Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Telefónia fórum

Telefónia (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Telefónia

22. syria (válaszként erre: 20. - Beebanya)
2020. szept. 3. 16:58
Nyilván tudom. Te viszont azt nem tudod (és ezzel sajnos nem vagy egyedül), hogy csak akkor érhet anyagi kár, ha VISSZAHÍVOD az ismeretlen számot. Ha csupán felveszed (akár a szám kijelzés nélküli hívást), semmi bajod nem lehet. Kivéve, ha bedőlsz valami unokás csalónak; de ehhez nem kell mobil...
21. syria (válaszként erre: 19. - Idl367)
2020. aug. 31. 18:44
Köszönöm. 😊
2020. aug. 12. 15:06
Ugye azt is tudod ez a mobiltelefon világ nem egy és ugyanaz mint a vezetékes... Manapság ha ismeretlen számról az is lehet éppen egy Hacker szedi le (illetve pakolja tele) a mobilszámlád ahogy felveszed. Én továbbra sem veszem fel ha ismeretlen a szám
19. idl367
2020. aug. 10. 18:39

Nagyon tetszett az írásod!

Valamikor, szinte szóról szóra írtam "ugyanezt" egy másfajta fórumon.

.. Bár nem ilyen választékosan..

18. syria (válaszként erre: 12. - Lianax)
2020. júl. 22. 17:48
Pont úgy működsz ebben a témában, mint én. Magyarul: helyesen. 👍 😊
17. 71ddaa07fa (válaszként erre: 16. - Flóra76)
2020. júl. 22. 17:48
Egy ideig az enyém is rejtett volt, mert sokszor a munkahelyemről is azzal hívogattam az ügyfeleket. Azt pedig nem szerettem volna, hogy mindenki megtudja a számom.
2020. júl. 22. 17:45
Én nagyon ritkán veszek fel rejtett számot.
15. 71ddaa07fa (válaszként erre: 14. - Syria)
2020. júl. 22. 17:43
Én is felveszem a rejtett számot mindig.
14. syria (válaszként erre: 5. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 22. 17:40
Ebben a témában egy srófra jár az agyunk. Azzal a különbséggel, hogy MINDEN REJTETT SZÁMOT felveszek, s ha ügynök, se perc alatt elküldöm melegebb éghajlatra.
2020. júl. 18. 12:28
Nos én nem sem veszek fel ismeretlen telefonszámról indított hívást vagy rejtett számos hívást,viszont általában megszoktam nézni telefonszám kereső oldalakon az adott számot,hogy visszahívhatom-e vagy van alkalmazás ami kidobja,hogy ki a hívó(általában) mellette sms üzenetet küldök,ha nem alkalmas a hívás.Például az egyik telefonszolgáltató,amihez tartozom,naponta hivogatott,végén udvarias üzenetben megkértem,hogy nem érdekel jelenleg új előfizetés vagy termék,majd keresem,ha szükségem van rá.Így,ha nem sértődékeny vagy erőszakos emberrel van dolgom,akkor nincs benne az rossz érzés irányomban.
12. Lianax
2020. júl. 18. 11:38
Tényleg egyébként az ismeretlen számot ènis mindig felveszem, mert soha sem tudni, ki keres. Ha nagyon fontos dolog, vajon később nem fogom e bánni, ha már késő, mert direkt módon nem veszem fel Honnan tudhatnám mi az ok hogy ismeretlen a hívás? Inkább megtudom, és az alapján még mindig van lehetőségem lerázni, mint mikor elhalasztom és később bánom.
2020. júl. 15. 15:05
Én azt szoktam mondani, hogy segítek én eleget.
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 15. 14:53

Ezek a kunyizók mostanában már küldik a számot.

Azt felveszem,de mikor visszakérdezek,hogy nekem ki segít hamar elköszön!

9. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Globus)
2020. júl. 15. 14:52

Ja igen!

A másik.

Felveszem és öreganyám jájjj Juliskám!


Félretárcsázott...

8. 71ddaa07fa (válaszként erre: 6. - New(l))
2020. júl. 15. 14:51

Mikor annyira nyilvánvaló, hogy tényleg csak anorákról lehet szó, akkor nem. :)


Már az illető beszédstílusán lehet hallani, hogy komoly emberhez van szerencsém, vagy egy nepperhez.

7. globus (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2020. júl. 15. 14:51
Vezetékesen hív, és megkérdezi, mi a neved😁
6. New(l) (válaszként erre: 5. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 15. 14:35
Anorákban szenvedő kislány megsegítésére nem utalsz? Van neked szíved? Nyári melegben pusztuljon bele abba a kezeslábasba?? :D
5. 71ddaa07fa (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2020. júl. 15. 14:33

Én felveszem, mert soha nem tudhatja az ember, hogy esetleg nem-e egy ismerősöm került bajba és csak olyan telefont tudott szerezni, amin ki van kapcsolva a számkijelző.


Ha pedig bambuszzoknit, borotvakészletet, kínálnak megvásárlásra, vagy valami segélyszervezet kér, hogy egy anorákban szenvedő kislány megsegítésére utaljak bizonyos pénzt erre vagy arra a számlaszámra fogom magam és megkérem később hívjon, mert vezetek és nem tudom őt végighallgatni. Utána pedig ha a megbeszélt időpontban hív egy rejtett szám nem fogom felvenni.

2020. júl. 15. 13:43

Ha valaki rejtett számmal hív én sem veszem fel.

Tiszteljen meg annyival,hogy nem titkolózik.

Én is küldöm a számom.

Hangpostám nincs.

A nagy kedvenc,mikor vezetékesen hívnak és megkérdezik,hogy otthon vagy?

Nem,Siófokig húztam a vezetéket magammal...

3. syria (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. júl. 10. 09:59

Mesélj! Mivel buktam le? :)

Vonalas telefonnál egyértelmű: aki felveszi, otthon van. A nem üzenetrögzítős vezetékesen is megoldható az üzenethagyás, de azt se hallgatják vissza lustaságból, figyelmetlenségből. A mobilos hangpostával szerintem inkább az a baj, hogy a lehallgatás pénzbe kerül, ezért nem élnek vele. Vagy aki lehallgatja, tojik törődni a visszahívással. 10 emberből kb. 9 állítja, hogy nem hallgatja vissza az üzeneteit. AKKOR MI A FRANCNAK HAGYJA MEG A LEHETŐSÉGET? Szerintem nemtörődömségből. Mennyiből állna intézkedni?

A jó öreg vezetékesemen, ha bekapcsol a rögzítő, a hívó fél azt hallja (kimenő üzenetben): „Szia! Hallgatlak!” Az illető elkezd beszélni, aztán a sípszót hallva leesik neki a tantusz. Abból a pár hangból be tudom azonosítani a hívó felet ha ismerősöm, vagy rokonom. Ha nem, akkor egy másik készüléken a hívószám-kijelzés segíthet.

2020. júl. 9. 14:00

Első mondatnál tudtam, hogy te írtad a cikket :)

Szerintem vonalas telefon esetében sem érhető el jobban valaki. Keveset vagyunk otthon. Hangpostával inkább az volt gond, hogy amikor bekapcsolt, a hívó fél többnyire elnémult, nem hagyott üzenetet, ijedtében letette a kagylót. Nekünk volt, és ahányszor visszahallgattam, pár lélegzetvételen kívül mást nem csináltak :)

Ami viszont tényleg jó, az a hívószámkijelzés. Vonalas telefonok esetében is elérhető, megfelelő készülékkel.

2020. júl. 9. 13:35
Kevés annál dühítőbb dolog van, mint az, ha mobiltelefonnal rendelkező egyén napokig elérhetetlen.
Hajdanán, 25-30 éve sokan csak álmodoztunk a vezetékes telefonról, nem hogy mobilról. 26 évvel ezelőtt lett vezetékes telefonom, ki is tudtam használni MAXIMÁLISAN, különösen az üzenetrögzítőt.

Ugrás a teljes írásra: Telefónia

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook