Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Temetés helyett szűk családi megemlékezés fórum

Temetés helyett szűk családi megemlékezés (beszélgetős fórum)

21. s700
2009. ápr. 21. 17:46
Nem tudom mi az oka, de mégsem lesz teljesen zártkörű a megemlékezés, így eljöhet bárki-akinek szólunk-és tiszteletét teheti. Kértük, hogy max 1 szál virágot hozzon mindenki, mert nincs hova tenni utána.
20. Ancika (válaszként erre: 19. - S700)
2009. ápr. 21. 06:48
privi ment
19. s700 (válaszként erre: 18. - Ancika)
2009. ápr. 21. 05:39

És ehhez kell valami engedély? Vagy csak odamész és beszórod?

Partról szoktátok, vagy beljebb mentek?

Én aggódom, nehogy valaki feljelentsen és kellemetlen legyen a családnak....

18. Ancika (válaszként erre: 10. - S700)
2009. ápr. 20. 15:09
őszinte részvétem! nálunk ez már hagyomány a családban ... hamvasztás, gyászmise szűk családi körben, utána balaton.. halottaknapján levonulok a partra, gyújtok pár gyertyát, beledobok pár virágot a vízbe és imádkozok egyet..
17. 'szti
2009. ápr. 20. 14:59
nálunk úgy volt, hogy a temetést csak szűk családi körben tartottuk és gyászmise volt, amire eljöttek az ismerősök, barátok, rokonok
16. anyuca66 (válaszként erre: 10. - S700)
2009. ápr. 19. 11:57

Ez is előfordult már hogy elszórják a hamvait valahol. Akkor a volt ismerősöknek, ezt is tudomásul kell venn. Feltekint az égre, és erősen " őrá " gondol. Így is el lehet búcsuzni.

Van aki a hamvakat hazaviszi, és a vitrinbe teszi...

15. klarika5 (válaszként erre: 10. - S700)
2009. ápr. 19. 10:36
Beszéltem már én is a családnak, ha meghalok, szórják szét a hamvaimat.Pesze azért maguk miatt is, legyen ez kicsit ünnepélyes,emlékezetes.Talán akkorra lesz olyan "felvilágosult" a mi városunk is, hogy egy szökőkutas szertartás keretében meg lehet ezt tenni. Én nem akarnám, hogy a későbbiekben-szétszóródva a világban-problémát okozzon a hozzátartozóimnak, hogy jaj,el kellene menni rendbehozni a sírt, vagy idegenekkel gondoztatni.Mondjuk, akinek a Balaton életében kedvenc helye volt, az ezt kérné. Kollégám hamvait a Körösbe szórták. Szüleim évek óta halottak,de nincs nap, hogy eszembe ne jutnának-ez is lehet gyász. Azért én javaslom, hogy egy kis megemlékezést, szertartást szervezettek-nektek lesz később megnyugtató, hogy "nem csak úgy szétszórtuk".Én is vigasztalódást kívánok!
14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 12. - E71af41436)
2009. ápr. 19. 10:07

Dehogy fogják megérteni. A nagybátyám csendes, hamvasztásos vízbeszórásos temetést szeretett volna a harmadik kerületi temetőben.


Magas rangú katonatiszt volt, addig csesztették a feleségét a kedves rokonok, meg szomszédok, meg a volt kollégái, hogy nem teheti meg, hogy csa úgy szétszórják, hogy a végén egy egész társadalmi esemény lett belőle. Kivonult a díszszázad, díszlövés, tábornokhegyek szónokoltak. Épp csak zászlófelvonás nem volt :).


A végén kérdeztem a nagynénémet, hogy ezt miért csinálta, hisz a Laci egészen mást kért. Az válaszolta, azt nem lehet, hát hogy néz az ki, hogy csak úgy szétszórják?

13. winny (válaszként erre: 1. - S700)
2009. ápr. 19. 09:02

Először is fogadd őszinte részvétem.

A döntéseteket el kell fogadni minden gyászolónak.Így is lesznek olyanok akik majd sustorognak.......Ne törödj senkivel.

12. e71af41436 (válaszként erre: 10. - S700)
2009. ápr. 19. 08:59

Misét nem fogtok tartatni?Esetleg ott lehet leróni a kegyeletet.De szerintem ekkor sincs semmi gond.Ezt mindenki meg fogja érteni,főleg ha Apósod kívánsága ez volt.


És természetesen Részvétem Neked így ismeretlenül is.

11. e71af41436 (válaszként erre: 1. - S700)
2009. ápr. 19. 08:57
Szerintem semmi kivetnivaló nincs ebben. Magatokat is meg tudjátok óvni egy baromi nagy stressztől,jobb ez így.
10. s700 (válaszként erre: 8. - Anyuca66)
2009. ápr. 19. 08:52

Az a gáz ebben, amit még nem írtam, hogy nem lesz a temetőben!

A család fogja a Balatonba szórni a hamvakat, vagyis nem lehet majd a temetőben sem végtisztességet venni később! Tehát aki nem a családhoz tartozik, az semmilyen formában nem róhatja le majd a kegyeletét, ha akarná....

2009. ápr. 19. 08:49
van úgy ha nagyot szeretne az ember de senki nem megy el..voltam már olyan temetésen ..
2009. ápr. 19. 08:46

Aki meg tiszteletét akarja kifejezni, kimegy a temetőbe. Ráadásul akkor amikor ráér.

Vagyis ha ez az akaratotok igenis a legszűkebb családi körben el lehet intézni. Utána egy hír az újságba.

2009. ápr. 19. 08:45
Nekem anyukámat és apukámat is így búcsúztattuk. Csak a szűk család, a közvetlen szomszédok, és a legjobb barátok voltak jelen, tehát alig húszan, húszan. Még életükben kérték,hogy így legyen, mert ők is elég visszafogottan éltek. Én ki nem állhatom, mikor egy-egy temetésen megy a tömeg, kíséri a koporsót, és hallgatni, hogy az emberek kitárgyalják a körülményeket, a friss híreket, receptet cserélnek...Nem bensőségesebb, ha azok vannak jelen, akik valóban gyászolnak? Persze nagy kihívás, mert számíthattok rá, hogy a notórius temetésre járók megszólnak majd benneteket.Én egyébként azt mondom, az életünkben kell egymást tisztelni, szeretni,az elhunyt a temetésből már nem észlel semmit, az az élőkért van.Minél nagyobb a temetés, annál inkább a háborgó lelkiismeret-furdalást akarja megnyugtatni.Aki meg valóban gyászolni fogja apósodat, az gondolatában is méltón megteheti.
6. ae12cc5be5 (válaszként erre: 1. - S700)
2009. ápr. 19. 08:44
Szerintem a család joga erről dönteni, a többi gyászoló, és szerintem az emberek többsége "örül", ha elkerülhet egy olyan sokkot, amivel egy temetés jár. Én el tudom képzelni, hogy otthonról is meg tudok emlékezni.
2009. ápr. 19. 08:42
nálunk is így volt már nem divat ez a nagy temetés,,,
4. anyuca66 (válaszként erre: 2. - Alfoldi13)
2009. ápr. 19. 08:40
Igaz.
2009. ápr. 19. 08:39

Szerintem ez is már természetes.

Én gyakran olvasom, hogy " szűk családi körben búcsúztunk " X Y - tól a saját kérésére...

Rengeteg kellemetlen perctől is megóvjátok magatokat.

Pl : ha nyitott koporsósnál, Milyen sovány volt. Biztosan éhezett.. Jaj nem is sírt....

Pedig lehet hogy " csak egyszerűen tudjuk ez az élet rendje, aki megszületett az meg is halhat.

Bocs de a népek, az akár a legközelebbi rokon is lehet, nagyon csúnya dolgokat tudnak kitalálni, pletykálni.

2009. ápr. 19. 08:37
én azt gondolom ennek semmi köze a többi gyászolóval szemben a nagy koszoruk árát vigyék be egy templomba dobják be ott .. és mondjanak az elhunytért egy imát... biztos felér bármivel..
1. s700
2009. ápr. 19. 08:29

Apósom meghalt.

A család úgy határozott, hogy szűk családi körben elbúcsúztatjuk és utána lesz az újságba betéve, hogy meghalt.

Szabad ezt a többi gyászolóval szemben? Véleményeket kérnék, hogy inkább nem kéne-e mégis nyilvános búcsúztatót csinálnunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook