Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Temetkezéskor ügyintézőnek adtok jattot? fórum

Temetkezéskor ügyintézőnek adtok jattot? (tudásbázis kérdés)

2014. febr. 7. 21:45
mi adtunk...
2014. febr. 7. 14:21
Ne kapott senki se jattot,egyebkent sem lehet belölem többet "kiszedni",mint amennyi összeg egy szämlän äll.
28. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - 072a149c9d)
2014. febr. 7. 13:38

Hát szerintem ez egy oltári nagy hülyeség, már bocsánat!

Mit fogtok még kitalálni???

27. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 12. - 458101abbf)
2014. febr. 7. 13:32
Az olyan akkor is megteszi, ha kap jattot.
2012. júl. 5. 22:56

Nem értem, ha valaki szívből gyászol, hogy a manóban tudja azt figyelni ki és mit csinál?? Aki meg azért megy ki a temetőbe, hogy azt figyelje ki miben van, ki sír, és ki nem, mekkora koszorút és milyen drágát vitt,illetve mennyi pénzt adtak a sírásóknak, vagy miért nem adtak ...tennék én magasról rájuk. Magamnak kell,hogy megfeleljek és nem másoknak. Amennyiben az én lelkiismeretem tiszta, attól, hogy mások ferdén néznek rám, nyugodtan alszom. Más, nem értem azt sem, ha valaki ad a halottasházban, vagy bárkinek, aki az elhunyttal foglalkozik, önmagát csapja be, ha azt hiszi, pénzért majd másképpen fognak bánni az elhunyttal. A tisztességes bánás, vagy jön magától és szívből, vagy sehogy. A halottak már nem tudnak panaszkodni.

Száz szónak is egy a vége, annyit adtam amennyit kértek, és ahol meg nem kértek ott nem adtam semmit.

Persze aki akar az adjon, főleg, ha van miből.

25. Tücsibogár (válaszként erre: 21. - F303be5590)
2012. júl. 5. 21:41
Jajj, nem kell így rámtámadni. :( Én senkinek semmiféle jattolásást nem támogatom, és szorgalmazom. A sírásókat nem én fogadtam, és tudom a számlán is rajta van, hogy mennyit számoltak fel ezért a szolgáltatásért, de amikor ott a hatalmas gyásznép, és ezek ott állnak kiguvadt szemmel, akkor az ember odaadja azt a pár 1000 Ft-ot, mert mindig akad rossz nyelv, aki ha másért nem ezért megszólja.. Nálunk a sírásók képesek ott állni, 2 méterre a legjobban zokogó családtag mellett, akár egészen az utolsó részvétnyilvánításig is, ha nem adod oda.
2012. júl. 5. 21:19
Mi kb fél éve temettünk. Az irodában a hölgy nagyon kedves, segítőkész volt. Ha nem is sokat, de azért adtunk neki pénzt a kedvességért.
2012. júl. 5. 19:50
Dehogy kell! Láttad már a számlát, amit kiállítottak, hogy milyen pofátlan módon mekkora összegeket fizettetnek? Nem kell adni.
2012. júl. 5. 19:32
egyébként a pap szokott adni számlát?
21. f303be5590 (válaszként erre: 11. - Tücsibogár)
2012. júl. 5. 19:31

a sírásókat külön fogadtad?

akkor jár nekik külön fizetség.

általában a temetkezési vállalkozó foglalkoztatja (alkalmi jellegű jogviszonyban vagy részmunkaidőben a szükséges létszámot)

ő a szolgáltatásról számlát ad, amit te kiegyenlítesz. miféle jattokról beszéltek?

20. f303be5590 (válaszként erre: 2. - 072a149c9d)
2012. júl. 5. 19:28

nem kell.

busásan megfizettetik veled az ő bérét

19. Tücsibogár (válaszként erre: 17. - 458101abbf)
2012. júl. 5. 12:57
Számomra nem kevesebb, de nem vették így el a pénzt..(nem tudom miért..szerencsémre, mert ha kifzetem, akkor már hiába mentem volna visszakérni..)
2012. júl. 4. 22:33
Nem tudom ki és mit írt, de én nem adtam. Pofátlanság is lenne elvárni nekik, ilyen árak mellett.
17. 458101abbf (válaszként erre: 15. - Tücsibogár)
2012. júl. 4. 22:32
Mert mitől kevesebb a kézzel írt számla, mint a nyomtatott?
2012. júl. 4. 22:09
Úgy látom, akkor én gondolkodom jól. Köszi mindenkinek.
2012. júl. 4. 21:59

Én a héten jártam úgy, hogy a temetőben lévő temetkezési céghez mentem be, megírta a számlát kézzel, de szerencsére nem tudtam kifizetni, mert nem tudtak számlát nyomtatni. Utaljak, vagy adtak csekket, esetleg menjek vissza másnap. A tavalyi előzmények, és a mostani viselkedése miatt is elkezdtem "nyomozni", milyen lehetőségek vannak még a városban. Így akadtam egy nagyon kultúrált kisebb cégre. Nagyon kedves volt az ügyintéző. Normálisan elmondott mindent, figyelembe vette a külön kéréseimet, abszolút úgy éreztem Ő van értem, és nem én érte... 70000 Ft-tal kevesebbről kaptam számlát, mint előtte a temetőben.. Szóval nem feltétlen a pénz mögött van a minőségi szolgáltatás. Én most már minden ismerősömnek fogom őket ajánlani, mert nagyon elégedett vagyok.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha van lehetőség, és számít az a pár 10000 Ft a családnak, akkor érdemes több vállalkozótól is ajánlatot kérni.

14. icuri
2012. júl. 4. 21:54

Ügyintézőnek mi sem adtunk, de pl. a sírásók addig nem is mennek el, amíg meg nem kapják a jattot.

persze más kérdés, hogy hogyan intézzük el, hogy halottunk jó helyre legyen temetve, ne a temető másik végébe 3 km-re.

13. 072a149c9d (válaszként erre: 8. - Maruszja)
2012. júl. 4. 21:51
Igen, rá gondoltam. Én is így gondolom. Iszonyú összegeket kérnek el így is. Én sem adtam volna.
2012. júl. 4. 21:51
Pedig ha tudnák egyesek, hogy néhány kétkezi munkás miket csinál mielőtt sírba teszik a halottat...
2012. júl. 4. 21:51
A sírásóknak szokás adni. De aki az irodában megírja a számlát annak én akkor sem, most sem. Hiába várja..
10. ndy25
2012. júl. 4. 21:49
Szerintem az ügyintézőnek ne adjatok semmit. Mi is azoknak adtunk, akik ténylegesen a munkát végezték, nem is volt semmi gond. Amit az ügyintézőnek adsz, abból a kétkezi munkások szerintem egy vasat sem kapnak.
2012. júl. 4. 21:48
Érmét kell adni a révésznek? Vagy miii? Szerintem nagyon morbid ötlet.
2012. júl. 4. 21:47
No bocsi, akkor lehet, hogy félreértettem a kérdést. Kit értesz ügyintéző alatt? Aki a temetkezési vállalatnál összeszámolja, hogy mi mennyibe kerül? Mert, ha erre gondoltál, akkor nem, nem adtunk. De Ő ezt hivatalosan intézte. Mi megmondtuk, hogy mit szeretnénk, mit kérünk, Ő pedig kiszámolta, kifizettük és Ő gondoskodott arról, hogy időben ott legyen minden, ahol kell. Ha ezt gondoltad, akkor ide nem kell adni.
2012. júl. 4. 21:47

Én sajnos tavaly is temettem, és épp most is azt intézem. És nem adok, és nem is adtam. Tavaly sajnos gyereknek intéztük, és kerítenem kellett ismerőst,hogy végre haladjon a dolog..Az ismerőssel "üzent" az ügyintéző, hogy várta a borravalót, azért akadékoskodott... Kiverte nálam nagyon a biztosítékot. Pofátlan.

Most sem adok, pedig tudom, hogy várja.. Annyira szanaszét van a család, hogy külön jó, hogy nem 2 nap alatt temetjük el a hozzátartozónkat.

6. Sanka02 (válaszként erre: 4. - 072a149c9d)
2012. júl. 4. 21:44
Mi csak a szállítóknak adtunk, hogy a testtel tényleg tisztességgel bánjanak. De az ügyintézőnek nem.
2012. júl. 4. 21:43
Neee, már annak is? Mi 7 éve nem adtunk.
2012. júl. 4. 21:41
Egyik távoli rokonom intézett temetést. A végösszeget ő felkerekítette 10000 Ft-al. Hogy biztos minden rendben legyen. ??? Ez általános vagy csak nekem furcsa?
3. Maruszja (válaszként erre: 1. - 072a149c9d)
2012. júl. 4. 21:38
Igen, sajnos, mert eleve megmondta, hogy ennyibe és ennyibe kerül. Sőt, ha számla kell róla, akkor sokkal többe, mint, ha nem kell számla.
2012. júl. 4. 21:37
Temetkezési vállalkozónál az irodai ügyintézőnek(akivel a szerződést kötjük) kell adni jattot?
2012. júl. 4. 21:36
Temetkezéskor ügyintézőnek adtok jattot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook