Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet főzni a tengeri halakból? fórum

Mit lehet főzni a tengeri halakból? (tudásbázis kérdés)


12. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Imisz)
2021. okt. 1. 17:57
Ezt a receptet megjegyzem. Ma szemeztem a hekktörzzsel a coop.-ban, de eszembe jutott, hogy a fagyómban egy csepp üres hely nincs. De biztos, hogy ki fogom próbálni.
11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Imisz)
2021. okt. 1. 17:34
Jól hangzik! :)
10. Imisz
2021. okt. 1. 17:25
Tengeri halakat imádom! Én a hasüreget -vagy hogy hívják- be szoktam tölteni fokhagymás bazsalikomos vajjal, na nem vastagon csak, hogy átjárják az ízek. Kívül is beirdalom, bekenem ezzel a vajas cuccal, oliva olajban kisütöm, citromlével kenegetem még sütés közben. Tzatzikival, feta sajttal, paprika-paradicsom-hagyma rtióból salátával isteni!
9. Bless the child (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2021. okt. 1. 17:23
Szerintem te még az életben nem ettél makrélát. Ha 1 hétig áztatod, akkor is megmarad az erőteljes, karakteres íze
8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2021. okt. 1. 17:12
Gyakorlatiból mondom. Persze elsősorban tavi halaknál jelentkezik egy jellegzetes szag. Tengeri halakat nem szoktam venni, csak hekket. Annál nem tapasztaltam még semmi mellék-szagot.
7. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2021. okt. 1. 16:53

A halaknak általában hal szaguk van.

Ecetes vízben áztatás után dobhatod a kukába.


Válasz f.i.-nak. Szardíniát én szoktam sütni. Lényeg, hogy előtte száraz legyen. Kicsi só és utána forró serpenyőben vagy sütő grill fokozatán megsütni.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2021. okt. 1. 15:34
Ha akármelyik halnak túlságosan hal szaga van, akkor egy fél órára gyengén ecetes vízbe kell tenni, majd utána alaposan folyóvízzel átmosni.
2021. okt. 1. 14:41

A makrélát (ha minimum kézfej hosszúságú) beírdalva, paprikás lisztbe forgatva sütném meg.


Az apró halakat = szardíniát nem sütögetném, túl sok pepecs. Beírtam a keresőbe: "Mi van a hűtődben", és kismillió receptet kiadott.

Tudnék közülük válogatni:


[link]

4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Szilep)
2021. okt. 1. 13:46

Ezeket egészben szokták kisüti, forró olajban. Előtte lisztbe forgatod és hirtelen kisütöd.

Apró vagy nagyobb fajta?

Ha apró akkor max só kell még rá, ha nagyobb akkor pár helyen bevágod és fokhagymát tűzhetsz bele.

3. Bless the child (válaszként erre: 1. - Szilep)
2021. okt. 1. 12:57
Egyszer vettem karácsonyra makrélát, soha többet. Nagyon erőteljes halszaga van, konkrétan rosszul voltam a szagától. Más lehet, hogy bírja, de nekünk nagy csalódás volt
2. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Szilep)
2021. okt. 1. 12:42
Én a makrélát egészben sütném, jó fokhagymásan, petrezselymes rizzsel. :)
2021. okt. 1. 12:04
Tapasztalatot keresek. Vettem a lidlben makrélát, és sardíniát. Van aki főzött ezekből a halfajtákból? A hekket ismerem, szeretem. Pangasiust sosem veszek. De ezeket a halakat még sose vettem. Mit készítenétek belőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook