Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Teljes tojás IgG pozitív fórum

Teljes tojás IgG pozitív (beszélgetős fórum)


7. Greeneyed (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 17. 21:02

Sajnos igen, nehéz megállapítani az okát.

Lehet túl sok gyomorsav, vagy épp túl kevés, lehet enyhe gyulladás, és persze ételintolerancia.


Volt egy hosszabb időszak, amikor evés után gyakran enyhén émelyegtem. Kifigyeltem, hogy a zöldborsó okozza (de nem úgy működött a dolog, hogy azonnal jött a hatás, hanem ha többször ettem zöldborsót egy héten, akkor jelent meg a tünet, fokozatosan).

A teszt nem mutatott ki intoleranciát. Elhagytam pár hónapra a zöldborsót, és ezután már nem okozott gondot, és azóta sem. Fura.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Greeneyed)
2023. máj. 17. 19:36
Azt se gondoltam volna, hogy tojás intoleranciám van. A puffadást és a gyomorégést szinte minden okozhatja.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2023. máj. 17. 19:30
Sajnos nagyon szerteágazóak a tüneteim. Tojást "magában" csak hétvégén eszem, nem tapasztaltam, hogy hétvégén felerősödnének a tüneteim. 41 éves vagyok. Engem maga a gasztros orvos küldött étel-intolerancia vizsgálatra.
4. globus (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2023. máj. 17. 18:53

Mindenki ezt mondja, de megindokolni nem tudják.

Nem lenne szabad megengedni, hogy hivatalosan, legálisan akkreditált laborokban végezzenek ilyen vizsgálatot, ha amúgy nem ér fabatkát sem...

3. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 17. 17:23

Az intolerancia nem allergia. Amúgy nekem is kimutatta a teszt, hogy tojásfehérje-intoleranciám van, de őszintén szólva nem diétázom emiatt.

Nem vagyok laktózérzékeny. Ha az lennél, észrevetted volna, szvsz.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 17. 17:23

Vettél észre magadon valami tünetet, amit kapcsolsz a tojáshoz?

Pár hete készült nekem is teszt, és teljes tojásra pozitív. Gasztros dokim szerint az IgG tesztek abszolút megbízhatatlanok. Egyek nyugodtan tojást továbbra is. És eszek is.

Hány éves vagy?

2023. máj. 17. 17:04
Sziasztok, Az ételintolerancia teszt mutatta ki. Ezek szerint tojásallergiám van? Van köztetek olyan akinek emiatt diétát kell tartani? Milyen gyakran jár együtt a laktóz intoleranciával? Most már attól is tartok sajnos:/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook