Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tejmentesen sütők, főzők segítsetek! fórum

Tejmentesen sütők, főzők segítsetek! (beszélgetős fórum)


2013. nov. 25. 14:57

[link]


Amikor azt kerestem, hogyan, mi módon kellene hozzákezdenem a fogyózáshoz, akkor találtam, elraktam a "kedvencek" közé. Nézzetek szét benne, aki nem ismeri, esetleg talál valami hasznáhatót a maga részére!

19. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 18. - Márti86)
2013. nov. 25. 06:51
Örülök ,hogy jól siekrült! Nálunk is mindig siker a süti és ráadás nem lesz lelkiismeret furdalásod :)
2013. nov. 24. 13:31

Sziasztok!

Köszi az ötleteket.

Tegnap megsütöttem a tortát, nagyon nagy sikere lett. :) Vetem xilitet, meg csináltam házilag kókusztejet.

Nagggyonfinom kávétorta lett végül csokipudingal és csokibevonattal. :)

Köszönöm a segítségeteket :)

17. kicsithamis (válaszként erre: 15. - Babeck)
2013. nov. 23. 21:41

:)

a Negyedannyit én is megkeresem, köszönöm :)

16. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 15. - Babeck)
2013. nov. 23. 13:51
Erről a negyedannyi-ugyanannyiról még nem is hallottam, de utána nézek majd.
15. Babeck (válaszként erre: 7. - Kicsithamis)
2013. nov. 22. 17:29

Köszönöm, hogy leírtad a gondolataimat :)


Én nagyon ajánlom a "negyedannyi-ugyanannyi" cukorhelyettesítőt, nem olcsó, de négyszer olyan édes, mint a cukor, eritritből és sztíviából van (ezek nem hashajtóak, a xilit lehet az).


Fehér liszt se jó cukorbetegnek, arra is vannak speckó helyettesítők szerencsére :)

14. Márti86 (válaszként erre: 13. - Ba7da9cfc0)
2013. nov. 22. 14:22

Köszi! :)

Igen az is meg még valami máj/epe funkció, meg a lábában az erek iszonyú rossz állapotban vannak alig bír menni. A vörös húsok is meg még egy jó pár dolgot ki kellett iktatnia.

13. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 12. - Márti86)
2013. nov. 22. 14:10

Gondolom a cukra volt rossz anyukádnak, nem?

Mert ha igen, akkor a tejet, kefírt, joghurtot, cukrot, fehér lisztet, fehér rizst kell elsősorban kiiktatnia.

Van fenn diétás naplóm receptekkel. Anyukád is kb azt eheti amit én.

Ha kell segítség írj bátran.

2013. nov. 22. 14:04

Köszi mindenkinek a válaszokat! :)

Sokat segítettetek :)

Nagyon kezdő vagyok a témában mert se paleó se vega se semmilyen érzékeny nincs a családban úgyhogy nem vagyok túl tájékozott az alapanyag helyettesítés témában. Na majd most :)

2013. nov. 22. 13:58
igaz amit én ajánlottam az nem torta hanem süti de ha ez is jó akkor tudok neked majd irni ostyás tortalap receptet amibe nincs tej
2013. nov. 22. 13:47
a krémesnek a pudingos töltelékét lehet vizzel is csinálni a netten utána lehet nézni nagyon finom és jó magas lessz a tölteléktöl
2013. nov. 22. 13:38

Nem is tudtam hogy nem jó a barna cukor.


Köszi a válaszokat :)

2013. nov. 22. 13:38
A zabtejszín is felverhető habbá?
7. kicsithamis (válaszként erre: 1. - Márti86)
2013. nov. 22. 13:28

Szia,

zabtejjel is készíthetsz pudingot, arányok ugyanazok, mint a bocitejnél. :) Édesítésre xilit, vagy stevia. Tortánál egyik réteg lehet vanília puding, másik réteg gesztenye. (egy kicsit fellazítom zabtejjel vagy zabtejszínnel, mikor mi van itthon)

Lehet kapni növényi margarint, ha megolvasztod, bele kakaóport és xilit-et teszel, kész a tortabevonó. Csokik olvasztásánál vigyázz, tej van a legmagasabb kakaótartalmúban is.

Sok sikert :)

6. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 5. - Manó2000)
2013. nov. 22. 13:25
Feltéve han em cukorral van! Abból is van xilittel készült a boltban, de arany áron.
5. manó2000 (válaszként erre: 1. - Márti86)
2013. nov. 22. 13:24
Esetleg lekvárral is megtölthetőek a tortalapok.
2013. nov. 22. 13:21
Zabtejszín, zabtej, rizstej, mandulatej, kókusztej, barnacukor nem jó hanem xilit inkább
2013. nov. 22. 13:20

A barna cukor nem jó a krisztály helyett, tök úgyan az!

Xilit, eritrit vagy édesítő kell használnod.


Tej helyett tejszín, mert az lassan szívódik fel, vagy kókusztej, mandulatej, szójatej, zabtej.

2013. nov. 22. 13:20
Pudingot készíthetsz tápiókából, google a barátod :)
2013. nov. 22. 13:15

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban hogy a tejet mivel lehet helyettesíteni.

Anyukámnak születésnapja lesz és szeretnék tortát sütni neki, de eléggé bajban vagyok.

Nem tej érzékeny csak az értékei miatt elég szigorú diétára fogták többek között tejtermék mentesre.

Addig ok hogy barnacukrot használok a kristálycukor helyett de pl a zab/kókusz és egyéb tejekből is lehet pl pudingot főzni? Egy az egyben helyettesíthető a tehéntej helyett?

Nem tudom hogy a tortalapokat mivel lehet betölteni mert minden ami eszembe jut tejtermékes.

Segítségeteket előre is köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook