Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Télálló banánfa kezelése? fórum

Télálló banánfa kezelése? (tudásbázis kérdés)


7. sonysony (válaszként erre: 5. - Cservenák Vali)
2016. júl. 16. 18:51
Igen ahogy Bnedora írta.
6. bnedora (válaszként erre: 5. - Cservenák Vali)
2016. júl. 11. 12:25
Igen, nyáron ki lehet tenni szabadba, de télen nem maradhat, mert elfagy.
5. Cservenák Vali (válaszként erre: 4. - Sonysony)
2016. júl. 11. 12:20

Oké cserepestől kiraktam a fügefa mellé ott egy kicsit árnyékban van és nem éri közvetlen az erős nap. Ugy gondolom hogy most jó helyen van igaz?

Köszönöm

2016. júl. 10. 19:03
Csak a 2-3 éves banánfát szabad kiültetve kint hagyni. Addig cserépben (vagy egyéb arra alkalmas edényben) kell tartani és fagymentes helyre kell télire bevinni. A leanderhez hasonló teleltetést igényel. Ha megfelelő helyre ülteted (3 év múlva) akkor erőteljes törzseket hoz és megnő akár 3-4 m-re. Nekem nem érett be a termése egyik évben sem. (Már nincs mert azt a házat eladták ahol ilyenekkel tudtam foglalkozni.) Sajnos mint a yucca minden évben visszafagy szinte nulláról kell kezdeni a nevelését. Megfelelő takarással és "csomagolással" lehet segíteni egy keveset rajta. Meleg déli fekvésű helyre kell ültetni, az öntözést meghálálja.
2016. júl. 10. 18:07
Mielőtt megvetted, akkor kellett volna tájékozódni a gondozásáról. Legalábbis én így tettem volna. A neten is biztosan van leírás róla, de szerintem a kertészetnél is érdeklődhetsz.
2016. júl. 10. 17:25
rendeltem a Stark kertészetből télálló banánfát és hozza rendesen a leveleket de az a kérdésem,hogy kitehetem-e a kertbe és ha igen akkor hová mármint milyen helyre és cserépbe vagy nem és mennyire kell locsolni szóval mindent szeretnék tudni róla ahoz,hogy ne menjen tönkre. Gondolom sokaknak van babánfájuk és tudják hogyan kell kezelni. Köszönöm előre is-
2016. júl. 10. 17:22
Télálló banánfa kezelése?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook