Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergia/érzékenység. Óvodába igazolást ki hogyan kapott? fórum

Tejallergia/érzékenység. Óvodába igazolást ki hogyan kapott? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 27. 16:19

Nagyon szívesen!remélem tudtam segíteni..

Szurkolok Nektek!

Sose lehet tudni, mi nem is tudtunk róla, h az...születése óta tejallergiás volt és másfél éves korára nőtte ki..

2013. ápr. 27. 16:17

Várjuk már nagyon. Jó lenne, ha kinőné, de azt hiszem nem sok esély van rá, mert én is érzékeny vagyok a tejre:-(

Köszi a válaszodat!

2013. ápr. 27. 16:11
Az a pár óra is hidd el nagyon sokat jelent neked is és Neki is!
2013. ápr. 27. 16:10
Ja volt vérvétel és 2szer a befújásos 4,5 órás vizsgálat is.Tízórai mindig gyümölcs, ugy nem kell csomagolj!de az ovi függő, h engedik e
2013. ápr. 27. 16:08

Mi pont kinőttük bölcsire..Beiratkozásnál még allaegriás volt, 1 hónapos kontrollra rá, kinőtte, ugyh csak az "óvatosan" papírt kellett vinnünk.

A kaja tény, h más jellegű (anyósom dadus volt 30 évig, 1 éve nyugdíjas, ugyh onnan is tudom..

Ha csak a gyerek társaság miatt viszed déleelőttre, akkor ne is aggódj, reggelire legtöbbször tea van...kifli, ilyesmi..laktózmentes a Liga is, az egyszerűbben kivitelezhető...

2013. ápr. 27. 15:45

Vérvétel volt Nálatok is?

Milyen minőségű az étkezés? Nem sok jót hallottam róla....

Gondolkozom, hogy fél napos legyen(itthon vagyok a kistesóval), ebéd előtt is el lehet hozni, de már nagyon ráfér a gyerekek társasága, meg akkor csak pár órát töltene ott.

Nálatok engedik, hogy a tízórait Te csomagold Neki?

2013. ápr. 27. 15:42
Tejmenetes étkezést fog kapni az oviba, ma már ez viszonylag gyakori sajnos:(
2013. ápr. 27. 15:41

Szia!

A gasztroenetrológus adja ki, nekünk is így volt, de mi bölcsibe mentünk..Igaz mi kinőttünk, de arról is kaptunk.Vinni is kellett a konyha miatt.

2013. ápr. 27. 15:37

Sziasztok!

Kisfiam ősztől megy oviba, Fennáll Nála valamilyen fokú tejérzékenység/allergia. Most kaptunk beutalót gasztroenterológiára. Mire kell számítani ennél a vizsgálatnál? Úgy tudom vérvétel lesz.

Ha beigazolódik a gyanú, akkor már kaphat igazolást, hogy az oviban tejmentes menüt kapjon? Köszönöm, ha tud valaki válaszolni.

Egyébként bőrtünetei vannak, illetve légúti is, ha túlzásba viszi a tejtermék evést(pl. sajt, túró). Bár konkrétan tehéntejet összesen ha kétszer ivott. A bőre egyből jelzett.

Egy éves koráig szopott, nem kapott soha tápszert, de az egyéb tejes dolgokat elkezdtünk a javasolt időben bevezetni, és az enyhébb, néha felerősödő ekcéma mindig látható volt Rajta.

Eddig megoldottam az étkezését,jó evő, nem szenved hiányt semmiben, de most, hogy ovis lesz, nem szeretném, hogy elkezdjék minden nap tejjel itatni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook