Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Telefonálási bunkóságok fórum

Telefonálási bunkóságok (beszélgetős fórum)


2014. nov. 21. 16:29
Erényesebben=erélyesebben:)
25. gribedli*** (válaszként erre: 22. - B4b1d52444)
2014. nov. 21. 16:29
Igen, épp ez az! Te nem mersz neki erélyesen szólni akkor sem, ha neked lenne igazad, ő pedig mert neked szólni, hogy zavarja a te beszélgetésed. Igen, értettem, hogy te dolgoztál, ő meg magánbeszélgetett munka helyett, de pont ezért nem értem, hogy miért nem vagy erélyesebb? Gondolod, hogy ha eddig nem látta be, majd hirtelen leesik neki? Erre mondtam, hogy lehet, hogy nem is tudja, mennyire idegesítő. Majd ha szépen erényesebben beszólsz neki, akkor biztos jobban megérti, mint pl ha pofákat vágsz (nem tudom, vágsz-e pofákat, de úgysem venné észre)
24. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 12. - 4c3a5e5783)
2014. nov. 21. 15:06
Az udvariatlanság témakörön szerintem már túl vagytok az állandó hangos pofázásával.
23. globus (válaszként erre: 22. - B4b1d52444)
2014. nov. 21. 13:14

Nálunk még főnök is rászól ilyenre, de hiába :)

Akkor picit visszavesz, 20 perc múlva ugyanúgy.

22. b4b1d52444 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2014. nov. 21. 12:09
Bizonyára félreértettél. Én beszéltem a vonalas telefonon az ügyféllel, ami egyébként nagyon halk, ő meg a mobilján beszélt magánügyben. Itt nem én voltam a hibás, hogy hangos vagyok munkaügyben a vonalas halk telefonon, hanem ő beszélt magánügyben, mikir ki is mehetett volna. Arról nem is beszélve, hogy lett már neki szólva.
21. michelle.r (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2014. nov. 21. 11:22
Tudom, csak erről jutott eszembe :). Engem nem könnyű kihozni a sodromból, de a ilyen entrée után legszívesebben a telefont is letenném, úgy feldühít, annyira tiszteletlen. Pedig szegények csak simán neveletlekek ;)
20. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2014. nov. 21. 11:20

Nem, én a "mondjad"-osat arra értettem, hogy ott vagy személyesen valakivel és épp csörög a telefonja. Ilyenkor ugye jólneveltségből az ember hirtelen elhallgat, mert ugye hadd vegye fel a másik a telót, megvárjuk.


De nem, ők miközben válaszolnak a telójukra, azt mondják az ott lévőnek, hogy mondjad. Ezt azért tartom bunkóságnak mert ugye 1 másodperc alatt mit tudsz mondani, nem? Akkor mátlr inkább jobban tette volna, ha azt mondja, várj egy kicsit, nem pedig azt, hogy mondd el 1 másodperc alatt mert ő közben felvette a telefont és már mondja is a másiknak, hogy tessék.


Egyébként köszönni én is köszönök csak nekem ndm olyan logikus, hogy ha "tényleg nem akarok zavarni", akkor miért kell a mondókám előtt megkérdezni, hogy hogy vagy, mert akkor elkezdi mondani, hogy hogy van és hosszúra nyúlik. Ettől függetlenül az illem az illem, ezért megkérdezem akkor is, ha nem érdekel, ha már így szokás:))))

2014. nov. 21. 11:13

Nem is tudom, mi lenne akkor, ha a munkahelyen nem lenne szabad bekapcsolni a magántelefont.

Nekem ugyan volt ilyen.

18. globus (válaszként erre: 13. - 12d083b51b)
2014. nov. 21. 11:00
No igen, ez a típus a munkatársakat játékosan sanyargató kategóriába tartozik. Amelyik kirakja telefonját, napközben számtalanszor elhagyja helyét és mindenki hallja a telefoncsörgést.
17. michelle.r (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2014. nov. 21. 10:59
Ha valamit utálok, az az, hogy felhívok valakit és köszönés nélkül úgy szól bele, hogy mondjad :S.
2014. nov. 21. 10:58
Engem az tud felbőszíteni,hogy egyes emberek körül megszűnik a világ,ha telefonálnak.Csak csacsog bugyutaságokról,sokáig,és hiába akar neki mondani valaki valami fontosat el sem jut hozzá.Mert csak a telefon!
15. gribedli*** (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2014. nov. 21. 10:56

Szólnék neki. Talán nem is tudja, hogy idegesítő ez a szokása, látod, ő mer szólni neked, hogy túl hangos vagy, merj szólni neki te is, hogy ne haragudj, kimennél, mert ügyféllel beszélek? Ha ez a főnököd, nem tudsz tenni semmit, ha nem a főnököd, akkor szólj annak!


Hogy az eredeti kérdésnél maradjak, mi bunkóság? Nekem már felrótták, hogy bunkóság nem megkérdezni a köszönés után rögtön, hogy hogy vagy, s mint, és csak utána kezdeni a mondókámat, hogy mit akarok. Nekem nem tűnt bunkóságnak mert nem akarom senki idejét rabolni hogyvagyozással, de amióta szóltak, azóta betartom. Igaz, van, hogy csak annyira tartom be, hogy ha tőlem kérdezik, válaszolok, kösz jól, de elfelejtek visszakérdezni:D


Bunkóságnak tartom, ha beszélsz valakivel, és azt mondja, hogy: "mondjad", miközben csörög a telója és a "mondjad" után azonnal válaszol arra, sőt, miközben nyúl a telóért..."mondjad" feléd, "tessék" a telefonba. Márpedig nem lehet 2 felé figyelni, úgyhogy vagy ne vegye fel azt, vagy mondja, hogy " elnézést, pillanat"

14. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2014. nov. 21. 10:30
Nálunk bizonyos emberek, néha, hangosan röhögnek a háttérben mikor én éppen az ügyféllel beszélek. Kicsit se fogja azt gondolni, hogy rajta röhögnek... plusz engem is halálra idegesít.
2014. nov. 21. 10:24

Elcsenném az asztaláról (a többiek addig vonják el a figyelmét valamivel) kinyomnám, vagy lehalkítanám és eldugnám....

... hagy keresse csak, és ha már órákon keresztül azzal foglalkozik, akkor lehetne neki kórusban mondani, hogy miért nem a munkáddal foglalkozol, a munkahely arra való, hogy megdolgozz a fizetésedért, a magánéletedet pedig éld munkaidőn kívül....

12. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 11. - 0f332c4ec9)
2014. nov. 21. 09:48
Ez is udvariatlanság, ráadásul még agresszivitást is kiváltanál belôle.
2014. nov. 20. 22:56
Elöbb szólnék,hogy túl hangosan beszél és talán nem tartozik senkire sem a magánélete. Ha nem értene a drága a szép szóból kikapnám a kezéből és kinyomnám :DDD
10. globus (válaszként erre: 7. - 2cc786c515)
2014. nov. 20. 22:53
Te is csavard fel maximumra :D
2014. nov. 20. 22:51
Például ügyféllel beszélek, hallja a kolléga, és beleugat. Például olyanokat, hogy mondd meg neki blabla.. imádom, amikor mindkét fülembe beszélnek egyszerre ellentétes dolgokat, és egyik sem veszi észre magát.
8. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2014. nov. 20. 22:36
Munkahelyen a munkával kell foglalkozni.
7. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2014. nov. 20. 21:50

Mi zavar?


A legjobban az zavar, amikor utazom és x ideig képes beszélni az egész utas hallatára és jó hangosan. Holott én biztos nem vagyok az egész magánéletére kíváncsi.... ilyenkor a zenébe menekülök :D :D

6. michelle.r (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2014. nov. 20. 21:45
Nem, nem volt. De ha lenne nagyon udvariasan és kedvesen megkérném, hogy halkuljon el vagy menjen ki mert zavar. Ébéd közben pedig vagy ne telefonáljon, vagy üljön át egy másik asztalhoz, mert mi beszélgetni szeretnénk nem őt hallgatni.
5. 388b941089 (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2014. nov. 20. 21:43
Idaig az osszes noi fonokomnek szokasa volt ill az mèg mindig h amikor telefonalok munkaugyben, beleorditanak h Orsikaaaaaaa ez meg az... Annyura ideges tudok lenni ettol a bunko szokastol h nemigaz. Es egyetemet vegzett emberekrol beszelunk.
4. timycat (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2014. nov. 20. 21:42

Konkrétan így nem, de én is utálom amikor mellettem hangosan telefonálnak, főleg olyan témában amihez semmi közöm és tudni sem akarok róla, sőt ne adj Isten ezzel akár fel is tart engem.


Amit még nagyon rühellek mikor összeülünk ismerősökkel, kipakolják az okost az asztalra és a fél szemük vagy mindkettő a viberen/fb-on lóg. Ha én időt szakítok rá akkor facnak nem tud rám/jelen levőkre figyelni, menjen aztán tapperolja a telefonját otthon.

2014. nov. 20. 21:38
nem volt
2014. nov. 20. 21:34
nem volt
2014. nov. 20. 21:31

Sziasztok, az érdekelne, hogy benneteket mi zavar más emberek telefonálási szokásaiban. Akár családtag, akár kolléga, akár szomszéd vagy csak a buszon mellettetek ülő ember.

Van egy kolléganőm, aki állandóan a mobiltelefonján lóg, ez még nem is érdekelne, ha a munkaidejébe belefér tőlem azt csinál amit akar. Viszont rettenetesen hangosan telefonál, ami miatt már többen szóltak neki. Ami zavar benne az az, hogy soha nem megy ki az irodából, a magánéletét ott éli közöttünk, és mivel mint már említettem rohadt hangosan telefonál, így gyakorlatilag mindennel tisztában vagyunk, a másik ami miatt zavar, hogy a vonalas telefonunk nagyon halk, alig hallom akkor is, hogyha síri csend van az irodában, és nem képes még akkor sem kimenni, amikor valamelyikünk a vonalas telefonon ügyféllel beszél. Sőt két hete még ő szólt rám(!), hogy legyek már kedves halkabbra venni magam, mert nem hallja a fiát. Egyébként épp azt beszélték meg, hogy ki mit ebédelt, én meg egy ügyféllel beszéltem. Igazából nagyon nyugodtan kimehetett volna az irodából, elvégre azért hordozható az a francos mobiltelefon. A másik, hogy ebéd közben is telefonál folyamatosan. Nagyon zavaró ez és szerintem bunkóság is. Ebéd közben a kollégák egyrészt kikapcsolnak, másrészt megbeszélik a munkahelyi dolgokat, ez meg beül közénk és tuti fix. hogy két perc múlva már csörög a telefonja és utána hatalmas nagy ordenáré hangerővel negyed órán keresztül taglalja az apósa sérvét, a házikedvence kajáját vagy bármi mást, ami ráérne, mert nem égetően sürgős dolog. A beszélgetés a kollégák között ilyenkor persze félbemarad.


Nektek is volt már hasonló élményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook