Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Teniszkönyök és ami vele jár! fórum

Teniszkönyök és ami vele jár! (beszélgetős fórum)


1 2
33. norma2
2021. dec. 19. 09:12

Sziasztok


Körülbelül fél éve fáj a jobb kezem. Annyira, hogy egy kólát vagy telefont ha emelek fel már fáj, gyengül. Érdekes ha behajtom a kezem a mellkasomhoz, és úgy nyitom es szorítom össze a kezem, nem fáj erő is megvan/minimálisan fáj. De ha kinyujtva teszem ezt nagyon fáj és gyenge. Ha a könyökömön egy ponton a csontot megnyomom fellép a fájdalom/érzékenység. Újabban ahogy fogok vele vagy tevékenykedem kisebb munkát, olykor olykor bezsibbad az ujjam (mint mikor a könyökünkön eltaláljuk azt az ideget ami után benyilal egészen az ujjunkig. Nem tudom ez most tenisz vagy golfkönyök lenne?


Kenegetem cartidol al de átmenetileg használ csak. Mit gondoltok, van valami javaslatotok? 35 éves

2015. febr. 20. 03:09
Éjjeli fájdalmakra s napkozben akár többször is lehet használni. Tobb eves alkar gyulladt állapotara beszedtem feleslegesen gyulladascsokkentoket, használtam jegesmedve olajat - ami nagyon sokszor segit- de csak és kizárolag a jégzselé segit s segit a mai napig. Naturlandosat hadználok kéket, állitolag a zold erosebb.de felénk nincs. Remélem másnak is egyhiti a dájdalmat.
31. Lovassy Andrea (válaszként erre: 30. - Tunde.75)
2013. nov. 4. 15:44

Szia Tünde. Én közel 10 éve kondizom és kb. 1éve kezdett el fájni a könyököm, ami idővel csak egyre súlyosbodott. A leírtak alapján úgy gondolom, hogy ez egy erős „teniszkönyök” fájdalom. Kipróbáltam már többféle krémet, kiegészítő kapszulát ami magas glucosamine,kondroitin és msm valamint kollagén tartalmút,de nekem nem segítettek. A nyár elején kihagytam több, mint 1,5 hónapot a kondiból is, sőt az orvosom be is adott 2db diprophos injekciót is,de az is hasztalan volt.


Versenyszerűen sportoló kézilabdázó barátom tanácsáéra kezdtem el kúraszerűen szedni a Tendoactive-t még júliusban. Közel 1 hónap után jelentősen javult az állapotom és a 3 hónapos kúrát követően, pedig már ismét aktívan tudok sportolni.

30. Tunde.75 (válaszként erre: 29. - 044df221db)
2013. nov. 4. 12:11

A teniszkönyök: túlterheléses, a fokozott igénybevételéből eredő íngyulladás valamint az izmok tapadási helyén lassan kialakuló csonthártyagyulladás. A neve onnan ered, hogy teniszezők majdnem felénél pályafutásuk során legalább egyszer kialakul.


Én 3 éve küzdök vele, már voltam orvosnál, rengeteg pénzt költöttem különféle készítményekre, de eddig semmi javulás :(


Aki hasonló cipőben jár, tud valami hasznos tippet adni, ami enyhítené a fájdalmat?


Nagyon szépen köszönöm

2013. jún. 25. 14:36
?
2013. jan. 21. 10:35
De tényleg! Tulajdonképpen mi a teniszkönyök?
27. 044df221db (válaszként erre: 22. - F1e23b97ee)
2013. jan. 21. 10:21
:)
2012. aug. 8. 15:50

Jelentem a vállam ( pillanatnyilag ) okés.

hátra tudom nyújtani, megmosni a hátam közepét.

És a cicifixet is be tudom akasztani ;)

Annyira megszoktam azt ahogy felhúzom, hogy inkább nem kapcsolgattam elöl, aztán forgatni.

Kicsit kertészkedtem, vagyis torna.

25. Rika1 (válaszként erre: 23. - Ncilány)
2012. márc. 26. 04:14
Hosszadalmas nyavaja ez, már végig olvastam róla mindent! Köszi a tanácsot megfogadom!__és kitartást neked!
24. Rika1 (válaszként erre: 22. - F1e23b97ee)
2012. márc. 26. 04:10
Tyúk mellről tudok, de pizza hátról nem igazán! :)
23. Ncilány (válaszként erre: 21. - Rika1)
2012. márc. 25. 06:22

Túl sok javulás nem történt. Az is valami ki tudok bújni úgy a kardigánból, hogy hátra tett kézzel húzom le. ( itt a tavasz kabátot ritkán húzok )

Trikó és pulcsi is haladóban van.

Cicifixemet mindig hátul akasztottam össze, az még nem megy. Fésülködésnél lófarkat, vagy kontyot csinálok na az még egy kicsit fáj.

Ezt se szabad lebecsülni. Egy " reikis " ismerősöm azt mondta mondogasd : Meggyógyultam, nem fáj ( kb ezekkel a szavakkal )

Próbálom az " agyam " megtéveszteni " de nem akar működni.

2012. márc. 24. 22:00
Nekem pizza hátam van.
21. Rika1 (válaszként erre: 19. - Ncilány)
2012. márc. 24. 21:40

Szia! Jól írtad, eddig nem volt semmi gondom, de most éppen abban a cipőben járok, mint Te. Nekem sem megy a trikó betűrése, és a derekamat sem érem el, nem hogy a hátamat. A lóbalzsamot próbáltam, nem használt. Az innorheuma+svédcsepp borogatás, az sem használt. Időpontom van a reumatológiára, de napról napra rosszabb. Nem csak a könyököm, de már a vállam is fáj.


Jobbulást neked!

20. Ncilány (válaszként erre: 18. - Mona..)
2012. márc. 7. 07:56

A szuri, egy érdekes. Pont a lenti térd és lóbalzsamos ismerősöm mesélte : itt is kapott és nem használt.

Időközönként orvosi javaslatra, jár Harkányba kezelések stb - re. Amit adnak ott. Kapott ott is szurit, és az használt. Biztosan más anyagok voltak abban.

Férjem is kapott szurit, nem tom hányat, és ahogy lejjebb írtam kezeléseket is.

19. Ncilány (válaszként erre: 17. - Rika1)
2012. márc. 7. 07:47

Leült a téma, mindenki ilyen remekül van??

Férjemnek teniszkönyöke van, a kifejezetten nehéz fizikai meló miatt.

A reumán azt mondták, inkább ne használja a lóbalzsamot!

Kezelések, ideig óráig használtak. Fastumgél kicsit enyhítette a fájdalmat. Doki felírta receptre, így olcsóbb volt.

Egy ismerősömnek szintén jó volt, igaz Ő a térdére használta.

Nekem a vállam fájt, de annyira hogy a nadrágomba a trikó betűrése se ment. ( na ezt jól meg aszontam ) pulcsi, trikó belebújás is szinte szenvedés volt. Átálltam a trikóra kardigán, kabát. Abból legalább ki tudtam bújni.. Trikót a kezelésnél nem kellett lehúzni..

Én valamilyen bogyót kaptam, 30 db, reggel este 1 szem. ( nem tom a nevét eldobtam a kiürült dobozt, és leveleket )

Én a bogyót beszedtem. Kapok kezelést. Már 10 db lement még 10 et kiírtak.

Felváltva az ultrahangos, és az a 2 pólusu galván.

Megbeszéltem az " agyammal " jó lesz a kezelés. Tornáztatom is napközbe többször, amit az ortopédián ajánlottak.

Nem tökéletes, mert még a hátam közepét nem érem el.

De a trikó betűrés, jó irányba halad. És kicsit könnyebb belebújni, és kibújás is. Mert az a fejfölé emelés, könyök behajlítva, az viseli meg a könyök, és a váll.

18. Mona..
2011. jan. 22. 08:20
Nekem 2 éve jött ki először, kaptam szteroidos injekciót és 3 nap múlva semmi fájdalmam nem volt. Két hete ismét nagyon fájt, megint kaptam egy szúrit, de sajnos nem múlt el, tegnap még1ért könyörögtem a dokinak, de azt mondta fél éven belül csak 1 ilyen inekciót adhat. Műteni kell. Semmi más lehetőséget nem mondott.
17. Rika1
2010. okt. 24. 05:24
Ezt a lóbalzsamot mindenkinek tudom ajánlani, mert nagyon jó!:)
16. Rika1
2010. szept. 16. 04:57

Nagyon sokat javult a könyökem. Úgy érzem minden használ neki, amit kap tőlem. Most utoljára keplat tapaszt tettem fel és bioptron lámpáztam.

Viszont egy szakértő lóbalzsamot ajánlott. Úgy, hogy ma éjjel azt teszek fel.

15. Rika1 (válaszként erre: 11. - Hajno1)
2010. aug. 16. 03:25
Köszi..ez az éjjeli borogatás, tényleg jó__már kétszer csináltam, úgy érzem remek:)
14. Rika1 (válaszként erre: 12. - Aranka2)
2010. aug. 9. 22:52
Csak kicsit jobb, és terhelésre belenyilal!
13. Rika1 (válaszként erre: 11. - Hajno1)
2010. aug. 9. 22:51
Nah ezt a borogatást kifogom próbálni. Köszi. Egész jól hangzik. Sajna a Flector tapaszttól sem múlt el, és még terhelni sem nagyon tudom.
12. Aranka2 (válaszként erre: 10. - Rika1)
2010. aug. 7. 21:53

Szia !

Remélem jobban vagy !!!!!!!!!!

11. hajno1
2010. júl. 29. 11:26
Ha be van gyulladva, jegelni, hűteni kell. Lehet hűtőzselét kapni a patikában, ez egy kék trutyi fóliazacskóban. Zacskóstól be kell tenni a fagyasztóba, ha megfagyott, nem közvetlenül, hanem valami ruhába csomagolva kell a bőrre tenni. Naponta 3-4-szer kb. 10 percig lehet hűteni, csökkenti a gyulladást. Az én éjjeli borogatásom: Diclac kenőcs + Innorheuma (patikában recept nélkül kapható) krém, ezt bemasszírozom a fájó területbe, egy fél papírzsepit kétrészt hajtok, átitatok Svédcseppel, rásimítom, rá egy összehajtott vizes textilzsebkendő, és az egészet egy vékonyabb sállal vagy egy fáslival körbetekerve rögzítem, így alszom el. Kicsit macerás, de reggelre már sokkal jobb, 2-3 nap után szinte tünetmentes. Nem gyógyítja meg végleg, hiszen kopásról van szó, de hosszú időre sokat javít rajta.
10. Rika1 (válaszként erre: 8. - Aranka2)
2010. júl. 25. 22:34
Értem és köszi! Neked is Jó éjt!
2010. júl. 25. 22:26
Jó éjszakát !
2010. júl. 25. 22:22
Sajnos így nem tudom. Mert a gyógyszertár az ő nevén keveri ,és csak receptre kapható.
7. Rika1 (válaszként erre: 6. - Aranka2)
2010. júl. 25. 22:14

Eltudnád nekem küldeni privibe a reci tartalmát?

Nekem még tapasztot mondott a doki, még nem vettem. Viszont ahogy ráolvastam máshol a hozzászólókra..azt mondták nem használt. Azért majd veszek.., de ez a dokiféle kenőcs jól hangzik amit írtál.

2010. júl. 25. 21:56
A dokinak van egy saját speciális kenőcse azzal szoktam kenni. Ha be van gyulladva semmi sem használ :(
5. Rika1 (válaszként erre: 4. - Aranka2)
2010. júl. 25. 21:46

Ma olvastam a NET -en, hogy mik a kilátások nem sok jót láttam. Nincs erős nagy fájdalmam, csak érzem, hogy van. Viszont fogásnál belenyilal és gyenge az alkarom. Kaptam rá Nidolt és Diclofenac kenőccsel kenegetem. Kb. egy hónapja, hogy éreztem az alkaromba egy nyilalást, éppen mostam és a ruhát csavartam kézzel.

Te mit kaptál rá?

2010. júl. 25. 21:38
Kb 1 éve
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook