Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tényleg hizlal-e a rizs? Persze a fehér, a barna nekem ehetetlen. Melyik a hizlalóbb: krumpli, rizs vagy tészta? fórum

Tényleg hizlal-e a rizs? Persze a fehér, a barna nekem ehetetlen. Melyik a hizlalóbb: krumpli, rizs vagy tészta? (tudásbázis kérdés)


1 2
29. Aidababa (válaszként erre: 28. - 204b456479)
2010. nov. 25. 18:39
Szénhidrátra szüksége van a szervezetnek, abból nyeri az energiát a működéshez. Nem lehet csak zöldségeken élni!!
2010. nov. 25. 10:14
Mindhárom hízlal, mert tele vannak szénhidráttal. Egyél inkább zöldségköretet, az nem hízlal, egészségesebb és finomabb is.
27. Dolores007 (válaszként erre: 26. - Nyafa)
2010. nov. 24. 12:34

[link]


Írd be a google-ba, nagyon sok találat lesz.

Én nem nagyon vagyok oda érte. Olyan hülye íze van. A köles finomabb...

26. Nyafa
2010. nov. 24. 12:21
Köxi még1x mnkinek. Tudja wki,hogy mi az a hajdina?
25. Titánia83 (válaszként erre: 24. - 0d717b184a)
2010. nov. 24. 11:49

Szerintem a vega sok tekintetben egyenlő az egészséges életmóddal.

A süti és tészta evés viszont nem fér bele az egészséges életmódba, max a tk. tészta, és nagyon ritkán.


A fontos, hogy sok életenergiában gazdag táplálékot vigyünk be. Zöldséget, gyümölcsöt, csírákat. És szerintem a rizs önmagában nem gáz, hisz nézzük meg "kínai barátainkat" :D Hússal tuti hízlal!

2010. nov. 24. 11:25

fúúú mennyi kövér vegát ismerek

jaj

mert hajlamosak vagyunk arra gondolni, hogy a vega= egészséges életmód

hát így lenne jó, de nem mindig így van


amúgy igen hízlal a fehér rizs

23. Dolores007 (válaszként erre: 22. - Titánia83)
2010. nov. 24. 11:21

Ismerek egy lányt, aki azért lett vega, mert súlyfeleslege volt.

Egyfolytában sütit eszik, úgyhogy hízott még vagy 10 kg-ot... :D

22. Titánia83 (válaszként erre: 21. - Fibonacci)
2010. nov. 24. 11:13
Hű! :) Bocsánat, elhamarkodott volt a kijelentésem. :) Akkor javítok, a nagytöbbség vega nem küszködik súlyfelesleggel, de vannak kivételek. :D
21. Fibonacci (válaszként erre: 19. - Titánia83)
2010. nov. 24. 11:06
De van a vegák között is elhízott. :) Épp az egyik vega ismerősöm fogyózik. A sok tészta eredménye.
20. Titánia83 (válaszként erre: 18. - Dolores007)
2010. nov. 24. 10:56
De jó! Mert imádom a burgonyát. Pont a napokban gondolkodtam, hogy lehet hanyagolnom kéne. De így tuti nem fogom!
19. Titánia83 (válaszként erre: 7. - Wencus)
2010. nov. 24. 10:53
A vegetáriánusok nem kövérek, pedig ezeken élnek. :)
2010. nov. 24. 08:40
17. t.Ili (válaszként erre: 5. - Flamingos)
2010. nov. 24. 08:36
Mi az a jázmin rizs?
2010. nov. 24. 08:36
Főleg szénhidrátot tartalmaznak, meg egyéb, a szerevezet számára fontos anyagot is. Valamit enni kell!!! Ilyen értelemben minden hízlal a vízen kívül! Inkább azokra az ételekre mondjuk, hogy hízlalnak, amikben rengeteg kalória van, sok zsírt tartalmaznak és kevés értékes tápanyagot (pl. egyes sütemények). De minden ételnél figyelni kell arra, hogy mennyit eszel belőle, ha fogyózol!
2010. nov. 24. 08:34

A krumpli a legkevésbé hízlaló ezek között.

A fehér tésztának és a fehér rizsnek közel hasonló a szénhidráttartalma és mindkettő nagyon gyorsan felszívódó szénhidrát.

14. Nyafa
2010. nov. 24. 08:34
Köszi mnki! )
2010. nov. 24. 08:33
Szerintem az számít, hogy ezek közül a krumpli az, ami egészséges. Persze, ha fogyózol, be kell illeszteni valahogy az étrendbe, de az összes közül inkább ezt edd, ha választani akarsz.
2010. nov. 24. 08:25

Egyértelműen a tészta hízlal leginkább, és valóban sokkal kevesebb értékes anyagot tartalmaz, mint a krumpli vagy a rizs.

Mértékkel mindegyik fogyasztható, úgy a legkevésbé hízlaló, ha valamilyen vegetáriánus ételt eszel hozzá. Külön-külön ugyanis nem rossz sem a szénhidrát, sem a fehérje (mérték sem mindegy persze), de együtt nem egészséges, noha tradicionálisan így étkezünk.

2010. nov. 24. 08:08
A mennyiség hizlal, nem a minőség. Szerintem azt edd, amelyik jobban ízlik, csak mondjuk feleannyit, mint amikor híztál.. Pl.
2010. nov. 24. 08:03

Ha meg annyira a diéta a lényeg, akkor zöldség köretet kell enni. Répa, cukkini, padlizsán fűszerekkel.

Mehet fulladásig akár.

2010. nov. 24. 08:00

Szerintem nem az számít, hogy melyikben több a kalória, hanem hogy mennyire hasznos a szervezetnek.

A tészta egy hulladék, ha nem teljes kiörlésű. Ha itt a kalóriát nézzük, akkor a durum tészta jobb, mert nincs benne tojás.

Krumpliról ezt találtam:

A burgonya egészséges és tápláló. Szénhidrát mellett tartalmaz értékes fehérjét és sokféle ásványi anyagot, vitaminokat. Jelentős kálium, kalcium és magnézium tartalma. A vitaminok közül C-vitamin, de a B vitamin csoportba tartozók is megtalálhatók benne. Méregtelenítő hatású. 100 gr burgonya 70 kalóriát tartalmaz. Ez a 100 gr burgonya egyben tartalmazza napi C-vitamin szükségletünk mintegy felét! A héjában főtt krumpli glikémiás indexe közepes. (Megjegyzés: Szerintem a C-vitamint elfelejthetjük, ha nem nyersen esszük, ugye)

Rízs

A rizs proteinje az egyik legjobb hypoallergén fehérjeforrás, amit számos étel készítéséhez használnak a világ minden táján.

A betakarítás után a tovább tisztított, csiszolt szemekből nyerik a fehérrizst. A barnarizsen rajtahagyják az értékes tápanyagokat tartalmazó héjat. A rizs teljes értékű táplálék, egészséges, komplex szénhidráttal látja el a szervezetet. Koleszterin- és szódiummentes, nem allergiakeltő, minimális zsírt tartalmaz. Az egyik legkönnyebben emészthető és hasznosuló fehérje. Mivel komplex szénhidrát, az energia, ami a rizsben található, eltárolható az izomzatban, szükség esetén viszont könnyen felhasználható. A gluténmentes diétára szorulóknak a rizs proteinje a lehető legjobb étel, más fehérjeforrásokhoz viszonyítva.

A rizs fehérjéje mentes az allergénektől, amik viszont másban, mint például a szójában, tojásban, tejben, élesztőben, gabonákban megtalálható. Gazdag aminosavakban, amelyekről kutatások során kiderült, hogy összetétele nagyon hasonló az anyatejben lévő aminosavéhoz. Az anyatej pedig, mint tudjuk, a Föld egyik legtáplálóbb étke.


Azért tartják a rizs proteinjét teljes értékűnek, mert mind a 9 esszenciális aminosavat tartalmazza. Ezekből épülnek fel a fehérjék. Ezen kívül tartalmaznak még nem esszenciális aminosavakat is, amelyek kisebb mennyiségben, de szintén szükségesek a szervezet működéséhez. Olyan mesterséges eljárásokat is alkalmaznak, amelyekkel a természetes proteint ki lehet vonni a rizsből. Így számos táplálékkiegészítőt készítenek. A rizs proteinjéből készült koncentrátumok számos fontos esszenciális aminosavat tartalmaznak, így hisztidine-t, leucine-t, lysine-t.

Mindezek mellett még nagyon hatékony antikarcinogén is a rizs, rendszeres fogyasztása csökkenti a „rossz” zsírokat.

Két alapvető rizs létezik – barna és fehér rizs. A barna rizs a természetes, az őrlése során csupán a külső hüvelyt távolítják el. Ha tovább őrlik, és a csírát és a héjat is elvonják – fehér rizs lesz a végeredmény.

2010. nov. 24. 07:59
Nagyon finom hajdina a köles egyél azt rizs helyett táplálóbb és nem szénhidrát hanem fehérje tartalma magas.
2010. nov. 24. 07:59
Ha fogyózol egyik sem jó, de ha mértékkel pl 1 ek kész rizst eszel vagy 3 dkg főtt tésztát vagy 5 dkg burgonyát. Tehát ha nem mértéktelenül akkor nincs vele baj, a baj a mértéktelenségből adódik.
2010. nov. 24. 07:58
mindhárom hízlal, mert szénhidrát
2010. nov. 24. 07:55
tészta, krumpli, rizs (barna) a fehér rizst felejtsétek el. Kivéve Jázmin rizst:-)))
4. Titánia83 (válaszként erre: 3. - Bocianya)
2010. nov. 24. 07:54
Néha azért lehet enni tésztát is, de az legyen teljes kiőrlésű. Na meg max. ebédre. Vacsorára tuti sok lenne.
2010. nov. 24. 07:51
a tészta sok-sok lisztböl van igy hizlal...
2010. nov. 24. 07:50

szia.

szerintem a tészta a hizlalobb ez egyértelmü a krumpli meg a rizs nos az keményitö.. nem tudom pontosan a 90 naposban lehet enni az tuti mert ott van keményitö nap de persze csakis párolva alanaturban..

2010. nov. 24. 07:46
Tényleg hizlal-e a rizs? Persze a fehér, a barna nekem ehetetlen. Melyik a hizlalóbb:krumpli, rizs vagy tészta?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook