Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tények és adatok a császármetszésről fórum

Tények és adatok a császármetszésről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tények és adatok a császármetszésről

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2008. febr. 11. 19:13
A fájdalomról meg annyit,miután kiment az érzéstelenítés, a férjemnek csak annyit tudtam mondani,hogy ha nem lenne bennem katéter,és nem kaptam volna beöntést,akkor én most szartam-hugyoztam volna össze magam!!bocsi a kifejezésért,de így volt.
2008. febr. 11. 19:03
Nálam is császár lett az első, állítólag téraránytalanság miatt, de lehet, hogy a doki volt türelmetlen, vagy én voltam béna...Mindegy, úgy határoztam, hogy ha a másodiknál nem lesz kockázat, szeretném természetes úton megszülni, majd meglátjuk mit szól az orvos. Egyébként én is gerincbe kaptam az injekciót és 24 óráig nekem is feküdni kellett. Ha nem lennének olyen szarok a kórházi ágyak elviselhetőbb lett volna.
39. gerna (válaszként erre: 36. - 14775640c4)
2008. febr. 11. 19:01

Az más dolog, van amikor muszáj, van amikor "kérte". Én azt hiszem, ha "kéri" valaki a császárt, annak is oka kell, hogy legyen.

Nekem is volt szobatársam, ahol nekiindultak a sima szülésnek, aztán vészhelyzet lett belőle: se ki, se be... szerencse, hogy én akkor már utána voltam.

38. ancsa31 (válaszként erre: 37. - 14775640c4)
2008. febr. 11. 18:59
Így van.nem egy olyan sima szülés volt már,ahol elakadt a baba,oxigénhiányos lett,és sérült egész életére,vagy legrosszabb esetben meghalt. velem is előfordulhatott volna,ha erőszakoskodom,hogy márpedig én akkor is simán akarok szülni.nekem biztos elakadt volna,és ki tudja mi lett volna vége.bíztam az orvosomban,szakmailag és emberileg is,tudtam hogy mindkettőnkért csinálta.
37. 14775640c4 (válaszként erre: 35. - Ancsa31)
2008. febr. 11. 18:52

és ez a lényeg

a gyerek egészsége és nem az hogy szülsz

én is hálás vagyok a császárnak

egészségesek nyugodtak ...stb

36. 14775640c4 (válaszként erre: 34. - Gerna)
2008. febr. 11. 18:51

persze igaz

jogos

kérheti

mondjuk nekem sem az volt a vágyálmom hogy császárral szüljek de mivel az első gyerek faros volt még ha lehetett volna sem mentem volna bele hogy simán szüljek

talán a másodiknál igen ha nem lett volna nagy akkor. de igy

jobb legalább nem jártam ugy mint az a csaj aki a szobatársam volt akit irtam a végén beszorult a gyerek és igy is ugy is császár

2008. febr. 11. 18:50
Sziasztok! én már 2 gyereket szültem császárral.az első harántfekvésű volt,pontosabban,a szülés előtt fordult harántba, és 37es volt a fejkörfogata.én nagyon el voltam kenődve,de az orvosom azt mondta,ne szomorkodjak,mert mindenképp császár lett volna,mert nem fért volna ki,olyan keskeny a csípőm.a második másfél évvel később történt,és pont azért,mert túl rövid volt az idő a két műtét között.ne legyen hegszétválás.most tervezzük a harmadikat.kérdeztem az orvost,hogy szülhetek-e simán.azt mondta,az orvosi műhiba lenne.és nem valószinű,hogy találok olyan orvost,aki bevállalja.hát ennyi.már beletörődtem,és már nem is bánom.tök mindegy hogy szültem,a lényeg hogy itt vannak velem,és imádom őket!mert a fájdalmat úgyis elfelejtjük,és csak a szépre tudunk gondolni.én legalábbis így érzek.
34. gerna
2008. febr. 11. 18:43

"Jogos-e az anya kérésére lezajló császármetszés?"


Ez miért kérdés? szabad, döntésképes felnőtt ember, aki megválaszthatja, hogy kórházban, otthon, Napvilág vagy Holdudvar születésházban szüljön, naná hogy kérheti a császármetszést, akár orvosi indok nélkül/ellenére. Hogy ilyenkor fizetni kell érte? ez szintén logikus.

33. 14775640c4 (válaszként erre: 29. - Ijudit)
2008. febr. 11. 18:30

és az is biztos hogy én genetikailag is sovi vagyok és 30után szültem

tehát hiába voltak a gyerekek nagyok mnidkettő 4 kiló körüli

akkor sem biztos hogy sima szülés lett volna.

de nem bántam meg.

nem mertem kockáztatni

2008. febr. 11. 18:28

és mégegy:érzéstelenitéssel szültem

még aznap felkelhettem és igy könnyebben ment a gyógyulás. még az első pár órában görnyedtem de utána már jobb volt

négy nap után mehettem haza

ugy kellett bemennem varratszedésre.

mire visszamentem varratszedésnél szinte már szaladtam

2008. febr. 11. 18:27

persze még azzal nincs is baj ha valaki tényleg ugy szeretne simán szülni császár után hogy tényleg minden okés és nincs téraránytalanság és egyéb kockázati tényező. de sajna van olyan aki annak ellenére bevállalja a sima szülést hogy esetleg kockáztathat egy olyan lehetőséget hogy tizen akárhány órai vajudás után végül mégis csak császár lesz és az még rosszabb mintha az elején van.

tudom mert sajna a szegény csaj igy járt.

igy inkább hallgatok a dokira.

és ha tényleg tuti jónak talája a dolgot csak akkor mernék belevágni

2008. febr. 11. 18:25

nekem az első császáros volt mert faros lett

a második meg születhetett volna simán is csak 4 kiló és 56 centijéel nem fért volna ki csak ugy mellékesen én 60 kiló sem voltam :(((

szóval ezért nem merték megkockáztatni. és mellesleg én sem hogy beszoruljon és császár legyen ugyis

de ha kisebb lett volna vagy én nagyobb darab akkor mehetett volna. de két császár után már ugy tudom nem

de ha lehetne nem mernék megkockáztatni egy esetleges méh repedést.

inkább maradok a császárnál ...

29. ijudit
2008. febr. 11. 18:23
Kérem azokat akiknek csak egy adat a megnövekedett császár szám, azt is gondolják át, hogy a mi szüleink 18-20 éves korban férjhez mentek, és szültek, az én korosztályomban pedig nem ritka a 35 évesen elsőbabás anyuka.És bizony a 35 éves nő nem biztos hogy úgy tágul, mint a 18-20 éves.
28. ijudit (válaszként erre: 15. - ALLICS)
2008. febr. 11. 18:20
Szia! Elég baj, hogy epid után kikeltettek az ágyból.Nekem egy jószándéku nővér szépen felrázta a párnát, nem egyenesen feküdtem, és olyan fejgörcseim voltak, hogy juj.Migrénes is maradtam.
27. 78 (válaszként erre: 8. - Sylva)
2008. febr. 11. 17:13
"minden nő képes megszülni..." , az orvosodból a próféta beszéljen ... :)...ja, és én aranyba önteném a kezeit...én is szülni vágyom már , a műtét megvolt... :(
2008. febr. 11. 16:02

Hát nem tudom, én a gerincembe kaptam az érzéstelenítést. Akkor az melyik? ALLICS neked meg csak gratulálni tudok, hogy ilyen könnyen viselted a műtétet, hogy egyedül mentél hat óra múlva fürödni.

Egy biztos, engem nem engettek felkellni. Elhihetitek, hogy nem jószántamból feküdtem addig. A hátam majd leszakadt attól a szar ágytól. Ha tehetem biztos felkelek!!! Egyébként még 24 óra után is szédültem.

2008. febr. 11. 14:10
Sok orvos fél, és inkább nem kockáztat.
24. Sylva (válaszként erre: 13. - ALLICS)
2008. febr. 11. 14:07

Félreértettél!

Én nem ítélem el eleve a császárosokat!!

Természetesen vannak olyan esetek amikor kell!!

Szerencsére az én nőgyógyászom is a jobbik fajtából való. De tény, hogy sokan választják ok nélkül a császárt. Pedig szerintem ami a műtét után vár rájuk az nem semmi!!

Ki- ki tegyen legjobb belátása szerint. Semmi közöm hozzá! Az, hogy esetleg nem értek egyet, az legyen az én problémám!

23. krizsanevi (válaszként erre: 22. - ALLICS)
2008. febr. 11. 14:02
Nem is mondtam, hogy előbb kellett volna....
22. ALLICS (válaszként erre: 20. - Krizsanevi)
2008. febr. 11. 14:00
De én a frissen műtött hasammal mégsem zuhanyozhattam 2 óra múlva,nem?
21. ALLICS (válaszként erre: 18. - Bb2f4e28dd)
2008. febr. 11. 13:59
Igen az epidurálnál 6 órát kell feküdni,ott is migrénes fejfájás lehet a következmény,minden egyéb mellett.
20. krizsanevi (válaszként erre: 15. - ALLICS)
2008. febr. 11. 13:59
Én simán szültem epidurállal, 2 óra múlva már egyedül zuhanyoztam. A spinális-nál van a 24 órás fekvés.
19. ALLICS (válaszként erre: 17. - Bb2f4e28dd)
2008. febr. 11. 13:57
De nem mindenki a pénzre hajt,hanem a hírneve többet számít!!
18. bb2f4e28dd (válaszként erre: 15. - ALLICS)
2008. febr. 11. 13:57
Alighnem nem epidurál volt, hanem spinális érzéstelenítés, annak van 24 órás fajtája (nekem is az volt). 24 óráig feküdni KELL, különben embertelen fejfájás lesz a vége.
17. bb2f4e28dd (válaszként erre: 10. - ALLICS)
2008. febr. 11. 13:56
Ne légy naiv :) pénzért mindent lehet.
16. ALLICS (válaszként erre: 11. - Sylva)
2008. febr. 11. 13:56
Én is ismerek szülészeket,de ezek szerint a jobbik fajtából.
15. ALLICS (válaszként erre: 12. - Kathlee)
2008. febr. 11. 13:55
Az epidurális után minek feküdtél 24 órát.Emgem már 6 óra múlva zuhanyozni küldtek EGYEDÜL.
14. krizsanevi (válaszként erre: 11. - Sylva)
2008. febr. 11. 13:53
Ez pontosan így van, pénzért bármit!
13. ALLICS (válaszként erre: 11. - Sylva)
2008. febr. 11. 13:53
A tervezett császár nem feltétlenül azt jelenti,hogy azért mert azt akar és punk tum.Hanem lehet faros a baba,egyéb betegségek miatt szükségessé válhat a császár.Pl erős dioptriánál is,szívbetegségeknél is.
2008. febr. 11. 13:51

Én is császárral szültem meg a kislányomat. Amikor kiderült, hogy az lesz a dologból, mert nem fordult be, akkor egy világ omlott össze bennem. Mi is természetes úton szerettük volna (apás szülés, meg minden...), de nem fordult be a babánk. Az orvosom azt mondta, hogy mivel nekem ő lesz az első, ezért nem szülhetem meg spontán, mert félő, hogy megfullad. Szóval én ezért választottam a "fájdalommentes" császárt.

Mondanom sem kell, én is megszemvettem. Senkinek nem kívánom az első 24 órát, amikor meg sem mozdulhattam az epidurálistól. És magatehetetlenül vártam, hogy mikor rak rendben egy nővér, mert csak úgy folyt belőlem a vér. Lehet, hogy gusztustalan, de így volt. És ugye utána az embert a nővér kiséri fürödni, mert ők is tudják, hogy ez nem leányálom. Szóval: Ki választja ezt önszántából? Mert én nem!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook