Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Temetési segély nem minden kerületben jár? fórum

Temetési segély nem minden kerületben jár? (tudásbázis kérdés)


4. eva7171 (válaszként erre: 3. - Puputeve1)
2013. máj. 16. 17:49
Szerintem az örökösöknek kell gondoskodni a temetésről
2013. máj. 16. 14:39
sziasztok.én ápolásin vagyok nagyszüleimmel.köteleznek majd a temetésre?van 4 vérszerinti felnőtt gyerekük.ilyenkor mi van?
2011. ápr. 21. 16:17

Temetési segély iránti kérelem Bp. VIII. ker.


[link]

2011. ápr. 21. 16:15

1993. évi III. törvény


a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról


Temetési segély


46. § (1) A települési önkormányzat a rendeletében meghatározott feltételek szerint temetési segélyt állapíthat meg annak, aki a meghalt személy eltemettetéséről gondoskodott annak ellenére, hogy arra nem volt köteles, vagy tartására köteles hozzátartozó volt ugyan, de a temetési költségek viselése a saját, illetve családja létfenntartását veszélyezteti. A jogosultság megállapítása szempontjából figyelembe vehető egy főre számított havi családi jövedelemhatárt az önkormányzat rendeletében úgy kell szabályozni, hogy az az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegénél, egyedül élő esetén annak 150%-ánál alacsonyabb nem lehet.

(2) Temetési segély nem állapítható meg annak a személynek, aki a hadigondozásról szóló 1994. évi XLV. törvény alapján temetési hozzájárulásban részesül.

(3) A temetési segély összege nem lehet kevesebb a helyben szokásos, legolcsóbb temetés költségének 10%-ánál, de elérheti annak teljes összegét, ha a temetési költségek viselése a kérelmezőnek vagy családjának a létfenntartását veszélyezteti.


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook