Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejfogak..... Tanácsot kérnék! fórum

Tejfogak..... Tanácsot kérnék! (tudásbázis kérdés)


27. Szamó (válaszként erre: 26. - Bomee)
2008. nov. 16. 22:00

Köszi szépen!

Valóban megnyugtattál!


Átmenetileg :-))))) Azért továbbra is izslatom a dolgokat és ha elég nagy lesz hozzá, akkor meglátjuk kell-e szabályozni. Türelmesen kivárjuk!

26. bomee
2008. nov. 16. 09:11
Sziasztok, Gyerekfogászaton dolgozom, és ahogy végigolvastam a hozzászólásokat siti(15.hozzászólás) és fogorvosa jól látják a dolgokat. Ilyen pici 7 éves kor körül még igen korai lenne megmondani, h kell-e fogszabi vagy sem. Anyuci jól teszi, hogy ilyen figyelemmel kiséri gyermekét, de aggódni nem kell. A genetika az genetika, ha öröklött valamit akkor azt szemmel kell tartani. De: sokat nő ilyenkor a gyerek állcsontja is a többi testrészével együtt, azonban a fogak mérete nem nő! Igy idővel egyre több helyük lesz a rendeződésre. Máris megnyugtatóbb a helyzet ugye. :-)
2008. nov. 16. 09:04
Örülök!!:-))))
24. Szamó
2008. nov. 15. 19:10

Kiesett a második fogacska!!!!

Nem kell kihuzatni :-))))))))))

23. ea9bff1b44 (válaszként erre: 22. - 79c4a8a7a1)
2008. nov. 14. 17:10

:-))Ebben bízom én is, mert jóképű kis pasit nevelgetek:-)))

(aki nem hiszi, képe az adatlapomon:-))

2008. nov. 14. 16:29
Nekem is hamarabb nőtt a két alsó fogam, minthogy a tejfogak kiestek volna (nem is mozgott egyik sem). Egyszer csak észrevettem, hogy szúr ott belül és egyre jobban fehéredik. Anyukám még nem látta, és nem értette, hogy mi szúr. Aztán mikor egyre jobban kibújt a három kis tüskéje, elvitt a dokihoz, és kihúzta őket. Semmi fogszabályzó nem kellett, szépen a helyükre igazodtak.
21. Szamó (válaszként erre: 19. - Ea9bff1b44)
2008. nov. 14. 16:25

Most, hogy mondod....

Rendszeresen "pofára" esett Manócskám, anno, mikor járni tanult! Állandóan szét volt repedve a szája, egyszer majdnem össze is varrták neki, csak nem engedtük. Szerencsénkre! Szépen meggyógyult anélkül is.

Felül az első foga kb.2 éve beszürkült. Nem romlott, csak a színe más, mint a többinek. Megkérdeztem a doki nénit, azt mondta, hogy sérülhetett a töve, elhalt, attól más a színe. Nem kell kihúzni, kipotyog majd szépen az is.

2008. nov. 14. 16:23

Köszi szépen a választ!

Mivel én fogszabályzós vagyok, felhívtam a dokimat. Ő azt mondta, nem kell vele csinálni semmit, a nyelvével a helyére nyomja úgy is. Bár mondtam neki, hogy mozog a fogacska, max 1-2 hét múlva elméletileg kiesik. Remélem tényleg így lesz...

2008. nov. 14. 15:25
POnt ma ment a suliba a fogorvos, kíváncsi vagyok, mond e valamit. Felül viszont gond nélkül kicserélődött a két első foga, és szépen bújnak kifelé a hátsó fogak is. Azt mondta annak idején az orvos, hogy attól is lehet a probléma, hogy Bence kb. másfél éves volt, amikor elesett, és a küszöbbe beverte a száját, pont a fog vonalában. A foga megmaradt, de a szája csúnyán szétrepedt. Előfordulhat, hogy a két kis fogcsíra akkor csúszott hátra.
18. Szamó (válaszként erre: 16. - Ea9bff1b44)
2008. nov. 14. 14:36

Köszi, hogy leírtad!


Remélem nálunk sem lesz nagy gond.....

17. Szamó (válaszként erre: 15. - Myssnia)
2008. nov. 14. 14:35

Szióka!


Sajna még nem lettem okosabb....

Most már a másik fogacskája is kibújt, de a tejfog nem akar kiesni, úgyhogy lehet, hogy megint a doki néninél kötünk ki. Majd kikérdezem rendesen, hogy mi a véleménye. Ha voltunk megírom!

2008. nov. 14. 11:00

Sziasztok!

Fél évvel ezelőtt az én nyolc éves kisfiammal ugyanígy jártunk, mint ti Szamó! Fogorvossal kellett kivetetni a két alsó első fogát, mert már jött mögötte a másik. Még csak a hegye volt kint az új fogaknak, amikor kivetettük. A doki azt mondta, csak jóval később dől majd el, kell-e ilyen esetekben fogszabályzó. Előbb cserélődjön ki a teljes fogsor, és közben még az állkapocs is sokat fejlődik. Azt mondta, az is lehet, hogy berendeződik szépen a többi közé. Azóta eltelt pár hónap, és valamennyit már tényleg húzódott előrébb a két kinőtt fog!Bár nem áll a többiekkel egy sorban, van még időnk. Úgy beszéltük meg az orvossal és Bencével, hogy ha nagyon gáz, akkor szabályozzuk, ha nem akkor pedíg úgy marad. Beszéd közben nem is látszik az alsó fogsora, majd eldöntjük, mi legyen.

15. myssnia (válaszként erre: 13. - Szamó)
2008. nov. 14. 10:12

Kedves Szamó!


Nálunk ugyanaz a helyzet, mint nálatok. Mire jutottatok? Érdekelne a tapasztalataitok.


Köszönöm!

14. gabima (válaszként erre: 13. - Szamó)
2008. okt. 29. 16:33
Csak türelem, és feleslegesen ne aggódj.
13. Szamó (válaszként erre: 12. - Gabima)
2008. okt. 29. 16:25

Jajj, de jó lenne!!!


Reggel annyira izgultam, hogy elfelejtettem megkérdezni a doki nénit, hogy mi lesz vele....

12. gabima
2008. okt. 29. 16:21
Azért elképzelhető, hogy mégis a helyére kerül a fogacska. Mindkét fiamnál ez volt a helyzet, de nekik alul mindkét foguk a tejfogak mögött bújt ki. Amikor kihúzta a fogorvos a tejfogakat, lassan, de bavándoroltak a helyükre. Most már 11 és 13 évesek, szép a fogsoruk nem kell szabályozni. A kicsinél a felső metszőknél is ez volt, de ott ráadásul a tejfogak mögött ferdén nőttek ki, ez elég ijesztő látvány volt, de szépen maguktól a helyükre kerültek.
11. 127f14054c (válaszként erre: 9. - Szamó)
2008. okt. 29. 16:15
Szora se erdemes:-)
10. 127f14054c (válaszként erre: 8. - Szamó)
2008. okt. 29. 16:15

Sajnos ez ugy van. hogy nem mindig azon mulik a fogak eppsege, hogy rendszeresen megmossuk oket....orokolhetoek a fogak egeszsege...ugy ahogy mondod.

Amugy manapsag nem nagy gond a fogszabalyzo...eleg turhetoek vannak...es hidd el lessz neki meg szep mosolya es szep fogsora...Tom Cruise majd irigykedni fog ra:-))

Te csak figyelgesd amugy a rendszeres fogmosast s a tobbi sajna nem tolle/tolled mulik.

Ha mas kerdesed van szivesen valaszolok:-)

9. Szamó (válaszként erre: 7. - 127f14054c)
2008. okt. 29. 16:07
Köszike a gyors választ!!!
2008. okt. 29. 16:06

Az én fogsorom is olyan, mint egy rozzant kerítés...


Úgy szeretném, ha neki szép, egészséges fogsora lenne!

Ja, és ami még borzasztóbb számomra, hogy rendszeresen mos fogat, nem gagyi fogkefével, fogkrémmel, alig eszik édességet, mégis romlanak a fogai....Már a tejfogak is "pöttyösek", hátul a rágók. Mutattok a doki néninek, azt mondta, hogy nem kell bántani, de romlik....

7. 127f14054c (válaszként erre: 6. - Szamó)
2008. okt. 29. 16:03
elmeletileg nincs eselye a normalis ivbe kerulni... de ne izgulj..tenyleg nem annyira veszes...
6. Szamó (válaszként erre: 4. - 127f14054c)
2008. okt. 29. 16:02

:-(((


Ettől féltem.....


Azért még bízok benne, hátha nem kell majd.....

5. 127f14054c (válaszként erre: 4. - 127f14054c)
2008. okt. 29. 16:00
avagy mint ahogyan kihuztak a tejfogat mert ugyebar nem esett ki magatol..
4. 127f14054c (válaszként erre: 3. - Szamó)
2008. okt. 29. 15:59

en mar megcsekkoltam a kepeket....

Tob mint valoszinu, hogy fogszabalyzo fog majd kelleni.Amiatt, hogy hamarabb bujt a fog mint ahogyan kiesett a tejfog maradt hatrabb es nem igazan van eselye szabalyzo nelkul a hejere kullogni:-(...de nem veszees.....majd kesobb hasznalhato...amikor nem lesznek tejfogacskai!

2008. okt. 29. 15:57

Szóval:


Kisfiamnak ki kellett húzni egyik tejfogát. Már jó ideje mozgott, de nem akart kiesni. Mögötte pedig már kibújt az új foga. Most úgy tűnik, hogy nagyon hátul van.


Volt már ilyen valaki gyerkőcének? Helyére fog húzódni? Vagy esetleg fogszabályzó kell majd?


Képek a naplómban....

2008. okt. 29. 15:57
szia..segithetek? Fogtechnikus( is) vagyok:-)
2008. okt. 29. 15:56
Tejfogak..... Tanácsot kérnék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook