Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tej vagy tápszer? fórum

Tej vagy tápszer? (beszélgetős fórum)


1 2
36. Emesemm (válaszként erre: 34. - Trapiti)
2009. nov. 24. 12:43
A bölcsibe beviszed a junior tejet, vagy ott akkor azt kapja, mint a többi gyerek. A sima házi tejet.
35. ében11 (válaszként erre: 34. - Trapiti)
2009. nov. 24. 12:28

minden tejet ami házi friss fel kell forralni.

most néztem a tápanyagtáblázatot-a dobozos tejekben tényleg nincs semmi-szemben a friss házi tejjel-ami tele vitaminokkal.azért gondolom forralás után így is több marad a háziban mint a dobozosban.a sparban tegnap láttam kecsketejet-igaz jó drága.

2009. nov. 23. 14:22

Luca két éves múlt, még mindig junirtejet kap, 1+ ill. 2+, épp ami van. Jobban is szereti, + a zsíosabb tejtől volt néhány pattanás-szerű kiütése. Tejterméket egyéb formában gond nélkül és szinte korlátlan mennyiségben fogyaszt.

Jóval drágább a juniortej, de megéri, ráadásul tényleg nagy a vitamin- és ásványianyag tartalma.


Kecsketej: csak forralva szabad, nyersen kórokozókat (Brucella) hordozhat. Ha viszont forralod, a fehérje- és vitamintartalma is megváltozik... nem tudom, így mennyire jó, még nem próbáltuk...

2009. júl. 31. 08:45
Kecsketej és tápszer, az 1 éves kisfiamnak. Tápszer azért, mert sok vitamint tartalmaz és immunerősítőt (főként a vas miatt, mert az nincsen a kecsketejben). Egyébként a kecsketej összetétele hasonlít a legjobban az anyatejéhez, jobban, mint a tápszer, hiszen a tápszerek nagy hányada tehéntej alapú.
2009. júl. 28. 11:53

Sziasztok, én indítottam ezt a fórumot, köszönöm válaszaitokat. Végül is visszatértem a tápszerre.

4 hónapnyi tejivás után. Bár nem erre allergiás konkrétan úgy néz ki kisfiam, de közben egyre több mindenre:(((( Így, úgy döntöttem, hogy visszaállok a tápszerre és próbálom kivonni a tejtermékeket amennyire csak lehet, pár hónapig, hátha közvetve ettől allergiás egyre több mindenre. Ártani nem ártok vele.

31. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 30. - Solymosy)
2009. júl. 26. 17:02
A tápszert még 3 évesen is adhatod neki, ha szereti. Én is bevásároltam a lányomnak, ő még reggel, este igényli is pedig 19 hónapos.
2009. júl. 21. 14:54

Kisfiunk most másfél éves és még mindig tápszert iszik. Nagyon pocakfájós volt és én iszonyú lassan vezettem be a tejtermékeket. Jelenleg elég rossz evő. Szinte semmi gyümölcsöt nem eszik meg, semmilyen formában, zöldségek közül is egy kezemen meg tudom számolni. Főként a tésztát és a kenyérféléket szereti, de arra se tegyek semmit. A húsféléket egyáltalán nem eszi meg (kivéve egy sonka fajtát) és ha valamiből mégis eszik a fentiek közül az max. 2-3 kanál és több nem kell neki. Emiatt még tápszert adok neki, mert az laktatóbb. Nálunk apukája nagyon-nagyon allergiás volt gyerekkorában, így emiatt is tartózkodom a tejtől. A kakaót nem issza, a túró-rudit max. egy héten kétszer. Egy időben szerette a sajtokat és a jogurtokat, de ma már azt sem eszi. Néha azt sem értem hogy lehet ilyen kis húsgombóc és egészséges, tele enrgiával(egészségesen). :)

Én úgy vagyok vele, hogy mivel a tejet sem igazán issza meg és az orvos is azt mondta ebben hagyatkozzak az ő igényére, így adom a tápszert.

29. tenkne_helga (válaszként erre: 28. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 16. 15:17
Köszi szépen a tippet,kipróbálom!
28. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 25. - Tenkne_helga)
2009. júl. 16. 14:20

Én sem nézném el, engem így is ezek is zavartak meg még zavarnak is, mivel a kicsik karján még azért van! Ám szerencsére Nekik nem viszket!


Szúnyogcsípésre nagyon jó a Levendulás krém, próbáld ki!

27. tenkne_helga (válaszként erre: 26. - Ében11)
2009. júl. 16. 08:47
Igen,így igaz nagyon rossz lehet álandóan vakarózni.A kicsi fiamat tegnap megcsípte este egy szúnyog és odajött hozzám,hogy én "tüntessem"el ezt a kellemetlen valamit,amit viszketésnek hívnak.Szóval nem egy jó dolog!
26. ében11 (válaszként erre: 25. - Tenkne_helga)
2009. júl. 16. 08:42
olyan kellemetlen tud lenni a kicsiknek-én is sajnáltam az unokahúgunkat a karjai lábai lettek tele és mindig vakargatta magát.nagyon sajnáltam.
25. tenkne_helga (válaszként erre: 24. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 16. 08:09
Örülök,hogy múlóban van az ekcémájuk!Minden eset más!Nálunk anno a nagylánynál tejallergia miatt volt az ekcéma és amint felfedezték,hogy attól lehet és nem kapott tejkészítményeket egyáltalán,elmúlt.Addig én is kenegettem,de csak enyhült.Azért az sem mindegy,hogy mennyire ekcémás egy manó,mert én biztos nem nézném el,ha neki kellemetlen és csak várnák,majd elmúlik!Mindennek oka van!
2009. júl. 16. 08:01
Nekem mind a három gyermekem már 1 éves korától kapott tejet! A karjuk ekcémás, de nem vészes, és a nagyfiam már ki is nőtte! Amúgy nem tudták megmondani, hogy valami kiváltotta vagy csak öröklött! A nagyfiammal még mentem ide oda, mindenféle krémet felírtak egyik sem jött be! Majd magamtól kamilla krémmel kezdtem kenni, az használt! A két kicsinek is múlik, már alig van a karjukon, Ők most 3.5 évesek!
2009. júl. 15. 21:55
Tartós tej nem ajánlott!Ha ekcáméja van,akkor érdemes odafigyelni,hogy nem esetleg tejallergia!Étvágyával nincs probléma?Nem szabad nem odafigyelni,mert ha már ekcémás az már jelent valamit!
22. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Emesemm)
2009. júl. 15. 21:04

Mindkét lányom kezdettől fogva tápszeres volt. A nagyobbik másfél évesen nem volt hajlandó többet inni. A tejet viszont még most sem issza csak kakaó, tejeskávé formában.

A kicsi 19 hónapos, még reggel, este igényli a tápszert (2 dl), persze emellett reggelizik, vacsorázik.:) Ő sem issza a tejet, kakaózik.:)

Az orvos szerint addig adható a tápszer, amíg szívesen elfogadja...akár 3 éves korig is, vagy amíg a szülők anyagilag megengedhetik maguknak. Tejtermékeket, leginkább a joghurtot, túrórudit, később túrókrémet, pudingot 7-8 hónapos kortól adtam nekik, Danont, nem babajoghurtot, semmi baj nem volt.

A forralt tej, és a babatej bevezetését is 1 éves kortól javasolják. Ha kecsketejet be tudtok szerezni, forralva az már korábban is adható. Sok kisbabának is adják hígítva.

A szomszédunkban egy 11 hónapos kislánynak az anyukája kamillateával hígított tehéntejet ad 9 hónapos korától. Előtte anyatejet kapott, azt nem szerette, ezért viszont teljesen meg van őrülve. Minden gyerek más...:))))

21. ében11 (válaszként erre: 20. - 816fca07b8)
2009. júl. 15. 20:04
:) nekünk a danonínó nem is volt elég-olyan kevés van benne-az enyém meg haspók volt.
20. 816fca07b8 (válaszként erre: 1. - Emesemm)
2009. júl. 15. 14:33
másfél évesen próbáltam először tejet,túrót, danonínót.. nekem a doki hamarabb nem tanácsolta. minden próbálkozásnak hasfájás,láz lett a vége. azóta nem. majd ha elmult 2éves,akkor újra próbálom.addig babatejet kap,kakaónak,turmixnak,imádja,bár tény h drágább mint a tej. egyéb tejtermék csak heti 1x,akkor is csak kifejezetten babáknak való-nestlé baby yogo,baby dessert,hipp joghurtos gyümi.
19. ében11 (válaszként erre: 17. - Bombocos)
2009. júl. 15. 14:22
:) persze kell a tej tejtermék-én csak azért készítem natúr joghurtból túróból gyümölcsel a desszertet mert így gyümölcs is benne van frissen.ez az elején volt igaz, persze most már kap joghurtot túrórudit...mi elég kevés ilyet eszünk(nem napi rendszeres), nekünk ez is beleszámít az édességekbe.
18. ében11 (válaszként erre: 16. - Emesemm)
2009. júl. 15. 14:18

próbáld ki másik tejjel, egy orvosi oldalon olvastam hogy a kisgyerekeknek az UH tej és ha felforralt sima dobozost kap az nem a legjobb. én csak melegítem neki.

a másik ok amiért adtam neki a babtejet, hogy abban sok vitamin, élőkultúra és vas van-a tejen nem látom hogy ráírnák lenne benne ebből akármi is.

sőt anyu néha vesz tejitalt-és kértem ne azt vegye,annak semmi köze a tejhez-ő nem tudta, el sem olvasta a címkéjét-azt hitte rendes tej.

meg próbáld meg a rudikat joghurtokat(gyümölcsös ízesített)és egyéb ilyen tartós ételt egy ideig kerülni-ha változtatsz a szokásokon jobban kiderül mitől lehet neki.esetleg adj neki átmenetileg babatejet.

2009. júl. 15. 14:09

A fiam kb. egy éves kora óta iszik tejet. Először felváltva itta a junior-itallal (tápszer), aztán maradt csak a tej. Semmiképpen nem tartós tej. (Én nagy tejimádó vagyok, s egyben nagyon finnyás is. Na azok nekem nagyon doboz-ízűek.)

Most 17 hónapos. Imádja a joghurtokat, (én bizony adok neki bolti gyümölcsöset is)túrórudit is kap, pudingot is stb... Szerencsére semmi baja tőlük, a tejfehérje meg kell!!! Abban a pillanatban azonban, ha tartós hasmenés jelentkezik érdemes orvoshoz menni, sutána nézni, nem-e a tej a ludas.

16. Emesemm (válaszként erre: 14. - Ében11)
2009. júl. 15. 14:01
Ezt jól csináljátok, alapvetően én is óvakodom az ilyen dolgoktól. Amit lehet, csak kerülök. Kivétel a tej, mi mindig ezt a típusú tartós tejet vesszük isszuk. Nagy tejesek vagyunk sajnos.
15. Emesemm (válaszként erre: 13. - Ében11)
2009. júl. 15. 13:59

Köszi, ezek rendben is vannak:) Ilyeneket én is szoktam csinálni neki, meg sem eszi az ízesített joghurtot, egyedül a kistejest. Túrót szoktam neki adni, de túrórudit még csak 3-szor evett eddig. Nem erőltetem.


Tényleg a tejjel lettek újabb fenntartásaim.

14. ében11 (válaszként erre: 11. - Emesemm)
2009. júl. 15. 13:58
én a tartós kajáktól óvakodom(kenyér, péksüti,zacskós ételek,)egy időben a leveskockát sem használtam.csak friss fűszereket.most is bébiitalt veszek neki,vagy kicsavarok egy narancsot-de nem kap üdítőt.mi teljesen leszoktunk ezekről.egy időben a felvágottakat és a májkrémet sem ettük.inkább sima vajas kenyér-zöldséggel vagy tejfölös kenyér, körözött.ezt nem ajánlotta senki, csak gondoltam ha lehet elhagyjuk a színezékes tartósított dolgokat.
13. ében11 (válaszként erre: 11. - Emesemm)
2009. júl. 15. 13:54

szigorúan nem vettem, de inkább tartózkodtam tőle.

én úgy olvasom a tartós tej(UH) rosszabb mint a sima,mert a tartósítás miatt még nehezebben emészthető.a joghurt sajt mivel érlelve van könnyebben emészthető én 8-9 hónaposan adtam neki.

inkább a tartósító szerek ízesítők a rosszak, ha lehet készíts neki friss gyümölcsös joghurtot túrókrémet.natúr joghurthoz 1 banán kell, a túrókrémhez 1 banán és pár evőkanál túró esetleg pici tápszer-nagyon finomak édeskés ízűek-én még mindig szoktam készíteni neki a bolti helyett és szereti őket.

12. ében11 (válaszként erre: 8. - Szilvóca)
2009. júl. 15. 13:50

1 éves kora előtt kapott joghurtot sajtot túrót.1 éves kora után tejfölt-azóta is imádja a tejfölös kenyeret.

instant pelyheket pépeket én amúgy sem adtam, mert általában frissen főztem neki és inkább natúr joghurtot kapott mint a gyümölcsös ízesítős valamit,sőt a túró rudit is sokáig nem adtam neki,túrókrémet is én készítettem.

viszont a tápszerrel babatejjel és babáknak való ételeket soha semmi bajunk nem volt.igaz tejpépet én nem vettem neki-mert jó evő volt gyümölcs főzelék lecsúszott mindig-így ez felesleges lett volna.

2009. júl. 15. 13:48

Köszi a válaszokat! Úgy látom azt az elvet senki sem írta le gyakorló anyukák közül, hogy csak 2 éves kor után adjuk a tejet szigorúan.


Kisfiamnak kb. 15 hós kora óta adom a tartós tejet (most 18 hós), nem volt tőle hasmenése, de ekcémája van és hol erre, hol arra lesz allergiás. Bár az ekcéma előjött már tej adás előtt is! Több orvost megkérdeztem, mindegyik azt mondja nem a tejtől van, inkább akkor túró, joghurt, ha tejterméktől van!!!

2009. júl. 15. 13:29
Mi átmenetként ilyen instant tejbegríz szerű port adtunk nagyon sokáig, és csak apránként igazi tejbegrízt. Egy éves kora előtt semmi tejet sem adtunk neki. A tápszert meg nem szerette.
9. tenkne_helga (válaszként erre: 1. - Emesemm)
2009. júl. 15. 13:26

Szia!

Én az ikreimnek 15 hós korukban adtam először tejet,bár egy évesen már mindenféle tejkészítményeket kaptak.A 3,5 tejet adom nekik másfél éves kortól kakaóval.Hál istennek semmiféle allergiára utaló jel nem mutatkozik egyik babónál sem.

2009. júl. 15. 13:26
Mindenhol azt olvastam,azt hallottam,hogy a tejet 1 éves korától célszerű csak bevezetni a gyerek étrendjébe.Ha valamelyik szülő allergiás valamire,akár mire/pollen,étel,szőr.../ akkor célszerű ezt mégjobban kitolni.És ez vonatkozik minden tejtermékre nem csak konkrétan a tejre,ill.az instant pelyhekre,pépekre csaknem mind tejport,vagy tejalapú tápszert tartalmaznak.
2009. júl. 15. 13:22
Ja,kihagytam ,hogy tehéntejet sokáig nem kapott-tán két éves jóval elmúlt már-de nem is szereti.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook