Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Télapó/Mikulás/Jézuska. Hogy mondod meg, hogy nem léteznek? fórum

Télapó/Mikulás/Jézuska. Hogy mondod meg, hogy nem léteznek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. nov. 24. 15:37
Nem tom hogy nevelkedtél én katolikus vagyok ,de szerintem ez nem is lényeg a lényeg az hogy Jézus igen is van volt és lesz is,igyan igy a Szentek is köztük Szent Miklós aztán a többi rád van bízva hogyan mond el a gyerekednek.Attól hogy hiszel Istenben vagy nem még nem kell templomba járni állandóan.Illik viszont egyx egyszer el menni a templomba.
2008. nov. 24. 15:37
Nekem januárban lesz 4 éves a kislányom.A család egy részével ellentétben mi vallásosak vagyunk.Nem járunk minden héten templomba,visdzont hiszünk Jézusban,Istenben és a szeretetben.Mi ezeket a szent dolgokat belül és egymásban próbáljuk megélni.Ezért fontos volt számunkra,hogy ne hazudjunk Borostyánnak ebben sem.Mi a kezdetektől fogva úgy tanítottuk,hogy karácsonykor és Mikuláskor illetve húsvétkor a szeretet jegyében ajándékozzuk egymást.Azért adunk egymásnak ajdándékot,mert Jézus, Szent Miklós élt és meghalt,illetve a létezésük és együttlétezésünk örömét fejezzük ki.Persze egyszerűbben az ő nyelvére lefordítva.Azt gondoljuk a férjemmel,hogy ez működik.Legalábbis eddig bevált.Borostyán tudja,hogy létező személyek,akik meghaltak,és nem fognak az ablakon bekopgni,de tudja,hogy ettől még "tőlük" származnak az ajándékok.És sem az oviban,sehol nem volt eből eddig gond.
2008. nov. 24. 15:20
Szerintem nem kell semmit mondani. Ráfog jönni magától.
2008. nov. 24. 15:09

Legszívesebben arcon karcolnám magam! :D


Jézus igenis létezett,

Szent Miklós szintén.


Húsvét Misztériumába meg bőven bele fér a nyuszi.


:-)))

2008. nov. 24. 15:06
Én elég sokáig hittem a Télapóban Jézuskában. Csak egyszer láttam ahogy anya rakta az ablakba a csomagot. Még az ajándék után amég úgy tudtam van Jézuska olyan más illatot is éreztem. Olyan jó volt hinni. Szerintem is kár lenne elmondani hogy nincs.
21. dancingqueen (válaszként erre: 19. - Bogoj)
2008. nov. 24. 15:01
ez kedves:)
20. Bogoj (válaszként erre: 19. - Bogoj)
2008. nov. 24. 15:01
ja, és a nagyobbik 8, a kisebb pedig 5 éves...
19. Bogoj
2008. nov. 24. 15:00

hazudni nem szabad, de vélhetőleg rákérdezni sem fog. egyszerűen rájön.

de ha mégis kérdez, akkor attól függően, hogy addig hogyan neveltétek, hogyan viszonyultatok ehhez a télapó-dologhoz, lehet féligazságokat mondani.

kis gyerekeknek hoz a télapó, nagyobbaknak már a szülőknek kell róla gondoskodni.

a mi két porontyunk találkozott a télapóval (volt nálunk egy ismerős, akivel a gyerekek még soha nem találkoztak, és azóta sem látták), így számukra egyelőre az az 'igazság', hogy van a télapó, - akit láttak ők is, - és vannak emberek, akik beöltöznek télapónak, mert az igazi - öreg lévén - nem bírja a sok munkát egyedül.

(egyszer én is beöltöztem nekik, és olyan jól sikerült az alakítás, hogy a nagyobbik rám is szólt, hogy vegyem le a csizmámat, mert nálunk nem szokás csizmával bemenni a szobába :-)))

2008. nov. 24. 15:00
jaj, ezzel tényleg nem vágod át, ha kérdezi, nagyon jó, mert érdeklődő a kis természete, de én ezt nem érzem átvágásnak... Sohasem nehezteltem a szüleimre azért, mert megtartották az illúziót:-))))
17. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 15. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 14:59
Szerintem reflexből úgyis válaszolsz rá valamit
16. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 13. - E178e93bc0)
2008. nov. 24. 14:59

Pontosan.. olyan édesek, ahogy várják a Jázuskát...

Emléxem, apukám mindíg elbujtatott a szekrénybe,mikor jött a Jézuska, s mondta, ha meglát elviszi az ajándékot..

Kukkoltam ki, mert hallottam a hangját, d emindíg apu hátát láttam az ajtóban:)))

de jó volt utánna az ajándékot a fa alatt bontgatni

2008. nov. 24. 14:58
hát...nemt udom. gondolom a gyerekek sok minden olyat kérdeznek,amire a szülők nem biztos,hogy felkészültek. Mondjuk,lát egy karácsonyi filmet,mesefilmet,és abban kiderül,hogy igaziból nincs is...vagy mit tudom én. HOgy miért sétál olyan sok az utcán...tavaly máshogy nézett ki..
14. gyöngyi (válaszként erre: 9. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 14:57
Lásd 2. hozzászólás!
2008. nov. 24. 14:55
Miért kérdezné meg?? Nekem 5 éves a kisfiam, még egyszer sem kérdezte meg, de ha megkérdezné, akkor is füllentenék. Emlékszem rá, olyan jó volt hinni, minél tovabb legyen csak a kis lelke ebben a tudatban...
2008. nov. 24. 14:51
én már a karácsonyi ajándékokat is kilestem előre:)lmindig tudtam,hogy hova rejti anyu:)lehet,hogy mivel bátyám van,könnyebben megértettem,mivel együtt kerestük az ajándékokat:)
2008. nov. 24. 14:51
oké hogy nem mondom meg. De ha megkérdezi?hazudjak?
2008. nov. 24. 14:50
Szerintem a lényeget leírtad: neked sem mondta el senki... Sajnos megtudják az óvodában már. Nem kell megmondani-véleményem szerint!!
2008. nov. 24. 14:48
és ha megkérdezi?mit mondtok?
2008. nov. 24. 14:46
Az én lányom az oviban még simán elhitte...sőt! Még most is bizonytalan a létezésében, pedig már 9 éves lesz januárban... A lényeg: nem mondja még, hogy nem létezik! És remélem nem is fogja...addig jó, amíg elhiszik. Igazából tudja, hogy tőlünk jön az ajándék, de még simán belemegy a "játékba"....:-)
2008. nov. 24. 14:46

oké,hogy rájön. de ha megkérdezi,nem hazudnék szívesen...ééééééssss...ha rájön,nincs az az érzése,hogy átverték(megbízhat utána is a szülőben?)nekem soha semmiben nem hazudtak(azt hiszem) és ezért nem is voltam kötekedős,hisztis kisgyerek.

nem vertek át,hogy "indjárt jövök" és elmentek egy hétre,nem riiogattak mumussal,ha "rossz vagyok,elvisz"...stb. Aszonta anyukám,hogy már kicsi koromban is tök őszintén elmagyaráztak mindent,hogy mi miért van,mondván: gyerek,nem hülye:)

2008. nov. 24. 14:44
Rájönnek maguktól! :-) Ezer apró jelből. Én még hitegettem volna a lányomat,de a végén már ő győzködött engem, hogy higgyem már el hogy nincs télapó!!! :-)
2008. nov. 24. 14:43

Én leendő anyuka vagyok.

Nem fogom neki megmondani, majd szép lassan rájön magától..

Csak elszomorítanám...

4. 12e44458f8 (válaszként erre: 1. - Dancingqueen)
2008. nov. 24. 14:42

Én sem emlékszem.

Szerintem az óviba, bölcsibe egymás között megbeszélik.

2008. nov. 24. 14:42

Én nem fogom elmondani neki, majd ahogy nő rájön magától a gyerek, de attól még öröm neki!

a szomszéd kislány 7 éves és tavaly amikor bekopogott a télapó akkor örült, eljátszotta a szerepét, köszönt , énekelt, megkapta az ajándékot ,megköszönte, és amikor elment ,odaszólt az anyukájának ,hogy "ja ez a Mazsi volt" (egyik barátju ) :) :)

2008. nov. 24. 14:41

Azt gondolom, addig jó, ameddig elhiszik. Nem kell különösebben "megmondani" egy idő után ugyis rájönnek.

Az én tanítványaim is szokták kérdezgetni, hogy van-e jézuska, meg van-e télapó. Én azt szoktam mondani, hogy nekem van, és annak is aki el akarja hinni, hogy létezik. Ebbe bele szoktak nyugodni.Azt még meg szoktuk beszélni, hogy az utcákon fel-alá járkáló télapó nem az "igazi" mert az csak akkor jön amikor a gyerekek alszanak.

2008. nov. 24. 14:37

Sziasztok!


Bár én még nem vagyok anyuka,de sokat gondolkodtam azon,hogy ha lenne picim,hogy és mikor mondanám meg neki,hogy nincs húsvéti nyuszi,télapó,stb.

Nem tudom én hogy és mikor jöttem rá,de azt tudom,hogy "nem viselt meg"nem éreztem azt,hogy hazudtak volna a szüleim...de nem tudom,hogy jöttem rá:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook