Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tekerednek a levelei, mi lehet a baj? fórum

Tekerednek a levelei, mi lehet a baj? (beszélgetős fórum)


7. 4205a67a96 (válaszként erre: 6. - Szanya)
2010. márc. 6. 14:30
Erre én is gondoltam, de nincs nagyobb huzat bent, mint eddig, sőt el sem volt mozdítva a helyéről...
6. Szanya (válaszként erre: 1. - 4205a67a96)
2010. márc. 6. 14:29
Nekem a narancsfám csinálja ugyanezt. Arra tippelek, hogy esetleg a huzat árt neki.
5. 4205a67a96 (válaszként erre: 3. - Vviki2)
2010. márc. 6. 14:28
a golyókat mindig töltöm ha kell, hisz észreveszem, ha kissebbednek :)
4. 4205a67a96 (válaszként erre: 2. - Vviki2)
2010. márc. 6. 14:27

egy évig nem locsoltam szinte egyáltalán, mert nem is kell így, csak néha-néha

mostanában locsoltam mert azt hittem az a baj, de utána kezdett tekeredni...

3. vviki2 (válaszként erre: 2. - Vviki2)
2010. márc. 6. 14:26
Mert ezek a golyók is kiszáradnak, összemennek egyszer, s csak víz hatására lesznek újra nagyok.
2010. márc. 6. 14:25
De azért locsolod, nem?
2010. márc. 6. 14:24

Van egy virágom, aminek sajnos nem tudom a fajtáját, de megpróbálom körülírni. Állítólag kaktuszfajta, hosszabb leveleinek két szélén fehér csík van, a tő fölött több irányban van pálmához hasonló "hajtáscsomó". Kis cserépben kaptam laza földdel, úgy, hogy egy üveggömben volt "vizesgolyókkal" (tudjátok, amik magukba szívják a vizet, felfújódnak, így nem kell locsolni a virágot, mert annyi vizet szív magába belőlük, amennyit akar). Szóval tavaly nyáron kaptam és azóta semmi nem változott 2-3 hónappal ezelőttig, amikor is az alsóbb levelei egymás után lassan leszáradtak. Ezt nem fogtam fel vészesen, hisz minden elszárad egyszer, meg egy kis hajtás is indult ezzel egyidőben felül. Viszont tegnap észrevettem, hogy minden levele elkezdte ezt csinálni. Mármint szárazabbak és összetekerednek kétoldalt. :(


Szóval a hosszú történet azért íródott, hogy megtudjam, mi lehet a baja és mit lehet ellene tenni, mert fontos nagyon ez a növény több szempontból is. :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook