29. Zitus7
2012. aug. 22. 15:22
Mi a jobb szerintetek? Alterra vagy Alverde?
28. myself
2012. aug. 18. 15:20

Biztos, hogy a fejbőrnek egészségesebb a szilikonmentes sampon, de.... 1 éve használok natúr, szilikonmentes samponokat és ezalatt nem sokkal ezelőttig azt hittem, hogy tönkrement a hajam, elhullott, elvékonyodott.


Nemrég jöttem rá, miután a kislányom haját is babasampon helyett az én natúrsamponjaimmal kezdtük mosni, hogy nem ment tönkre vagy hullott ki a hajam, csak a valódi állapota látszik. A kislányom haja ugyanúgy reagált a natúr samponokra, mint az enyém: vékonyabbnak tűnnek a haszálak, simább a felületük -gondolom mert nincs rajtuk semmi vegyszer, szilikon - ezért kevesebbnek látszik a haj, mosás után 1-2 nappal pedig összetapadnak a tincsek és még kevésbé esztétikus.

Nagy gondban vagyok, mert nem szeretnék felhagyni a szilikonmentes, natúr fejmosással, de egyszerűen vékonyszálú, kevés hajnál sajnos esztétikailag nem nyerő.


Amit viszont észrevettem, hogy sok új hajam nőtt tőle, a választékom keskenyebb mint régen, gondolom mert nem zárja el a pórusokat a szilikonréteg, viszont még ezzel együtt sincs jó tartása a hajamnak, nem tűnik sajnos sűrűbbnek.

Jó lenne egy olyan natúr sampon, ami tényleg dúsabb hatást, tartást eredményez, és nem csak az első napon...

27. Zitus7
2012. aug. 17. 15:44
Oké, írni fogok ;)
26. reka613 (válaszként erre: 25. - Zitus7)
2012. aug. 17. 15:19
Számolj be majd a tapasztalataidról :D ÉS mindenképpen ajánlom mellé, hogy használj olajat vagy mosás előtti pakolásként vagy hajvégápolóként közbe, hiszen ha kopik a szilikon akkor már be tud épülni a hajba és javíthatja a szerkezetét :)
25. Zitus7
2012. aug. 17. 15:06
Köszi az infókat, jövő héten beszerzek szilikonmentes cuccokat, aztán lássuk a "medvét" :D
2012. aug. 17. 11:37

Persze, növényi meg minden, de ott van például a Logona, Sante, FIN, ami szintén az fele annyiért :) csak persze őket nem sztárolják úgy Antal Valiék , mint az előzőeket :D De az igaz, hogy a minőséget meg kell fizetni, amíg az reális :D Ha rászántad magad valamelyik termék kipróbálására mindenképpen meséld el a tapasztalataidat ;)


Ez így elég kemény probléma :/ esetleg az ecetes öblítést próbáltad már ? elméletileg az segít csúszósabbá-kifésülhetőbbé tenni a hajat :) Bár ez csak egy tipp, mert én magam sosem használtam a ecetet :)

23. Anthico (válaszként erre: 22. - Reka613)
2012. aug. 17. 08:40

Lehet, hogy sokkal drágábbak a Biola és Farfalla termékek, de az előbbi több kozmetikumát használom és valami csodák. Elvégre meg kell fizetni, hogy nagyrészt tényleg növényekből csinálják, amiket biogazdaságból szereznek be. Az alverde is tiszta minden károstól, de azért nincs benne annyi tápláló anyag, mint egy keményen bio samponban. No majd egyszer rászánom magam :)


Félig szárazan még nehezebben tudom kibontani. Tudom, hogy vizesen a legsérülékenyebb, és ha szimplán vizesen esek neki, úgy se egyszerű, de mikor beállok a tus alá, azaz folyó víz alatt bontom, úgy sokkal könnyebb, nem tépem. Fésüléshez kefét használok, eléggé ritka "tüskéjű" kefét, a fésűt már régen eldobtam, az volt a halál :D

22. reka613 (válaszként erre: 21. - Anthico)
2012. aug. 16. 22:04

Remélem neked is így beválik majd :D Sőt nekem ha higítom és egy kicsit összerázom a samponosvizet, akkor utána a natúr sampon is jobban habzik a fejemen :)


A Biola és a Farfalla már tényleg nagyon drága kategória :/ Szerintem amúgy indokolatlanuk drága...oké, hogy növényi meg kímélő de sok más sampon-balzsam is ilyen fele ennyiért :D


Ha a mostaniak beváltak, akkor felesleges váltani :D

Nekem is ilyen tövétől gubancolódó hajam volt :D mint egy pulikutya úgy néztem ki XD :D De ez szerencsére elmúlt mióta egészségesebb a hajam :)sok balzsamot, olajat spórolok így. :)

És ha hagyod legalább félig megszáradni a hajadat, akkor nem tudnád kibontani ? Mert pont vizesen a legsérülékenyebb :/ Ritkafogú fésűt használsz ? mert a sűrű csak jobban károsítja :) Esetleg próbáld meg a kezeddel kinobtani félszárazon, nekem ez régebben bejött :)

21. Anthico (válaszként erre: 20. - Reka613)
2012. aug. 16. 21:54

Akkor ezt a hígítást ki fogom próbálni. Elvégre a víz is adott mellettem :)

Szárítással sincs bajom, ilyesmit még nem tapasztaltam egyik samponnál sem. Mármint hogy szárítaná a hajam végeit.


Igen, az alverde 700 Ft, de néztem pl Biola sampont, és Farfalla-t is ajánlottak, de azok tényleg már min 3x ennyibe kerülnek. És ezeknél is van több féle, sok-sok lehetőség :P


Baba vagy kímélő sampon szerintem nem kellene, a mostani narancssárga sampon a rózsaszín balzsammal teljesen jól bevált kombináció. Van vagy 5-6 félig használt flakon (a többi samponból, balzsamból) a fürdőben, még a kísérletezős korszakból, de azok nem hozzák ki a maximumot a hajamból. Amúgy a gubancolódás nálam már a fejbőrnél kezdődik, nemcsak az alsó részekre korlátozódik. Sőt, akkor már örülök, ha 30-40 cm-t siklik a féső akadály nélkül :D Persze ezt is szigorúan folyó víz alatt, mert különben még ennyit se tudnék fésülni. Tehát nálam a lényeg tényleg az lenne, hogy a hajam teljes hosszát érje a balzsam, hogy végig tudjon siklani a fésű.

20. reka613 (válaszként erre: 19. - Anthico)
2012. aug. 16. 21:40

Én is ezért kezdtem el higítani, hogy mindenhova jusson :) Ha súlyosabb allergiába szenvedsz akkor érthető, miért samponozod az egész hosszát, de ha annyira nem gázos, akkor hidd el, hogy a lefolyó sampon bőven elég :) Én ha olajozok azt is kiviszi, pedig hosszú és eredetileg dús hajam van :D Ha mindneképpen szükséged van erre, akkor pedig mindenképpen azt tanácsolom, hogy higítsd a sampont, hogy ne szárítsa a végét :)


Nekem is a kibontás volt a mumusom :) Főleg, hogy az én hajam is hullámos, így a víz és a mosás hatására rendesen szeretett gubancolódni. Amit most használok az vizesebb állagú, így az eloszlatással sincs gondom, főleg hogy már csak a hajam utolsó 5 centije igényli a balzsamot :)


Az edzések miatt teljesen érthető, hogy gyakran mosod, így kímélő samponokat javasolnék neked. :) Nagyon drága samponokat én sem merek kipróbálni :) Az Alverde- Alterra kb 7-800 forint, ezek is jó választások. Én ezt az 1290 fonrintot rászántam a kipróbálásra :D a balzsam megérte, de ugyanez a márka samponja totál átlagos hatást nyújtott az én hajamnak, így a samponjai közül többet már nem fogok megvenni, mert nekem a 390 forintos Babylove sampon ugyanezt a hatást nyújtotta :D


Ha egyszer lesz egy kis plusz pénzed, akkor ajánlom, hogy próbálj ki egy ilyen nagyobb márkát, mert az én pédámból kiindulva lehet, hogy már rövid távon is bőven megéri :D


Ha elfogadsz tőlem egy tippet :

Én a helyedben vennék egy kímélő baba sampont ( pl Babylove, vagy Balea sensitive, de már az Alverdébe is van kímélő) így a sok samponozás nem szárítaná annyira a hajad végét és olcsók is. És befektetnék egy minőségi balzsamra, ami rendesen ápolná a hajadat :)


Olajakat próbáltál már ? :)

19. Anthico (válaszként erre: 17. - Reka613)
2012. aug. 16. 20:49

Köszi-köszi! :)


Gondoltam már én is a sampon hígítására. Nem is a habzás miatt nyomok többet, hanem, hogy jusson mindenhova. Mert belenyomok egy kicsit a tenyerembe, elkezdem végigkenni és félúton elfogy :D A nem habzást már megszoktam :)

Én azért szeretem alaposan megmosni a hajam teljes hosszában, mert képes itt-ott megtapasni a pollen, főleg ha sok a haj és hosszú, az pedig nem tenne jót.


A balzsam pedig a kibontás miatt kell, mert enyhén hullámos a hajam, és az alverde narancsárga balzsamától gyönyörűen csillog is (a többitől ugyanúgy ki tudtam bontani, de nem volt ilyen szép fényes). Szerencsére egyáltalán nem töredezett.

Sajna balzsamból is azért nyomok többet, amiért samponból, hogy ne fogyjon el a felkenés felénél. :)


A másik (vagy már sokadik? :D) problémám, hogy nem ritka, hogy 2-3 naponta mosok hajat. Nem azért, mert zsírosodna, csak aktív edzések és izzadás után elég kellemetlen nem megmosni. Igaz, sose figyeltem, hogy a mostani alverde-k meddig bírják ilyen fogyasztás mellett, de egy 3-4x ennyibe kerülő sampon picit érzékenyen érintene...főleg ha még kísérletező fázisban lennék, azaz keresgélném, hogy melyik márka melyik típusa lenne a legjobb a hajamra. Na, de ezt előbb-utóbb meg kell lépni :)

18. reka613 (válaszként erre: 16. - Anthico)
2012. aug. 16. 20:11
Azt elfelejtettem említeni, hogy használok naponta 2 cseppnyi olajat ezek mellé hajvégápolóként. :) Hosszútávon ez is nagyon sokat segített a hajvégeimen, gondolom ezért is elég rá kevesebb balszam, mert már nem olyan szárazak. :)
17. reka613 (válaszként erre: 16. - Anthico)
2012. aug. 16. 20:08

Samponból én egy műanyag pohárba öntök egy kb 50 forintos méretű kis kört és ezt olyan 2 centinyi vizzel felhigítom , majd ezt ráöntöm a a fejbőrömre és szokásosan megmosom. Majd ezt másodjára is megismételem.És kb 2 percig masszírozom vele a fejbőrömet :) Az hogy nem habzik nem baj, hiszen csak nincs tele erős maró anyagokkal, de attól függetlenül ugyanúgy leszedi a zsírt. Elsőre fura, de majd megszokod. :)Mivel így felvizezem a sampont ezél jóval lassabban fogy :) Csak a fejbőrömre teszek belőle, hosszra soha.


Balzsam : a régi szilikonos balzsamjaimból és az Alterrából hatalmas mennyiségre volt szükségem ahhoz, hogy a hosszú- hullámos hajamat kibontsam. De mivel az én hajam imádja a Faith in Nature-t, azért ebből komolyan 3 BABSZEMNYI mennyiség elég, míg az eddigiekból inkább egy kisebb golflabdányi kellett :) Gondolom töményebb a hatóanyag koncentrátuma vagy nem tudom :)

így még a régi balszamom pl Gliss Kurl került kb 900 forintba, ha nem többe és kellett belőle egy kisebb maréknyi, addig ez 1290 ftba kerül és már minimális mennyiség elég nekem :)


Összefoglalva : a sampon nem baj, ha nem habzik hiszen attól még tisztít, így nem kell több a bio fajtákból, sőt fel lehet vizezni :)

a balzsam, pedig ha tényleg minőségi és a te hajad típusának megfelel és persze nem totál töredezett-száraz hajad van akkor kevesebb is kell belőle, mint a szilikonos társaiból :) Főleg, hogy hosszútávon ezek javítanak is a hajon :) Az elején ebből is nagyobb mennyiségű balzsamot használtam, de rájöttem, hogy egyre kevesebb kell :)

A lényeg, hogy megtaláld a te hajadnak tetsző márkát és fajtát :) Hiszen midnenkinek más fog beválni :)

16. Anthico (válaszként erre: 15. - Reka613)
2012. aug. 16. 18:50

Én sokszor akarta már váltani, "biobb" sampont, balzsamot beszerezni, de nem tudom, azok mennyire fogynának. Fenékig érő hajam van, és hogy az egész hajamra eloszlassam a balzsamot, vagy hogy annyi sampont nyomjak ki, ami az egész hajam megmosására elég, ahhoz egy kicsit több kell, mint a habzó társaiból.

Te hogy csinálod? Balzsamból hogy oldod meg, hogy kevesebb is kell?

2012. aug. 16. 17:34

Ha esetleg szeretnél egy kicsivel többet szánni rá, mint az Alterra, Alverde ( bár azok is jók :) ) akkor ajánlom a Faith in Nature-t , ez bár drágább, de a majdnem derékig érő hajamra kb 1/3 annyi balzsam szükséges ezekből, mint az előbb említett termékekből. Tehát hosszabb távon behozza az árát és az én hajam jobban szereti. De ahány enber annyi haj :D


Annyit még hozzátennék, hogy hatalmas csodát nem kell várni a szilikonmentes élettől, ha alapból sem gázos helyzetű a hajad. :) Az enyém addig is nagyjából egészséges volt és tört az alja, és ez 1,5 év szilikonmentesség mellett is így van :) De legalább nem mérgezem a fejbőrömet vegyszerekkel :)

14. Anthico (válaszként erre: 2. - Judit87)
2012. aug. 16. 15:50

Én is alverde samponokat használok. Kicsit időigényes volt, mire rájöttem, hogy melyik sampon és melyik balzsam a jó kombináció, de megérte. Csodálatosan erős, csillogó, egészséges a hosszú hajam.


De évek óta mellőzöm a reklámozott, káros cuccokkal teletömött kozmetikumokat. Meg is hálája a bőr, a haj. :)

2012. aug. 16. 15:24
Igen, nagyon káros a szilikon.
12. reka613 (válaszként erre: 10. - Zitus7)
2012. aug. 16. 14:58
Ha alapból is egészséges akkor nem lesz nagy gond :) Csak akkor gázos, ha a szilikon alatt ki van száradva a haj :) És mivel a mai világban már szinte mindneki festi+vasalja, ezért van ekkora hangja annak, hogy milyen nehéz az az időszak, amikor leállsz a szlikonról :)
11. vberni01 (válaszként erre: 7. - Zitus7)
2012. aug. 16. 11:15
Elég hamar! :( Pár hajmosás szerintem. Nekem anno 10 évig festett szőke volt a hajam, szilikonos hajvégápolóval "ápoltam", majd átálltam- pár hét alatt lejött az összes szilikon, és jött a sokk. Azóta inkább natur oliva olajjal ápolom a hajvégeket.
10. Zitus7
2012. aug. 15. 20:45
Szerintem nagy gond nem lehet alapból a hajammal, még soha nem volt se festve se dauerolva, nemrég vágattam le a derékig érő hajamat vállig érőre és a fodrász szerint egészséges a hajam, tehát akkor remélhetőleg nagy változást nem okoz majd az átállás.
2012. aug. 15. 18:57
javítom : "meg sem kottyant"
2012. aug. 15. 18:57

az én szilikon mentes termékeim : Alterra, Faith In Nature, Lush, de Alverde, Logona stb mind-mind tele van természetes adalékokkel :)


Zitus7 : az átállás nehézsége attól is függ, hogy a hajad alapból mennyire egészséges. Ha festett/ roncsolt, akkor bizony a szilikon megvonása hamar fel fog neked tűnni. Nekem pl alapból egészséges volt a hajam a szilikonréteg alatt is, így meg sem kottyamt az átállás :)

7. Zitus7 (válaszként erre: 6. - Vberni01)
2012. aug. 15. 17:27
Hasonló dolgokat olvastam én is, azt hiszem ki fogom próbálni a szilikon mentes termékeket, egy próbát megér. Mennyi idő alatt kopik le teljesen a sok szilikon a hajról, tehát mikor láthatom meg kb a hajam valódi önmagát?
2012. aug. 15. 12:06

Naná, hogy jobb!!! Nem mérgezed a szervezeted szilikonnal, ráadásul a szilikon csak látszat ápoló- sokan amint elhagyják a szilikont tartalmazó sampont szembesülnek hajuk valódi állagával, és persze itt tér vissza a többség a szilikonhoz, mondván, az milyen jól ápolt a haját.

Pedig valójában csak elfedi a töredezett végeket, nem regenerálja azokat.

5. Zitus7 (válaszként erre: 3. - Anyagi)
2012. aug. 15. 11:23
Ha megnézed szinte az összes samponban van szilikon, kivéve amire rá van írva, hogy szilikonmentes. :(
4. Zitus7 (válaszként erre: 2. - Judit87)
2012. aug. 15. 11:23
Köszi utánanézek. Ezeket olvastam egyébként több oldalon is, plusz a Garnier új samponját és a Syosst. Azokról esetleg tudsz valamit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook