Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Télapó/Mikulás/Jézuska. Hogy mondod meg, hogy nem léteznek? fórum

Télapó/Mikulás/Jézuska. Hogy mondod meg, hogy nem léteznek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jún. 4. 14:57

Sok érdekes hozzászólást írtatok. Valójában most egyik ünnephez sem vagyunk közel, de mivel nem rég tévedtem erre, én is megosztom a véleményemet.

Mindenkire hatással van az ahol felnőtt. Látott jó és rossz példát. Felnőttként pedig el tudja dönteni melyiket kövesse.

Vannak dolgok, amiket én másképpen teszek, gondolok, mint a szüleim, akik már a világháborúban is éltek. A mi családunkban is a Jézuska hozta az ajándékokat, ugyan úgy, mint a férjem családjában. Ezt követjük gyermekeinkkel.

A fenyőfát közösen díszítjük, az ajándékok pedig valamely „csoda” folytán a fa alá kerülnek. Akinek van gyermeke, és átélt már hasonlót, nem tudja leírni azt a boldogságot, meglepettséget és örömöt, amit ilyenkor az arcukon lát. 6 és 8 évesek, de azt már tudják, hogy aki nem hisz, annak nem a Télapó vagy a Jézuska hoz, illetve a felnőttek szokták egymást megajándékozni. Megadjuk az esélyt, hogy maga döntsön mikortól lép át a képzelet világán a valóságba. Egy szülő tudja, hogy a kérdések mögött az igazság keresése vagy a hinni akarása van. E szerint válaszolunk.

Ki miben hisz és meddig? Nehéz lenne általánosítani. Van aki ragaszkodik Istenhez, pedig soha sem látta. Miért ne lehetne akkor hinni valami kedves teremtménybe, akinek nem az utolsó gondolata, hogy megajándékozzon egy gyereket. Ez legyen a gyermekek hite. Ha pedig felnő és nincs elég ereje önmagában hinni, megbirkózni az élet nehézségeivel, akinek nem elég a családja, barátai szeretete, annak szüksége lehet egy szellemteremtményre, hívhatjuk akár Istennek is.

Ünnepek, karácsony, anyák napja? Meghatódom, amikor felköszöntenek, de nem várom el, hiszen egész évben szeretjük egymást kimondva, kimondatlanul. Aki tudatosan, felelősséggel készült a gyermekvállalásra, annak minden nap anyák-apák napja van. Nem ő miattuk, magunk miatt akartunk gyereket, de ő értük élünk, és tudásunk legjavával neveljük őket, hogy sikeres és boldog felnőttek legyenek.

2009. máj. 16. 18:58

Rájön magától is nem hülye!:)

Én tavaly karácsonykor égtem a fiam előtt.Áruházban voltunk felmérni mi tetszik neki.Volt egy játék de abból a szinből ami tetszett neki csak egy volt.Gondoltam kicsit arrébb meg és becsempészem a kosárba.Erre leállt megmagyarázni hogy azt vegyük meg mert a Jézuska honnan tudná hogy neki pont az kell???Én meg magyaráztam hogy hidd el tudja és hozni fogja!Erre ő hitetlenkedve nézett rám!A szülők meg minket néztek körülöttünk!!Nagyon kemény szitu volt!!

84. Amee
2009. máj. 16. 18:42
Igen. Eleg sokat irtam, es nagyon tamadoan. Tudom. De szerintem-, ami csak az en velemenyem- a szeretet atadasahoz nem kell egy allamilag megjelolt nap. Izsoldedit uzenetet elolvasva, valoban nagyon kedves gyereke lehet. De az utolso mondatot megsem ertem. Azt jelenti, hogy a kisgyerek tudja, hogy sokszor rossz, de anyucik napjak" boldog, ha megunnepelheti az anyukajat. Most nem konkretan rajuk ertve, de ez az ami fura, es a blog kerdesere ertve. Amit elozoleg is megirtam, hogy nincs ertelme altatni a gyerekeket. A szeretethez nem kell egy allami nap. Az anyak napja lehetne az ev osszes napja. Mert minden nap szereti az ember az anyjat vagy akarkijet. Ehhez nem kell semmi. Ehhez meg hazudni sem kell. Nem er annyit a dolog. De felesleges is ezen agyalni, hiszen az embereknek az unnepek csak hagyomanyok, es a hazugsag is olyan, amit megbocsjtanak. Foleg egy kisgyerek, hogy eddig felreertettek vele a dolgokat
2009. máj. 15. 11:26

Szasztok!

Nálunk az oviba sok jehovás család van,így a gyerekek nem igazán tudják hová rakni ezt az ünnepi ellenszenvet,amit ők képvíselnek.Így volt az én kisfiammal is akivel közölte az ovis társa,hogy hülyeség a karácsony,és az anyák napja is.Elöszőr nem nagyon tudtam mit mond mondjak, azt a 6 éves "kisokosom" megoldotta,és az mondta,hogy "figyelj anyuci,én tudom,hogy neked is benne van a kezed a dologban,de karácsony elött mindig látom,hogy milyen boldogan készülödsz,és örömmel "jézuskázól",hogy mindenki örüljön,ha én most elhiszem,hogy kamu az egész,akkor én nem leszek ilyen boldog ha nagy leszek ugye??!!Ja,és én úgy szeretlek téged ünnepelni anyucik napján,mert máskor ugyis rosszalkodom"!!!!!!NO COMMENT!

82. Amee
2009. máj. 15. 11:15
A szuloi gondoskodas es a szeretet nem azt jelenti, hogy a gyereket at kell ba*arintani! Elitelem azt a gondolkodast, mikor a hazugsagot kedvesseggel palastoljak! Valoban volt egy ferfi, aki jatekokat csinalt gyerekeknek, de el kene gondolkozni azon, hogy ezt reklamozni kene-e. Mikulaskor listat irnak a gyerekek, hisznek a mikulas bacsi letezeseben,es abban, hogy Jezuskatol kerhetnek ajandekot! Badarsag! Azert mert gyerek a gyerek, nem kell hulyenek nezni. Nem, valoban, nem lesznek pszihes reakcioi, ha megtudja, nem is letezik, de viszont a sajat anyucikaja, vagy apucikaja hosszu eveken at vigyorogva belehazudott a kepebe. A Mikulas mara mar nem ajandek, hanem egyszeru reklam. Coca-Colas Mikulas, Emberi Renszarvasok. Ez nem vicces, ez gyalazat! Es foleg az, hogy Jezust is belekeverik a dologba! Jezus eloszor is nem Jezuska, hanem Jezus. Nem kisbaba, vagy kisgyerek, es nem ember. Egy szellemteremtmeny, akit soha az eletben nem fogunk latni, es akinek az utolso gondolata, hogy ajandekokat adjon gyerekeknek! Es ennek az oka az, hogy az emberek sztaroljak Mikulast es Jezust. Isten egy szavaval sem mondta azt, hogy Jezusrol kepeket szabad csinalni, szobrokat, jelkepeket-balvanyokat-. Ez mind utalatos a szemeben. Es minden reklam, es tevhit, amit az emberek elhisznek. Es a blog kerdese tok egyszeru. Egyszeruen nem kell a gyereknek hazudni, es akkor nem lesz gond megmondani neki. Nem szabadna tartani Mikulast sem, es karacsonyt sem. Isten ezek unnepleset egy szavaval sem emlitette. Ha a gyerek ezuttal nem fog Mikulas napjan csokikat kapni? Mert gond? Januar 10.-en, vagy majus 3.-an, vagy barmelyik nap az evben tudsz neki kedveskedni ajandekokkal, csokikkal meg miegymassal. Ezentul kimarad a karacsony az eletunkbol? Legalabb nem adosodsz el minden ujevre, legalabb a gyerek nem csak azert fogja varni azt a napot, mert akkor sok finomsag van, meg ajandekozas. Az embereknek az ajandekozas szo, naptari napokon megjelolt idoben mar nem ajandek, csupan hagyomany. Es mar elnezest, ha nem megyek az osszes szamar utan, aki a fookos utan megy. Az unnep mar csak Hagyomany es megszokas. Es butasag. Isten nem mondta, hogy karacsonyt kene tartani, fat feldisziteni, ajandekot rakni az aljara, Mikulasra varni, renszarvasrol es szanrol abrandozni, apro manokkal fuszerezve. Butasag. Azert mert a filmekben is minden csodalatos hangulatkent van visszaadva, meg nem biztos, hogy ezt kene cselekedni. A gyereknek meg barmelyik nap lehetne oromet szerezni. De a hazugsag nem jo semmilyen szandekbol sem. Elnezest, hogy ilyen sokat irtam, de ugy erzem, felhaborito, hogy az emberek milyen butak!
81. 87dcc92a81 (válaszként erre: 80. - Ae12cc5be5)
2009. jan. 3. 20:54
Jókor szólsz...akkor mi a fenének vettem annyi ajándékot potyára...
2009. jan. 3. 20:49
Sehogy. Léteznek.
79. dor@
2009. jan. 3. 20:42

épp a minap gondolkodtam azon, hogy jómagam, mikor jöttem rá, hogy a Mikulás nem is létezik.

nem emléxem. valahogy nem okozott traumát. nem kellett emiatt pszichológushoz járnom.


az is homályos, hogy mikor tudatosult bennem, hogy a kisbabát nem a gólya hozzá...

talán már oviban nyestem a dolgot.

2009. jan. 3. 20:37

"Télapó/Mikulás/Jézuska. Hogy mondod meg, hogy nem léteznek?"->sehogy..a gyermek értelmi fejlődésével szépen , lassan MAGÁTÓl rájön, hogy mi a történet lényege.

A szeretet, és az ajándékozás művészete:)

2009. jan. 3. 20:14
sziasztok:)engem a mikulás hozott és no a gólya:)
2008. dec. 4. 10:25

Érdekeseket írtatok.

Nálunk az volt a szokás, hogy a művház télapójához "levelet írt" a lányom, benne a kívánság listával, amit én kiegészítettem azzal hogyan vielkedett. Ez azért kellett, hogy "érezze" a gyerek, látja a Télapó a viselt dolgait. Persze ovis korában én voltam az íródeák.

Aztán 9 évesen bevontam a lányom a fa díszítésbe. Addig minden évben elment az apjával betlehemes játékot nézni. Azalatt én feldíszítettem a fát. Hát a végén már nagyon untam, hogy egyedül csinálom. Azt találtam ki, hogy írtam levelet a karácsonyi angyalka nevében. Miszerint ő segítséget egy ügyes nagylánytól, mert a sietésben megsérült a szárnya (az angyalé) és így kevesebb gyerekhez tud elmenni fát díszíteni stb.

A leveleket azóta is őrzi a lányom és néha ünnepkor újra olvassa. Az angyalkának szgépen írtam, hogy a lányom ne ismerje fel az írásom és 1 szép angyalt is nyomtattam rá.

2008. dec. 2. 20:02
Osztom a véleményt miszerint hagyni kell a gyerekeket, mert sztem ez egy olyan élmény ami felejthetetlen, maguktól egyszer úgyis rájönnek, öcsém pl: észrevette h a "mikulás" elaludt, meg utána köv. évben már mondta h "anyuék voltak"... és egyedül jött rá, nem okozott lelki törést, sőt, ő nyugtatta meg anyut!
74. Kókusz (válaszként erre: 73. - Genlips)
2008. nov. 28. 21:36
Most már nem aggódom, csak tavaly haragudtam magamra amiért felvilágosítottam. És pontosan ezt mondtam neki, hogy már olyan nagylánynak gondoltam, aki már nem hisz a tündérmesékben.
73. genlips (válaszként erre: 72. - Kókusz)
2008. nov. 28. 17:32
Szerintem nem kell aggódnod a lányod miatt, mert a meséléssel újra átélheti, sőt a másik oldalát is megtapasztalhatja a dolognak és így már biztosan kompenzálja azt, ami történt. Később talán úgy fogja gondolni, hogy jobb is volt így. Ha meg picit szomorkodik, hogy de jó, az öcsém még hisz benne, milyen jó volt nekem is, akkor pedig el lehet mondani neki, hogy azért mondtad el neki, mert már olyan nagy lánynak érezted őt, hogy megtudhatja.
2008. nov. 27. 23:19

Én tavaly mondtam el a lányomnak (akkor volt 8 éves), hogy nem a Jézuska hozza a karácsonyi ajándékot. Akkor már többedszerre kérdezett rá, hogy tényleg létezik-e. Előtte mindig meg tudtam győzni, amikor rákérdezett, de akkor úgy döntöttem, hogy elég nagy már ahhoz, hogy megtudja az "igazságot". Sajnos tévedtem, nagyon megrázta a dolog, nem gondoltam, hogy ilyen reakciót vált ki belőle, nagyon sírt. Megbántam, hogy elmondtam neki, még várni kellett volna vele. De annyiszor kérdezősködött, elmondta, miket hallott az osztálytársaitól, hogy szinte számonkérő volt és én nem akartam tovább "hazudni".

Ezek után múlt héten megkérdeztem tőle, hogy a kisöccsénél (aki most 21 hónapos), hogy csináljuk a dolgot: úgy ahogy nála, "meséljünk" Jézuskáról, Mikulásról és húsvéti nyusziról, vagy annyira megviselte tavaly az igazság, hogy szerinte ez nem lenne jó Daninál, ne így csináljuk, maradjunk az igazságnál és ne álltassuk őt. De azt mondta, legyen úgy minden, ahogy nála volt, mert nagyon élvezte a dolgot. Legfeljebb később világosítsuk fel a Danit, mint őt. Biztos vagyok abban is, hogy a lányom lesz a leglelkesebb "mesélő", aki elámítja az öccsét a Jézuskáról é a Mikulásról szóló történetekkel :)

2008. nov. 27. 11:17
én Jézuskába hiszek.(és nem az ajándékok miatt):):)de észre vettétek hogy mindig pont azon az estén van a legnagyobb szeretet?ki ha nem Ő hozza nekünk ezt a hangulatot,érzést...?
2008. nov. 26. 15:17
Én nekem az a véleményem,hogy ezt a gyerekek maguk között megbeszélik az iskolába,hogy nincsen Mikulás meg Jézuska.Nekem van egy 4.-es meg egy 1-ős gyerekem,furcsálották is még a fiam ovódába járt ,hogy van a Mikulás egyszerre kettő helyen az oviban meg az iskolában is.
69. Raistlin Majere (válaszként erre: 68. - Ae12cc5be5)
2008. nov. 25. 18:23
Ebből az aspektusból még nem vizsgáltam meg a kérdést... Hogy féltékeny legyek esetleg a Mikulásra ? :-)
68. ae12cc5be5 (válaszként erre: 67. - Raistlin Majere)
2008. nov. 25. 18:21

Mert hiszek Istenben, és ez a Jézuska duma, engem bánt. Olyan idétlen.

Meg nem is tudom, nálunk mindig így volt. A fenyőfából együtt, a családdal csináltunk karácsonyfát, a gyerekek élvezik, alig várják, hogy díszítsük, el sem tudom képzelni, hogy lehet meglepetésként feldíszíteni, hiszen az azért nem 2 perces meló. Az ajándékra mindig ráírtuk, kitől kinek szeretettel, ki kinek kíván boldog karácsonyt, az ovisok ovis jelet kaptak rá, hogy felismerjék. Nekünk ez így jó volt, és ettől szerintem jobban érzed a szeretetet is.

Most csúnya leszek: elköltessz egy valag pénzt, oké, jó fej a Télapó is, de nehogy már a karácsonyi balhét is más valaki vigye el. (hi-hi)

67. Raistlin Majere (válaszként erre: 66. - Ae12cc5be5)
2008. nov. 25. 15:24
Miért?
66. ae12cc5be5 (válaszként erre: 64. - Ae12cc5be5)
2008. nov. 25. 12:32

Ja, nálunk csak Télapó (vagy Mikulás) van, aki dec. 6. reggelére csomagocskákat hoz.

Karácsonykor megajándékozzuk egymást. Nincs Jézuska, nekem ez soha nem is tetszett, csak Jézus.

65. Raistlin Majere (válaszként erre: 63. - Sztelenke)
2008. nov. 25. 12:26

Olvastam:-)

Az a különbség köztünk, hogy ez nekem túl realista, túl száraz, földhözragadt. Nem bántásként mondom :-)

Nekem szükségem van ilyenkor a földöntúliség érzésére, a szárnyalásra :-)

64. ae12cc5be5 (válaszként erre: 1. - Dancingqueen)
2008. nov. 25. 12:26

Emiatt ne aggódj, felvilágosítják az ovis, sulistársak.

Amikor a lányom még csak ovis volt, és valaki megmondta neki, hogy a nagytesótól tudja, hogy a Mikulás nem létezik, meggyőztem, hogy igenis létezik, abban az évben különösen figyeltem arra, hogy alibim legyen, amikor odacsempészem az ablakba a csomagokat.

Aztán amikor alsó tagozatos volt, már nem akartam hazudni neki, amokir rákérdezett. Mindenki, aki teheti, és nem látta még, nézze meg a MICKEY EGÉR: Volt egyszer egy karácsony c. mesét, mi együtt bőgtünk rajta. A Goofys mese pont erről szól, mi mindent megtesz Goofy azért, hogy bebizonyítsa a fiának, hogy létezik a Télapó.

Tényleg szép mesék vannak rajta, és az Auc..-ban most alig kerül valamiba.

63. Sztelenke (válaszként erre: 58. - Raistlin Majere)
2008. nov. 25. 12:23
Az Advent fontossága,az ünnepre való készülődés nálunk is hasonlóan telik,mint nálatok,annyi különbséggel,hogy mi Szt.Miklósról és Jézusról másképp mesélünk a gyeremekemnek.Korábban is írtam erről a témáról,olvasd el,ha érdekel,lehet,akkor jobban érted,mire gondoltam és így nem untatok vele mégegyszer olyan embert,aki esetleg tegnap már elolvasta.
62. 36662af67d (válaszként erre: 59. - Raistlin Majere)
2008. nov. 25. 11:51
Voltak más illúzióim és más csodáim amik épp olyan csodálatosak voltak. :) Nem érzem úgy, hogy bármiből is kimaradtam volna.
2008. nov. 25. 11:47

Nálunk hála az égnek az oviban nem okosították ki egymást. Kíváncsi vagyok, most az iskolában hogy lesz ez. De én ismerek olyan 10 éves kislányt, aki annak dacára, hogy már egy osztálytársa sem, ő még mindig hisz a Jézuskában.

Én úgy vagyok vele, hogy lehetőleg minél tovább tartson ez a varázslat :-)

2008. nov. 25. 11:41

Az én kisfiam 4 éves és az oviban sok gyerek tudja, hogy nincs mikulás, húsvéti nyuszi, Jézuska stb.

Én pont a hétvégén kérdeztem Márkót, hogy tudja egy ki a Mikulás, és mondta, hogy tavaly az egyik gyerek apukája volt. Soha nem tartottuk abba a hitbe, hogy léteznek ezek az illúziók, de azt sem mondtuk, hogy nem, felvilágosították az oviban a többiek.

59. Raistlin Majere (válaszként erre: 57. - 36662af67d)
2008. nov. 25. 11:34
Bajod biztos nem lett, de megfosztottak a szüleid egy illúziótól...
58. Raistlin Majere (válaszként erre: 47. - Sztelenke)
2008. nov. 25. 11:33
A szeretet realitás, én arról a picike pluszról beszélek, amikor az ember elemelkedik a realitás talajáról, amikor úgy véled, hogy láttad a rénszarvasokat szállni a levegőben, amikor hallani véled a tündérszárnyak suhogását. . .
2008. nov. 25. 11:32
Sziasztok! Én úgy nőttem föl, hogy mindig is tudtam, hogy nem a Miki és a Jézuska hozza az ajándékokat. Kisgyerek koromtól tisztában voltam vele, hogy a szüleimtől, nagyszüleimtől stb... kapom. És bennem sem merült föl, hogy másképp neveljem a kisfiamat. Nem tudom, hogy mi a jobb, ha egy gyerek hisz az ilyesmiben, vagy kezdetektől fogva tudja az "igazságot". De én így döntöttem. Végül is nekem sem lett semmi "bajom" attól, hogy nem hittem a Mikulásban, Jézuskában...és a húsvéti nyusziban. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook