Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejserkentés fórum

Tejserkentés (beszélgetős fórum)


2009. aug. 4. 13:03
Szegénykém úgy szeretne enni a ciciből mint cumisüvegből, kb 5 perc után kiköpi a mellemet és sírva fakad mert nem jön neki. Valahogy a technikáján nem tudnék segíteni? Így csak cseppeket tud enni és nem akarom egész napra éhen hagyni..
8. 228bb89282 (válaszként erre: 7. - Hajnalfény73)
2009. júl. 28. 12:52
Egyetértek, első babámnál a tapasztalatlanságom miatt nem sikerült pótlás nélkül szoptatnom. Második babánál egyzerűen abbahagytam a tápszer adását és egyik napról a másikra emelkedett meg a tejmennyiségem, tegnap több is volt, mint amennyi "kellett" neki a nagykönyv szerint. Két szoptatás között egy kis teát vagy vizet adj neki, az is telíti picikét a kis gyomrát, addig lenyugszik és utána még éhesebben "esik neki" a cicinek! Hajrá!!!! :)) Kitartás!
2009. júl. 28. 11:43

Pár nap elegendő rá szerintem. De az a lényeg, hogy ne add fel, szoptass csak! Amikor sír, ne ess kétségbe, csak tedd a melledre, ha nagyon éhes, akkor annál jobban fogja szívni és szépen be fog indulni.

Én két nagyobb gyerkőcnél kevesebb ideig tudtam csak szoptatni, mert elrontottam, aztán segített a dokinő, védőnő, tanácsokat adtak és utána már a harmadik gyerkőcnél ment.

2009. júl. 28. 11:31

Köszönöm a tanácsaitokat.

A kizárólagos szoptatással egy gondom van. Nemtudom milyen sebességgel növelné meg a tejem mennyiségét, de nagyon sokáig nem szeretném napi 200g-on tartani. Szerintem szüksége van a pótlásra..

2009. júl. 28. 10:53

Szia!


Igaz, amit a többiek mondanak. A növeléshez: sok-sok folyadék és pihenés. Nekem a laktoherb tea és az Urtica Urens homeobogyó vált be, jelenleg napi 900 ml tej a "termés".

A visszaszoktatással kapcsolatban szintén az a a jó, ha minél többet van a baba cicin. Nálam sajna nem sikeredett (a pici 10 napos korától fejem, jelenleg öt hónapos...). De próbálkozz és tényleg legyél türelmes!

2009. júl. 28. 10:48

Szia!Tényleg nagyon jó az alkoholmentes sör. Nálam is bevált.

Ne adj neki pótlást, szánj rá pár napot és csak szoptass és szoptass. Pihenj sokat és szoptass.

Nekem egy foghúzás után teljesen elapadt a tejem, azt mondta a dokinő, hogy feküdjek le, a férjem kiszolgál én meg csak szoptassak.Nem írt fel még tápszert sem, hogy rá legyek utalva a szoptatásra.

Így szépen vissza is jött a tejci és három éves koráig szoptattam a picit.


De ha pótlást adsz, akkor nem a baba azzal lakik jól és nem fog szopizni, viszont ha éhes, akkor kénytelen szívni egyre erősebben és Ő tud neked a lehető legtöbbet segíteni.

Kereslet-kínálat..


Szorítok, hogy sikerüljön!

2009. júl. 28. 10:45

A legjobb az lenne ha a baba szivna. Ennel jobb tejnovelo nem letezik. Rakd cicire gyakran, akar orankent. Legy turelemmel es ne idegesksdj rajta!

4-5 nap alatt rendezodni fog. Kitartas es ne add fel!!

2009. júl. 28. 10:34

Szia, nekem csak a növelésre van tippem...tesómnak is nagyon kevés volt és már 1-2 hét után nem volt elég, ezért ő alkoholmentes sört ivott, napi egyet, és attól annyira rendbe jött hogy 1,5 éves koráig szopizott a kicsi:) és mindig volt elég neki:)


Már másoktól is hallottam ezt a alkoholmentes sörös dolgot... ártani nem árt, az alkohol 0%-a miatt, és nincs benne semmi olyan ami káros lehetne. A dokija és a védőnője is mondta hogy nyugodtan ha beválik áldásuk rá...


Sok sikert!

2009. júl. 28. 10:29
A szülés utáni második napon lövellt be a tejem mégis mikor a hatodik napon hazajöhettünk még mindig az előtejet fejtem, a szobatársaim már normális tejet fejtek és nagyobb mennyiséget is. Itthon az első hét után elzáródott mindkét mellemben egy egy tejcsatorna és öklömnyi görcsök lettek a mellemben amik sem borogatás sem fejés hatására nem akartak elmúlni. A baba szívása nem volt elég erős a védőnőtől kaptam kölcsön elektromos melleszívót ami javított a helyzeten de mostanra a pótlások végett a baba már alig szív. A tejem mennyisége pedig olyan kevés alig 2 étkezésre valót tudok lefejni egy nap. Hogyan növelhetném a mennyiségét és hogyan szoktathatnám vissza a cicire?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook