Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg elvihetik mindenünk? fórum

Tényleg elvihetik mindenünk? (tudásbázis kérdés)

2012. dec. 17. 10:58

Nem tudom mikor örököltétek meg a házrészt, de ha arra lett véve fel vagyis a fedezet is az volt, akkor kellett volna rajta lenni széljegyzetnek és ennek az örökösödési cécónál ki kellett volna derülnie.

Sajnos ebben az a szomorú hogy ezek a tetű végrehajtók olyan módon a "törvények felett állnak" hogy az borzalom.

Mindenképpen ügyvéd és egyenlőre semmit ne ismerjetek el ez fontos. Ja és minnél hamarabb napidíjuk nem kevés ezeknek a majmoknak.

19. Regin_a (válaszként erre: 17. - E28c748947)
2012. dec. 17. 10:10

Ez nagyjábol így van

de követelhetik azon az örökösön is az egészet aki "fizetőképes"

Anno kibogarásztam a trv-t

18. Regin_a (válaszként erre: 16. - Roza Lee)
2012. dec. 17. 10:08

Aha!

Ez szok lenni a duma. Húzzák az időt , aztán egyszercsak bekopog a végrehajtó


Ilyen ugyeket csak levelezéssel tértivevénnyel szabad intézni

Mi az hogy majd visszahiv? Bemondod az ügyszámot és máris látja a számitógépben hogy áll az ügy


Én most nem keresgélwem ki az örökös kötelezettségét,

de volt egy esetem, sokkal kisebb összeg


Kaptam levelet a követelésröl, időben válaszoltam és megneveztem a másik örököst is, jelezve hogy csak az öröklés arányában vagyok köteles

Nos itt volt egy kis vita, én végül is nem fizettem semmit

De ismétlem, kis összegröl volt szó, valami 80ezer jogtalanul felvett nyugdíjrol

ONYF eltekintett a behajtástol

17. e28c748947 (válaszként erre: 14. - Roza Lee)
2012. dec. 17. 09:52
Akkor anyósod 50 %-ban örökölt, akkor a tartozás fele is őt terheli, a másik fele pedig a 3 gyereket.Ennyi.Mindenki olyan arányban vállal felelősséget, amennyi részt örökölt.
16. Roza Lee (válaszként erre: 15. - D878fb6317)
2012. dec. 17. 09:39
Rögtön telefonáltunk,hogy ez mi is,és hogy is képzelik,azt mondták majd ma visszahívnak.
2012. dec. 17. 09:28

Ha jól értem követeléskezelőnél van az ügy, mert azt írod, hogy cégtől kaptál levelet. Tehát nem bíróság vagy végrehajtó küldte.

A követeléskezelő mindenfélével megfenyeget, hátha gondolkodás nélkül gyorsan fizetsz.

Mindenképpen reagálj rá, ha nem érted pontosan, fordulj ügyvédhez.

14. Roza Lee (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2012. dec. 17. 09:21
Anyosom örökölt 50 % ban,a maradék el lett osztva a 3 gyereken.
13. Roza Lee (válaszként erre: 10. - Marduk)
2012. dec. 17. 09:20
Anyosom olyan,hogy szereti a pénzt,költeni.Nem akarja fizetni,de segíteni sem.Ő egyedül él,albérletben.Mi is albérletben lakunk,de nekünk itt van a 4 éves fiunk.Ezért félek.Meg olyan is van a papíron,hogy levonhatják a fizetéséből.De akkor vagy nem eszünk,vagy a csekkeket nem fizetem be.....
12. Regin_a (válaszként erre: 5. - Roza Lee)
2012. dec. 17. 09:19

Nono

Jogerős végrehajtás elött jön egy levél a biróságrol

Ha jött és nem mondtatok elelnt neki akkor lesz jogerős a végrehajtás

A tartozásért meg csak az örökölt részarányban vagytok felelősek, ha az anyós, a másik örökös még él

Ugyanakkor a , érdekes ellentmondás, a követelő azon is behajthatja a követelést akin tudja, ha a a másik fizetésképtelen


Keress rá a jogszabályokra a guglin, de a legjobb egy ügyvéd, mert sokkal gyorsabban tud intézkeni mintha te kezdesz levelezgetni

2012. dec. 17. 09:18
Ha végrehajtónál van azt nagyon nehéz lesz rendebe tenni, tapasztalatból tudom anyukám öccse alkoholista nem fizette rezsit tetemes tartozása volt vitték volna feje fölül a házat irgalmatlan összeget fizettem ki helyette és még ott volt végrehajtó díja az sem volt kevés.
10. marduk
2012. dec. 17. 09:13
Ha nem tdeges gondolatoknak adsz teret akár fel is ismerheted a megoldást.Lehet hivatkozni a házra amire költötte az após és fizesse az aki a hasznot élvezi.A férj a gyermek neki az anyukájával kell ismertetni a tartozást Én nem hagynám a fiamra mert szeretem.Tán minden anya igy van vele.
9. Roza Lee (válaszként erre: 8. - Roza Lee)
2012. dec. 17. 09:13
De csak nekünk?Anyósom?Vagy a férjem 2 tesvére?
2012. dec. 17. 09:13
Senki nem tudott róla.Bár együtt laktak,de mivel apósom előszeretettel ivott,így már nem voltak jóban.Bár igazából nem csodálkozom,hogy anyósom melett kikészült....egy igazi hárpia.A hagyatékin se derült ki.Férjemnek van még 2 tesrvére,az egyikük kint él hollandiában pár hónapja,a másiknak meg nincs munkahelye.Ügyvédet fel fogunk keresni,mert férjem benne van egy szakszervezetben,ott igényelhet ügyvédet,csak ki kell deríteni,hogy ki az,és hol van.
2012. dec. 17. 09:10
Ha az örökséget elfogadod akkor az adóságot is elfogadtad vele még ha nem is tudtál róla tehát ha örököltettek pénz vagy valami ingatlant akkor fizetni kell.
6. csigubigu (válaszként erre: 5. - Roza Lee)
2012. dec. 17. 09:07

Hú ez elég nagy baj :( Fel kéne keresni gyorsan egy ügyvédet aki jól ismeri az erre vonatkozó szabályokat.

Anyósod sem tudott róla? A hagyatéki tárgyaláson sem derült ki?

2012. dec. 17. 09:01
Pár napja jött egy levél,miszerint tartozunk több,mint 2.300.000 forintal.És ha 5 napon belül nem fizetjük ki,jönnek a végrehajtók.Férjem felhívta őket.Akkor derült ki,hogy apósom vett fel pár éve hitelt,külső ház felújításra.Ő 2008-ban halt meg.Ehhez a céghez tavaly került át a tartozási ügy.Az a ház,amire felvette,anyósom eladta,ahogy megvolt a hagyatéki.(nem a házban laktak)Viszont mivel több tartozása is volt,a hagyatékinál jelentkeztek,és a ház árából ki lett fizetve.Nem tudtunk a hitelről,nem is egy helyen lakunk,elég ritkán beszéltünk.Félek,mert mi sem vagyunk eleresztve,amink van,arra szükségünk van...
2012. dec. 17. 08:59
Miről van szó Roza Lee?
3. csigubigu (válaszként erre: 1. - Roza Lee)
2012. dec. 17. 08:58
Mire gondolsz??? Egy kicsit bővebben lehetne?
2012. dec. 17. 08:56
mért vinnék el mindeneteket ?
2012. dec. 17. 08:55
Tényleg elvihetik mindenünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook