Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tények és adatok a császármetszésről fórum

Tények és adatok a császármetszésről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tények és adatok a császármetszésről

1 2 3 4 5 6 7 8 9
101. eracica (válaszként erre: 96. - Win)
2008. febr. 13. 11:23
Igen de nálam minden jól és gyorsan ment éjjel 1-kor mentünk be fél 7-kor a szülőszobán voltam, nem volt gond a babával sem velem, nem volt túl nagy sem (3500g, 50 cm) én sem vagyok kis darab, csak elhúzódott a kitolási szak, 45 perc, nem tudom ez sok -e, egyszer változtattam a testhelyzetemen, de így se jött össze, aztán vittek a műtőbe,de nem gyorsan, mert szerintem nem voltunk életveszélyben. A gyerek kapott oxigént és infúziót, de valahogy nem éreztem veszélyesnek a helyzetet..
100. 14775640c4 (válaszként erre: 96. - Win)
2008. febr. 13. 11:22

pesze igy van

én csak arra értettem hogy vannak olyanok akik mindent elkövetnek hogy bizonyitsanak maguknak vagy másnak?

aztán meg ha nem okés akkor kiakadnak hogy nem jók semmire

én ismerek ilyet :(((

99. bb2f4e28dd (válaszként erre: 97. - Eracica)
2008. febr. 13. 11:21

Nem akarlak elkeseríteni. Van sanszod normál szülésre, nekem igen kevés volt.

KJ-t csak közvetve ismerem, de nagyon jó dokinak tartom.

98. 14775640c4 (válaszként erre: 89. - 78)
2008. febr. 13. 11:20

és tényleg nem bántásból tehát nem kell megsértődni:

fogyadj dúlát komplett bábacsoportot ha megteheted és van erre kidobni való pénzed.igen azt csinálsz amit akarsz

de fölöslegesnek tartom csak azért hogy bebizonyitsd magadnak hogy bizony én érek annyit mint nagyanyáink valami bizonyitási vágyból hajtva

nézd ha meg tudod szülni simán is ehhez nem kell dúla meg hasonlók, menni fog az könnyen

ha pedig nem mert baj van

akkor fogadhatod magát az atyaistent akkor sem menekülsz a császártól...

97. eracica (válaszként erre: 83. - Bb2f4e28dd)
2008. febr. 13. 11:17
Sejtettem, hogy fogsz írni de most nagyon elkeserítettél....Az én dokim a népszerű K.J. tudsz valamit arról hogy ő hogy viszonyul a dologhoz?
96. win (válaszként erre: 94. - 14775640c4)
2008. febr. 13. 11:17

Naaaaaa, azért ne rugaszkodjunk el ennyire! :))))


Én semmilyen pszichés zavarral nm küzdök, hogy másodszorra sem jött össze, annak ellenére, hogy megpróbáltam. ;)))


A helyén kell kezelni a dolgokat! Egyrészt nagyon kell akarni a a természetes szülést, másrészt józan ésszel fel kell mérni, hogy egy császár után jóval nagyobb az esélye az újabbnak, és ezt is bele kell kalkulálni.

Ha mindkét szempontot figyelembe veszi és megfelelően értékeli, akkor nem fogja tragédiaként megélni, ha mégis újra műtét lesz a vége.

95. 14775640c4 (válaszként erre: 93. - ALLICS)
2008. febr. 13. 11:13

és bizony hogy belehaltak!!!!

és az otthonszülésben is !!!!

94. 14775640c4 (válaszként erre: 93. - ALLICS)
2008. febr. 13. 11:08

és ebben igaad van :))

ugy hidd el amikor a második gyereket vártam és az utolsó percig ugy volt hogy simán szülök császár után de mikor meglátta a doki milyen hatalmas a gyerek , egyből viszakozott.azt mondta tul nehéz

ha vitatkozom vele akkor lehet hogy olyan baj is lett volna hogy hihetetlen.

persze meg kell adni az esélyt a normál szülésre de az biztos hogy nem kisebb kockázat egy császár mint egy hüvelyi szülés

és ez a csak azért is megpróbálom elv sem biztos hogy jó. nyitottnak kell lenni a császár felé mert az is benne van a pakliban

és ha a nő beleéli magát a hüvelyi szülésbe és nem jön ösze ujfent akkor jön a pszichés zavar

hogy ő nem jó semmire

93. ALLICS (válaszként erre: 79. - Eracica)
2008. febr. 13. 11:03
Lehet hogy meg tudta szülni,de azt is vedd figyelembe hogy akkor igen magas volt a szülésbe belehalt kismamák és babák száma.Én azt mondom nem véletlenül találták ki a császárt,szerintem az abszolút buta felfogás,hogy kényelmi szempontból válaszja egy orvos a császárt.Igen ma már rutin műtétnek számít,de akkor is egy nagy hasi műtét,tele szövődményekkel.
92. 14775640c4 (válaszként erre: 91. - Bb52f751dd)
2008. febr. 13. 10:56

ezt mondom én is!

ha lehet akkor szülje simán egyértelmű(én is szerettem volna de igy jártam)

de!

ha esetleg nem ugy alakul akkor sem kell keresztre fesziteni a dokit :((

91. bb52f751dd (válaszként erre: 89. - 78)
2008. febr. 13. 10:53

Ha spontán beindulnak a fájásaid,és vajúdás közben,és a tolófájásoknál sem (vagyis egyáltalán nem) lesz semmi komplikáció,megszülheted simán!Én is így jártam.Nagyon-nagyon féltem,de nagyon örülök hogy sikerült simán megyszülni a császár után.A harmadik gyereknél nem indultak be a spontán fájások,ezért a harmadik újra császár lett.:(

Már a vajúdás közben azt mondta a doki: miért is kellene császározni,ha egyszer minden rendben van?Csak azért mert az első is az volt?Nem kell.Az én babáim is 2,95 és 3,10 közöttiek voltak.

90. 14775640c4 (válaszként erre: 89. - 78)
2008. febr. 13. 10:47

jójó!

hú nem kell annyira szivedre venni a véleményt nem bántó szándékkal mondtam nem kell támadásnak venni

ajjaj

én nem itélem el azt sem hogy simán szülj

,szülj ahogy akarsz én csak annyit mondtam ha a doki ugy akarja mert esetleg valami baj van akkor nem biztos hogy mindenáron simán szülj.

persze hogy ugy kell előbujnia a gyereknek hüvelyi uton

de vannak kivételek amikor esetleg nem lehet

és én csak ezt akartam mondani meg azt hogy ha a doki elédáll és közli hogy sorry de csak igy megy mert lehet komplikáció akkor leorditod a haját mint velem tetted?

89. 78
2008. febr. 13. 10:34
bocs, zsancsesz, de eracicával értek egyet és diagonalttal is kicsit..., fájni mindkettő fáj és nem "foggal-körömmel"....!!! ...+ a gyereknek az a természetes, hogy ott bújik elő...!!!!!!!!!!!!!....na és közöd? .. eracica, igazad van! régen is megszültek. egyébként bánt, mert bánt.semmi közöd. örülök, hogy Téged nem. szerencsés vagy!! nekem genetikailag se lett volna nagyobb a babóm kb. 3 kilónál!!!!!!!!!!!.... no comment.a sok .llat vitamint meg szinte kilóra szedtem...ez is no comment. minek annyit?...1féle is biztos elég és uolyan jó ...!
88. 14775640c4 (válaszként erre: 85. - Eracica)
2008. febr. 13. 10:14

öszintén?gyere pestre szülni ha ragaszkodsz a normál szüléshez

a mávba szültem és mondom a második születhetett volna simán de akkora nagy volt hogy a 60 kilóm miatt nem merték megkockáztatni

ha fele akkora lett volna akkor igen

javaslom beszéljétek meg a pároddal ujra

jobban jársz :))))

87. 14775640c4 (válaszként erre: 84. - Bb2f4e28dd)
2008. febr. 13. 10:12

nekem szerencsém volt a naggyal :))

ugy képzeld el másfél(!)évesen kikérte magának a pelenkát mert az ciki

és ő nem kisbaba

soha többet nem vette fel éjjelre sem :))

és nem pisilt be

egyedül evett ivott még a hütőt is ő nyitotta ki mikor éhes volt

szóval két éves volt akkor

(megjegyzem most jobban kiszolgáltatja magát mint 2 évesen pedig már nagy ló )

de szóval akkor is el kellett látni. emmiatt a kicsi mindig "mellékvágányra" került

fogtam letetem zokszó nélkül türte a másodszerepet

ezért mondom hogy ha lenne is harmadik megvárnám hogy a nagy még nagyobb legyen de mivel akkor 40 leszek igy kimarad :(((((

2008. febr. 13. 10:08
Szívem szerint nekem elég lenne csak egy jó szülésznő, de ha baj van?
85. eracica (válaszként erre: 82. - 14775640c4)
2008. febr. 13. 10:06

Jó kérdés...A többi doki vagy nem szimpi, vagy pénzéhes, vagy a fővárosba kéne jönni szülni, mert itt beugró doki, de a férjem ellenzi.

Nem tudom, mi lenne ha kijelentené a második is csak császár lehet, pár hét és elválik...

84. bb2f4e28dd (válaszként erre: 75. - 14775640c4)
2008. febr. 13. 10:05

Amikor a középső született (ő az 1. császár), akkor a nagy 22 hós volt. Bitang nehéz volt hasi sebbel ellátni, akkor még ő is pelenkás volt, emelgetni kellett, nem volt önálló.

A legkisebb meg közel annyira sem kíván kizárólagosan egész nap anyát, mint egy egyke, mert a nagyobbak sokszor eljátszanak vele. A nagylányom nagyon jó bébiszitter, pedig csak 5 éves (a kisebbik lányom 1,5 éves).

83. bb2f4e28dd (válaszként erre: 81. - Eracica)
2008. febr. 13. 10:03
Esztergomban szinte 100% császár után a császár. Ki a dokid? Elég a monogramja :)
82. 14775640c4 (válaszként erre: 81. - Eracica)
2008. febr. 13. 10:02

az nem ismerős :(((

de azért kiváncsi vagyok mit mond a doki

és ha azt mondja hogy az első császár után a másik is az lesz?

vagy nem azzal szültél?császárral?

81. eracica (válaszként erre: 80. - 14775640c4)
2008. febr. 13. 09:55
Esztergomban.
80. 14775640c4 (válaszként erre: 79. - Eracica)
2008. febr. 13. 09:40

oké

és hol szültél/szülsz majd?

én nem panaszkodom a mávban szültem és elég jó tapasztalataim vannak

de egy biztos sajna amig az ember ki van szolgáltatva az orvosoknak addig néha nyelni kell :(((

mondjuk ezt én sem szeretem

79. eracica (válaszként erre: 78. - 14775640c4)
2008. febr. 13. 09:37

Azért nem ennyire "rózsaszínű" a világ. Ismert tény, hogy egyes dokiknál valahogy több császár van, mint másoknál (az enyémnél is), és a második szülés sem mindig a hegszétválástól való félelemből fakad...egyszerűbb így és a doki biztosítja a hálapénzét. Persze tisztelet a kivételnek.

Édesanyám 25 éve császár után meg tudta szülni a testvérem simán (akkor még hosszában vágták). Én is ezt szeretném, de persze ha kockázat állna fenn, akkor nem. Az orvossal nem beszéltem még erről, de nemsokára kiderül mi a véleménye és elmondom nektek.

78. 14775640c4 (válaszként erre: 76. - Diagonalt)
2008. febr. 13. 08:24

és az is tény hogy néha az orvosok sem türelmetlenségből intézik ugy hogy császárral szüljenek

hanem nyomós okra hivatkoznak

csak sokan hiszik hogy biztos siet és igy kényelmesebb neki.az én véleményem hogy minden terhes fel tudja mérni hogy jobb neki az adott pillanatban és a gyereknek

az első császár után ált. 90% igen ujra császár

de annak is megvan az oka

a dokik ált. ilyenkor félnek a hegszétválástól

azért ezt is meg lehet érteni

és a második óriásbébim normál uton szülöm tuti igy járok én is.

77. 14775640c4 (válaszként erre: 76. - Diagonalt)
2008. febr. 13. 08:20

igy van

ebben igazad van

de az sem jó ha valaki annak ellenére ragaszkodik a normál szüléshez ha a doki mondja hogy ez igy nem jó és belevág közben tudja hogy lehet komplikáció és ha a végén tényleg lesz akkor jön az igazi probléma

én mikor terhes lettem egészen 7. hónapig rendesen feküdt a gyerek. aztán megfordult farral.

mivel első gyerek senki sem vállalta hogy normálisan szüljek egy faros gyereket.

azt mondták rámehetek én is és a gyerek is

nem ellenkeztem mert tudtam hogy igaza van

és utólag derült ki hogy jól döntött a doki mert a nyakán volt a köldökzsinór ezért nem fordult vissza.csak azt uh-n nem látta.

ha akkor ragaszkodom az elvekhez baj lett volna.igy utólag habár nem kértem a császárt de elfogadtam a gyerek érdekét tartva szem előtt

2008. febr. 13. 08:10

Látom nagy vita folyik a császárról.Én első babámat várom.Úgy vagyok vele,hogy mindenképpen természetes úton szeretném megszülni.Ha fáj,hadd fájjon az a dolga.De ha a szülés közben valami miatt azt mondja a doki,hogy akkor vágjunk bele,akkor nincs vita,ő tudja hogy mit miért mond.Nem véletlenül találta így ki a természet a nőt és a szülést.A babának is fontos,hogy áthaladjon a szülőcsatornán.

Azt,hogy az anya valamilyen átlátszó indokkal kéri a császárt,mert fél a szülés fájdalmaitól,azt elítélem.Teljes mértékben!A császárt nem azért találták ki,hogy buta félelmekkel teli nők kihisztizzék maguknak a dokinál.A császármetszés életmentésre szolgál.

75. 14775640c4 (válaszként erre: 74. - Bb2f4e28dd)
2008. febr. 13. 07:12

akkor van tapasztalat:)))

az jó

de igazából ez szerintem attól függ mekkora a gyerekek közt a különbség

ha a legkisebb és a legnagyobb közt nincs 4 év akkor lehet hogy az első időkben gáz :))

de ha a nagyobb már akkora hogy tud segiteni az jó

én azért nem is akarok harmadikat mert a nagy 5 éves ha most szülnék eldobnám az agyam a sok munkától a gyerekekkel, de pár év mulva (mondjuk 2-3 év) akkor igen

csak akkor már 40 leszek

akkor ki akar szülni?

neked segit a nagy?mert irtad könnyebb a hárommal

74. bb2f4e28dd (válaszként erre: 73. - 14775640c4)
2008. febr. 12. 19:32
Mondjuk szerintem hárommal jóval könnyebb, mint eggyel ;)
73. 14775640c4 (válaszként erre: 72. - ALLICS)
2008. febr. 12. 17:08

jó hát mint mondtam nem szó szerint értettem

igen csak egy gyerekkel mindig könnyebb mint kettővel

és kettővel mindig könnyebb mint hárommal stb...

lehet folytatni

hidd el ha neked most lenne mégegy gyereked azt sem tudnád mit csináltál egy perce :)))

72. ALLICS (válaszként erre: 71. - 14775640c4)
2008. febr. 12. 17:06

Az a gyerek is eléggé lefoglalja akit éppen szült,nem??

De attól ha valakinek nem magas a fájd.küszöbe ugyanúgy érzi a fájdalmakat.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook