Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Teljesítsük célunkat!Menni fog, együtt biztosan, csak a kitartáson múlik :-) fórum

Teljesítsük célunkat!Menni fog, együtt biztosan, csak a kitartáson múlik :-) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
37. vivera
2010. ápr. 9. 15:02
később visszanézek még, vár a vasalni való, meg lánykám is ébredezik már :)
36. cb82b220ce (válaszként erre: 30. - Puritan)
2010. ápr. 9. 15:02

Az én szervezetemnek úgy érzem fontos de nem is azért eszem.Örülök hogy adják,szerintem jobb mintha egész nap szendvicseken élnék.Nem a hangulatáért eszem hanem azért mert ez anyagilag nagy segítésg és szerintem jobb mintha szendvicseken élnék.

Virslit ált 1 héten egyszer szoktam,igyekszem jó minőségűt venni.Most hogy jön a zöldségszezon tutira egy csomószor sali lesz a vacsim,kívánom is.Mellette sokat mozgok és ha mindent betartok sikerülni fog.

Pont azért nem akarok lemondani a főtt kajáról meg egyébb dolgokról mert nem diétázni szeretnék hanem egészségesebben élni.Ezzel is lehet fogyni,lassabban de talán biztosabban :-)

35. puritan (válaszként erre: 32. - 84882672dc)
2010. ápr. 9. 15:02
Hát a húsmentesség nem túl jó ötlet. Nehéz az értékes fehérjéket pótolni, aki naponta tornázik (márpedig anélkül nehéz csinosnak lenni) annak szüksége van rá, a fehérje ugye izmot épít.
34. puritan (válaszként erre: 27. - Évus26)
2010. ápr. 9. 15:01
Ez pont elég, amit írtál, én is így csinálom már egy ideje, éppen ezért nem esek kétségbe, ha vendégségben kínálnak valami olyannal, amit hétköznapokon nem szoktam enni.
33. vivera
2010. ápr. 9. 15:01

Hűű mennyit írtatok már!:)) Én igyekszem kevesebbet enni. Imádok enni sok kedvenc ételem van. A folyadékbevitelem katasztrófális (volt) meg az anyagcserém is. Ezen egy kicsit változtattam. Igyekszem kerülni az édességet a nassolást. A tornára nem mindig marad időm, energiám. Van egy 22 hós kislányom, Ő a főnök és természetesen az első is:))

Mi júli 10-én megyünk először esküvőre, majd szept. 25-én. A célidőpontok megvannak, már csak kivitelezni kell! :D :D

Mindenkinek zsírolvadásban gazdag napokat, heteket kívánok :D

32. 84882672dc (válaszként erre: 30. - Puritan)
2010. ápr. 9. 15:00
Hú, Én ma beújítottam (nem eszek húst) és vettem csicseriborsóból fasírtot:))) hát valami Isteni :)
31. 84882672dc (válaszként erre: 26. - Puritan)
2010. ápr. 9. 14:59

a szépséget nem adják ingyen, ezt tudomásul kell venni


hát nem! :))))

30. puritan (válaszként erre: 28. - Cb82b220ce)
2010. ápr. 9. 14:59

nehogy azt hidd, hogy a főtt étel olyan fontos a szervezetnek, ez tévhit...de nem akarok én átreformálni itt senkit, meg aztán a munkahelyen a közös ebédeknek is megvan a hangulata (gondolom)


a cukorra és a kenyérre nagyon figyelj és hogy este ne legyen gyümölcs, a virsli nem valami jó, én is szerettem régebben, de sok adalékanyag van benne és elég sok kalória ahhoz képest, hogy alig laksz jól vele


nagyon jól laktat még a brokkoli, szoktam venni fagyasztottat, 450 g, mikroban 8 perc alatt kicsit megpárolom, köménymagos light sajtot reszelek rá, néha nagyon kevés juhtúrót morzsolok rá (imádom az ízét)


egy héten kétszer tutira ilyet vacsorázok

29. cb82b220ce (válaszként erre: 27. - Évus26)
2010. ápr. 9. 14:58

Az életmódváltás nálam azt jelenti hogy ha eszem is fehérlisztes dolgokat akkor azt csak reggel,max 2 kifli vagy 1 zsemle de ált tk kenyeret eszem.Délben eszek rendes kaját csak fél adagot.Utána vacsira már csak nagyon lightos kaját eszem és igyekszem még 6 előtt.Szeretném ezt tartani azután is hogy lefogytam és nem lesz nehéz,meglehet szokni.

A hétvégék nekem is kicsit húzósabbak de igyekszem akkor is tartani magam.

Nálam ez vált be.A saját testem vezetett rá arra hogyha reggel,ha netán kell is vmi édes akkor megeszem,amúgy ez elég ritka.Nem vonok meg magamtól semmit sem,ha kell megeszem reggel csak mértékkel.A testem ha a délelőtt folyamán megkapta azt amire szüksége van,utána már nem fog vágyakozni iránta.És ez nálam tényleg működik.A mennyiség a lényeg nálam és hogy mikor eszem meg.

28. cb82b220ce (válaszként erre: 26. - Puritan)
2010. ápr. 9. 14:54

Sajnos nálam cska az a gond hogy a melóhelyen kapom az ebédet.Igyekszem lightosabb kaját választani de ez nem mindig jön össze.Arra törekszem hogy mindenből csak a felét egyem meg.Update szerint étkezem így mondhatni belefér mert 12kor már túlvagyok az ebéden.A nap többi részébe pedig nagyon odafigyelek mit eszek.Uszira vmi joghurt vagy ilyesmi,de nem mindig van.Vacsi meg sali,virsli,tojás,felvágott stb...

Így tudom csinálni csak,sajnos nincs arra pénzem hogy eljárjak más helyekre ebédelni.

Már sikerült így csak hamar feladtam de most nem fogom.

27. Évus26 (válaszként erre: 20. - Cb82b220ce)
2010. ápr. 9. 14:53

Erre most én is rájöttem. A rövidtávú diétákkal nem lehet már 20 kilót leadni. Valóban nem a genetikailag hízásra hajlamos embereknek találták ki. Életmód váltáson Te mit értsz?

Én elhagytam a kenyeret, tésztát, rizst, krumplit, édességet. És kevesebbet eszek. De ezt nem mindig tudom betartani hétvégente, mert akkor elutazunk, és vendégségben nem illik válogatni. De ott is jóval kevesebbet eszek,mint eddig.

Szóval próbálkozom.

26. puritan (válaszként erre: 20. - Cb82b220ce)
2010. ápr. 9. 14:51

bizony bizony

húsokhoz tilos a krumpli és a rizs is

csak zöldség, párolt vagy nyers


két hónap után úgy fogod érezni magad, mint akit kicseréltek


minden nap sütök süteményt a családnak, édeset, sósat, eszembe nem jut enni belőle, még csak nem is kívánom, ők meg azt hiszik, micsoda jellem vagyok, pedig ez csak megszokás (már) :)


a szépséget nem adják ingyen, ezt tudomásul kell venni

25. Cacuska (válaszként erre: 18. - 84882672dc)
2010. ápr. 9. 14:50

Köszönöm:) - most viszont lépek, majd megnézem miket okoskodtatok még össze:D de vár a házi munka, mert este próbám lesz (színjátszó) s addig még sok mindent kell csinálnom...

Legyetek jók és további szép napot!!!

24. cb82b220ce (válaszként erre: 15. - Cacuska)
2010. ápr. 9. 14:49
Jajj te,azért csak nem gurulnál :-D De igen,ez is nagy motiváció tud lenni :-) hajrá! :-D
23. puritan (válaszként erre: 21. - 84882672dc)
2010. ápr. 9. 14:49

tessék odakészíteni magadnak, vagy ha elmégy otthonról, akkor bekészíteni

egy idő után természetes lesz

egyébként a szép bőr egyik titka is a sok folyadék

22. cb82b220ce (válaszként erre: 14. - 84882672dc)
2010. ápr. 9. 14:49
Reméljük így lesz :-D
21. 84882672dc (válaszként erre: 17. - Puritan)
2010. ápr. 9. 14:48
a hatos pontot én nem vagyok képes batartani??? egyszerűen elfelejtek inni...
20. cb82b220ce (válaszként erre: 13. - Évus26)
2010. ápr. 9. 14:48

Szerintem a rövidtávú diétáknak semmi értelme,éhezteti az ember a szervezetét és miután elérte az álomsúlyt neki áll újra úgy enni mint előtte.Sajnos nekem csak az életmódváltás segíthet mert mindig is ilyesmi alkat voltam,hízékony vagyok tehát figyelnem kell magamra.

Én úgy gondolom hogy az ételek minőségében és mennyiségében van a titok meg persze abba hogy mikor mit eszünk és a mozgás rettentő fontos és valóban nem elég csak mozogni...

19. Évus26 (válaszként erre: 15. - Cacuska)
2010. ápr. 9. 14:48
Ez biztosan nagy motiváció. Gratulálok!
18. 84882672dc (válaszként erre: 15. - Cacuska)
2010. ápr. 9. 14:47

ez már motiváció a javából! :)

GRATULÁLOK! :)

17. puritan (válaszként erre: 1. - Cb82b220ce)
2010. ápr. 9. 14:47

nem olyan bonyolult ez


1. szabály: minden nap legalább 40 percet mozogni

2. szabály: fehér lisztet ne fogyassz egyáltalán, reggel maximum egy zsemlét

3. sok fehér húst és zöldséget egyél

4. este hat után lehetőleg ne egyél semmit

5. gyümölcsöt ne fogyassz az esti étkezéskor, csak délben, lehetőleg ne minden nap, csak minden másnap, banán és szőlő tilos

6. minimum 2,5-3 liter folyadék naponta, kizárólag szénsavmentes ásványvíz vagy natúr teák

7. semmi cukros étel és ital

16. Évus26 (válaszként erre: 10. - Cb82b220ce)
2010. ápr. 9. 14:47

Én 86 kilósan kezdtem, 5 hét alatt 5 kilót leadtam. Én 65 szeretnék lenni, 172 centimhez.

Én sem méretkezem minden héten mérlegen, a centiket azért mérem. Inkább a "kinőtt" ruháim a mérvadóak.

Május 15-én megyünk esküvőre, addigra szeretném elérni a 75 kilót.

15. Cacuska (válaszként erre: 12. - Cb82b220ce)
2010. ápr. 9. 14:44
Igen ezzel én is így vagyok...s ami engem még nagyon motivál az említett bikinin túl...az az, hogy július 31.-én lesz az esküvőnk...s szeretnék sétálni s nem gurulni az oltár elé:D
14. 84882672dc (válaszként erre: 11. - Cb82b220ce)
2010. ápr. 9. 14:44

tavaly nyáron kaptam nővéremtől egy nagyon szép bikinit, és amikor rajtam volt, akkor mindig takargattam a hasam egy törülközővel vagy bármivel, csak hogy ne látszódjanak a nagy hurkák. rossz érzés volt, nagyon! évek óta takargattam magam.... elegem lett belőle... idén nem fogom takargatni! :)


és Ti sem :))))

2010. ápr. 9. 14:43

Én még sosem fogyókúráztam hosszútávon. De most, hogy 20 kiló feleslegtől kell megszabadulnom, így nem lehet csak 1-2 hetes diétákba belekezdeni. Ehhez rendszer kell és kitartás.Eleinte nagyon lelkes voltam, mind kaja, mind mozgás terén. Most a kajálást kicsit nehéz betartani. A mozgás meg önmagában nem elég.

De szerintem meglesz mindenkinek, aki nagyon akarja.És csinosak leszünk a nyárra!

12. cb82b220ce (válaszként erre: 9. - Cacuska)
2010. ápr. 9. 14:43

Ez tök jó eredmény.Nem is kell gyorsan lefogyni,nem baj ha lassan.Lassan de biztosan :-D Gratula,tök ügyes vagy,tutira fog menni továbbra is.

Én sosem szerettem mozogni de már azt is megszerettem,én...ez vicces de tényleg.Ha nem mozgok már szabályosan érzem hogy a testem már pedig akarja :-D

11. cb82b220ce (válaszként erre: 8. - 84882672dc)
2010. ápr. 9. 14:42
Gratula neked érte.Huhhh bikini,belém látsz? :-D Kb 10 éve voltam utoljára strandon...azóta nem mertem pedig szivesen mennék,páromat is szivesen elkisérném de ő nélkülem nem megy,én meg így nem vetkőzök nyilvános helyen.Huhhhh bikiniiiiiii de jó is lenne.
10. cb82b220ce (válaszként erre: 7. - Évus26)
2010. ápr. 9. 14:40

Ki kell tartanunk,ha mi nem helyettünk senki sem fog :-) Át kell lendülni azon a mélyponton és utána megy tovább mint a karikacsapás.MEnnyit szeretnél leadni?

Én most 85 vagyok,az álomsúly pedig a 70.Igaz 167cm vagyok,lehetnék kevesebb is de én 70nek tökéletesen boldog lennék.Igazából a kilók annyira nem érdekelnek addig míg olvadnak a centik :-D

2010. ápr. 9. 14:40

Sziasztok szeretnék én is csatlakozni!

Ősszel 92 kilóval kezdtem az életmód váltást, lassan de úgy tűnik biztosan fogyok, mert ma reggeli mérlegelőm szerint 79.8 kiló vagyok.

Az elmúlt napokban nem nagyon ment a mozgás...de amúgy jóval kevesebbet eszem mint azelőtt, s igyekszem tornázni...jah és az esti étkezéseket kerülni...ezzel sikerült eddig 12 kilót leadnom.

8. 84882672dc (válaszként erre: 4. - Cb82b220ce)
2010. ápr. 9. 14:39
ez a helyes gondolkodás :))) hajrá, jön a jó idő, bikini....!!! én már "csak" az utolsó kilókkal küzdök, de ez a legnehezebb (nekem)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook